Recenze pračky se sušičkou Hoover HD 485AMBB/1-S

Pračka H-WASH & DRY 500 je vzhledem ke svým parametrům dokonalý společník do každé domácnosti. Pokud od své pračky očekáváte kromě dokonale vypraného prádla a množství základních i doprovodných programů také úsporu na energiích i vodě, čtěte dál. Vzhledem ke kapacitě 8 kg na praní ji ocení spíš početnější rodiny. Jako bonus v sobě tato pračka ukrývá i sušičku, což ocení domácnosti, ve kterých není místo pro instalování dvou spotřebičů. Pro všechny příznivce je dostupné připojení přes aplikaci a ovládání na dálku. Pojďme se podívat, čím by vás mohla pračka oslovit.

Parametry

Kapacita praní8 kg
Kapacita sušení5 kg
Energetická třída - praní a sušeníD
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Spotřeba elektrické energie (praní) na 100 cyklů47 kWh
Spotřeba elektrické energie (praní i sušení) na 100 cyklů266 kWh
Spotřeba vody (praní) na 100 cyklů4400 l
Spotřeba vody (praní a sušení) na 100 cyklů7500 l
Hlučnost při praní51 dB
Hlučnost při ždímání77 dB
Hlučnost při sušení56 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka53 cm
Provedení slimne
Maximální počet otáček1 400
Délka trvání programu bavlna (plná náplň praní)218 minuty
Počet programů (praní i sušení)16
Způsob plněnípřední
Aqua stop (či jiná ochrana proti protečení)ano

Představení

Pračka se sušičkou Hoover HD 485AMBB/1-S s předním plněním je ideální pro každého, kdo hledá inovativní, moderní ale přitom jednoduchý a snadno ovladatelný spotřebič. S hloubkou bubnu 53 cm je vhodná i do menších prostor a zabudovaná sušička poskytuje další výhodu ušetřeného místa. Pračku, ve které vyperete 8 kg prádla a usušíte 5 kg prádla, ocení hlavně rodiny s více členy, pro jednotlivce a páry by byl spotřebič příliš velký. Výrobce do svého produktu zvolil motor BPM Eco Power-Inventer, který se momentálně řadí mezi nejvýkonnější a především nejspolehlivější na trhu, navíc na něj máte prodlouženou záruku záruka na 11 let. Aspoň tak to tvrdí výrobce. A jaká je pravda? Invertorové motory jsou u praček standardem a také prodloužená záruka je relativně běžná u většiny výrobců od AEG, Bosch, LG a jiné.

Pračka je zařazena do nejúspornější energetické třídy A při praní, se spotřebou 4 400 l vody na 100 cyklů. V případě, že budete používat i zabudovanou funkci sušičky se dostáváme do energetické třídy D. Z hlediska spotřeby energie na praní a sušení se při 100 cyklech dostáváme na úctyhodnou hodnotu pouhých 266 kWh, což je v porovnání například s AEG ÖKO MIX L8WBE68SI a její spotřebu 482 kWh skutečně málo.

Kromě základních 16 programů je možné využít jednoho ze speciálních cyklů, které zajistí kompletní péči o vaše prádlo. Fitness péče, vhodná pro sportovní oblečení, chrání syntetická vlákna a antialergenní péče vaše oblečení hloubkově čistí a dezinfikuje. Jistě oceníte i další oblíbené funkce, jako je možnost odloženého startu až o 24 hodin nebo automatického dávkování Care Dose, který vypočítá správný poměr pracího prášku a aviváže až na 21 cyklů. Hygienický cyklus díky zvýšené teplotě vody až na 60 °C a závěrečnému delšímu propláchnutí prádla zneškodní nežádoucí alergeny a bakterie.

Pokud jste příznivci chytrých domácností, určitě oceníte WI-FI a aplikaci hOn, přes kterou kromě sledování fáze praní prádla využijete spoustu dalších vychytávek. Zmíním větší výběr programů, údaje o spotřebě v reálném čase nebo zajímavou funkci Scan to care, která umožňuje založení virtuálního šatníku doplněného radami o správnou péči. K výrobku dostanete prodlouženou záruku na 5 let. Pokud nechcete sledovat stav svojí pračky u praní, nebo hledat v aplikaci rady jak správně prát, tak vám nic zásadního nepřinese.

Programy

Na výběr je z 16 programů a mnoha speciálních cyklů, které se postarají o jemné prádlo i o sportovní oblečení. Samozřejmostí jsou programy pro rychlé praní, které jsou skvělé, když vás tlačí čas. Ovládání je jednoduché a intuitivní, jen je potřeba si hlídat množství prádla, protože každý program má jiný limit. Tak může být zaručeno, že prádlo bude skutečně čisté.

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °C
Bavlna890
Eco 40 – 60840-60

Eco 40-60 + (praní a sušení)

5
Vlna a ruční praní230
20°C820
Syntetika a barevné460

Odčerpání a odstředění

Máchání
Měkká péče2,540
Rapid care 14’/30’/ 441,5/2,5/3,530/30/40
All in one 59′840
Total care430
Sušení vlny1
Nízká teplota sušení4
Vysoká teplota sušení5

U jednotlivých programů výrobce bohužel neuvádí doporučené hodnoty k ždímání. Rychlost odstřeďování je možné nastavit na:

 • 400 ot./min,
 • 800 ot./min,
 • 1 000 ot./min,
 • 1 400 ot./min.

U bavlny a ECO programů je obvykle možné ždímat na nejvyšší možné hodnoty, nižší se udávají pro ruční praní.

Doplňkové funkce

Další funkce, které jistě oceníte:

 • Odložený start – můžete si posunout start praní až o 24 hodin.
 • Volba otáček odstředění – tato funkce umožňuje otáčky snížit nebo odstředění zastavit úplně. Kvůli ochraně prádla nelze otáčky zvýšit nad maximální hranici u jednotlivých programů.
 • Sušení – pokud po vybrání programu praní zvolíte i sušení, cyklus se automaticky zapne hned jak pračka dopere. Je možné si zapnout sušení i samostatně.
 • Noc a den – funkce zaručuje tišší vypouštění vody i máchání a nechá prádlo v napuštěném bubnu, dokud cyklus nedokončíte.
 • KG Mode Plus – upravuje během cyklu spotřebu vody, energie a času potřebného k dokončení na základě monitorování informací o prádle.
 • Hygienický cyklus – eliminuje alergeny, bakterie a dosahuje maximální čistoty prádla. Možné aktivovat pouze při teplotě 60 stupňů.

Jak pere

S účinností praní stupně A, nízkou spotřebou a mnoha funkcemi speciálně určenými pro různé druhy prádla se tato pračka řadí k těm lepším. Určitě oceníte velkou úsporu energie, kterou garantuje zařazení do energetické třídy A. Spotřeba při sušení a praní je pouhých 266 kWh za 100 cyklů. Během praní má spotřebič tichý chod, při ždímání se se svými 77 dB pohybuje v rozmezí hlasitosti 70-80 dB, které je běžné pro většinu praček. Nejtišší pračky na trhu mají pod 70 dB. Vítáme i možnost praní v nočním režimu, kdy dochází pouze k tichému máchání a ždímání se spustí až po spuštění tlačítka pro dokončení programu.

Ačkoli není pračka ve slim provedení, majitele menších koupelen příjemně překvapí hloubka pračky, která je jen 53 cm. Běžná hloubka standardně velkých spotřebičů je 60 cm, což vám dává pár centimetrů k dobru. Kombinace se sušičkou ušetří místo. Potěšující je i fakt, že je možné spotřebič zabudovat pod kuchyňskou linku. Při používání sušičky se posuneme do trošku nižší energetické třídy D a využijeme více vody, což je pro kombinovaný spotřebič typické. Programy sušení si můžete nastavit tak, aby se zapnuly hned po dokončení cyklu praní.

Na výběr máte ze 14 základních programů, které se šetrně postarají o všechny druhy prádla. Pokud nejste příznivci třídění, potěší vás program Syntetika a barevné, který umožňuje společné praní prádla různých barev i materiálů. Program Rapid care, u kterého si můžete zvolit čas potřebný k praní, ocení všichni, kteří mají naspěch. Velice praktická funkce je KG Mode Plus, která zváží prádlo a na základě informací sama nastaví vhodnou délku programu, stejně tak intenzitu a množství vody.

Kromě všech úsporných programů je třeba zmínit i praktické důvody, proč si vybrat tento typ pračky. Rodiče zcela jistě ocení dětský zámek, díky kterému se i po zásahu dětí nezmění nastavený program a příjemným bonusem je i funkce čištění bubnu. Díky automatickému dávkování Care Dose si už nemusíte lámat hlavu se správným množstvím pracího prášku a aviváže, tato funkce to vyřeší za vás.

Moderní doba si žádá moderní technologie, a chytrá domácnost ulehčuje život. Díky aplikaci hOn můžete ovládat svoji pračku na dálku a navíc získáte mnoho funkcí navíc. Kromě možnosti využít až 40 dalších pracích programů můžete sledovat v reálném čase průběh praní i spotřebu. Aplikace nabídne doporučení ohledně dávkování pracích prostředků nebo vás upozorní na nutnost údržby. Navíc je možné pračku ovládat i hlasově přes asistenty. Nejzajímavější novinkou je ovšem funkce virtuálního šatníku, Scan to Care. Jednoduše nafotíte štítek na vašem oblečení, v aplikaci se shromáždí pokyny k praní a poté doporučí nejvhodnější program.

Ačkoli to není hlavní, je třeba zmínit i pěkný design pračky. V klasickém bílém provedení s digitálním intuitivním displejem se hodí všude.

Na kolik vyjde provoz při praní

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (9 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 5 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 0,47 kWh Spotřeba vody: 44 l 

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,47 * 5) + (0,044 * 90) = 2,35 + 3,96= 6,31 Kč 

Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Na kolik vyjde provoz při praní a sušení

Cena za jedno vyprání a sušení při plné kapacitě (6 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 5 Kč za 1 kWh.

Spotřeba elektřiny: 2,66 kWh  Spotřeba vody: 65 l 

Cena za jedno vyprání a vysušení je tedy cca (2,66* 5) + (0,065 * 90) = 13,3 + 5,85 = 19,15 Kč 

Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla, zvoleném programu a počtu otáček.

Zajímají vás jiné pračky se sušičkou?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Hoover HD 485AMBB/1-S

Pračka se sušičkou Hoover HD 485AMBB/1-S je solidní volbou pro všechny, kteří chtějí šetřit elektrickou energií. Na pračku se sušičkou má spotřebu opravdu rozumnou. Z množství programů a funkcí si vybere opravdu každý a ovládání je intuitivní a snadné. Ačkoli je hlučnější při ždímání, celkově má poměrně tichý chod. Pěkným bonusem je prodloužená záruka na 5 let a dalších 11 let na motor. Podmínkou je registrace do 14 dnů na webu výrobce. Při sušení je třeba si dávat pozor na množství prádla, když ho bude příliš, je možné, že se nevysuší pořádně. Jinak je pračka opravdu vhodná i pro náročnější uživatele a plusy výhody značně převažují nad nevýhodami.

Praní
9
Sušení a ždímání
7.5
Hlasitost
8
Výbava
7
Spotřeba
7
PLUSY
 • nízká spotřeba
 • snadné ovládání a přístup přes aplikaci
 • velká kapacita praní i sušení
MÍNUSY
 • hlučnější před koncem praní
 • občasné problémy při párování s aplikací
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  prosím o potvrzení, že má pračka funkci AQUA STOP (či její funkční obdobu), v nabídkách prodejců se informace bohužel různí, resp. krom jediného z uvažovaných je všude uvedeno, že výrobek touto funcí nedisponuje.

  Děkuji Vám, s pozdravem
  Marek

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo