Recenze Hoover HP730ALG 011

Pokud toužíte po nenáročném pomocníkovi, který dokáže snadno udržet domácnost v čistotě,  je pro vás bezsáčkový vysavač ten pravý. Model Hoover HP730ALG 011 okouzlí svým bohatým příslušenstvím, HEPA filtrem té nejkvalitnější třídy a také snadnou údržbou, díky které můžete dát čištění samotného vysavače jednou pro vždy sbohem.

Parametry

Vysávání tvrdých ploch75
Vysávání koberců65
Hlučnost70
Spotřeba55
Výbava60
Typ vysavačebezsáčkový
Objem nádoby na prach2 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost68 dB
Energetická třídaneuvádí
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahneuvádí
Třída vysávání kobercůneuvádí
Roční spotřebaneuvádí
Příkon850 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonu2
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyne
třída účinnosti HEPA filtruH13

Představení produktu

Bezsáčkový vysavač Hoover HP730ALG 011 s ergonomicky tvarovanou odnímatelnou rukojetí Hi-Controller ocení všichni ti, kteří si i při vysávání rádi užijí trochu pohodlí. Na rukojeti lze pomocí několika tlačítek regulovat výkon vysavače, zapínat jej a vypínat, nastavovat jeho hlučnost a v neposlední řadě také sledovat aktuální stav baterie. Spolu s teleskopickým prodloužením trubky dvěma směry tak tyto funkce tvoří vysávání značně pohodlnějším. Snadnou manipulaci zajišťuje také spodní otočné a pogumované kolečko s 360° rotací hubice při těle vysavače.

   

Výrobce jako praktickou vychytávku tohoto modelu předkládá také speciální hubici Silver Ion, která má v nádobě na prach zamezovat šíření bakterií. Čištění nádoby na prach, která disponuje objemem 2 litry, je pak velice jednoduché – stiskem jediného tlačítka lze její obsah pohodlně vysypat do koše bez nutnosti jakéhokoliv kontaktu s nepořádkem. Nádoba je navíc z průsvitného materiálu, díky čemuž lze mít přehled o tom, kdy je potřeba její obsah vysypat. Díky samostatnému cyklónu technologie Self Dust Clean se navíc filtr vyčistí právě při vysypávání nečistot a postará se tak o čistou domácnost. Nádobu na prach lze omývat pod tekoucí vodou a před dalším použitím nechat pouze volně vyschnout. 

Akční rádius 10 metrů a 6 metrový kabel se zaručí o pohodlný úklid i větších místností do 50 m² bez nutnosti přepojení kabelu do jiné zásuvky. Jedná se však o průměrný akční rádius i délku kabelu u bezsáčkových vysavačů v dané cenové hladině. Kabel lze standardně navíjet pomocí pedálu. O trochu méně pohodlí však nabízí krátká a těžká hadice vzhledem k robustnímu madlu, kvůli které je obtížnější dostat se vysavačem do hůře přístupných míst. Vysávání může znesnadňovat také mírně vyšší hmotnost vysavače (6,6 kilogramu) oproti ostatním bezsáčkovým vysavačům, kvůli které může být pro některé obtížné například vysávání schodů. 

Oproti tomu však tento model disponuje pokročilým filtračním systémem HEPA H13, který ocení především alergici a osoby s astmatem. Jedná se o maximální míru filtrace, která zachytí i ty nejmenší částečky nečistot. Ve srovnání s ostatními bezsáčkovými vysavači se jedná přibližně o jeden stupeň vyšší stupeň filtrace v rámci dané cenové kategorie. 

Výrobce uvádí, že je tento typ vysavače vhodný pro všechny typy podlah. Obzvláště účinný pak má být při péči o parkety a dřevěné a laminátové podlahy, a to díky trysce pro péči o tyto povrchy, která je součástí balení. Další součástí příslušenství je také hubice All Floors Elite vhodná pro koberce a všechny typy podlah. Poslední složkou příslušenství je hubice Parquet Extra, jejíž měkké štětiny si poradí s čištěním jemných povrchů, a to bez nechtěného poškrábání. Majitelé domácích mazlíčků jistě ocení také speciální hubici s antibakteriální ochranou Silver Ions. Nelze opomenout také hubici 2v1, která se nachází v samotné rukojeti vysavače a obsahuje štěrbinovou hubici a prachový kartáč. 

Značnou nevýhodou vysavače Hoover HP730ALG 011 je však poměrně slabý sací výkon, kvůli kterému je velice obtížné vysávat kupříkladu koberce s vyšším chlupem. Výrazně se také projevuje při nutnosti vysávání většího množství nečistot, které vysavač nemusí být schopen pohltit. Další negativem tohoto modelu je také nepříliš kvalitní materiál hubic a příliš krátké štětiny nejmenšího z nástavců. Obtížná může být také samotná výměna nástavců, která vyžaduje jistou zručnost. Balení navíc neobsahuje užší štěrbinový nástavec, který bývá standardně součástí příslušenství většiny vysavačů, ten je nicméně možné dokoupit přibližně za 70 Kč. 

Příjemným bonusem oproti ostatním vysavačům v dané cenové relaci je však pětiletá záruka na motor tohoto modelu, kterou lze získat po registraci spotřebiče na stránkách výrobce. 

Jak vysává

Tento bezsáčkový vysavač disponuje průměrně objemnou nádobou na prach o objemu 2 litry (v dané cenové hladině se obvykle objem nádob vysavačů pohybuje od 1,5-3,0 litrů). Překvapí však příjemným systémem samočištění filtru a vyprazdňování nádoby na odpad pomocí jediného zmáčknutí tlačítka. 

I přesto, že výrobce uvádí, že je model Hoover HP730ALG 011 vhodný na všechny typy podlah, disponuje poměrně slabým sacím výkonem. Na druhou stranu však obsahuje širokou nabídkou příslušenství. Obzvláště praktická je pak vysávací hubice určená pro sedací soupravy. Výrobce uvádí, že díky systému Performance 4 TOP Eco má být navíc zaručena úspora energie až o 50 % při vysávání koberců. Přibližná roční spotřebu energie tohoto modelu je však 28 kWh, což odpovídá průměru u bezsáčkových vysavačů v dané cenové relaci. 

Významnou výhodou je HEPA filtr s nejvyšší možnou mírou filtrace, díky kterému se daný vysavač bude skvěle hodit do domácností s alergiky, astmatiky a domácími mazlíčky. Dalším pozitivem je také 7 metrů dlouhý kabel a 10 metrový akční rádius vysavače, díky kterému pohodlně vysajete i větší místnosti bez nutnosti přepojení vysavače do jiné zásuvky. Velmi tichý chod vysavače si zase zamilují rodiny s malými dětmi, které se v případě tohoto modelu nemusí znepokojovat rámusem, který bývá pro vysavače běžný. 

Zhodnocení

Zjistit cenu

Zajímá vás jak dopadl test bezsáčkových vysavačů?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Hoover HP730ALG 011

Vysávání tvrdých ploch
7.5
Vysávání koberců
6.5
Hlučnost
7
Spotřeba
5.5
Výbava
6
PLUSY
 • velmi tichý chod
 • vysypání odpadu stiskem jediného tlačítka
 • ergonomická rukojeť s ovládáním
 • bohaté příslušenství
MÍNUSY
 • slabší sací výkon
 • chabá kvalita zpracování vysavače a jednotlivých komponentů
 • chybí úzká štěrbinová hlavice
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo