Recenze HOOVER RBC 040/1011

Hoover RBC 040/1011 není žádnou hitparádou. Sice vás může lákat nízká pořizovací cena, ale to je tak všechno. Vysavač nevysává moc kvalitně. Dobře si poradí s tvrdšími povrchy, ale na koberec bychom ho raději nepouštěli. Výdrž baterie je v poměru doby nabití nízká. Jako výhodou vidíme to, že vysavač sám pozná, kdy je nutné se dobít, ovšem v úklidu už poté nepokračuje. Jak prospěl robotický vysavač v našem testování, se dozvíte v článku! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení240 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2200 mAh
Výdrž na jedno nabití90 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervený paprsek
Snímač překážekne
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,5 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizacene
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek2,5 cm
Výška6,8 cm
Průměr32,4 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybnesystematický

Ovládání

Tento robotický vysavač potřebuje, stejně jako každý jiný, nabíjecí základnu. Tu postavte ideálně ke stěně, aby se neposunovala, když do ní bude chtít vysavač zajet. Před základnou by mělo být nejméně 3 m volného místa, aby do ní mohl vysavač spolehlivě najet. Kolem základny z pravé i levé strany by mělo být nejméně 0,5 m volného místa z každé strany. Vysavač je možné nabíjet i bez základny, protože součástí balení je i nabíjecí adaptér, který zapojíte do zdířky přímo ve vysavači. Standardní nabíjení při běžném používání trvá 4 hodiny. Vysavač se umí automaticky nabíjet, a jakmile pozná, že z kapacity baterie zbývá už jen 15 %, přestane pracovat a sám se vrátí do dokovací stanice, aby se nabil. Do dokovací stanice ho můžete poslat i ručně, a to stisknutím tlačítka Home na ovladači nebo přímo na vysavači. Vysavač také můžete ručně přenést do dokovací stanice.

Symboly a ovládání

Vysavač se zapíná hlavním zapínačem/vypínačem, které najdete na boku vysavače, hned vedle zdířky pro nabíjení z adaptéru. Aby vysavač začal vysávat, stiskněte tlačítko Auto, které se nachází na horní části na displeje. Symboly
 • Auto – slouží ke spuštění vysavače a možnosti automatického vysávání.
 • Home – symbol domečku, kterým vysavač pošlete do dokovací stanice.
 • SPOT – symbol terče, který znamená úklid konkrétního místa.
 • Ovladač – přepnutí ovládání vysavače na dálkový ovladač.
K pokročilému nastavení robotického vysavače použijte ovladač, který je součástí balení. Díky němu můžete nastavit čas, rozvrh úklidu, funkce, režimy úklidu a podobně. Pro zapnutí dálkového ovládání podržte ikonu dálkového ovladače stisknutou po dobu 4 sekund. Při každém vypnutí se nastavení dálkového ovládání zruší, takže bude nutné symbol stisknout znovu.

Nastavení pomocí ovladače

Jazyk Na ovladači najdete vpravo dole tlačítko se symbolem lidské hlavy z profilu. To je označení pro nastavení Jazyku. Vysavač je z výroby nastaven na komunikaci v angličtině. Na výběr však máte i jiné jazyky:
 • francouzštinu,
 • italštinu,
 • španělštinu.
Český jazyk bohužel v nabídce není. Pro změnu jazyka postupujte následovně:
 • zapněte vysavač,
 • stiskněte a po dobu 4 vteřin držte tlačítko Hlas, dokud neuslyšíte aktuálně nastavený jazyk,
 • tlačítko stiskněte opakovaně několikrát za sebou, dokud neuslyšíte vámi preferovaný jazyk,
 • jakmile uslyšíte vybraný jazyk, tlačítko pusťte a nastavení se uloží.
Nastavení dne a času Na dálkovém ovládání úplně dole vlevo najdete tlačítko se symbolem Hodin/času.
 • Stiskněte tlačítko nastavení Hodin,
 • blikající čára se objeví pod ikonou dne, šipkami si vyberte požadovaný den a stiskněte tlačítko OK,
 • po nastavení dne začnou blikat hodiny, nastavte šipkami hodiny a potvrďte tlačítkem OK,
 • po nastavení hodin se rozblikají minuty, nastavte je šipkami a potvrďte tlačítkem OK.
Vysávání spustíte stisknutím tlačítka AUTO, a to buď přímo na vysavači, nebo na ovladači. Vysavač si sám zvolí nejvhodnější režim vysávání. Po pokoji se pohybuje ve 4 směrech: cik cak, po okraji, elipticky, čtvercově. Vysavač můžete během vysávání navigovat i ručně. Poslouží vám k tomu ovladač a se šipkami. Protože ovladač funguje na vlně infračerveného paprsku, je možné vysavač ovládat i přes zeď nebo na delší vzdálenosti. Leštění K vysavači se v balení dodává také speciální podložka/nástavec na leštění parket, mramoru a podlah s jemným povrchem. Tato podložka se zacvakne do dvou zdířek, které najdete vespod pod zásobníkem na prach. Tento nástavec můžete, ale nemusíte používat.

Funkce

Čisticí režim SPOT

Tento režim aktivujete buď na vysavači, nebo ovladači. Na obou zařízeních má stejný symbol, a to terč. Tento režim je vhodný pro úklid konkrétní místa, třeba když se vám u kuchyňské linky vysype cukr. Vysavač jen stačí postavit na místo a stisknout symbol. Vysavač začne vysávat po eliptické dráze, vysávaná plocha se začne zvětšovat, ale jen do určité velikosti tak, aby byl nepořádek z konkrétního místa dobře sesbíraný.

Čistící režim Full & Go

Toto tlačítko najdete pouze na ovladači a slouží k tomu, aby se robot vrátil na základnu a úplně se nabil. Po úplném nabitý vysavač automaticky provede jeden cyklus vysávání a funkce Full & Go se vyresetuje.

Režim Turbo

Pokud chcete, aby se vysavač po pokoji pohyboval rychleji, stačí stisknout tlačítko Turbo na dálkovém ovládání. Na displeji se rozsvítí příslušný symbol a vysavač tak rychleji vysaje vybraný pokoj.

Plánované vysávání

Vysavač umožňuje nastavení plánovaného vysávání. Můžete mu přikázat, aby vysával každý den, nebo jen ve vybrané dny v týdnu. Nastavit si také můžete přesnou hodinu i minuty. Jak nastavit plánované vysávání: Na dálkovém ovládání v pravé horní části najdete tlačítko se symbolem hodin a kalendáře. Najdete ho hned vedle tlačítka Home.
 • Po stisknutí tlačítka se kolem písmene M (Monday – pondělí) na displeji rozsvítí blikající rámeček. Pomocí šipek si vyberte, ve které dny má vysavač uklízet. Svoji volbu potvrdíte tlačítkem OK.
 • Po vybrání dne nebo dnů, začne blikat hodina, pomocí šipek si vyberte konkrétní hodinu a potvrďte tlačítkem OK.
 • Po nastavení hodin se rozblikají minuty, nastavte je pomocí šipek a potvrďte tlačítkem OK.
Nastavené hodiny platí pro všechny dny stejně. Není možné si naplánovat úklid na jiný čas v pondělí nebo ve středu. Vysavač bude ve vybrané dny uklízet vždy ve stejnou hodinu.

Údržba

Zásobník na prach

Zásobník na prach pravidelně vyprazdňujte. Ideálně po každém vysávání. Pro vyjmutí zásobníku slouží tlačítko Press. Prach se z nádobky vysypává do koše tak, že ji otočíte otvorem nad koš a vysypete nečistoty.

Filtr

Filtr byste měli vyčistit po každém 5. vysypání zásobníku na prach. K filtru se dostanete tak, že vytáhnete zásobník na prach a z boku uvolníte filtr. Držák na filtr se vytahuje horizontálně zprava doleva. Filtr vyklepejte a umyjte v teplé vodě, vysušte ho suchou utěrkou a nechte dokonale vyschnout, než ho vrátíte zpět do vysavače. Filtr byste měli vyměnit po 3 mytích.

Další části

Pozornost věnujte také dvěma hlavním kartáčům, pravidelně z nich odstraňujte namotané vlasy a prach. K tomu vám poslouží dodávaný štěteček. Prach i vlasy odstraňujte i ze senzorů, hnacích koleček a malého směrového kolečka. Přimetací kartáček se dá snadno odšroubovat a odstranit z něj nečistoty.

Přimetací kartáč

U přimetacího kartáče se může stát, že se štětinky během používání roztřepí. Někdy se může stát, že kartáč s roztřepenými štětinkami již obdržíte v balení. Pro jejich narovnání bude stačit, pokud kartáč odšroubujete a ponoříte do horké vody. Pak stačí počkat, dokud se štětinky nenarovnají. Jakmile je kartáč vyrovnaný, dobře ho osušte, a jakmile je vysušený instalujte ho zpět do vysavače.

Lešticí hadřík

Hadřík na leštění podlah můžete z držáku odejmout a ručně ho umýt horkou vodou. Po úplném vyschnutí můžete hadřík opět připevnit k nástavci.

Jak vysává

Tento vysavač patří do levnější kategorie, takže od něj nečekejte zázraky. Zásobník na odpad, má jako většina konkurentů, malý. Objem 0,5 l je málo, takže ho budete muset ideálně po každém vysávání vysypat. Na plný zásobník vás upozorní indikátor zásobníku. S klidem můžeme říct, že z tohoto typu vysavače se zásobník vysouvá velmi snadno, stejně tak zásobník snadno nasadíte zpět do vysavače. Jako velmi nepraktické jsme shledali vysypávání zásobníku, protože ten není možné otevřít, takže nečistoty z něj musíte zkrátka vyklepat o koš. Kvůli plastovému hřebínku, který je před otvorem se vám o něj při vyklepávání může nepořádek zachytávat. Tento systém vyprazdňování není příliš praktický, protože část nepořádku se opět dostane do místnosti. Nad způsobem, jak vytáhnout filtr budete chvíli dumat, ale po čase na něj přijdete. Filtr je potřeba nejdřív vyklepat a poté je možné ho umýt pod vodou. Před vrácením zpět na místo se však ujistěte, že je zcela vysušený. Robotický vysavač má 2 kartáče, což je praktické. Navíc je jeden gumový a druhý se štětinkami. Díky gumovému kartáči dochází k lepšímu nasměrování nečistot do sběrné nádoby. Výkon vysavače ovšem není nic moc. Hodí se spíš jen na takové povrchové vysávání. Ze špatně dostupných míst vysavač nečistoty vymete díky bočnímu přimetacímu kartáčku, což je praktická záležitost. Vysavač se hodí spíše na tvrdé podlahy, s kobercem si neporadí tak dobře. Lešticí nástavec nám přijde zbytečný. Robot má infračervený paprsek, ale nemá snímač překážek, takže čas od času do nábytku narazí. Má však tlumený nárazník, takže se nejedná o náraz v plné rychlosti. Může se stát, že jako překážku nerozpozná odpadkový koš a stěhovat může také misky pro domácí mazlíčky. Ty bychom před vysávání doporučili odstranit, aby nedošlo třeba k rozlití vody. Co se týče výkonu baterie, tak je průměrná. Nabíjení trvá 4 hodiny a vysavač dokáže pracovat 1,5 hodin. Určitě bychom ocenili větší výdrž, ale u robota za tuto cenu jsme v podstatě nic jiného neočekávali. Oceňujeme však, že robot dokáže sám poznat, kdy kapacita baterie klesla na 15 % a jede se sám automaticky dobít. V úklidu však po dobití už nepokračuje, protože nemá navigaci, která by mu umožnila rozpoznat, kde s úklidem skončil a kde má pokračovat. Aby výrobce tento nedostatek nahradil, má vysavač režim Full & Go, díky kterému se vysavač nabije a po nabití provede jeden cyklus vysávání. Tento režim se nám zdá, kvůli možnosti naprogramování úklidu, docela zbytečný, ale budiž. Robotický vysavač nabízí i možnost plánování úklidu až na 7 dní v týdnu. Hodina a minuty úklidu jsou však pro každý den stejný. Není možné si nastavit, že v pondělí bude vysavač uklízet od 10:00 a ve středu od 15:00. Zkrátka načasování je pro každý den stejné. Nejedná se o velký nedostatek, ale uživatelsky bychom ocenili, pokud bychom si mohli hodinu na každý uklízecí den vybrat podle našich preferencí. Virtuální stěna není součástí balení, což jsme ani neočekávali, ale máte možnost si ji dokoupit. Pořizovací cena se pohybuje okolo 700 Kč. Ovládání vysavače se nám jeví trochu nepraktické, ale záleží na každém uživateli. Na těle vysavače můžete ovládat jen spuštění, dokování, režim SPOT a přepnutí na dálkové ovládání. K naprogramování a nastavení dalších funkcí slouží jen ovladač. Takže nikdy nesmíte zapomenout, kam jste ho položili a také by vám neměli dojít baterky. Sami za sebe můžeme říct, že praktičtěji se nám jeví, pokud si vše můžeme nastavit přímo na vysavači. Odpadá tak starost se založeným/schovaným ovladačem. Tento model vysavače nemá možnost připojení k Wi-Fi. Velmi praktické je držadlo, za které můžete vysavač přenášet. Můžete jej tedy držet jen v jedné ruce a druhou mít volnou třeba k otevření dveří nebo přenesení dokovací stanice. Nesmíme zapomenout ocenit také výšku spotřebiče, která je jen 6,8 cm, takže se dostane i pod nižší sedačky nebo postele. Z hlediska hlučnosti ho můžeme přirovnat k tišším manuálním tyčovým vysavačům. Takže nepatří mezi nejtišší robotické vysavače, ale ani mezi nejhlučnější. V neposlední řadě bychom také rádi upozornili na návod, který se nám zdá velmi chaotický, protože u každého odstavce najdete 1 nebo 2 hvězdičky, které odkazují k tomu, že danou funkci mají jen vybrané modely, takže často až používáním zjistíte, co vlastně váš vysavač umí a co už ne!

Zkušenosti

 • Plné nabití baterií trvá 5 hodin.
 • Funkce automatického vrácení do základny.
 • V nabídce ovládacích jazyků chybí čeština.
 • Virtuální stěnu je možné dokoupit zvlášť.
Zjistit cenu Nákupní rádce je připravený pro pomoc s výběrem.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
HOOVER RBC 040/1011

Plusové body tento vysavač získává maximálně za nízkou pořizovací cenu a dva hlavní kartáče. Poměr nabití a výdrž baterie je celkem nízký. Malá je také nádobka na odpad. Vysavač není možné připojit k Wi-Fi.

Výdrž
5.2
Provoz
7.1
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • automatické vrácení do dokovací stanice
 • dva hlavní kartáče
MÍNUSY
 • slabá výdrž baterie
 • nízký výkon
 • chybí funkce dokončit úklid
 • malá nádoba na odpad
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo