Recenze HOOVER TE 75011

Dneska to bude zajímavé. Je tu další 4A vysavač. To znamená přístroj, který má ve všech základních oblastech energetického štítku maximální možnou známku A. A to při docela rozumné ceně. Možná jste si při zkoumání popisu tohoto vysavače všimli, že nemá HEPA filtr, ale má EPA filtr. Jaký je v nich vlastně rozdíl? Neděste se, žádný. Pouze došlo k drobnému přejmenování podle normy ČSN EN 1822:2010. Jako EPA jsou označovány vzduchové filtry s třídou filtrace 10-12 (dříve byly označeny jako HEPA 10-12). HEPA filtry jsou nově s třídou filtrace 13-14 a pak existují ještě filtry s třídou filtrace 15-17, ale s těmi se už u vysavačů nesetkáme. Tento je navíc omyvatelný. Díky maximální možné filtraci vzduchu je tento vysavač s klidným srdcem možno doporučit alergikům. Jak napovídá známka A u energetické třídy, je příkon nízký a velmi efektivně převedený na sací výkon. Jeho přesnou hodnotu výrobce neuvádí, ale po zapnutí vás přístroj nenechá na pochybách. Jeho vysávací schopnosti jsou skutečně impozantní. Nádoba na prach má solidní kapacitu tři a půl litru. Pět originálních sáčků lze pořídit okolo 200 Kč, neoriginální i pod 150 Kč. Co se týče velikosti tak je to spíše menší kousek. 30,3 cm šířka, 44,3 výška a 24,2 hloubka. Váha jen těsně nad čtyři kilogramy. Za zmínku stojí i bohaté příslušenství vysavače: podlahová/kobercová hubice, štěrbinová hubice, kartáčová hubice, parketová hubice, hubice na čalounění, hubice na zvířecí chlupy. Na závěr úvodní části pochválím za tichý provoz a jako obvykle upozorním na nepříliš dlouhou přívodní šňůru. Šest metrů nemusí stačit každému.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3,5 l
Délka kabelu6 m
Akční rádius9 m
Hlučnost66 dB
Energetická třídaA
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba27 kWh
Příkon700 W
Sací výkonneuvádí
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano (malý)
Signalizace filtrune
Třída účinnosti HEPA filtruH12
Signalizace plné nádobyano
zpět nahoru ↑

Jak vysává

U vysávání mu není co vytknout. Navzdory malému příkonu je výkon perfektní a bravurně zvládá každý druh podlah. A to včetně perských koberců s velmi vysokým vlasem. Navíc je na poměry vysavačů vážně tichý a to i v situaci, kdy přidáte na výkonu. Tohle se hodně povedlo. Množství dodávaného příslušenství je obrovské. Osobně bych tak polovinu z nadstavců nepoužíval. Ale uznávám, že je lepší je mít než nemít. Základní příslušenství je skryto v těle vysavače. Stačí odklopit kus plastu, který se nachází hned pod vstupem pro hadici. Výborná je rovněž filtrace a utěsnění vysavače. EPA filtr je omyvatelný, přesto ho budete muset někde okolo jednoho roku používání vyměnit. Ale to platí i pro konkurenci. Ale dost bylo chvály, podíváme se i na věci, které mě více či méně zklamaly. Tou první je klasicky délka přívodního kabelu. Do malých bytů je naprosto v pohodě, ale jestli máte nadstandardně velké místnosti s menším počtem zásuvek, tak to komplikuje používání. Přitom pár korun navíc za kabel. Celkově mám pocit, že se na materiálu šetřilo. Což je u jinak špičkového vysavače škoda. Plasty jsou tenké. Trubky jsou sice teleskopické, ale nemají žádnou pojistku či aretaci. Takže je jediné řešení je do sebe silně natlačit, ale i tak se stane, že občas vypadnou. Zjistit cenu Chcete vidět další? Tabulka všech testovaných vysavačů je dostupná zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
HOOVER TE 75011

Výborný poměr ceny a výkonu. Jen škoda šetření na materiálu a pár nedomyšlených drobnostech. Výsledná známka mohla být ještě o kousek lepší.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
9
Hlučnost
8
Spotřeba
6
Výbava
7
PLUSY
 • Výtečné parametry
 • Silné a tiché vysávání
MÍNUSY
 • Použité materiály
 • Chybí aretace pro teleskopickou trubici
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo