Recenze sáčkového vysavače Hoover TX60PET011

Bez vysavače už se dnes žádná domácnost v podstatě neobejde. Až tak moc jsme si na tohle užitečné zařízení zvykli. V dnešní recenzi si představíme klasický sáčkový vysavač Hoover TX60PET011, který se chlubí zejména velmi příznivou cenou a tichým provozem. Jak na tom ale tento vysavač je, co se týče výkonu a dalších důležitých parametrů? Všechno jsme důkladně prověřili a v následujícím textu představíme, jak se nám tento pomocník do domácnosti libí.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach3,5 l
Délka kabelu7 m
Akční rádius10 m
Hlučnost62 dB
Energetická třídaA++
Třída filtraceA
Třída vysávání podlahA
Třída vysávání kobercůA
Roční spotřeba16 kWh
Příkon450 W
Sací výkonneuvedeno
Regulace výkonuano
Turbo kartáčano
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyano
Třída účinnosti HEPA filtruH12

Co najdete v balení

V krabici společně se sáčkovým vysavačem Hoover TX60PET011 najdete vše potřebné proto, abyste se prakticky ihned mohli pustit do vysávání. Nic nám nescházelo. K dispozici jsou jak výměnné hubice pro různé typy povrchů – více si o nich prozradíme v příslušné části naší recenze, ale i nezbytné sáčky. Samozřejmostí je i návod k obsluze, který je sice k dispozici v celé řadě jazyků, zároveň ale velmi stručný. Z více než šedesátistránkového manuálu patří češtině sotva šest stránek. Na druhou stranu, zprovoznění vysavače a jeho používání podle informací uvedených v návodu je v podstatě bezproblémové.

 

Seznámení s vysavačem

Sáčkový vysavač Hoover TX60PET011 není svým designem nijak inovativní. Je vidět, že prim zde hraje skutečně funkčnost a jeho návrháři rozhodně nechtěli potenciální zákazníky oslňovat designovými výstřelky. Na druhou stranu, na pohled je docela zajímavá temně tyrkysová, lesklá barva, kterou má horní strana těla vysavače. To doplňují černé bočnice a stříbrné doplňky, zejména výfuková mřížka filtru a hadice společně s kovovou teleskopickou rukojetí.

Samotný vysavač je plastový, působí však v zásadě bytelně a rozhodně nehrozí, že by se vám při prvním vysáváním rozložil na součástky. Snadnou manipulaci zajistí dvě velká zadní kola, rovněž plastová, ale pogumovaná, a přední 360° stupňové kolečko, které se postará o dobrou ovladatelnost. Přenášení ulehčí integrovaná rukojeť. Vysavač váží 4,7 kg. Není to úplně málo, v kategorii podlahových vysavačů najdeme i řadu lehčích, např. jeho blízkého příbuzného, model Hoover TE80PET 011. Na druhou stranu pokud pravidelně nevysáváte pavučiny pod stropem a tudíž musíte držet vysavač v ruce, zásadním problémem o kapku vyšší hmotnost nebude.

Jak jsme již několikrát zmínili, jedná se o klasický sáčkový vysavač. Po jeho naplnění tak sáček jednoduše vyměníte za nový a ten starý vyhodíte do odpadu. Nemusíte tedy řešit vysypávání sběrné nádoby, jako tomu je u klasických bezsáčkových vysavačů. Do začátku je sáček pochopitelně součástí balení, pokud budete potřebovat další – a dříve nebo později k tomu určitě dojde – je ideální je objednat na internetu – sadu čtyř sáčků pořídíte do 300 Kč. V běžných prodejnách s náhradními sáčky do vysavače nejsou totiž tak úplně snadno k sehnání. Tento fakt bohužel považujeme za jeden z největších neduhů vysavače Hoover TX60PET011. Sáček má optimální objem 3,5 litru, který se postará o to, že výměna nebude zbytečně častá. Samozřejmostí je i indikátor plnosti sáčku, což je velmi praktická vlastnost, bez níž se dnes moderní vysavač do domácnosti neobejde. S objemem 3,5 l se vysavač řadí mezi průměr. Na trhu můžete narazit i na model určený pro domácnosti s chlupatými mazlíčky, který má sáček velký 4,5 l. Jedná se o Miele C3 Cat&Dog.

Nástavce a příslušenství

Chytře je vyřešen způsob, jakým vysavač pracuje s dodávanými nástavci pro různé typy povrchů. Nejsou totiž v krabici uloženy samostatně – a tudíž pro ně nemusíte hledat další úložný prostor – ale mají své místy přímo v těle vysavače samotného. Jedinou výhradou k tomuto jinak velmi praktickému systému by mohlo být to, že se do prostoru, v němž jsou nástavce uloženy, dostává poměrně obtížně, pokud už je nasazena hadice. Jaké nástavce jsou k dispozici?

 • Univerzální hubice na koberce a podlahy s různými režimy, které se od sebe liší mírou vysunutí koleček, stíracích lišt a čistících štětin.
 • Parketová hubice pro péči o parkety a dřevěné a lamino podlahy. Mají jemné štětiny a měkká kolečka, takže nehrozí poškrábání podlahy.
 • Mini Turbo Pet hubice pro vysávání zvířecích chlupů.
 • Štěrbinový nástavec pro vysávání rohů a obtížně přístupných míst.
 • Hubice pro čištění nábytku pro jemné vysávání nábytku a tkanin.
 • Prachový kartáč určený pro rámy obrazů, knihovny a podobně.
 • Mini turbo hubice pro odstranění alergenů, která je určena pro hloubkové čištění textilních povrchů.

Samotná výměna jednotlivých nástavců a hubic je naprosto intuitivní a zvládnete ji během pár okamžiků. Nástavce se k hadici, která je bohužel docela tuhá, přicvaknou a drží naprosto spolehlivě. Nehrozí tak, že by se při vysávání uvolnily.

Jak vysává

Hoover TX60PET011 nás velice příjemně překvapil svým výkonem. Číselně vyjádřeno nabízí solidních 450 W příkonu. Bohužel neexistuje žádný jednoduchý přepočet příkonu na výkon. Kvůli odlišné konstrukci jednotlivých značek a modelů. S ohledem na kompaktní provedení vysavače výkon doslova nadchne. Na výsledcích vysávání je to rozhodně znát. Tam, kde mnohé jiné vysavače bojují a vy musíte jedno místo doslova „leštit“ třeba na pětkrát, aby se vám podařilo vysát jistou výraznou nečistotu, tady stačí jedno, v těch nejhorších případech, dvě přejetí a je hotovo. Výkon je samozřejmě snadno regulovatelný pomocí přehledného ovládacího panelu. Model splňuje náročné standardy, které jej umožňují zařadit do systému hodnocení výkonu 4 TOP ECO++. Tato zařízení zajistí skvělý výkon na všech typech povrchu, od koberce až po plovoucí podlahy. Navíc nabízí až 70% úsporu energie, např. ve srovnání se starším modelem Hoover TTE2420 011. A to už je něco, co při každoročním vyúčtování elektrické energie určitě poznáte, výrobce totiž roční spotřebu zařízení uvádí pouze na 16 kWh za rok, to znamená, že vysavač Hoover TX60PET011 patří v tomto ohledu k nejlepším vysavačům na trhu. Pokud jde o zařazení do energetické třídy, tento vysavač nabídne A++.

Už v úvodním odstavci jsme nakousli jedno z hlavních lákadel vysavače Hoover TX60PET011, totiž jeho nízkou hlučnost. Běžné domácí vysavače klidně přesahují hranici 70 dB, mezi ty nejhlučnější patří tzv. cyklonové vysavače, na druhou stranu, nejméně hlučné jsou vysavače robotické, ty však nenabídnou takový výkon. Největším křiklounem námi testovaných sáčkových vysavačů byl Sencor SVC 52, který hlučí silou 80 dB. Mezi nejtišší prozatím patřila Rowenta RO 7783 EA s hlučností 64 dB.

Vysavač Hoover TX60PET011 nabízí výrobcem deklarovanou hlučnost pouze 62 dB. To je pokles o slušné čtyři decibely i oproti příbuznému modelu Hoover TE80PET 011. A vězte, že ten rozdíl, který padá na vrub systému Intense Silent Power, oproti konvenčním sáčkovým vysavačům doopravdy poznáte. Jistě, úplně bez hluku to nepůjde, nicméně, každé snížení hlučnosti je u tohohle docela často používaného domácího elektrospotřebiče velmi vítané.

Zásadním parametrem u vysavačů je i způsob a úroveň filtrace. U některých modelů se totiž velmi snadno mohlo stát, že se spousta často mikroskopických nečistot dostala při vysávání zpět do vzduchu. Vysavač Hoover TX60PET011 je vybaven výstupním EPA filtrem, který odfiltruje veškeré prachové mikročástice a zabrání jejich zpětnému uvolňování do ovzduší. Co s vysavačem vysajete, to v něm také zůstane. Filtr je navíc omyvatelný. Jednou za čas stačí filtr z vysavače vyndat, opláchnout pod tekoucí vodou, nechat oschnout a je hotovo. Filtr je jedna z mála součástí tohoto vysavače, která vyžaduje údržbu. To je ale velmi snadná a rychlá.

Napájecí kabel má na délku 7 metrů, ve spojení s hadicí a flexibilní kovovou trubicí vám to dá akční rádius použití vysavače 10 metrů. To je pro běžné použití v bytě či domě bezproblémové, rozhodně nebude při vysání nutné vysavač v každé místnosti přepojovat. Svinování kabelu je klasika, stačí stisknout jedno z velkých tlačítek na zadní části vysavače a přidržet. Tím druhým tlačítkem je klasicky Start/Stop. Pohodlnému ovládání tak nic nebrání.

Hoover TX60PET011 ve srovnání

Po prověření všech vlastností a schopností vysavače Hoover TX60PET011 jsme se rozhodli jej srovnat s velmi blízkým modelem, konkrétně s vysavačem Hoover TE80PET 011.

Parametr / ModelHoover TX60PET011Hoover TE80PET 011
Příkon ve W450550
Objem sáčku na prach v l3,53,5
Délka kabelu v m76
Hlučnost v dB6266
Energetická třídaA++A+
Typ filtraceEPAEPA
Třída filtraceAA
Cena v Kč4 0002 300

Vysavače Hoover TX60PET011 a Hoover TE80PET 011 jsou téměř rodní bratři. Představují dvě výkonové třídy designově téměř shodného modelu. Obě varianty jsou ideální pro běžné použití při pravidelném úklidu domácnosti. Rozdíl 100 W v příkonu je číselně vyjádřeno celkem výrazný, v obou případech se ale můžete těšit na výrazný sací výkon, který si poradí s vysáváním jakéhokoliv povrchu, nezklame ani vysoká spolehlivost EPA filtrace, která nedá uniknout žádné mikročástečce prachu zpět do ovzduší. U vyššího modelu Hoover TE80PET 011 by mohla trochu odrazovat nižší energetická třída („jen“ A+) i vyšší hlučnost o 4 dB. O metr kratší akční rádius není v praxi velkým problémem.

Zjistit cenu

Podívejte se na další vysavače

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Hoover TX60PET011

Vysavač Hoover TX60PET011 potěší všechny, kteří doma mají chlupaté mazlíčky. Vysoký výkon se postará o bezproblémový úklid kobercovaných i tvrdých podlah. Rozhodně velice potěšující je nízká hlučnost pouhých 62 dB. Potěšující je také úsporná energetická třída A++. Lehce odradit vás může vyšší pořizovací cena, ale pamatujte, že za ni dostanete spolehlivého pomocníka.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8.5
Hlučnost
9
Spotřeba
8
Výbava
7
PLUSY
 • vysoký sací výkon
 • velký akční rádius
 • nízká hlučnost
 • spolehlivá EPA filtrace
MÍNUSY
 • ne úplně snadné vyndávání nástavců z těla vysavač
 • až příliš stručný návod
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo