Recenze Huawei Band 3 Pro

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Novinka od Huawei fitness náramek Huawei Band 3 Pro přichází s novým, barevným a lépe čitelným displejem. Disponuje také zabudovanou GPS a nabízí nové metriky při plavání. Čím se odlišuje od konkurence a vyplatí se vám do něj investovat? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Velikost displeje0,95 palce
Rozlišení displeje120x240
Bluetooth4.2
Kapacita baterie100 mAh
Výdrž baterie20 dní
Váha25 g
Podpora odAndroid 4.4+ / iOS 9.0+

Design

Rozměry displeje jsou 45 x 19 x 11 mm. Šířka pásku při úplném povolení je 16,5 mm a jeho délka může být buď 120 mm, nebo 92 mm. Díky malé tloušťce displeje je náramek prakticky neznatelný pod dlouhým rukávem. Nízká hmotnost 25 g vám zaručí, že o přístroji nebudete téměř vůbec vědět.

   

Displej je o něco větší než pánský palec od šičky prstu ke kloubu. Obrazovka je AMOLED displej, který je citlivý na dotek a je jasný a ostrý. Informace z něj se dobře čtou i na slunci. Displej se rozsvítí, jakmile zvednete ruku nebo se jej dotknete ze spodní hrany. Posouváním po obrazovce zjistíte informace o tom, kolik kroků jste ušli, jaká je vaše srdeční frekvence a dozvíte se i poznatky o kvalitě vašeho spánku. Aplikace v telefonu vám nabídne přes 200 řešení jak na kvalitnější spánek a snadnější vstávání.

Náramek dále umožňuje aktivovat režim tréninku nebo si prohlédnout 5 posledních oznámení z telefonu. Pomocí náramku můžete odmítat hovory, nikoliv je přijímat, protože nemá vestavěný reproduktor. Můžete si i přečíst část zpráv nebo e-mailů.

Přestože displej vypadá špičkově, rámeček působí spíše lacině. Zatímco někteří výrobci rámečky lemují chromem nebo ocelí, zde je využitou pouze silikonu a plastů. Náramek je v dostání v černé, modré a zlaté barvě. Fitness Tracker je vyráběn v typickém zahnutí, jež by mělo usnadnit nošení. Osobám s užším zápěstím však bude odstávat, což není příliš pohodlné.

Baterie a nastavení

Výdrž baterie je podle Huawei při zapnutém GPS 7 hodin, což odpovídá. Při sledování spánku a zapnutím funkcí pro trénink je výdrž baterie zhruba 5 dnů. Zhruba po dvou dnech intenzivnějšího používání byla kapacita baterie na slušných 60 %. Bez spuštění aplikací a ne tak častým kontrolováním displeje může být životnost baterie až 20 dnů.

Hodinky mají při prvním zapnutí veškeré funkce navíc vypnuty, což výrazně šetří baterii. Oznámení notifikací a dalších vymožeností z aplikace je nutné ručně nastavit a zapnout.

Co umí

Pro využití veškerého potenciálu náramku je potřeba si stáhnout aplikace Huawei Health, která je dostupná pro Android i iOS. Budete ji potřebovat pro povolení různých funkcí a aktualizací firmwaru. Pomocí aplikace je možné zapnout třeba předpověď počasí.

Při používání náramku dochází k počítání kroků, měření tepové frekvence nebo k záznamu o aktivitách během spánku. Náramek vás také vybídne k pohybu. Displej je dobře čitelný, ale některé grafické ikony vypadají jako z devadesátek.

Je škoda, že náramek neumožňuje vložit informace týkající se vaší váhy. Lidé totiž rádi vidí, jaký vliv má pohyb na jejich váhu. Do náramku není možné uložit ani záznamy o periodě, preventivních prohlídkách nebo informace o těhotenství. Tyto poznatky však neumožňuje vkládat většina výrobců.

Aplikace Huawei Health přichází s celou řadou tréninkových programů, jejichž průběh si však musíte hlídat sami. V případě, že se rozhodnete trénovat na maraton, vám aplikace vygeneruje plán, ale nedostanete upozornění na to, že dnes máte uběhnout určitý počet kilometrů. Aplikace plán ani neupraví v případě, že některý z tréninků vynecháte. A to je u chytrého náramku rozhodně škoda. Jedinou výhodou je bezplatný tréninkový plán, jenž umožňuje vkládání osobních dat týkajících se zdraví.

GPS v přístroji je přesná, ale anténě v náramku trvá zhruba minutu, než se napojí na signál GPS. To může být drobná komplikace, pokud běháte v dešti nebo chladnějším počasí, kdy se vám nechce stát na jednom místě. Měření tepové frekvence na zápěstí nedosahuje tak přesných výsledků jako měření hrudním pásem.

S Band 3 Pro můžete plavat v bazénu, protože má vodotěsnost 5 ATM. Náramek disponuje šestiosým akcelerometrem pro měření pohybu ve vodě. Máte tedy přehled o trase, vzdálenosti, počtu kol i spálených kaloriích. Navíc se vám vypočítá i SWOLF (jedná se o součet času jedné délky bazénu a počtu záběru na jednu délku, jedná se o měření efektivity, a čím je číslo nižší, tím je pro vás výsledek lepší).

Zjistit cenu

Další hodnocené fitness náramky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Huawei Band 3 Pro

V kategorii tenkých fitness náramků nepatří Huawei Band 3 k top výrobkům. Za stejnou, případně o něco vyšší cenu si můžete pořídit i stylovější výrobky s lepšími aplikacemi. Přínosem jsou nové metriky sledování plavání a také barevnější a celkově lepší displej. Náramek se bude hůře nosit osobám s užším zápěstím.

PLUSY
 • zabudovaná GPS
 • nové metriky pro plavání v bazénu
 • slušná výdrž baterie
 • barevný a přehledný displej
MÍNUSY
 • nevhodný pro osoby s užším zápěstím
 • vysoká pořizovací cena
 • nenabízí příliš mnoho nového vzhledem k jeho předchůdci
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

1 komentář
 1. Měl jsem tenhle náramek 2x, první jsem reklamoval protože po cca dvou měsících začal mít problémy s GPS. Trvalo mu i nekolik minut než zjistil svou polohu a pak měl problém ji sledovat. Druhý po pár týdnech začal deaktivovat zvolenou funkci, v mém případě Oudoor walking a sám se přepínal jen do funkce krokoměru. Při následné reklamaci mi byli vráceny peníze no a po třetí už jsem ho nekupoval.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo