Recenze HUAWEI BAND 6

Chytrý náramek, který nebudete chtít nikdy sundat. A vlastně ani nebudete muset, protože jeho baterie vydrží až 14 dní bez nabití. Huawei Band 6 přitom 24 hodin denně sleduje vaše životní funkce a aktivitu, aby vás včas upozornil na případné výkyvy. Bude vaším každodenním pomocníkem na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu, doprovodí vás do posilovny nebo na bazén, ale oceníte ho i jako obyčejný člověk bez sportovních ambicí.

Parametry

Velikost displeje1,47 palce
Rozlišení displeje194 x 368
Bluetooth5.0
Kapacita baterie180 mAh
Výdrž baterie14 dní
Váha18 g
Podpora odAndroid 6.0, iOS 9.1

Design

Huawei Band 6 je pohodlný na celodenní nošení, díky měkkému silikonovému řemínku a nízké hmotnosti ho na ruce skoro nepoznáte. Váží jen 18 g, což je pro představu stejně, jako má jedna průměrná zralá jahoda. Při rozměrech 43 x 25,4 x 10,99 mm výrobce nepromarnil ani milimetřík prostoru. Displej je velký a dobře čitelný, ale zároveň vás nebude nijak omezovat v pohybu zápěstím, jako tomu bývá u větších chytrých hodinek. Navíc díky kompaktním rozměrům působí tento model od Huawei vkusně i na jemnější dámské ruce.

 

Pokud vás nebaví displeje s rozlišením podobným, jako měl váš digitální budík na nočním stolku někdy v devadesátých letech, Huawei Band 6 vás rozhodně nezklame. Na rozdíl od jiných modelů v obdobné cenové relaci dosahuje rozlišení 194 x 368 px, při kterém už nepostřehnete rastrování a můžete se nechat ohromit detaily a živostí barev. Použitá technologie AMOLED zajišťuje, že údaje na displeji uvidíte pod různými úhly bez ztráty čitelnosti a navíc bezkonkurenčně vykresluje hlubokou černou barvu.

Tělo přístroje tvoří precizně sesazené plastové díly, které zajišťují odolnost proti vodě (5 ATM). Náramek si díky tomu nemusíte sundávat ani při sprchování nebo koupání, zvládne vás doprovodit i do bazénu a neohrozí ho ani slaná mořská voda. Vyhnout byste se měli jen případům, kdy by na chytrý náramek působil zvýšený tlak vody, jako je třeba potápění, vodní lyžování a podobné aktivity.

Řemínek je dobře nastavitelný díky tradičnímu způsobu zapínání na přezku. Materiál jemně pruží a příjemně přilne k zápěstí, takže se náramek nepřetáčí. Vybírat budete ze čtyř barev (Graphite Black, Forest Green, Amber Sunrise a Sakura Pink), které snadno doplníte designem ciferníku z galerie výrobce nebo vlastní fotkou na displeji. Samotné tělo náramku se vyrábí v barvách Dark Grey nebo Gold. Jako u většiny modelů je i u Huawei Band 6 řemínek vyměnitelný, takže můžete směle ladit barvy ke zbytku svého outfitu.

Baterie a nastavení

S kapacitou baterie 180 mAh působí Huawei Band 6 ve srovnání s jinými modely chytrých náramků jako ultramaratonec, stojící proti sprinterům. Zkušenosti spokojených zákazníků potvrzují, že při intenzivním používání vydrží nějakých 10 – 12 dní bez nabití, při troše šetrnosti s ním ale zvládnete i 14 dnů provozu. Rychlé nabíjení přes magnetický konektor dokáže do baterky našlapat během pěti minut dost energie na dvoudenní provoz, takže tenhle chytrý náramek opravdu téměř nemusíte odkládat.

Jako všechny modely od Huawei se i Band 6 páruje s telefonem pomocí aplikace, poskytované zdarma přímo výrobcem. Huawei Health má dobře vyladěnou českou verzi, ke stažení potřebuje necelých 70 MB místa (verze 10.1) a s chytrým náramkem ji spárujete na zařízeních s operačním systémem Android 6.0 nebo vyšším, pro majitele iPhonů pak platí iOS 9.1 nebo novější verze. S pomocí náramku pak můžete ovládat i další zařízení a aplikace, k dispozici je celá řada widgetů a zobrazovat se vám budou také notifikace z telefonu.

Co umí

Huawei Band 6 se zavděčí každému. Pokud jste aktivní sportovci, oceníte 96 režimů cvičení, které chytrý náramek umí vyhodnocovat. Můžete ho vzít i do náročnějších podmínek, materiál se nepoškodí působením potu ani slunečních paprsků a díky kompaktnímu designu vám nebude zavazet ani v posilovně. Jestli berete fitness jako neodmyslitelnou součást svého životního stylu, rychle si zvyknete mít neustálý přehled o tom, jak vaše tělo zvládá momentální zátěž. Náramek měří tepovou frekvenci i okysličení krve nepřetržitě a hodnoty ukládá, takže si je můžete prohlédnout i zpětně, a to ve formě přehledných grafů. Pokud sportujete jen rekreačně a nepravidelně, můžete sledovat podle starších naměřených výkonů, jak se časem vaše výsledky zlepšují.

Vyplatí se vám Huawei Band 6 i když sportu neholdujete? Rozhodně ano. Náramek má klasickou funkci krokoměru, takže budete mít představu o tom, kolik toho denně nachodíte a kolik kalorií spálíte při běžných aktivitách (a podle toho pak můžete třeba mírně poupravit jídelníček, když chcete shodit nějaké to kilo). Jasně, tohle zvládne více méně každé zařízení, ve kterém je nainstalovaný akcelerometr. Huawei Band toho ale umí mnohem, ale opravdu mnohem víc.

S vysokou přesností snímá náramek na zápěstí srdeční tep a vyhodnocuje i SpO2, tedy saturaci krve kyslíkem. Ve spojení s údaji o pohybové aktivitě umí tenhle chytrý pomocník poznat, zda se nacházíte ve stresu, a taktně vás na to upozorní. Při klesajícím okysličení krve nebo ve stresových situacích vám náramek nabídne jednoduché dechové cvičení, kterým vás s pomocí aplikace Huawei Health krok za krokem provede. Ruku na srdce, kdo z nás se občas nepotřebuje trochu uklidnit? Že nám stres škodí, to už dnes všichni dobře víme, ale Huawei se konečně snaží to efektivně řešit.

Huawei Band 6 ale pořád ještě s výčtem funkcí nekončí. Protože ho téměř nemusíte odkládat kvůli nabíjení a jeho nošení je pohodlné, můžete ho využít i pro monitorování spánku. Náramek automaticky rozpozná, jestli jste vzhůru nebo ne, a rozeznává čtyři úrovně spánku – zdřímnutí, hluboký spánek, lehký spánek a REM. Podle záznamu vaší noci dokáže sám identifikovat šest nejčastějších spánkových problémů, na které vás upozorní. A nejen to. Podobně jako při detekci stresu a nízkého okysličení krve, i u špatného spánku vám Huawei Band 6 nabídne řešení. Získáte více než 200 návrhů, které vedou ke zlepšení kvality spánku a následně i vaší celkové psychické i fyzické kondice.

Pro dámy vývojáři přidali i šikovný menstruační kalendář. Díky tomu vás jednak nezaskočí příchod vašich dnů, ale taky se vám třeba podaří vysledovat, jestli cyklus nějak ovlivňuje vaši náladu a výkony. Tomu pak můžete přizpůsobit plánování svých aktivit.

Samozřejmostí jsou i základní funkce chytrého kapesního asistenta, díky kterým vás Huawei Band 6 upozorní na příchozí hovory a zobrazí i náhledy zpráv a notifikace z mobilních aplikací. Náramek poslouží jako hodinky, stopky i budík, umí také ovládat přehrávání hudby (nemá ale vlastní ukládací paměť), zobrazovat předpověď počasí, ve spojení s telefony od Huawei dokáže i dálkově ovládat fotoaparát a mnoho dalšího. Tvůrci mysleli ještě na jednu praktickou maličkost a přidali tlačítko pro rozsvícení celého displeje jasným bílým světlem, takže náramek využijete i jako svítilnu.

Hledáte náramek s GPS? Podívejte se na další hodnocení fitness náramků

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo