Recenze Huawei Watch Fit

Společnost Huawei patří k předním výrobcům mobilních telefonů, v jejím portfoliu najdeme ale i chytré hodinky, např. model Huawei Watch Fit. Ten přesně odpovídá tomu, co je pro tuhle čínskou společnost charakteristické – hodinky se dají pořídit za velmi příznivou cenu a nabízejí slušnou výbavu, která nabídne všechny potřebné funkce, ale zároveň přehnaně nezatíží vaši kapsu. Pojďme se podívat na to, jak hodinky od Huawei vypadají a hlavně, jak fungují.

Parametry

Hmotnost21 g
Šířka30 mm
Výška40 mm
Tloušťka40 mm
Voděodolnostano
RAM32 MB
Interní paměť4 GB
Reproduktorne
Mikrofonne
Materiál páskusilikon
Formát displejeobdélník
Úhlopříčka1,64 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení280 × 456 px
Hustota bodů326 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fine
Bluetoothano
NFCne
Životnost baterie10 dny
Délka nabíjení45 minut
Kapacita baterie180 mAh

Design

Hodinky Huawei Watch Fit mají obdélníkový tvar a přijatelně tenkým řemínkem, který je při nošení – a hlavně při sportu – dostatečně pohodlný. Hodinky jsou navíc velmi lehké, váží pouze 21 gramů bez řemínku.

Řemínek a hodinky (resp. kombinace hodinek a fitness náramku, abychom byli přesnější) jsou plastové, nicméně jim to nijak významně neubírá na eleganci. I s ohledem na to, že se jedná spíše o sportovní než společenský doplněk (od toho jsou tu jiné, často i kovové modely) je jednoduchý vzhled, který nijak, ani v dobrém ani špatném, nepřitahuje pozornost, rozhodně možné považovat za plus. Jisté přizpůsobení je možné díky vyměnitelným řemínkům.

Podle informací výrobce by hodinky měly vydržet tlak až pět atmosfér, sprchování a mytí rukou tak nebude problém, stejně tak i prudší déšť. Přední stranu zabírá displej, na zadní najdeme nezbytné senzory. Pokud jde o ovládací prvky, ten je zde pouze jeden – tlačítko na pravé straně hodinek, jež slouží pro jejich zapnutí a vypnutí, rozsvěcení a displeje a otevření menu. O zbytek se stará dotykový displej. 

 

Displej

Displej samotný má AMOLED panel a úhlopříčku 1,64 palce a rozlišením 280 × 456 px. Chválíme vysokou svítivost, takže s čitelností není problém ani venku na slunci, což je v případě sportovních chytrých hodinek rozhodně plus. Jas hodinek je proměnlivý, může se měnit buď automaticky nebo manuálně.

Vzhled displeje si můžete přizpůsobit jedním z dvou set ciferníků. Dotykový displej je základem ovládání, jeho reakční doba je velmi svižná. K dispozici je i mód Always-On, při kterém zůstává displej zapnutý, velice nepěkně se to ale podepíše na baterii.

Baterie

Výdrž baterie je za normálního provozu a bez Always-On displeje zhruba týden. Není to mnoho, lépe to zvládá nejen konkurence, ale i samotný souputník ze stáje téže značky, model Huawei Watch, nicméně není to ani úplný průšvih. Týdenní výdrž je maximum, budete-li častěji využívat monitorování sportovních aktivit či budete mít zapnuté další senzory, počítejte s ještě častějším dobíjením. Nicméně z pohledu uživatele je to pořád naprosto akceptovatelná hodnota. Mobilní telefon je většina z nás zvyklá nabíjet každý den, proto si myslím, že dobití hodinek jednou za 5 – 7 dní nikoho trápit nebude.

Na deset dnů, které slibuje výrobce se dostanete pouze v případě, že budete hodinky využívat skutečně jen velmi minimálně. Kladem je rozhodně skutečně bleskové nabíjení: Z nuly na 100 % se dostanete za tři čtvrtě hodiny. Příjemným detailem je magnetické zakončení dobíjecího kabelu (je součástí balení), připojování je tak otázkou mžiku. 

Co umí

Tím největším trumfem hodinek Huawei Watch Fit je bezesporu jejich orientace na sledování sportovních aktivit i sledování stresu nebo spánku. Posouvají fitness náramky do vyšší kategorie.

Hodinky zvládnou sledovat prakticky všechny sporty – a to včetně takových kuriozit, jako je šerm nebo balet. Hodinky v  reálném čase sledují srdeční činnost a upozorní vás, například při cvičení, kdyby byla příliš vysoká. Rozhodně praktické. Samozřejmě je tracking konkrétních sportů spíše orientační aktivitou. Ale pro dlouhodobé srovnání při výkonu jedné aktivity rozhodně použitelné jsou. Kde bych za mě naopak srovnání příliš nedává smysl, jsou různé typy aktivit proti sobě.

Ve srovnání s jinými modely se ale ukazuje, že senzor srdeční frekvence ukazuje lehce vyšší hodnoty než by měl, stále je výsledek přesnější, než nějaká „orientační hodnota.“ Opět platí, že se jedná o indikátor toho zda dochází ke zvýšení tepu nebo nikoliv. Rozhodně se nejedná o náhradu za přesné měření pomocí lékařských přístrojů. K dispozici je i GPS pro záznam pohybu. Kromě sportu si na hodinkách zobrazíte informace z telefonu, jako jsou zprávy, notifikace, hovory nebo výstup z hudebního přehrávače. Škoda jen, že vše je pouze informativní. Na notifikace nelze přímo v hodinkách nějak reagovat.

Systém a ovládání

Hodinky využívají operační systém Lite OS postavený na maximální jednoduchosti. Nečekejte nadstandard, neexistuje například obchod s aplikacemi, vystačit musíte pouze s tím, co vám nabídl sám výrobce. Dotykové ovládání je přehledné, v menu hodinek se dá orientovat velice intuitivně. Pohybem prstu po obrazovce (tzv. swipe) se přepínáte mezi jednotlivými zobrazení informací. Dále je tu tlačítko na pravé straně přístroje. Jeho stiskem se dostanete do nabídky funkcí – budík, stopky, cvičení atd… Více informací a výstupů (mj. ze senzoru okysličení krve, což v této hladině rozhodně není standardní výbava) přináší mobilní aplikace Huawei Health. Na rozdíl od hodinek, kde sice výstupy ze senzorů najdete, přinášejí detailní analýzu. Spárování hodinek s telefonem je velmi jednoduché, skrze aplikaci se Huawei Watch Fit rovněž aktualizují. Aplikace je k dispozici jak pro telefony s Androidem, tak s iOS. Za připomenutí stojí i fakt, že hodinky nepodporují NFC.

Zjistit cenu

Jaké jsou nejlepší chytré hodinky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.6 Total Score
Huawei Watch Fit

Chytré hodinky Huawei Watch Fit představují ideální entry model, pokud teprve vstupuje do této oblasti elektroniky. Nabídnou dostatek funkcí, velmi slušnou přesnost i intuitivní ovládání. Nelze od nich ale čekat zázraky. Ledacos vyváží příjemná cena, poněkud překvapivě použitý senzor okysličení krve i velmi podařený displej s vysokým jasem.

Ovládání
8
Výbava
5
Baterie
7
PLUSY
 • zpracování
 • design
 • výběr ciferníků
 • GPS
 • podpora češtiny
 • senzor okysličování krve
MÍNUSY
 • chybí aplikace třetích stran
 • nemůžete odpovídat na notifikace
 • základní výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo