Recenze Huawei Watch GT 2 Pro + srovnání s Huawei Watch GT 2 a Huawei Watch GT 2e

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Chytré hodinky s titanovým pouzdrem a safírovým sklíčkem za dostupnou cenu. Tahle trojkombinace nás zaujala natolik, že jsme se na ni museli podívat blíž. A proto vám teď nabízíme podrobnou recenzi těchto chytrých hodinek od Huawei. Dočtete se, v čem vynikají i kde mají slabiny a sami si pak můžete udělat názor. Pojďme na to.

Parametry

Hmotnost53 g
Šířka46,7 mm
Výška53,6 mm
Tloušťka11,4 mm
Voděodolnost50 m (5 ATM)
RAM32 MB
Interní paměť4 GB
Reproduktorano
Mikrofonano
Materiál páskufluoroelastomer / kůže (varianty)
Formát displejekulatý
Úhlopříčka1,39 palce
Typ displejeAMOLED
Rozlišení454 x 454 px
Hustota bodů326 ppi
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fine
Bluetoothano
NFCano (bez plateb)
Životnost baterie14 dny
Délka nabíjení1 hodiny
Kapacita baterie455 mAh

Obsah balení

Černá papírová krabička s precizně vyvedenými hranami a zlatým názvem hodinek dává na první dojem znát, že nejde o model nejnižší třídy, ale o plnohodnotnou střední třídu chytrých hodinek. Zespod na krabičce najdete přesný popis varianty hodinek. Běžně jsou k mání classic s koženým páskem a sport s páskem z vysoce odolného polymeru. Samozřejmě v popisku najdete i barvu.   

Po sejmutí víka krabičky směrem nahoru na vás hned vykoukne displej hodinek umně usazený po levé straně ve spodní části krabičky. Vnitřní prostor mezi zapnutým páskem vyplňuje pěnová vsádka, která chrání pásek před pokřivením během přepravy.

Zatímco hodinky seděly na levé straně krabičky, vpravo ční drobné papírové táhlo, kterým odklopíte další dělicí víko lemované zlatou linkou a dostanete se do přihrádky s kabelem USB-A /USB-C, bezdrátové nabíjecí konzolce, která má tvar malého plochého disku, a k tištěnému návodu v mnoha jazycích včetně češtiny. Je dostupný také online. Mrkněte se.

Poslední a důležitou součástí krabičky je mezinárodní záruční list. Takže pokud se rozhodnete pro tyhle hodinky, nezapomeňte je po rozbalení registrovat na uvedené webové stránce výrobce.

Z promyšleného designu balení je vidět, že si v Huawei dali záležet na prvním dojmu. Všechny části krabičky jsou snadno dostupné a jednoduše se s nimi manipuluje. Z našeho pohledu vše, jak má být. Pojďme se pustit do nastavování hodinek.

Nastavení

Hodinky se zapínají několikavteřinovým stisknutím vrchního tlačítka na pravé straně. Než to uděláte, dejte hodinky na bezdrátovou nabíječku, ať máte jistotu, že se vám během nastavování nevybijí. Jakmile se na displeji objeví logo Huawei, můžete tlačítko pustit.

Následuje výběr jazyku. V přehledném seznamu si na dotykovém displeji posunutím nahoru nebo dolů najdete češtinu a potvrdíte klepnutím na nápis na displeji. Ovládání jde snadno a je stejné jako na kterémkoliv jiném dotykovém přístroji.

Hned po tom vám hodinky doporučí stáhnout do mobilu aplikaci Huawei Health. Pokud vlastníte smartphone Huawei nebo Honor, pravděpodobně už budete mít aplikaci v telefonu. V opačném případě si aplikaci stáhněte z Google Play nebo App Store. Budete potřebovat telefon se systémem Android 7.0 nebo novějším, případně iOS 9.0 nebo novějším.

Po spuštění aplikace Huawei Health dole v menu zvolíte zařízení, pak klepnete na přidat, vyberete chytré hodinky a zvolíte sérii Huawei Watch GT 2. Na displeji telefonu se dozvíte, že po spárování vám hodinky umožní číst notifikace, SMS, přijímat hovor přes Bluetooth nebo stejným způsobem poslouchat hudbu. Stejně tak vám propojení s telefonem umožní lépe vyhodnocovat kvalitu spánku nebo nabídne vylepšení při běhání.

Pokračujte tedy stiskem tlačítka spárovat a povolte zapnutí Bluetooth. Následně potvrďte všechna povolení, u funkcí, které chcete využívat, například přístup k hovorům, informace o poloze apod. Nakonec při vyhledání dostupných zařízení vyberte své hodinky, potvrďte na displeji hodinek, že je chcete spárovat s telefonem a dokončete spárování na displeji telefonu.

Pak si ještě nastavíte, u kterých aplikací v telefonu chcete sledovat notifikace i na displeji hodinek a povolíte hodinkám přístup ke kontaktům v telefonu, historii telefonních hovorů a je to.

Ovládání

Po nastavení hodinek je můžete ihned začít používat. Ciferník rozsvítíte horním tlačítkem. Stejným tlačítkem se v menu vracíte o úroveň zpět. Zbytek zvládnete pohodlně ovládat dotykově. Po posunutí po displeji nahoru se vám zobrazí zprávy, opačným směrem se dostanete na rozcestník nastavení jasu, hlasitosti, budíku, připojení a možnosti vyhledat telefon.

Ze základního zobrazení můžete posunout displej s ciferníkem také do strany. Pak se dostanete na obrazovku s měřením tepové frekvence, následuje měření hladiny stresu, počasí, přehrávač hudby a nastavené cíle – počet kroků, cvičení a čas strávený cvičením.

Při rozsvíceném ciferníku se po stisku horního tlačítka zobrazí položkové menu, ve kterém najdete veškeré funkce a aplikace, které hodinky nabízejí. Najdete tady také nastavení, kde si můžete přidat bezdrátová sluchátka nebo upravit rozložení ciferníku.

Vzhled ciferníku si nejsnadněji nastavíte přímo po rozsvícení displeje hodinek. Stačí pár sekund podržet prst na displeji a zobrazí se nabídka dostupných ciferníků. K mání je bezpočet předdefinovaných rozhraní. Až si vyberete, potvrdíte vizuál krátkým stiskem vrchního tlačítka.

TIP: Tohle nastavení máte dostupné taky v aplikaci na mobilu.

Abychom vám nic nezatajili, tak spodní tlačítko hodinek je nastavitelné. Můžete si vybrat, co se zobrazí po jeho stisknutí a funguje jako zkratka. Pokud ho nastavovat nechcete nebo nebudete, po jeho stisku se dostanete na volbu sportovních aktivit.

Pokud jste dočetli až sem, je vám jasné, že ovládání hodinek je intuitivní a přehledné. Určitě to zvládne i člověk, které chytré hodinky nikdy před tím neměl. A za to si Huawei zaslouží plusové body.

Systém

Hodinky pohání procesor Kirin A1 s 32 MB operační paměti a 4 GB interní paměti, ze které jsou 2 GB vyhrazené pro hudbu. Spotify nebo jinou hudební aplikaci hodinky nepodporují. Energii přístroji dodává Li-Ion baterie s kapacitou 455 mAh. Ta udrží hodinky v provozu až 14 dní. Při běžném používání ale počítejte s přibližně poloviční výdrží.

Huawei Watch GT 2 Pro se můžou pochlubit také technologií Bluetooth 5.1 a GPS/GLONASS, stejně tak integrovaným mikrofonem a reproduktorem. Trochu škoda, že chybí Wi-Fi, ale na druhou stranu hodinky zvládají bezkontaktní NFC přenos souborů, placení bohužel ne.

Software běží na vlastním operačním systému Lite OS. Systém běží svižně a bez sekání nebo optických nedokonalostí. Stejně tak perfektně si poradí se všemi integrovanými aplikacemi. Bohužel pro další doplňkové aplikace už nezbývá moc místa, ale hlavně je nemáte jak do hodinek přidat. To je znatelná nevýhoda ve srovnání s konkurenčními modely.

Design

Tady musíme uznale pokývat hlavou. Huawei neváhal investovat do kvalitních materiálů a tělo hodinek je z titanu, který drží bezvadný vzhled a je velmi odolné proti poškrábání. Při běžném používání se tělo hodinek neopotřebuje ani neznehodnotí a budou vám dělat parádu i za rok nebo dva.

Z kompaktního titanového těla o rozměrech 46,7 x 53,6 x 11,4 mm vystupuje na pravé straně dvojice funkčních tlačítek. Jako plus hodnotíme umístění pro praváky. Pro leváky je to nešťastné, protože pokud jste zvyklí mít hodinky na pravé ruce, budete mít tlačítka přes ruku, a ne pohodlně u zápěstí.

Dalším plusem je safírové sklíčko. To je vůbec nejlepší možnou variantou, která zabezpečuje dokonalý vzhled displeji, který chrání. Materiál sklíčka je vysoce odolný proti všem nechanickým vlivům a netvoří se na něm ani po několikaměsíčním používání žádné škrábance, dokonce ani vlásečnice.

Spodní strana hodinek je potažená příjemnou keramickou vrstvou. Ta je příjemná a nedráždí kůži. Kromě toho je vespod hodinek i senzor měřící potřebné údaje o vašem těle a spodní strana je taky ta, díky které hodinky zvládají bezdrátové nabíjení.

Tělo hodinek je připojené rychloupínacími stěžejkami k pásku o šířce 22 mm. Standardně jsou v nabídce dvě originální varianty; klasická kožená a sportovní z odolné gumy – fluoroelastomeru. Ale samozřejmě můžete hodinky vylepšit i jiným páskem odpovídající šířky.

I přes masivní konstrukci s vysokou odolností si hodinky zachovávají příjemnou váhu jen 53 gramů. Je to sice o něco víc, než u konkurenčních modelů s lehčí konstrukcí, ale za cenu extrémní odolnosti to rozhodně stojí za to.

Huawei Watch GT 2 Pro jsou dostupné ve dvou barevných variantách. Šedá i černá působí elegantně a skvěle doplní nejen vaše sportovní výkony, ale i elegantní oblek nebo košili při oficiálních událostech či návštěvě divadla.

Vzhled si navíc můžete pohodlně uzpůsobit výběrem vhodného ciferníku. V nabídce je jich celá řada a můžete vybírat z ryze sportovních, elegantních, neotřelých i retro uspořádání s tím, že vždy na displeji vidíte různou škálu hodnot. Přesně podle toho, co potřebujete v dané situaci sledovat.

Displej

Ať žije AMOLED! Přesně, Huawei Watch GT 2 Pro mají 1,39palcový AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 px. To ve výsledku znamená obraz s 326 obrazovými body na palec. Takže si na displeji pohodlně přečtete SMS od kolegy z práce ale stejně dobře oceníte hladké kontury různých zpracování ciferníků.

Displej je nastavený na automatickou úpravu jasu podle toho, jestli vám zrovna přes rameno nakukuje polední slunce nebo jste se rozhodli pro noční přechod Beskyd. Vždycky uvidíte všechny informace jasně a s přiměřenou intenzitou. Technická konstrukce AMOLED displeje znamená dobře čitelný displej i za slunečného poledne.

Kromě zobrazení a jasu si můžete nastavit režim Always-On, se kterým bude displej s ciferníkem neustále rozsvícený. V kombinaci se vhodným ciferníkem tak můžete vytvořit dojem klasických hodinek. Akorát počítejte s tím, že funkce Always-On funguje jen s několika základními ciferníky.

Pokud chcete být originální, nepřehlédněte funkci One Hop. Umožní vám vytvořit si pozadí ciferníku z jakéhokoliv obrázku. V menu zapnete funkci NFC, přiložíte k tapetě nebo obrázku a bezdrátově si ho přesunete na pozadí ciferníku hodinek. Nakonec vyberete umístění času a je to. Jen škoda, že nejdou upravovat další parametry vlastního ciferníku.

Displej je chráněný safírovým sklíčkem a dokonale sedí v titanovém těle hodinek. Tím pádem se o něj nemusíte bát a bez problémů se můžete vydat s hodinkami do sprchy nebo do bazénu. Vydrží i potápění až do hloubky 50 metrů a tlaku 5 atmosfér.

Baterie

Další plus pro konstruktéry z Huawei si zaslouží baterie. Hodinky se totiž pyšní Li-Ion baterií s kapacitou 455 mAh, která je udrží v pohotovostním režimu až 14 dní. Ve skutečnosti samozřejmě baterii vybijete rychleji, protože budete rozsvěcet displej, používat GPS nebo měření tepu. Ale i tak se v pohodě můžete spolehnout na 5 dní neustálého provozu bez dobíjení, což je stejný čas jako u námi testovaných Xiaomi Amazfit Verge. To je luxus, který většina hodinek nemá.

Za vyšší kapacitu baterie platí hodinky o fous vyšší vahou. Vedle titanového těla je právě baterie těžkou součástkou. Ale rozdíl je jen cca 10 %, takže nejde o nic zásadního a výhody jasně převažují nad pár gramy navíc.

Nabíjení hodinek je tentokrát vyřešené pohodlně a elegantně. Můžete využít originální nabíječku, která je součástí balení. V takovém případě jednoduše propojíte USB kabel se zdrojem a na druhý konec připojíte zařízení pro bezdrátové dobíjení. Na to už pak stačí položit hodinky spodní stranou a počkat hodinu do úplného nabití.

Výhodou je, že nemusíte do nabíječky zacvakávat žádné konektory. Jednoduše hodinky položíte a je to. Akorát při tom dávejte pozor, abyste je položili správně, případně abyste je pak omylem neposunuli z dosahu bezdrátové nabíječky. Jinak je to snadné jako facka.

Druhou možností je využít jakoukoliv jinou certifikovanou bezdrátovou nabíječku standardu QI. Takže když zapomenete vlastní originální nabíječku, nejste bez hodinek. Další možností je reverzní bezdrátové nabíjení mobilem. Některé telefony střední a vyšší třídy to zvládnou a je to praktická funkce.

Co umí

Huawei Watch GT 2 Pro zvládnou všechno, co byste od chytrých hodinek mohli čekat. Po spárování s vaším telefonem nabídnou notifikace z nastavených aplikací. Na dobře čitelném displeji si bez problémů přečtete příchozí SMS, pokud teda neobsahuje pokročilé smajlíky. Ty hodinky nedokáží zobrazit. Navíc na zprávy a e-maily na hodinkách neodpovíte.

Kromě toho ale nabízejí vysoce kvalitní mikrofon i reproduktor, takže můžete telefonovat s přáteli klidně přímo pomocí hodinek bez držení telefonu u ucha. Kvalita hovoru je výborná a můžete si být jistí, že vás na druhé straně bez problémů uslyší. Pro větší komfort ale doporučujeme telefonovat s bezdrátovými sluchátky.

Z klasických funkcí můžeme vyzdvihnout kvalitní Bluetooth připojení nebo ucházející GPS. První jmenovaná technologie parádně funguje při telefonování, poslechu hudby i přenášení dat mezi hodinkami a telefonem. GPS funguje na hezkou dvojku. Když vyrazíte za sportem bez mobilu, občas zaznamená odchylku oproti skutečné trase.

Informace o počasí, tepu, úrovni stresu nebo třeba obsahu kyslíku v krvi jsou přesné a spolehlivé. Stejně tak můžeme upřímně palcem nahoru ohodnotit i údaje o kvalitě spánku. Ty mimochodem můžete sbírat v pohodě bez nabíjení i několik nocí po sobě, protože baterie hodinkám vystačí na cca týden běžného provozu.

Hlavním lákadlem Huawei Watch GT 2 Pro je ale beze sporu více než 100 aktivit, které si můžete vybrat, když se rozhodnete sportovat nebo třeba jen relaxačně procházet. Mezi klasickými sportovními aktivitami nechybějí ani méně častý golf, sjezdové lyžování nebo třeba plavání.

Samozřejmě můžete podrobně měřit nejen venkovní aktivity. Stejně spolehlivá data získáte i z tréninků v tělocvičně, posilovně nebo na aerobiku. V tomhle se opravdu nemusíte omezovat. Hodinky vám přesně změří veškeré hodnoty a získáte skvělý přehled o svém výkonu. Jako u všech podobných výrobků i zde platí, že naměřené hodnoty jsou spíše orientační, než vyloženě exaktní.

Pozitivně hodnotíme taky množství údajů o aktivitách, které jsou dostupné přímo na hodinkách. Jasně, podrobnější informace vždycky máte po ruce v aplikaci telefonu, ale v případě Huawei Watch GT 2 Pro si vše důležité prohlédnete rovnou na displeji hodinek. A to je super výhoda.

Jediným nedostatkem je trochu těžkopádný systém a softwarové rozhraní, které vám nedovolí uhnout z nalinkovaného způsobu ovládání. Nebudete si moct přidat další aplikace ani nebudete mít přehled o tom, kolik obrazovek následuje po přechodu na vedlejší obrazovku. Stejně tak neposunete grafy s naměřenými daty. Ty ale můžete sledovat v aplikaci na mobilu.

Srovnání s Huawei Watch GT 2 a Huawei Watch GT 2e

Ve své podstatě jsou si velmi podobné. Níže v tabulce jsou uvedeny rozdíly. Oblasti, které v tabulce nejsou, jsou pro všechny modely stejné. To platí například pro 1,39 AMOLED displej s rozlišením 454 x 454 pixelů. Nebo 4 GB interní paměti. Stejné jsou i baterie o kapacitě 455 mAh. Další rozdíl je softwarová výbava. Tam vede verze PRO, která má navíc třeba golfový trenér, funkce pro lyže/snowboard nebo nové ciferníky. Hlavní rozdíl je pochopitelně v ceně, použitých materiálech, výbavě (nemožnost telefonovat u GT 2e) a designu.

A který model tedy koupit? Pokud chcete slušné hodinyk za minimum peněz, berte Huawei Watch GT 2e, případně Huawei Watch GT2. Pokud peníze příliš řešit nemusíte a zároveň chcete maximální možnou výbavu berte Huawei Watch GT 2 Pro. Ale oproti nižším modelům si slušně připlatíte.

Huawei Watch GT 2 ProHuawei Watch GT 2Huawei Watch GT 2e
Uvedení na trhzáří 2020 říjen 2019březen 2020
Přibližná cena6 000 Kč3 500 Kč2 500 Kč
Rozměry46,7 x 46,7 x 11,4 mm45,9 x 45,9 x 10,7 mm53 x 46,8 x 10,8 mm
Hmotnost52 g41 g43 g
Kapacita RAM paměti32 MB32 MB16 MB
Reproduktoranoanone
NFCanoanone
Zjistit cenu

Zjistěte, jak si stojí další chytré hodinky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro jsou bytelné hodinky v kvalitním zevním provedení. Na svou třídu nabízejí luxus titanového těla a safírového sklíčka, takže jsou maximálně odolné a houževnaté. Mezi silné stránky hodinek patří více než sto režimů sportovních aktivit, přesné měření tepu, obsahu kyslíku v krvi i údajů o spánku. Nad konkurencí vyčnívá extrémně dlouhá výdrž baterie, která zvládne týden náročného provozu a nabíjí se bezdrátově. Nevýhoda je v nepružném softwaru operačního systému, méně přesné GPS a NFC bez podpory bezkontaktních plateb. Jinak hodinky nemají zásadní nedostatky.

7.6Hodnocení Covybrat.cz:
Ovládání
8
Výbava
6
Baterie
10
7.6Hodnocení od lidí:
Ovládání
7
Výbava
6
Baterie
10
PLUSY
 • kvalitní titanová konstrukce
 • odolné safírové sklíčko
 • extrémní výdrž baterie
 • 100+ sportovních aktivit
 • vysoká kvalita hovoru
 • podrobnosti o měření na hodinkách
 • vodotěsnost do 50 metrů
 • přijatelná cena
MÍNUSY
 • těžkopádný operační systém
 • méně přesná GPS
 • nepodporuje NFC platby
 • neumožňuje doplnit aplikace
 • nepodporuje hudební aplikace
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 3.8
  Ovládání
  70
  Výbava
  60
  Baterie
  100

  Hodinky za cca 4 500,- Kč, které si k názvu píšou „hrdě“ verze PRO a neumí měřit ani krevní tlak nebo EKG si rozhodně označení PRO nezaslouží.

  Jako dost zírám, že takovéto hodinky to neumí.

  + PLUSY: veliká vydrž
  - MÍNUSY: Hodinky za cca 4 500,- Kč, které si k názvu píšou "hrdě" verze PRO a neumí měřit ani krevní tlak nebo EKG si rozhodně označení PRO nezaslouží.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo