Recenze Huawei Y6 II Compact

Levnější a přitom stále s kvalitní výbavou. To je směr, kterým se Huawei snaží ubírat se svým Y6 II Compact. Podívejte se jak se, zda se mu to povedlo.

Parametry

Hmotnost140 g
RAM2 GB
Rozlišení displeje1 280 x 720
Velikost displeje5 palců
Výška144,2 mm
Šířka72,5 mm
Hloubka8,9 mm
Hlavní fotoaparát13 Mpx
Přední fotoaparát5 Mpx
Velikost paměti16 GB
Kapacita baterie2 200 mAh

Recenze na notebookcheck.net

(notebookcheck.net)
 • Baterie
 • Výkon
 • Cena
 • Plastové tělo
 • Reproduktor
Jelikož se jedná o docela levný telefon, tělo je tvořeno z plastu. Dobře se drží, všechny hrany jsou zaoblené a zadní strana má jemnou strukturu. Zpracování je slušné, nesetkáte se s vikláním tlačítek a jednotlivé části do sebe dobře zapadají. Je jasné, že se telefon nesnaží zaujmout svým vzhledem, ale spíše bohatou výbavou s ohledem na nízkou cenu. Proto najdete dva sloty na SIM kartu, oba podporují 4G, ale ne současně. V případě souběžného provozu běží jedna SIM na 4G a druhá na 2G. Naštěstí lze zvolit, který SIM slot je primární a poměrně snadno mezi nimi přepínat. Telefon neumí NFC, ale má FM rádio. WiFi používá standard 802.11 b/g/n, což má za následek že nepřijímá 5 Ghz sítě. O výkon se stará 2 GB RAM a pro svoje data máte k dispozici 16 GB paměti. Procesor má čtyři jádra o maximální frekvenci 1,5 Ghz, ačkoliv to nepatří mezi nejrychlejší kousky, zvládá zabezpečit plynulý chod systému. Grafický čip má na telefon této ceny velmi slušný výkon. Zkoušeli ho např. na Asphalt 8: Airborne, kde při nízkém nastavení dosahoval okolo 30 fps a při plných detailech 24 fps. Kapacita baterie je relativně malá – 2 200 mAh, ale dokáže vydržet dlouho. Y6 II Compact má nízkou spotřebu a pokud ho často nepoužíváte může vydržet i dva dny. S běžným použitím ho ale večer pro jistotu budete nabíjet. Huawei do Y6 II Compact nainstaloval klasicky dost aplikací, které většina uživatelů nebude potřebovat. Najdete je ve složce „Top apps“. Kvalita hovorů je také dobrá, slyšíte druhou dobře, ale v recenzi zmiňují, že pokud volali z tohoto telefonu, druhá strana je občas slyšela docela tlumeně. Displej má velikost pěti palců, což je v dnešní době považováno za standardní velikost a jeho rozlišení je 1 280 x 720 pixelů. Pochvalu zaslouží za vysoký jas, ale na jasném slunci stejně můžete mít problém kvůli nízkému kontrastu a lesklému povrchu telefonu. Dosahuje jasu až okolo 500 cd/m². Pozorovací úhly jsou velmi dobré, díky použité IPS technologii. I pokud se díváte ze strany, vidíte co se na displeje děje. Reproduktor nemá dostatek basů, takže zní docela tiše a vysoké tóny nejsou v jeho podání moc příjemné. Přibalené sluchátka jsou docela v pohodě a dají se poslouchat. Fotoaparát má rozlišení 13 Mpix, autofocus a dvojitý LED blesk. Mezi špičku rozhodně nepatří, má problémy s ostřením a výsledné fotografie mají nedostatky i v ostrosti. Video je možné nahrávat maximálně v 720p (1 280 x 720 pixelů) a k jeho kvalitě nemají žádné výrazné výhrady. Přední fotoaparát má 5 Mpix a rovněž i blesk. Lépe mu jde focení za tmavších podmínek, za světla jsou barvy přepálené.

Recenze na techpepsye.com

 • Výkon
 • Fotoaparát
 • Android 5.1
 • Není vhodný na hlasitější poslech
Na to že se jedná o odlehčenou verzi, je Huawei Y6 II Compact štědře vybavený telefon, který vás potěší v mnoha ohledech – např. LTE, relativně silný hardware a blesk i u předního fotoaparátu. Vzhledově dle očekávání vychází z Huawei Y6 II – rohy jsou zaoblené a telefon se pohodlně drží v rukou. Zadní strana telefonu je mírně zvrásněná, to mu dodává zajímavý vzhled a ještě brání vyklouznutí když máte zpocené ruce. Na výběr máte ze tří barev: černé, bílé a zlaté. Příjemnou zprávou je, že telefon je DUAL sim. Tedy umožní mít dvě telefonní čísla současně. Displej je pěti palcový, nabízí rozlišení 1 280 x 720 pixelů, více než 16 milionů barev a hustotu 294 ppi, takže je dobře čitelný a ostrý. Jako ochranná vrstva je použito Scratch Resistant Glass, díky kterému je displej telefonu odolný proti drobným oděrkám a škrábancům. Chod telefonu zabezpečuje čtyř jádrový procesor, který spoléhá na 2GB RAM a díky tomu bez větších problémů zvládá více spuštěných aplikací současně, bez toho aby docházelo k nepříjemným zásekům při jeho používání. Kapacita vnitřní paměti je 16 GB a skrze paměťovou kartu je rozšiřitelná o dalších až 128 GB. Baterie má pouhých 2 200 mAh, ale přesto celodenní provoz zvládá bez větších potíží. Oproti plné verzi Huawei Y6 II je přítomen pouze Android 5.1. Fotoaparát je, jak je u Huawei zvykem, poměrně kvalitní. Zadní má 13 Mpx a duální LED blesk, HDR, autofocus a spousty dalších možností nastavení fotografie. Výsledné fotky jsou čisté a ostré, ucházející kvalitu mají i za tmy. Za té se dá díky blesku použít i přední kamera, které má 5 Mpx. Stereo reproduktory jsou ucházející, ale pouze do určité hlasitosti. Poté dochází k poměrně významné degradaci zvuku. Najít nejlepší nabídku Huawei Y6 II Compact
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo