Recenze HUSQVARNA 395 XP

Pokud patříte mezi profesionály, bude pro vás Husqvarna 395 XP dobrou volbou. Pokud jste však spíše hobby „rezáč“ bude pro vás pila zbytečně silná a drahá. Její výkon  4 900 W zaručuje, že si přístroj poradí  i s půl metru silnou kládou. Řezání je navíc rychlé a máte možnost si prodloužit vodící lištu. Tato pila má bohatou výbavu a nadstandardní je i možnost vyhřívané rukojeti. Přečtěte si, jaké to je řezat s pilou za 30 000 Kč!

Tento produkt už se vyprodává / vyprodal, podívejte se na aktuální nabídku motorových pil.

Parametry

Pohonbenzínový
Typ pilyřetězová
Délka lišty45 cm
Hmotnost7,9 kg
Objem motoru93,6 cm3
Objem nádrže0,9 l
Objem olejové nádrže0,5 l
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon4900 W
Kategorieprofesionální

Jak řeže

Královna mezi motorovými pilami. I takhle bychom mohli titulovat poslední a zároveň nejdražší pilu, kterou jsme v testu měli. Sice vás přijde skoro na 30 000 Kč, ale za to nabídne vše, na co si jen vzpomenete. A navíc je v řezání nepřekonatelná.

Při prvním použití jsme se lekli, jak je pila těžká. A taky že jo. Skoro osm kilo v ruce už je opravdu dost. Ve srovnání s ostatními testovanými modely je tenhle stroj skoro o polovinu těžší. Takže se bez mučení přiznáváme, že bychom pilu nedoporučovali na delší práce. Tedy určitě ne amatérům, jako jsme my.

Napadlo nás, že když váží jako půl telete, asi to bude motorem. A taky že jo. Na první pohled bychom to sice neřekli, ale uvnitř této pily je motor s výkonem 4 900 W. A to už je hodně slušná síla. Při plném výkonu jde z rychlosti točícího se řetězu velký respekt.

A k tomu si můžete ještě přidat ostrý a pronikavý zvuk. Podle výrobce pila dokáže zařvat až 102 dB, ale pocitově bychom ten rachot tipovali ještě o 5-10 dB výš. V každém případě má motor této pily neuvěřitelný drive.

Vodicí lišta má v základu 45 cm. To znamená, že ji v případě potřeby můžete nahradit delší lištou. Podle doporučení výrobce zvládne tahle pila délku až 90 cm. To znamená dokonce dvakrát tak dlouhou. Nám i ta základní přišla dostatečně dlouhá na pořádné kácení, ale případnou výměnu necháváme na rozhodnutí každého z vás.

Hned při prvním řezání jsme si vybrali špalek s průměrem kolem půl metru. Z toho jsme při testování levnějších modelů měli respekt. Ale tahle pila ho rozpůlila, jako by se nechumelilo. Řetěz prošel lipovým dřevem jako nůž máslem a po doříznutí na druhou stranu si pila spokojeně pobrukovala a čekala na další dávku.

V tu chvíli nám bylo naprosto jasné, že tuhle pilu, navíc s takhle silným motorem, jen tak něco nezastaví. Takže jsme už dále netestovali tloušťku kmenů, ale spíš rychlost řezání. A ta byla opravdu úctyhodná. Jen doporučujeme obezřetnost u tenčích větví, protože je na ně pila moc silná. Mohla by je odhodit, nebo dokonce rozdrtit.

Pila má samozřejmě běžnou výbavu chytrých funkcí. 395 XP nechybí čištění vzduchového filtru, antivibrační systém, zubové opěrky ani zaměřovací značky pro správný směr kácení. Navíc se tento model vyrábí i ve variantě s vyhřívanou rukojetí.

Husqvarna 395 XP je beze sporu pilou pro náročné profesionály. Pro běžného uživatele má příliš silný motor a zbytečně štědrou výbavu, kterou většina z nás na zahradě a v nejbližším okolí ani nevyužijeme. Ale ve správných rukou je určitě dobrou pomocnicí k nezastavení. Jen ta cena okolo 30 000 Kč je docela vysoká.

Zjistit cenu

Moc profi? V testu jsou i jiné. Třeba motorová benzinová pila Stihl.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
HUSQVARNA 395 XP

Pila pro opravdové profesionály. Je těžká, ale velmi výkonná a při práci rychlá. Má bohatou výbavu a možnost prodloužení lišty. Její nevýhodou je velká hlučnost a také vysoká pořizovací cena.

PLUSY
 • výkon
 • možnost prodloužení lišty
 • bohatá výbava
 • možnost vyhřívané rukojeti
MÍNUSY
 • váha
 • hlučnost
 • není vhodná pro řezání užších větví
 • cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Z jakého je roku Husqvarna 395Xp

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo