Recenze HUSQVARNA 550 XP

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Chcete kácet stromy jako profesionál? Tak sáhněte po pile Husqavrna 550 XP. Má opravdu silný výkon až 2 800 W a dobře zvládla i řezání zboku. Její údržba je snadná, automatické seřízení se postará o bezproblémový chod, odstředivý systém zabraňuje usazování nečistot. Pila je unikátní v tom, že má dlouhý řetěz a i přes to je poměrně lehká. Váží necelých 5 kg. Za pilu si sice připlatíte, ale získáte opravdu kvalitní a výkonný výrobek. Zjistěte jaké jsou jeho další výhody!

Parametry

Pohonbenzínový
Typ pilyřetězová
Délka lišty50 cm
Hmotnost4,9 kg
Objem motoru50,1 cm3
Objem nádrže0,52 l
Objem olejové nádrže0,27 l
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon2800 W
Kategoriefarmářská

Jak řeže

Tato druhá a poslední benzinová motorová pila střední třídy, která nám při testech prošla rukama, nás potěšila. Svým vybavením i schopnostmi může po očku pokukovat po profi kategorii. V celkovém hodnocení všech testovaných pil bychom právě tuto dali určitě mezi 3 nejlepší. Díky padesáticentimetrové vodicí liště má dostatečně dlouhou řeznou plochu na kácení stromů v lese. A to nejen malých neduživých smrčků, ale i statných buků. My jsme si troufli na asi patnáctimetrový strom a šel k zemi ráz na ráz. Pila pěkně sedí v ruce a moc při práci neunavuje, protože váží jen necelých 5 kg. To je na pilu s tak dlouhým řetězem a silným motorem docela rarita. Navíc díky pohodlnému a kvalitně vyvedenému madlu z oceli drží přesný směr i při řezání zboku. Když už jsme nakousli sílu motoru, tak ten zvládne táhnout silou až 2 800 W. Tím pádem se řetěz pily snadno prokouše i tvrdým dřevem zmiňovaného buku nebo dubu. S takhle silnou pilou máte nařezanou fůru dřeva na topení během chvilky (samozřejmě záleží, kolik ho bude 🙂 ). Že tato pila snese přísná kritéria profi strojů, o tom nás přesvědčilo zejména její vybavení. Praktické výklopné víčko nádrže se snadno otvírá i zavírá. Takže můžete pohodlně doplňovat palivo i olej, aniž byste museli pilu pokládat na zem. Odstředivý systém čištění vzduchu zabraňuje usazování nečistot v ústí nasávání vzduchu do motoru. Tím pádem se filtr nezanáší tak rychle. Ve výsledku vám tento chytrý systém ušetří práci s čištěním celé pily. Nechybí samozřejmě ani antivibrační systém, který pružinami odchytá nejsilnější vibrace pily. Zbytek určitě dokážou bezpečně odizolovat například antivibrační rukavice. Ty jsme testovali právě při práci s tímto modelem. A musíme uznat, že jsou skvělým vynálezem. AutoTune systém zabezpečuje automatické seřízení pily. Dokáže nastavit karburátor i celý motor do optimálního stavu, abyste se před prací a při řezání nemuseli zdržovat přenastavováním. Dobrému startování pily napomáhá také kombinovaná páčka sytiče a vypínače. Ta brání přesycení motoru. Sečteno a podtrženo je tato pila plnohodnotným nástrojem, na který se můžete spolehnout jak doma na zahradě, tak při kácení stromů v lese. Má oproti ostatním konkurentům ze své kategorie bohatší výbavu a rozhodně se nemusí stydět za kvalitu použitých materiálů. Pravda, cenově už je poměrně vysoko. Ale pokud se pro ni rozhodnete, litovat nebudete. Zjistit cenu Máme nákupního rádce, kde jsou připraveny další recenze benzínových motorových pil.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

10 Total Score
HUSQVARNA 550 XP

Pila pro profíky, která je velmi snadná na ovládání, má automatické seřizování, dobrý výkon, zvládne pokácet i hodně silná polena, dobře se do ní lijí provozní tekutiny. Má nízkou hmotnost. Její jedinou nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

PLUSY
 • dobré vybavení a schopnosti
 • vhodná na práci do lesa
 • nízká váha
 • snadná práce
 • dobrý výkon
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo