Recenze Husqvarna LC 247 SP

Kdo by neznal firmu Husqvarna, která je (či byla) pro mnohé skoro synonymem ke slovu sekačka. Pořád platí, že se jedná o jednoho z těch větších výrobců a dnes se podíváme na zoubek benzínovému kousku, který je na trhu již více než tři roky.

Parametry

Výkon2,1 kW
Pro plochu1000 m2
Šířka záběru47 cm
Výška sekání2-7,5
Objem nádrže0,8 l
Objem koše55 l
Hmotnost29 kg
Nastavení rychlosti pojezdune
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníne (lze dokoupit)
Zadní výhozano
Boční výhozne
Elektronické zapalováníne
Rozdíl oproti verzi Husqvarna LC 247 S je v motoru. Verze 247 S má slabší motor o výkonu 1,8 kW, zatímco verze 247 SP má motor o výkonu 2,1 kW.

Provoz

Sekačku nedostanete sestavenou a proto to první co vás po jejím vybavení čeká, je její kompletace. V zásadě se jedná o sestavení rukojeti, koše na trávu a těla sekačky dohromady. Jako palivo je doporučený olovnatý či bezolovnatý benzín. Nejnižší výrobcem doporučené oktanové číslo je 90. Když použijete benzín s nižším oktanovým číslem, připravujete se pravděpodobně o záruku při poškození motoru, které v krajním případě může nastat. Pojezd spustíte přitažením páky rukojeti k pojezdu. Samotná rukojeť, je měkčená, sklopná a můžete si ve dvou krocích nastavit její výšku. A co se vlastně stará o chod? Motor Briggs and Stratton 575 EX o výkonu 2,1 kW při 2900 ot./min. Do nádrže na palivo se vejde 0,8 litru benzínu. Rychlost pojezdu jsou čtyři kilometry za hodinu. Nemusíte se bát, že za sekačkou budete utíkat. Pohodlné a klidné tempo. Startuje se klasicky potažením za startovací šňůru. Záběr sekačky je 47 cm a díky tomu ji lze bez obav použít i pro větší zahrady. Travní koš je látkový a má objem 55 litrů. Tělo přístroje je z ABS plastu, který má zvýšenou odolnost proti nárazu. Je určeno pro náročnější zacházení a ačkoliv se na něm brzo objeví nějaké ty šrámy, tak k vážnějšímu poškození není náchylný. Kolečka jsou vybavena kuličkovými ložisky, a zajišťují docela snadnou manipulaci i v terénu. Navzdory relativně vyšší hmotnosti (29 kg), je práce s ní díky pojezdu snadná a není fyzicky náročná. Plastové tělo je levnější než kovové a sekačka je díky němu lehčí. Jediným rizikem je zde použití tenkého a nekvalitní plastu, ale naštěstí to není případ Husqvarny. Výška sečení se nastavuje pomocí páky na boku přístroje. Pro menší výšku pohněte pákou směrem dozadu a pro větší směřem dopředu. Poloh pro nastavení výšky sečení je šest a jsou v rozmezí 2 – 7,5 cm. Motor má dostatek výkonu, aby si poradil i s vysokou travou. Je možné ji sbírat přímo do koše a nebo využít funkce zadního výhozu. Mulčovací sadu je nutné přikoupit samostatně a stojí skoro tisíc korun. Ona ani LC 247 SP není sama o sobě levné a pokud zainvestujete i do příslušenství, tak se její cena dostane ještě výš. Hlasitost je daní za vysoký výkon a dosahuje úrovně až 96 dB. Což není málo.

Údržba

Benzínové sekačky jsou z pohledu údržby náročnější než akumulátorové nebo elektrické. Může za to přítomnost motoru a nutnost měnit olej. Pomocí měrky kontrolujete, zda je hladina oleje v normě. Když ho bude málo, je nutno ho doplnit. První výměna oleje je doporučená po osmi hodinách provozu. Pozornost si vyžaduje i zapalovací svíčka. Když vám přijde, že stroj má malý výkon, problémy při startování nebo jen divně běží na volnoběh, tak se podívejte, zda svíčka znečištěná a zkuste ji vyčistit. Když nepomůže ani vyčištění, tak nezbude než ji vyměnit. Poslední věcí na kterou není dobré zapomínat je čištění a následná výměna filtrů. Jak vidíte tak to není málo a benzínový motor, prostě nějakou tu údržbu potřebuje. Čištění sekačky je nejsnadnější kartáčem, nebo zlehka navlhčeným hadrem. Vyhněte se přímého kontaktu motoru a vody. Pozornost věnujte i žacímu ústrojí, tupý nůž sekačku zpomaluje a stojí vás palivo i čas navíc. Pokud si na jeho nabroušení sami netroufáte, tak využijte služeb odborníka, nebo si pořiďte nůž nový. Při uskladnění na zimu zvolte prostor, který nepromrzá a není v něm mokro. Také před uložením vyprázdněte nádržku na palivo. Video pro představu: https://www.youtube.com/watch?v=sSQqVI2rI2U Zjistit cenu Hodnotili jsme i další sekačky, celý test je zde.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Husqvarna LC 247 SP

Chcete solidní výkon a dobrou kvalitu zpracování? Pak si je musíte náležitě zaplatit. Aspoň tak tomu je v podání Husqvarna LC 247 SP. V poměru ceny a výkonu to jasná volba rozhodně není, ale jestli finance nemusíte moc řešit a chcete léty ověřenou kvalitu ...

Sečení
8
Výbava
7
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo