Recenze Indesit BWSA 61253 W

Je pro vás nízká pořizovací cena základním parametrem při výběru nové pračky? V tom případě by vás mohla oslovit Indesit BWSA 61253 W, která je levná a přitom nabízí sportovní program, praní péřového oblečení nebo zkrácený program. Potěšující je i funkce proti zmačkání prádla. Na druhou stranu není výrobek z hlediska designu příliš atraktivní a při provozu je poměrně dost hlučný. Zjistěte o modelu více.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní59 dB
Hlučnost ždímání80 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů70 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3820 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka42,5 cm
Počet programů11
Délka základního programu210 minuty

Představení

Pračka Indesit BWSA 61253 W je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří nehledají vychytávky v podobě parního praní nebo ovládání přes telefon. Pračka je v základní výbavě. Nabízí klasické programy, včetně programů pro praní sportovního oblečení nebo péřových výrobků. Potěšující je i zkrácený program a možnost nastavení teploty. Připravte se však na hlučný provoz.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Bavlna630-901 200
Bavlna eko6601 200
Barevné3301 000
Jemné prádlo0,5300
Rychlé praní 30´330800
Smíšené6401 200
Sport2,530600
Přikrývky1301 000
Vlna140800
Zabránění pachu2,5401 000

Doplňkové funkce

Praní prádla vám usnadní tyto doplňkové funkce.

 • Odstranění skvrn – díky této funkci si můžete vybrat typ skvrn, které chcete odstranit. Na výběr je jídlo, práce – mastné skvrny, činnosti venku – bláto, tráva.
 • Extra máchání – k pracímu programu přidá několik fází máchání navíc, takže se z prádla odstraní většina pracího prostředku.
 • Snadné žehlení – praní i odstřeďování budou upraveny tak, aby došlo k co nejmenšímu zmačkání prádla. Na konci cyklu bude pračka provádět pomalé otáčení bubnu, dokud nestisknete tlačítko start/pauza nebo snadné žehlení.
 • Push&Wash – funkce, která umožňuje zahájit prací cyklus i při vypnutém zařízení. Automaticky se zvolí program pro praní bavlněného a syntetického prádla, které není možné dále upravovat.
 • Odložený start – start je možné po 3 hodinách odložit až o 9 hodin.
 • Dětský zámek – umožňuje uzamknutí ovládacího panelu s výjimkou tlačítka zapnout/vypnout.

Jak pere

Pračka Indesit BWSA 61253 neurazí, ale ani nenadchne. Ocení ji především páry, jednotlivý nebo malé tříčlenné rodiny, které si nepotrpí na nejrůznější vychytávky a spokojí se s málem. Vzhledem k pořizovací ceně má pračka poměrně dobrou programovou výbavu, která kromě bavlny a syntetiky nabízí i program pro praní sportovního oblečení, vlny nebo peřin a oblečení s péřovou výplní. U některých programů je možné si nastavit teplotu praní v rozsahu 20, 30, 40, 60 a 90 1C. Otáčky je možné nastavit na 400, 800, 1 000 a 1 200 za minutu. Kromě toho disponuje model program pro čištění spotřebiče.

Každý kdo pere, jistě ocení krátkých program, který se s prádlem popere již za 30 minut. Praktické se nám jeví tlačítko Push&Wash, který okamžitě spustí prací program vhodný pro každodenní praní bavlny a syntetiky. Pračku nemusíte zapínat tlačítkem zapnout ani volit program. Pračka začne prát automaticky. Pamatujte na to, že tento program nemůže uživatelsky nijak upravovat. Z funkcí navíc vám pračka nabídne možnost zvolit si odstranění skvrn. Na výběr je celkem z 3 druhů skvrn. Model si dobře poradí i s praním velmi špinavého prádla. Dále můžete zvolit funkci snadné žehlení, která bude i po skončení pracího cyklu bubnem pomalu otáčet, aby se prádlo nepomačkalo.

Samozřejmostí je odložený start, který je však velmi osekaný. Star je možné odložit jen o 9 hodin a to v odstupech 3 hodin. Start tedy ve finále můžete odložit je o 3, 6 nebo 9 hodin. Nic mezi tím. Na druhou stranu asi lepší něco než nic. Upozornit musíme na hlučnost. Při vyšších otáčkách pračka vydává hluk o síle 80 dB, což ji řadí mezi nejhlučnější spotřebiče na trhu. Ani při praní není nejtišší. S hodnotou 59 dB, pomalu šlape na paty nejvíce hlučným pračkám na trhu.

Co se týče spotřeby vody, ta plus minus odpovídá kapacitě bubnu. Spotřeba energie je průměrná, i když jsou na trhu i úspornější modely. Narazit však můžete i na pračky s výrazně vyšší spotřebou, a přitom stejnou kapacitou bubnu. Potěšující zprávou, že má model hloubku pouze 42,5 cm, takže ji řadíme do kategorie slim. Bez problémů se vejde i do prostorově menších místností a koupelen. Na ovládání nám trochu vadí, že popisky nejsou v češtině. Programy jsou ale zobrazeny mezinárodními ikonami, jejichž vysvětlení najdete v manuálu. Displej bohužel neukazuje čas do konce. Světelná signalizace pouze označuje, ve které prací fázi se praní nachází.

Zjistit cenu

Hledáte pračku s lepším designem a větší kapacitou bubnu? Projděte si náš obsáhlý test praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
Indesit BWSA 61253 W

Pračka je vhodná především pro méně náročné uživatele, které potěší nízká pořizovací cena a relativně dostačující nabídka programů či funkcí. I u tohoto modelu se můžete těšit na odložený start, který je však zásadně osekaný, funkci, která zabraňuje zmačkání prádla nebo možnost rychlého programu. Spotřebič je však při praní i odstřeďování velice hlučný. Díky slim pro vedení se vejde i do menší koupelny.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
4
Hlučnost
3
Výbava
5
Spotřeba
6
PLUSY
 • nízká pořizovací cena
 • funkce proti zmačkání
 • krátký prací program
 • nastavení teploty
MÍNUSY
 • vysoká hlučnost
 • omezený odložený start
 • zastaralý design
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo