Recenze čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Špatné dýchání či těžký vzduch. Důvody, které mnohé rodiny vedou ke koupi čističky vzduchu. Dokážou totiž odstranit bakterie či plísně v místnosti. Na trhu je již nepřeberné množství modelů. V dnešním článku si však představíme model Ionic-CARE Triton X6, který patří mezi základní čističky s elektrostatickým filtrem a tichým provozem.

Parametry

Filtrace / čištění vzduchu60
Hlučnost90
Spotřeba90
Ionizátorano
Dálkové ovládáníne
Hlučnost (nejnižší)8 dB
Výkon čištění vzduchu65 m3/h
Příkon12 W
Hmotnost3,1 kg
Výška70 cm
Šířka21 cm
Hloubka24 cm
Indikátor výměny filtruano
UV lampaano
HEPA filtrne
Uhlíkový filtrne
Ovládání skrze telefonne
Světelný senzorne
Doporučená velikost místnosti75 m2
Počet rychlostí ventilátoru3

Představení

Ionic-CARE Triton X6 vám dorazí domů v krabici, ve které najdete kromě přístroje i manuál v češtině. Výrobce současně upozorňuje, že před prvním použitím se čistička musí aklimatizovat, tedy vyrovnat teplotu. Často to bývá nutností u většiny nových spotřebičů.

 

Na výběr jsou tři barevné varianty, a to stříbrná, univerzální černá a perleťově bílá. S výškou 70 cm se tato čistička řadí mezi vyšší přístroje. Konkurenční modely mají mnohdy výšku kolem 50 cm. Hmotnost výrobku je 3,1 kg. Jde tedy o průměrnou hmotnost. Ionic-CARE Triton X6, tak snadno můžete přenášet z jedné místnosti do druhé.

Díky úzkému provedení nezabírá ani příliš prostoru. Nejdále ji však dáte 2 metry od zásuvky. Možností je pak samozřejmě prodlužovací kabel.

Spotřebič není tak problém umístit kdekoliv v interiéru. Místnosti nenarušuje ani vzhledem. Při umisťování si však dejte pozor na to, aby zadní strana měla kolem sebe minimálně 25 cm volného prostoru. Důvodem je nasávání vzduchu. Přední část pak musí mířit do prostoru místnosti, a to kvůli proudění vzduchu.

Ovládání

Na těle čističky najdete v horní části tlačítko, které slouží k jejímu zapnutí i přepínání mezi jednotlivými režimy a současně jejímu vypnutí. Čistička má 3 stupně intenzity. Na ten nejvyšší můžete pocítit trochu studenější vzduch. Jinak dokáže vyčistit prostor o velikostech od 15 m2 do 72 m2, při standardní výšce stropu 2,5 m.

Pokud jde blíže o jednotlivé stupně. Tak na nízký stupeň vyčistí místnost do 15 m2, kdy průměrný příkon dělá 5 W. Tento režim pracuje v opakujících se intervalech po 20 vteřinách a 120 sekund pauzy. Další stupeň, tedy střední, dokáže vyčistit místnost do 50 m2. Cyklus je v tomto případě 20 vteřin provozu, což znamená proces čištění a ionizace vzduchu, a pak 20 sekund pauza. To se stále opakuje. Poslední stupeň, který je nazýván plný, tak vyčistí místnost do 75 m2. U něj proces čistění a ionizace vzduchu probíhá neustále. U daného stupně dosahuje maximálního příkonu, a to 12 W.

Čistička zvládne nepřetržitý provoz. Výrobek ale není možné připojit na Wi-Fi a ovládat jej přes smartphone. To někteří uživatelé považují za negativní, protože jej nemohou například připojit k chytré domácnosti.

Údržba a typy filtru

Ionic-CARE Triton X6 se řadí mezi zákadní levné čističky s elektrostatickým filtrem. Pro alergiky to tedy není nejlepší varianta. Důvodem je to, že elektrostatický filtr udělá jen základní filtraci vzduchu a odstraní prach a pyly.

Kvůli absenci HEPA a uhlíkového filtru je čistička vhodná především pro snížení prašnosti v místnosti. Alergeny, viry, spory a velmi intenzivní pachy a kouře Ionic-CARE neprofiltruje. V kancelářích je schopna zbavit vás běžného „pachu“ z běžících počítačů. Pocitově zvládne vyčistit i část cigaretového kouře. Pro běžné čištění vzduchu je však dostačující.

Jeho výhody jsou především nízké provozní náklady, protože má vcelku malou spotřebu a není potřeba měnit filtry. Výrobce totiž u elektrostatických filtrů dává neomezenou životnost. Takže vám odpadá starost ohledně nákupu nových filtrů.

Čistička je podle uživatelů jednoduchá i na údržbu. Filtr se totiž omývá vodou, nebo vlhkým hadříkem. Údržba zabere jen chvíli, jen je potřeba při čištění dávat pozor, protože při mytí občas dochází k vysypání zachyceného svinčíku na zem, nebo do vzduchu. Pozor si také dejte, pokud se dioda na čističce zbarví do červena. V takovém případě se jedná třeba o poruchu či nadměrné znečištění. Poté je nutné provést manuální čištění. To je vhodné provádět jednou týdně.

Ve stejném intervalu jako u filtru je dobré provádět pravidelné čištění ionizačních drátků, k čemuž slouží výsuvné táhlo na boku přístroje. Jak již bylo jednou zmíněno, na nutnost čištění vás vždy upozorní červená signalizace “clean”.

Spotřeba a hlučnost

Ionic-CARE Triton X6 potřebuje pro vyčištění jedné středně velké místnosti minimální dobu 3 hodiny. Po vypnutí přístroje pak přetrvává efekt vyčištění další zhruba 3 hodiny. Pozor se však vždy dejte na to, aby zvolený výkonový stupeň čističky odpovídal velikosti místnosti, kde je používána.

Co se týče spotřeby. Čistička má maximální příkon 12 W, z pohledu provozních nákladů, to dělá asi 1,60 korun denně. Uživatelé, kteří přístroj zakoupili, také pozitivně hodnotí tichý provoz. Ohledně hlučnosti se řadí totiž skutečně mezi tiché. Hlučnost se pohybuje maximálně do 8 dB. Ovšem záleží, jaký stupeň čištění máte zrovna zapnutý. Jedná se však o velmi tichý spotřebič, jehož hlasitost lze přirovnat k šumu listí při slabém větru.

O proudění vzduchu se v případě Tritonu X6 stará kombinace elektrod pohybujících se vzduchem pomocí takzvaného elektronového větru. Nečistoty pak zachycuje pomocí elektrostatického filtru na ploše 1 100 cm², který se nachází přímo v přístroji. Proto by do 2 metrů ve směru „výdechu“ přístroje neměly být umístěny kovové a jiné vodivé předměty, které ionizované částice předčasně vybíjejí. Je to tedy skutečně jedna z mála čističek, která nemá vyměnitelné filtry, jen jeden omyvatelný. Pokud umístíte přístroj například do ložnice, tak v noci může být rušivá jasně modrá intenzivní dioda.

Konkurencí pro daný model může být Xiaomi Mi Air Purifier 4 BHR5096GL, který seženete zhruba za 4 200 korun. Oproti Ionic-CARE Triton X6 má vyšší vzduchový výkon, a to 400 m3/h, je menší a disponuje dvojnásobným počtem rychlostí. Na druhou stranu je těžší a dražší.

Vybíráte čističku vzduchu? Podívejte se jaká je nejprodávanější čistička vzduchu?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
Ionic-CARE Triton X6

Čistička Ionic-CARE Triton X6 vyjde na zhruba 3 700 korun. Jedná se tedy o základní model. Kladně hodnotíme především tichý chod či jednoduchou údržbu. Za nevýhodu však lze považovat absenci připojení k chytré domácnosti, časovače. To znamená, že přístroj musíte nastavovat či vypínat a zapínat ručně. Nevýhodou je podle uživatelů také chybějící LCD displej. Mě osobně zrovna ten nechybí. Dalším mínus, který se občas projevuje to, že po uvedení přístroje do provozu se objevuje nepříjemný zápach vycházející z čističky. Ten je způsoben plastovými částmi nebo ozonem. Pokud jde o další pozitivní zkušenosti. Někteří uživatelé například chválí, že přístroj dokáže pohlcovat zápach v místnosti, ve které je umístěna klec s hlodavci. Pokud přemýšlíte, zda čističku vzduchu pořídit či nikoliv, zvažte, co od ní očekáváte. Pořizovací cena je pouze jednorázovou investicí a dále funguje bez větších nákladů. Například není nutné měnit filtr, jelikož výrobce na něj dává doživotní záruku. Výhodou je také nízká energetická spotřeba. Pokud tedy chcete úspornou čističku vzduchu s nenáročnou údržbou, tak Ionic-CARE Triton X6 bude dobrou volbou. Do větších místností bych však volila dražší model.

Filtrace vzduchu
6
Hlučnost
9
Spotřeba
9
PLUSY
 • Absolutně nehlučná
 • Minimální provozní náklady
 • Není nutné měnit filtr
MÍNUSY
 • Nedisponuje wi-fi připojením (nelze zapínat na dálku, plánovat provoz)
 • Nutnost manuálního zapínání, vypínání a přepínání stupňů
 • Filtr je nutné manuálně čistit a zpět do přístroje jej můžete vložit až po jeho úplném vyschnutí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo