Recenze iPhone 7

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Připravili jsme pro vás shrnutí z recenzí nového iPhone 7. Přestože se ve většině bodů recenze shodují a oceňují lepší fotoaparát, obří výkon, hlasitější reproduktory a vydařený systém ovládání založený na síle stisku, tak v dalších oblastech se rozcházejí. To se týká zejména chybějícího konektoru pro sluchátka, displeje telefonu a zejména výdrže baterie. Zatímco někteří recenzenti ji opěvují, jiným telefon nevydrží nabitý ani jeden celý den. Díky těmto rozdílným pohledům od různých typů uživatelů se můžete sami rozhodnout, zda je pro vás iPhone 7 ten nejlepší telefon co můžete koupit.

Parametry

iphone-7

Hmotnost138 g
RAM2 GB
Rozlišení displeje1 334 x 750
Velikost displeje4,7 palce
Výška138,3 mm
Šířka67,1 mm
Hloubka7,1 mm
Hlavní fotoaparát12 Mpx
Přední fotoaparát7 Mpx
Velikost paměti iPhone 732 GB , 128 GB, 256 GB
Kapacita baterie1 960 mAh

iPhone 7 videorecenze – česky

Najít nejlevnější cenu Iphone 7 32 GBPřečíst si hodnocení uživatelů

Výkon

Test iPhone 7 si v benchmark AnTuTu dopadl překvapivě dobře – iPhone získal rekordních 178 397 bodů. To je o 33 % více než měl iPhone 6s. Nejbližší populární Android je Samsung Galaxy S7 Edge je s necelými 135 000 body. iPhone tak výkonově dává ostatním mobilům hodně za uši.

Vzhled

iPhone můžete mít v 6 barvách:

 • temně černá – exkluzivní barva – Jet black
 • černá – Black
 • stříbrná – Silver
 • zlatá – Gold
 • růžově zlatá – Rose gold
 • červená – další exkluzivní barva -Product red

Ze standardních barev se nejčastěji prodává černá. Nejhezčí je Jet Black. Vypadá totiž, jakoby byla sedmička z jednoho kusu kovu – přechody jdou odhalit fakt špatně.

 

Recenze na techradar.com

(techradar.com)

 • Fotoaparát skvěle fotí i za horšího světla
 • Odolný proti vodě
 • Stejný vzhled jako předchozí dvě generace
 • Slabší výdrž baterie

V recenzi zmiňují velmi malé množství inovací oproti modelu 6S. Telefon považují za velmi podařený, ale nikoliv skvělý. Rozebírají dvě největší změny a tou je voděodolnost, díky které telefon můžete používat například v bazénu a tou druhou odebrání vstupu pro sluchátka.

Displej telefonu s rozlišením 1334 x 750 pixelů je kvalitní, ale nemůže se rovnat Samsung Galaxy S7 a to zejména v ostrosti u okrajů telefonu a barevnému kontrastu. Dalším slabším místem je automatická korekce jasu. Za tmy máte po odemknutí telefonu pocit, že vás telefon oslepí. Při rozměrech telefonu by recenzenti z Techradaru uvítali větší displej a menší okraje rámečku.

Chválí naopak extrémní výkon telefonu a velice podařený systém iOS 10. Za jeden z hlavních mínusů označují výdrž baterie, často museli telefon dobíjet i v průběhu dne. Na druhou stranu je tu skvělý fotoaparát, škoda jen že duální čočka je jen u modelu iPhone 7 Plus – u něj je rozdíl v kvalitě oproti předchozímu modelu více znatelný. Na závěr doporučují koupi těm, kteří vlastní starší modely S5 nebo 6. Vlastníkům 6S doporučují koupi zvážit.

Recenze na cnet.com

(cnet.com)

 • Lepší fotografie
 • Odolnost proti vodě
 • Vyšší výkon
 • Chybějící jack pro sluchátka
 • Dvojité čočky u fotoaparátu pouze u Plus verze
 • Černá verze (jet black) se snadno poškrábe

I v této recenzi se zpočátku probírá skoro identický vzhled jako u modelů 6 a 6S. To výkon je oproti 6S výrazně vyšší, na druhou stranu si jej povšimnete jen ve velmi náročných hrách nebo aplikacích. Drobné vylepšení dostaly reproduktory, ale jde o skutečně skoro neznatelnou změnu oproti předchozí verzi.

K zásadnějším změnám došlo u modelu iPhone 7 Plus (5,5 palce), který má dvojitý zadní fotoaparát a disponuje i dvojnásobným optickým zoomem. V recenzi iPhonu 7 se důkladněji rozebírají důsledky odebrání vstupu pro sluchátka. Možností jak to řešit je nákup Bluetooth sluchátek nebo redukce, s které k telefonu připojíte i sluchátka s klasickým jack výstupem.

Mále změny ve vzhledu telefonu se Apple pravděpodobně snažil vyřešit přidáním nové  varianty Black a Jet black. Pokud jde o nově přidanou voděodolnost, tak ačkoliv telefon splňuje normu IP67, která garantuje přežití po dobu 30 minut v hloubce jednoho metru, tak pokud se jedná o slanou vodu, tak důrazně doporučují telefon od slané vody rychle opláchnout.

Pochvalu dostává fotoaparát, znatelný je zejména nárůst kvality fotek v noci. Chválí i zvýšenou výdrž baterie, přestože přiznávají že výdrž testovali spíše připravenými testy než reálným provozem.

Najít nejlevnější cenu Iphone 7 32 GBPřečíst si hodnocení uživatelů

Recenze na theverge.com

(theverge.com)

 • Voděodolnost
 • Zlepšení fotoaparátu
 • Větší výdrž baterie
 • Povedený displej
 • Černá verze se snadno poškrábe
 • Vypadá stejně jako iPhone 6
 • Chybějící vstup pro sluchátka

Na první pohled žádné změny a skoro totožný vzhled jako předchozí modely a přitom má telefon spoustu funkčních změn jako je „home“ tlačítko reagující ještě více na různé úrovně stisknutí, duální kamera u modelu 7 Plus a chybějící jack konektor pro sluchátka. Vyzdvižena je nově získaná voděodolnost, přestože u konkurenčního Samsungu je odolnost vůči vodě ještě lepší. Na druhou stranu oba z telefonů mají dostatečnou odolnost proti náhodnému kontaktu s vodou, jako je třeba pád do potoka nebo bazénu.

Co se týče designu, tak na první pohled nepatrnou změnou, je zbarvení antény, která nyní lépe zapadne do celkového vzhledu telefonu. Pokud jde o „home“ tlačítko, popisují že nyní je spíše jako trackpad u Macu a při jeho stisknutí nemáte pocit, že mačkáte tlačítko, ale že na něj klikáte. Displej u iPhonů již delší dobu není špičkou v oboru, ale přesto je více než ucházející.

Pro použití starších sluchátek můžete využít redukci, ale počítejte poté s tím že není možné mít zároveň redukci a telefon nabíjet. Příjemné je, že tato redukce je velmi levná (jednu máte v balení s telefonem), v USA je za 9 dolarů, což ji činí nejlevnějším příslušenstvím od Applu. Oproti tomu jsou oficiální bezdrátová sluchátka poměrně drahá a za stejnou cenu se dají sehnat sluchátka s lepším zvukem. Litují toho, že Applu se nepodařilo přijít z bezdrátovým nabíjením, které už je top modelů konkurence běžné.

Pokud jde o kvalitu fotografií, shodují se s ostatními recenzemi, že se jedná o drobné zlepšení oproti 6S. Dramatického zlepšení dosahuje přední fotoaparát, který má nově 7 Mpix oproti 5 Mpix v IPhonu 6S. Na kvalitě fotek pro Instagram a podobné aplikace je to znát. Výkon je brutální, ale pro běžné použití ho stejně nevyužijete.

Recenze na trustedreviews.com

(trustedreviews.com)

 • Kvalitní displej
 • Neskutečný výkon
 • Odolnost proti vodě
 • Excelentní fotoaparát
 • Slabá výdrž baterie
 • Žádné změny ve vzhledu
 • Cena
 • Chybí výstup na sluchátka

Pokud chcete, aby bylo na první pohled jasné, že máte nový iPhone 7, tak jedinou volbou je varianta Jet Black nebo Black. Jinak totiž nový model iPhonu vypadá na první pohled stejně jako ten předchozí. Rámeček okolo telefonu je relativně velký a díky tomu je velikost displeje „jen“ 4,7 palce ve srovnání s 5,1 palce velkým displejem u Galaxy S7, který má podobné celkové rozměry.

Nejvíc diskutovanou změnou je odebrání konektoru pro sluchátka. Vyložení audiofilové budou zklamáni, protože ani bezdrátové sluchátka od Applu (zvané AirPods) se kvalitou zvuku nemohou rovnat profi sluchátkům. Redukce existuje, ale při jejím použití ztratíte možnost telefon nabíjet. iPhone 7 má totiž pouze jeden konektor.

Recenzent telefon chválí za jeho schopnost reagovat jinak na různé silné stisknutí. Zvyknout si trvá jen chvilku a poté už je to návykové. Voděodolnost zkoušeli při sprchování ve sprše a ponořením telefonu do nádoby s vodou na 30 minut a testem prošel bez úhony. Displej považují za mírně lepší než u iPhonu S6, zejména barevné podání je lepší. Přesto považuje čtení e-booků na starším modelu za příjemnější.

Reproduktory dosahují až dvojnásobné hlasitosti, než tomu bylo v minulosti a pro ozvučení menší místnosti už nemusíte mít externí reproduktor. To ale platí jen za předpokladu, že nepotřebuje nejlepší kvalitu zvuku. Telefon sám o sobě totiž nezní zrovna dokonale.

Ve výkonu poráží jak iPhone 6S (cca o 30%), tak i Galaxy S7 (cca o 10%). Fotky jsou z telefonu skvělé, ale za standardních světelných podmínek fotí S7 od Samsungu lépe. Za tmy se ale situace obrací. Zklamáním je výdrž baterie, ta málokdy stačí do doby než dojdete večer domů a často musíte dobíjet již během dne. Naštěstí se nabíjí poměrně rychle, plné nabití zvládne pod devadesát minut. Pokud telefon používáte jen na volání, zprávy a občasné surfování na netu, s výdrží problém mít nebudete. Při plnohodnotném využití telefonu je to horší.

Najít nejlevnější cenu Iphone 7 128 GBPřečíst si hodnocení uživatelů

Recenze na slashgear.com

(slashgear.com)

 • Skvělá kvalita fotek
 • Konečně voděodolný iPhone
 • Krásný displej
 • Nadupaný výkon
 • Není konektor na sluchátka
 • Varianta Jet Black je krásná, ale jsou na ní vidět škrábance
 • Vaše původní obaly nejspíš nebudou sedět

Evoluce, ale žádná revoluce, tak popisuje recenze nový Iphone 7. Odolnost proti vodě a prachu je úrovně IP67, Samsung Galaxy S7 má IP68. Procesor A10 Fusion dodává telefonu neskutečný výkon, žádných
prodlev nebo lagů si při používání telefonu nevšimnete. Poté co tvůrci aplikací naplno využijí všech možností toho čipu, bude jeho výkon ještě lépe využitý.

Nejmenší nabízená kapacita telefonu je nově 32 GB, je pravdou že původních 16 GB už v době 4K videí dostatečných nebylo. Výdrž baterie je jednou ze slabších částí telefonu. V podvečer již musíte často přepnout do úsporného módu nebo telefon v průběhu dne nabít a zde zamrzí nemožnost bezdrátového nabíjení.

Displej se nemůže rovnat OLED technologii Samsungu, hlavně v podání černé, ale přesto nabízí detailní a čistý obraz. Hlavní zlepšení proběhlo u maximální hodnoty jasu, která je asi o 25% vyšší než u předchozí verze. Jasné letní slunce vás již nemá vůbec žádnou šanci rozhodit.

Kvalita fotek byla rozebíraná několikrát, telefon exceluje zejména v horších světelných podmínkách. Pokud jde o video tak můžete natáčet 4K video v 30ti snímcích za vteřinu nebo fullHD video v 60ti snímcích za vteřinu.

Recenze na digitaltrends.com

(digitaltrends.com)

 • Odolný proti utopení
 • Skvělý foťák
 • Zvýšená výdrž baterie
 • Super reproduktory
 • Není vstup pro sluchátka
 • Optický zoom je pouze u modelu Plus
 • Jet Black verze se snadno škrábe

Jedno je jasné, Apple vstoupí do historie jako výrobce, který se rozhodl odstranit něco tak tradičního, jako je audio jack pro sluchátka. V balení s telefonem získáte i redukci, díky které můžete používat svoje původní sluchátka.

Mnohem příjemnější změnou je odolnost proti vodě, díky které už není problém pokud vám telefon zmokne při běhání nebo s ním třeba spadnete do bazénu. Ačkoliv to rozhodně nedoporučujeme zkoušet, tak při testu vydržel telefon ponořený ve vodě přes sedm hodin a byl stále funkční.

Telefon má dva reproduktory, jeden v dolní a druhý v horní části telefonu. Zvuk je díky tomu stereo, dostatečně hlasitý a lepší než u většiny konkurenčních telefonů. Výkon telefonu je srovnatelný s Ipadem Pro, který je prezentován jako náhrada počítače. Z toho je jasné, že máte dostatek výkonu pro cokoliv, co můžete s telefonem dělat.

U fotografií došlo k dvě zásadním zlepšením. U zadního fotoaparátu je to u snímků v tmavém prostředí a u předního fotoaparátu došlo k navýšení na 7 Mpix a na kvalitě fotek je to poznat. Při testování telefonu končili většinou den s kapacitou okolo 30%, takže každou noc bylo nutné telefon nabíjet.

Recenze na t3.com

(t3.com)

 • Konečně voděodolný
 • Parádní grafika
 • Skvělé ovládání reagují na sílu stisku
 • Vypadá pořád stejně
 • Tlustý rámeček
 • Plus verze je technicky na vyšší úrovni

Rozdíly mezi loňskými a letošními super modely telefonů je poměrně malé. Platí to jak pro Samsung a jeho Galaxy S6 Edge a Galaxy S7 Edge, tak i pro Apple a iPhone 6S a iPhone 7. Těžko z toho vinit výrobce, protože zlepšovat něco, co je skoro dokonalé je velmi těžké. Telefon vypadá skoro stejně jako modely šestkové řady a v dnešní době už silný rámeček začíná působit poměrně zastarale a nemůže se rovnat super tenkým rámečkům u nejvyšších řad Androidu.

Všechny potěší odolnost proti vodě a prachu, které zaručí delší životnost telefonu a šanci, že přežije nečekané nehody jako pád do vody. Další příjemnou změnou je zvýšení minimální kapacity paměti na 32 GB.

Asi nejvíce probíranou změnou je odebrání konektoru pro sluchátka. Jedná se o radikální krok a jeho finální dopad uvidíme až v budoucnu. O spárování sluchátek s telefonem se stará W1 čip, který sice zvládá i běžný Bluetooth, ale občas je trochu nespolehlivý. V případě, že se snaží spárovat podporované zařízení jako jsou AirPods od Applu nebi Beats Solo 3, vše je rychlé a bez jakýchkoliv problémů. Za největšího konkurenta iPhone 7 pak nepovažují Galaxy S7, ale iPhone 6S.

Hodnocení iPhone 7

Nový model „ajfounu“ je super. Pokud už jste nějaký iPhone měli, nebo máte, tak není moc nad čím uvažovat. Běžte a kupte si ho. Dávám 95%.

 

Najít nejlevnější cenu Iphone 7 256 GB Přečíst si hodnocení uživatelů

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
iPhone 7 recenze

Novinka od Applu, kterou si koupíte, protože je boží a vy ji chcete. Vážně.

9.5Hodnocení Covybrat.cz:
CoVybrat.cz
9.5
9Hodnocení od lidí:
CoVybrat.cz
9
PLUSY
 • velmi rychlý hardware - nejrychlejší mobil na světě (podle Antutu)
 • skvělý foťák se stabilizací a 4 diodami
 • 2. top model od Apple
 • top design
 • Home button
 • odolnost proti vodě
 • stereo zvuk a podpora bezdrátových sluchátek AirPods
MÍNUSY
 • cena
 • dětské poruchy - velmi zřídka se rozbije home button, mobil někdy syčí (ale tyto poruchy se vyskytují jen velmi málo - velmi málo)
 • výdrž baterie
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Smůla, trefili jsme na nějaký zmetek.

 2. iphone 7 je pořád velmi dobrý přístroj, ikdyž už jsou na trhu i novější modely, jako iphone 8..každopádně na oba si můžete pořídit jako základní ochranu tvrzené sklo a věřte, že tak můžete ušetřit opravdu hodně peněz..

 3. CoVybrat.cz
  100

  RE.:Všechny potěší odolnost proti vodě a prachu, které zaručí delší životnost telefonu a šanci, že přežije nečekané nehody jako pád do vody… musím říct, že se mi tomu nechce moc věřit, že by přežil i pád do vody?? Mně stačilo, že jsem si omylem polila mobil kávou, musím přiznat, byla dost horká. Takže proti tomu zřejmě není odolný žádný mobil, že existují nějaké kryty, které pomůžou předejít těmto nehodám? Například takové, které by měly ochranu foťáku, nebo vstupů? Když se sklíčko foťáku na mobilu totiž poškrábe, už to nevrátíš zpět a všechny fotky budou na nic. Můžete mi případně nějaké doporučit? Děkuji

  + PLUSY: odolnost proti vodě
  - MÍNUSY: neodolnost proti teplé kávě :-)
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
  • Dobrý den,

   ano existují, pokud se vám nedaří dohledat na googlu, zkuste nějakou fyzickou prodejnu. Rádi vám poradí.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo