Zkušenosti s iRobot Braava jet 240

iRobot Braava jej 240 je vhodný především na pravidelnou údržbu ne příliš zaneřáděných ploch. Jeho výhodou jsou malé rozměry, díky kterým se dostane i do hůře přístupných míst. Vyplatí se do něj investovat? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Doba nabíjení120
Automatické dobíjeníne
Hlučnost30 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterie1950 mAh
Výdrž na jedno nabití60 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacesenzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,15 l
Plánované uklízeníne
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů-
Počet bočních kartáčů-
HEPA filtr-
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTne
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek0,1 cm
Výška8,4 cm
Průměr17,8 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníne
Počet mopovacích utěrek1

Ovládání

Robotický mop je možné ovládat buď manuálně, nebo pomocí aplikace. Na těle mopu najdete jen jedno tlačítko s názvem Clean, kterým přístroj ovládáte. Clean slouží pro spuštění nebo pozastavení úklidu. V případě, že jej podržíte ještě před spuštěním vysavače déle (rozsvítí se dvě vodorovné modré diody), aktivujete funkci virtuální zdi.

Braava Jet 240 je možné pomocí Bluetooth připojit k chytrému zařízení. Díky aplikaci iRobot HOME můžete vysavač spustit nebo zastavit na dálku nebo upravit množství rozprašované vody. Vzhledem k t tomu, že robota je možné ovládat pouze pomocí Bluetoot, je nutné, aby chytré zařízení bylo v dosahu robota. Z práce mop aktivovat nelze.

Robotický mop práci skončí tam, kde začal. Vzhledem k tomu, že nemá k dispozici nabíjecí základnu, vrací se na místo, ze kterého úklid zahájil. Baterii je nutné po ukončení úklidu vyjmout a vložit do nabíječky, kterou připojíte do zásuvky. Nabíjení provádějte po každém úklidu.

Voda do zásobníku se používá teplá kohoutková a nikdy nesmíte používat čisticí prostředek. Mohlo by dojít k poškození robota.

Funkce

Mop disponuje 3 možnostmi vytírání. Pro každý typ vytírání má vhodnou mopovací utěrku. Skenovací okénko na spodní straně vysavače dokáže načíst typ utěrky a podle toho zvolit režim vytírání.

 1. Mokré vytírání – pro mokré vytírání se používá modrá utěrka, která zároveň obsahuje čisticí prostředek, jenž se během úklidu pozvolna uvolňuje. Při mokrém vytírání provádí robot trojnásobné přejetí uklízeného místa.
 2. Vlhké vytírání – pro tento režim úklidu se používá oranžová utěrka. Čištění je jemné a důkladné. Robot jezdí na krátkou vzdálenost, po které se vrátí zpět a opět jede dopředu.
 3. Suchý úklid – využívá se při něm bílá utěrka. Robot setře prach, chlupy, vlasy a drobnější nečistoty. Robot jezdí rychle dopředu, podobně, jako je tomu u robotického vysavače.

Údržba

Pravidelnou péči věnujte zásobníku na vodu. Pokud ucítíte, že začíná zapáchat, naplňte ho teplou vodou a robotem pohybuje horizontálně doprava a doleva. Vodu ze zásobníku vylijete a celý proces znovu zopakujte. Zásobník nechte vyschnout s otevřenou klapkou.

Po úklidu odstraňte namotané nečistoty z koleček, hadříkem utřete senzory nacházející se na spodní části vysavače. Hadříkem otřete i rozprašovací trysku.

Čisticí utěrku z mopu odejmete za pomoci stisknutí příslušného tlačítka nacházejícího se pod madlem robotického mopu.

Jak vytírá

Braava jet 240 je dobrým pomocníkem, pokud nevytírá příliš zašpiněnou podlahu. Před tím, než jej spustíte, je dobré pořádně vyluxovat, jinak robotický mop bude z nepořádku na zemi dělat žmolky a chuchvalce. Také se nehodí na údržbu příliš špinavých podlah se zaschlými skvrnami.

Je ideálním pomocníkem pro udržování podlah. Nejlepších výsledků dosahuje na kameninové, ale i parketové podlaze a dalších hladkých čistých površích.

Voda se lije do zásobníku, jenž se nachází přímo v těle vysavače. Je škoda, že zásobník není možné vyjmout, protože jeho údržba je o to složitější. Jeho objem je jen 150 ml, což postačí zhruba na vytření 15 m2 prostoru. Musíte sami kontrolovat, zda voda nedošla, protože indikátor stavu zásobníku na těle není.

Baterie se nabíjí zhruba 2 hodiny a na jedno nabití dokáže uklízet zhruba hodinu, v metrech čtvrečních je to 16-20 m2. Hodí se tedy spíše pro úklid menších prostor. Robotický mop nemá dokovací stanici, kam by po úklidu zajel a dobil se. Mop skončí práci na místě, kde začal. Baterii je potřeba manuálně vyndat a nabít v nabíječce.

Velmi se nám libí, že má robot v sobě integrovanou virtuální stěnu. Stačí dlouze podržet tlačítko Clean, dokud se nerozsvítí modré diody. Vysavač si automaticky vytvoří virtuální stěnu pro tu část pokoje, která se nachází za ním. Virtuální stěnu vypnete tak, že Clean podržíte tak dlouho, dokud všechny diody nezhasnou. Dalším plusem je tichý provoz. Hlučnost dosahuje zhruba 30 dB, takže si při jeho práci můžete klidně číst.

Mobilní aplikace pro tento model je přínosná pouze v tom, že vám umožní nastavit množství rozstřikované vody. Jinak se nám jeví zbytečná. Od aplikace a tedy dálkového ovládání bychom očekávali, že robota budete moci spustit odkudkoliv, jakmile třeba přijdete z práce, bude doma uklizeno. Robot na dálkové ovládání však funguje pouze tehdy, pokud je v dosahu chytrého zařízení. Spárují se totiž přes Bluetooth. Kromě toho také umožňuje volbu režimu vytírání – mokré, vlhké a suché.

Režimy vytírání si robot dokáže určit sám, podle utěrky, kterou k němu připnete. Tyto utěrky jsou však jednorázové a po vytření se vyhazují. Proto je asi nejlepší volbou investovat do znovupoužitelných utěrek, které můžete vyprat a použít až 50 x. U tohoto typu utěrek si však robot nedokáže načíst a určit zda má vytírat mokře, vlhce nebo suše.

Automaticky tedy vytírá mokře. Pokud si chcete zvolit režim vytírání, je nutné jít do aplikace. Rádi bychom upozornili na skutečně vysokou cenu opakovatelně použitelných utěrek. Za 2 ks zaplatíte přes 500 Kč, což je opravdu hodně!

Je přínosné, že mop zajede i do špatně přístupných míst, která se nachází třeba pod nábytkem. Problém mu nedělají ani užší prostory. Nedokáže však přejet žádné vysoké překážky, jako je tomu u robotických vysavačů. Robotický mop nepřejede ani přechodovou lištu.

Zkušenosti

 • Před úklidem je potřeba zvednout záclony sahající až na zem.
 • Robot nestříká vodu na nábytek, ale jen na podlahu
 • Překoná i nohy od židlí.
 • Možnost dokoupení samostatné baterie.
 • Z podlah je dobré odstranit menší koberce, jinak se snaží vytírat i je.
 • Nabíjecí stanice zablokuje celou dvojzásuvku.
Zjistit cenu

Raději klasický robotický vysavač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.1 Total Score
iRobot Braava jet 240

iRobot Braava jet 240 je spíše pomocník pro pravidelný úklid. S odolnou a zaschlou špínou si neporadí. Před jeho spuštěním je potřeba pořádně vysát. Je vhodný spíše na údržbu menších místností. Dobře si poradí s překážkami a zajede i do menších prostor. Zásobník na vodu je malý a hůř se plní.

Výdrž
4.8
Provoz
7
PLUSY
 • 3 režimy vytírání
 • Bluetooth
 • udržuje i špatně dostupná místa
MÍNUSY
 • nezvládá odolné skvrny
 • malý zásobník na vodu
 • drahé příslušenství
 • nezvládá vysoké překážky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo