Recenze iRobot Braava jet m6

Nechcete ztrácet drahocenný čas mopováním? Přenechejte tuto otravnou činnost robotickému mopu iRobot Braava jet m6, který se při pravidelném používání a možnosti nastavení množství aplikované vody tohoto úkolu zhostí více než dobře. Jste však ochotni za něj zaplatit vysokou pořizovací cenu? Sepsali jsme pro vás přehlednou recenzi, která vám odhalí přednosti i nedostatky tohoto robotického pomocníka.

Parametry

Doba nabíjení180 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost48 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie1775 mAh
Výdrž na jedno nabití90 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacekamerová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,445 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů/
Počet bočních kartáčů/
HEPA filtr/
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek0,1 cm
Výška9 cm
Průměr27x25,2 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníne
Počet mopovacích utěrek1

Co najdete v krabici

Jestliže se rozhodnete pro pořízení robotického mopu iRobot Braava jet m6, dostanete společně s ním nabíjecí základnu, roztok, který se při mopování přidává do nádobky s vodou, kabeláž a sadu utěrek. 2x dostanete jednorázové utěrky pro mokrý úklid, 1x jednorázovou utěrku pro suchý úklid a 1x opakovatelně použitelné čisticí podložky.

Jak vypadá

Z hlediska designu musíme jako první upozornit na poměrně malé rozměry, pokud je srovnáme například s klasickými robotickými vysavači. Robotické vysavače mají průměr většinou kolem 30 cm, zatímco tento mop má rozměry 27 x 25,2 x 9 cm. Není o mnoho menší než vysavač, ale přeci jen je těch pár centimetrů znát.

 

Na horní části vás zaujme stříbrné kolo s logem výrobce iRobot. Toto kolo je zároveň světelným ukazatelem baterie a ukazatelem v případě poruch. Jestliže robot hledá základnu, bliká rám kola modře, při nabíjení bliká bíle, plné nabití signalizuje stále svítící bílá barva a poruchu či upozornění na doplnění vody je signalizováno barvou červenou. Pod vyklápěcím stříbrným kolem se nachází nádobka na vodu.

Nad stříbrným kolečkem se nachází okénko s čočkou kamery a naproti němu leží senzor RCON, pod kterým je zabudované praktické madlo. V krajní horní části najdete tři ovládací tlačítka. Odpružený nárazník je doplněn tryskou Jet Spray a tlačítkem pro vyjmutí utěrky. Spodní strana je opatřena kolečky, nabíjecími piny, čtečkou utěrky a držáky utěrek.

Ovládání

Robotický mop můžete používat zcela bez aplikace. Pro jeho spuštění, zastavení, dokování nebo režim bodového úklidu stačí jen stisknout příslušná tlačítka. Celkem jsou na těle vysavače 3 ovládací prvky:

 1. tlačítko clean pro spuštění, zastavení a pozastavení úklidu,
 2. tlačítko s ikonou domečku pro zajetí do nabíjecí stanice,
 3. tlačítko s ikonou bodového úklidu, při kterém mop uklidí prostor o velikosti zhruba 1m2.

Aplikace

Abyste však naplno využili potenciál robota, je lepší si stáhnout mobilní aplikaci iRobot Home, která je dostupná pro Android i iOS. Aplikace je v češtině a umožňuje celou řadu nastavení. Nejdůležitější pro vás bezesporu bude plánování úklidu, ale také vytyčení zakázaných zón a nastavení virtuálních stěn.

Jistě uvítáte možnost nastavení množství vody, které se má přes trysku Jet Spray aplikovat na podlahu. Užitečné jsou i předvolby mokrého mopování, které vytírání nastavují v poměru výkon a intenzita. Samozřejmostí je historie úklidu, přehled map, nápověda a podobně.

Jestliže vlastníte robotický vysavač řady iRobot i7 nebo s9xx máte vyhráno, jelikož tyto dva spotřebiče mezi sebou dokážou komunikovat. V aplikaci je možné nastavit, zda chcete, aby vysavač nejdříve vysál a až poté vyslal pokyn Braavě jet m6 s tím, že může začít vytírat.

Orientace v prostoru

Orientace v prostoru je díky pokrokové technologii skutečně na vysoké úrovni. Braava jet m6 je vybavena patentovanou navigací iAdapt 3.0, technologí Precision a revoluční funkcí Imprint Link, díky které dokáže komunikovat s robotickým vysavačem.  Navigace iAdapta 3.0 se postará o to, aby si mop zapamatoval prostory, ve kterých se bude bez problémů pohybovat. Výsledkem je, že si pro jednotlivé prostory můžete nastavit úklid podle toho, jak se vám to hodí. V praxi to funguje výborně. Robot dokáže projet celý prostor a nemá tendence bloudit.

Funkce

Braava Jet m6 má celkem 3 pracovní režimy:

 1. mokré vytírání,
 2. suché zametání,
 3. bodový režim spot.

Mokré vytírání je v aplikaci možné podrobněji nastavit v rámci intenzity.

Údržba

Údržba pomocníka není nikterak složitá. Povrch mopu otírejte vlhkým hadříkem. Při péči nezapomeňte čas od času setřít prach z nabíjecích pinů, jinak by se robot nedal nabíjet. Do nádobky na vodu nalijte horkou, nikoliv vroucí vodu, zavřete ji víčkem a několikrát s ní zatřepejte.

Odkapávací tác, který je součástí nabíjecí stanice můžete otřít vlhkým hadříkem nebo jej umýt teplou vodou v dřezu. Omyvatelné čisticí podložky můžete mýt pod tekoucí teplou vodou ve dřezu nebo je vyprat v pračce. Neperte je však s jemným prádlem a nesušte je v sušičce na prádlo.

Jak vytírá

Hned na úvod musíme říct, že spolupráce mezi robotickými vysavači řady iRobot i7 a s9xx je bezproblémová, a hlavně, spotřebiče fungují samostatně. Na jejich vzájemnou komunikaci se zkrátka můžete spolehnout.

Co se týče výdrže mopování, tak ta se hodnotí poměrně těžko, jelikož ji ovlivňuje řada faktorů, například členitost podlahy, výběr režimu: mokrý X suchý nebo počet překážek, kterým se mop musí vyhnout. Každopádně je důležité zmínit, že se robot dokáže automaticky dobít ve chvíli, kdy mu dochází šťáva. Jestliže úklid nedokončil, po nabíjení se vrátí na místo, kde skončil a plochu douklízí. Podstatné je, že dobíjení při takovémto přerušení úklidu netrvá dvě nebo tři hodiny, ale jen takovou dobu, při které se nabije natolik, aby úklid dokončil. A to je docela výhoda, že? Příjemný je i velmi tichý provoz, takže můžete bez obav při úklidu sledovat televizi a nebudete rušeni.

Kapacita zásobníku na vodu je zhruba 0,4 l a měla by vystačit zhruba na 90 m2. Moc se nám líbí možnost nastavit si režim mokrého úklidu (detailní, důkladný, prodloužený) a také množství vody, které rozstřikuje tryska. A nemusíte se bát, že by tryska vodu rozprašovala na stěnu. Mop si totiž před aplikací vždy popojede kousek zpět, právě proto, aby se voda nedostala třeba na zeď nebo nábytek.

Jistě oceníte i jednoduchost plnění nádržky na vodu. Je totiž opatřena dostatečně velkým otvorem, který vodu pohodlně nalijete dovnitř. V případě, že vodu potřebujete vylít, nebude s tím díky velkému otvoru žádný problém. Nádobka je opatřena praktickým madlem, takže se snadno vytahuje z těla mopu.

Celkovou vyspělost pomocníka podtrhuje i čtečka utěrek, která se nachází na spodní straně přístroje. Díky ní si dokáže mop načíst, jaký typ podložky jste nasadili. Jestli na mokré nebo suché vytírání. Podle toho se rozhodne pro režim úklidu. Z praktického hlediska doporučujeme před vytíráním vysát ručním nebo robotickým vysavačem, jinak mohou na podlaze zůstávat žmolky nepořádku.

Suché vytírání probíhá na principu statické elektřiny. Nepořádek se lepí na stírací podložku. Nepočítejte však se stejným výsledkem, jako když podlahu vyluxujete vysavačem. Suché vytírání se hodí spíše pro pravidelné stírání prachu.

Díky čtvercovému provedení mop dobře uklidí i v rozích místnosti. Jeho nízká výška mu umožní pohodlně projet i pod nižším nábytkem. Před úklidem je potřeba z podlahy uklidit věci, které by mohly robotovi překážet. Určitě počítejte s tím, že mop nepřekoná ani pár milimetrů vysoké překážky, s prahy vysokými několik centimetrů si neporadí už vůbec. Proto je tento pomocník ideální do bezprahových domácností.

Stejně jako jiní robotičtí pomocníci i Braava jet m6 se hodí pro pravidelný úklid. S týdenní nečistotou by se popral jen těžko. Jestliže jej však budete používat každý den nebo obden, budete s výsledky spokojeni. Upozornit však musíme také na fakt, že na hladkých a lesklých podlahách zůstávají šmouhy po kolečkách, což může někomu vadit. Zmínit se musíme i o vyšší pořizovací ceně, která se pohybuje okolo 13 000 Kč. Vzhledem k neustále zlepšující se technologii mopování u robotických vysavačů můžete pouvažovat i nad tím, zdali není výhodnější si pořídit vysavač s mopovací funkcí. Volba je to však individuální.

Srovnání s iRobot Braava Jet 240

Zjednodušeně lze říct, že Braava Jet 240 se hodí spíše do menších prostor, zatímco M6 je sofistikovanější výrobek, který si poradí i s rozsáhlejšími plochami. Když se podívám na konkrétní rozdíly, tak M6 má pokročilejší navigaci, o něco větší rozměry a váhu. M6 jde rovněž ovládat na dálku skrze mobilní aplikaci což něco co Jet 240 neumí. Tam byla jen podpora Bluetooth. Rovněž virtuální uklízecí zóny Jet 240 neumí.

Zjistit cenu

Raději robotický vysavač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.2 Total Score
iRobot Braava jet m6

iRobot Braava jet m6 je skvělým pomocníkem na pravidelný úklid, který s vámi komunikuje v češtině. Je možné jej ovládat jak pomocí aplikace, tak bez ní. Skvěle si rozumí s vysavači Roomba i7 a s9xx. Dokáže vymopovat snad všechny tvrdé podlahy. Můžete si nastavit množství rozstřikované vody, plánovaný úklid i režimy vytírání. Kromě mokrého vytírání dokáže i zametat. Nezvládne však přejet ani několik milimetrů vysoké překážky, na hladkých podlahách zanechává čmouhy a jeho pořizovací cena je poměrně vysoká.

Výdrž
5.8
Provoz
8.2
PLUSY
 • komunikace v češtině
 • tryska JET Spray
 • mobilní aplikace
 • spolupráce s vybranými robotickými vysavači
 • automatické dobíjení
MÍNUSY
 • pořizovací cena
 • čmouhy
 • nepřekoná prahy
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo