Zkušenosti s iRobot Roomba 676

iRobot Roomba 676 patří ke starším modelům rodiny iRobot Roomba, ale všechny zájemce jistě potěší, že za poměrně nízkou pořizovací cenu obdrží vysavač, který je možné ovládat přes Wi-Fi pomocí chytré aplikace. 676 bychom nedoporučili do rodin s alergiky, protože nedisponuje HEPA filtrem.


Parametry

Doba nabíjení120
Automatické dobíjeníano
Hlučnost61 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie1800 mAh
Výdrž na jedno nabití60 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacesenzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,42 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrne
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška9,2 cm
Průměr33 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybnesystematický

Ovládání

Ovládání robota je snadné. Vybrat si můžete, zda zvolíte manuální ovládání nebo ovládání pomocí aplikace. Každopádně ovládání pomocí aplikace umožňuje maximální využití potenciálu vysavače.

   

Pokud se rozhodnete pro manuální ovládání, najdete na těle tato tři tlačítka:

 • dock – vysavač se vrátí do nabíjecí základny,
 • clean – tlačítko pro zapnutí/vypnutí nebo pro zahájení či ukončení úklidu,
 • spot – funkce vysávání, jež simuluje smetáček s lopatkou.

Při manuálním ovládání nemůžete využít funkci plánovaného/odloženého úklidu. Je proto vhodné si stáhnout aplikace iRobot HOME, která umožňuje nastavení odloženého úklidu. Úklid je možné naplánovat na kterýkoliv den v týdnu a také kteroukoliv hodinu. Pomocí aplikace je možné kontrolovat úroveň nabití baterie, historii úklidu nebo plnost zásobníku na nečistoty. Aplikace vás upozorní také na celkovou údržbu výrobku. Appka je v českém jazyce a česky komunikuje i robot.

Dále na těle robota najdete ikonu stavu baterie, připojení k Wi-Fi síti a upozornění na problém.

Funkce

Robot disponuje funkcemi SPOT a plánováním úklidu.

 • SPOT – tato funkce simuluje smetáček s lopatkou. Pokud se vám omylem podaří vysypat kávu nebo mouku, stačí robota přenést k nečistotě, stisknout tlačítko SPOT a robot bude vysávat pouze znečištěnou část o rozloze zhruba 1m2.
 • Plánované vysávání – tuto funkci využijete jen v případě, že si stáhnete z App Store nebo Google Play potřebnou aplikaci. Díky ní si budete moci naplánovat úklid přesně na den a hodinu, která se hodí právě vám.

Robot má dále funkc Antitangle, díky které by mělo předcházet k zamotání do kabelů či třásní na kobercích.

Údržba

Vysavač disponuje sběrnou nádobou o objemu 0,42 l, což není mnoho, proto je potřeba ji pravidelně, ideálně po každém vysávání vysypat. Pravidelnou údržbu si zaslouží i rotační kartáče a boční kartáče. Místa, kterým byste se při čištění měli věnovat nejvíce, jsou označena žlutou barvou. U rotačních kartáčů pozornost věnujte i krajním částem, boční kartáček je zapotřebí odšroubovat a stejně tak i přední směrové kolečko je potřeba jednou za čas odšroubovat a prach z důlku odstranit.

Jak vysává

Vysávání je uspokojivé. Robot je vhodný na všechny typy podlahy. Na tvrdých jsou jeho výsledky o něco lepší než na kobercích, ale ani na vysávání koberců si stěžovat nemůžeme. Vysavač posbírá i chlupy od domácích mazlíčků.

Přijde nám trochu škoda, že vysavač nemá HEPA filtr, takže jej nedoporučujeme do domácností s alergiky. Také vysypávání sběrné nádoby je poměrně nepraktické, protože se prach zachytává za obloukovým filtrem. S nečistotami tak přijdete, ať chcete nebo ne, do styku. I objem sběrné nádoby se nám jeví poměrně malý.

Připravit si budete muset také na větší hlučnost, ale pokud si vysávání naplánujete na dobu, během které nebudete doma, nebude hluk překážkou. Velmi oceňujeme, že za poměrně nízkou pořizovací cenu je vysavač vybaven i funkcí Wi-Fi. Velkým plusem je také to, že potřebná aplikace je v češtině a také robot v češtině komunikuje. Aplikace by sice mohla nabídnout širší nabídku možností kontroly nad vysavačem, ale méně náročným i středně náročným uživatelům bude vyhovovat.

Co nás opravdu zklamalo je příslušenství dodávané k vysavači. Nedostanete prakticky nic navíc. Balení obsahuje jen vysavač, baterii a nabíjecí základnu. Náhradní filtr nebo virtuální stěnu si musíte přikoupit zvlášť.

Doporučujeme o vysavač pravidelně pečovat. Zejména otírejte senzory, protože pokud budou příliš zaprášené, nebudou správně fungovat. Vysavači se bude třeba hůře hledat základna. Poměr mezi nabíjením a výdrží na jedno nabití je v normálu. Na 2 hodiny nabíjení dokáže 1 hodinu vysávat. Je vhodný do domácnosti o rozloze 100 m2.

Zkušenosti

 • Roombu 676 můžete najít také pod označením Roomba 675, jedná se o stejnou řadu, vysavač však bude mít jinou barvu.
 • Součástí balení není virtuální stěna ani filtr navíc.
 • Vysavač komunikuje v češtině.
Zjistit cenu

Přemýšlíte nad robotickým vysavačem na koberce?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.3 Total Score
Hodnocení iRobot Roomba 676

Vysavač potěší zejména svou příjemnou pořizovací cenou, za kterou dostanete kvalitní a vyspělý výrobek disponující Wi-Fi připojením. Plusové body udělujeme také za komunikaci v češtině. Objem sběrné nádoby na nečistoty je však příliš malý a vysavač není opatřen HEPA filtrem. V balení není žádné příslušenství navíc.

Výdrž
5.2
Provoz
7.1
PLUSY
 • Wi-Fi
 • cena
 • český jazyk
MÍNUSY
 • malý objem sběrné nádoby
 • chybí HEPA filtr
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo