Recenze iRobot Roomba 866

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

iRobot Roomba 866 je dobrou volbou pro všechny, kteří uvažují o pořízení kvalitního robotického vysavače. Cena není nijak astronomická a výsledky jsou více než dobré. Navíc vás potěší opravdu skvělý poměr doby nabití a výdrže na jedno nabití. Vysavač si poradí i se zvířecími chlupy. Musíte se sice oprostit od toho, že nejezdí systematicky, ale výsledky vysávání jsou opravdu uspokojivé. Přečtěte si, jak Roomba 866 dopadla v našem testování! Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení180 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost58 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie3000 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacesenzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,55 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,2 cm
Průměr35,3 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybnesystematický

Ovládání

Aby vysavač mohl správně fungovat, je nutné ho pravidelně nabíjet. Dobíjejte ho ihned po dokončení úklidu a na dokovací stanici ho nechávejte, i když má nabitou baterii. Pokud byste baterii nechali delší dobu vybitou, mohla by se poškodit. Může se stát, že víte, že vysavač nebudete delší dobu používat. V tom případě baterii vytáhněte a schovejte na suché a chladné místo.

Indikátor baterie

Barva indikátoruStav baterie
Nepřetržitě svítící červenáBaterie je vybitá
Pomalu blikající oranžováBaterie se nabíjí
Nepřetržitě svítící zelenáBaterie je plně nabitá
Rychle blikající oranžováNabíjení baterie, které bude trvat 16 hodin
16hodinové nabíjení baterie hrozí pouze v případě, že ji necháte dlouho nenabitou. Tento režim baterii oživí a prodlouží její životnost. Pokud se vysavač někdy do tohoto módu dostane, nabíjení nesmíte přerušit. Robot si možnost nabíjení vybírá sám. Dokovací stanici umístěte do prostoru a neschovávejte ji za žádný nábytek nebo jiné překážky, které by blokovaly její signál. Robotický vysavač by ji nemusel najít. Základna by se měla nacházet u stěny nebo jiné pevné překážky, aby se během dokování nepohnula a vysavač tak mohl v pořádku zaparkovat. Není dobré ji umisťovat v blízkosti schodů.

Symboly a dotyková tlačítka

 • Clean – toto tlačítko slouží pro zapnutí i vypnutí vysavače (v případě vypnutí je nutné toto tlačítko podržet delší dobu), tímto tlačítkem také zahajujete, přerušujete nebo pokračujete v úklidu.
 • Displej – zobrazuje čas a chybová hlášení.
 • Indikátor baterie – svítí různými barvami, které signalizují stav baterie.
 • Lupa – jedná se o indikátor nečistot.
 • Dock, Day – jedná se o tlačítko, které má dvě funkce: posíláte jím robota do základny nebo v nastavení nastavujete den.
 • Hour, Clock – slouží pro nastavování časový údajů, konkrétně hodin.
 • Minute, Schedule – tlačítko pro nastavení naplánovaného úklidu (Schedule) nebo nastavení minut.
 • OK, SPOT – tímto tlačítkem potvrzujete nastavení nebo zvolíte uklízecí režim SPOT.
 • Indikátor plného koše – symbol se rozsvítí v momentě, kdy je potřeba vyprázdnit nádobu na prach a nečistoty.
 • Trojúhelník – jedná se o indikátor diagnostiky problémů a rozsvítí se pouze v momentě, když se vyskytne nějaký problém.
 • Kolečko se střapečky – jedná se o kontrolku funkce Antitangle – proti zamotání.
Pokud budete chtít využívat funkce načasování úklidu, budete muset nejdříve vysavači nastavit správné datum a čas. Čas je možné nastavit ve 12hodinovém nebo 24hodinovém formátu.

Jak nastavit čas

 • Stiskněte tlačítko Clock po dobu 5 vteřin a vyberte si formát času. Mezi formáty přepínáte krátkým stisknutím tlačítka Clock. Svůj výběr potvrďte stisknutím tlačítka OK.
 • Stiskněte tlačítko Clock a postupně nastavte den (tlačítko Day), hodiny (Hour) a minuty (Minute).
 • Změny uložíte tlačítkem OK, zrušení provedete tlačítkem Clean.
Jak načasovat úklid Pro nastavení uklízecího plánu stiskněte tlačítko Schedule a dále si naplánujte dny a hodiny tak, jak vám to bude vyhovovat. Pro naplánování dnů, hodin a minut stiskněte příslušná tlačítka a nastavení uložte tlačítkem OK. Jak zobrazit načasovaný úklid Stiskněte tlačítko Schedule a následně Day. Rozhraní opustíte tlačítkem Clean. Jak vymazat načasovaný úklid Stiskněte tlačítko Schedule a následně tlačítko Day. Jakmile uvidíte časy úklidu, které chcete smazat, podržte tlačítko Day po dobu 5 vteřin, dokud neuvidíte — –. Volbu uložte tlačítkem OK. Jak změnit načasovaný úklid Stiskněte tlačítko Schedule a následně Day. Tlačítky pro hodiny Hour a minuty Minute změňte čas a nastavení uložte tlačítkem OK.

Jak nastavit ovládací jazyk

U tohoto vysavače si můžete nastavit jazyk, kterým na vás bude mluvit. V 16 světových jazycích se však bohužel nenachází čeština. Roomba je továrně nastavená na angličtinu. Na výběr máte tyto jazyky: angličtinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu, italštinu, holandštinu, dánštinu, švédštinu, norštinu, finštinu, polštinu, ruštinu, portugalštinu, japonštinu, korejštinu a čínštinu. Roomba vás tímto jazykem upozorní na chybová hlášení. Jak změnit nastavení jazyka Vysavač vyndejte ze základny a zapněte tlačítkem Clean. Stiskněte a držte stisknuté tlačítko Dock, dokud na vás vysavač nepromluví naprogramovaným jazykem. Tlačítko nyní pusťte. Tlačítkem Clean si vybíráte jazyk, pro potvrzení jazyka držte tlačítko Clean alespoň 3 vteřiny.

Příslušenství

K robotu si můžete přikoupit dálkové ovládání, ale také virtuální zeď i s Halo funkcí. Virtuální zeď dokáže robotovi vytyčit hranice, kde uklízet a kam už jezdit nemá. Model s Halo funkcí vytváří kolem nábytku nebo překážek ochrannou zónu o průměru 50 cm, takže se hodí především pro majitele domácích mazlíčků, kteří mají na zemi misky s vodou. Pokud stěnu s Halo funkcí postavíte do jejich blízkosti, robot se k nim nepřiblíží.

Funkce

Uklízení režim SPOT

Uklízecí režim SPOT simuluje lopatku a smeták v momentě, kdy se vám něco vysype na zem. Robota stačí na místo položit a stisknout příslušné tlačítko. Během tohoto programu vysavač vysává ve spirále o velikosti zhruba 1 m. Vychází od středu k nejširšímu místu a pak se vrací zpět.

Plánované uklízení

Díky plánovanému uklízení si můžete nastavit automatické vysávání až na 7 dní v týdnu pokaždé v jiný čas. Úklid si tedy přizpůsobíte přesně vašim potřebám.

Údržba

Vysavač pravidelně čistěte. Nádobku na prach můžete vyprázdnit i dříve, než začne svítit indikátor. Nikdy ji však nemyjte pod vodou. Pravidelně udržujte také filtr, který můžete třeba šetrně vysát. Není možné ho však omývat pod vodou. Vysavač má chytře značené části, kterým byste měli věnovat při údržbě pozornost. Jsou označeny žlutou barvou. Jedná se tedy o přimetací kartáček, který je potřeba odšroubovat šroubovákem a také o kartáče a jejich ložiska. Směrové kolečko je možné vysunout a vyčistit žlábek pod ním. Pravidelně suchým hadříkem otírejte i senzory proti pádu ze schodů. Vysavač jako celek můžete otřít suchým hadříkem.

Jak vysává

Tento vysavač má snad nejlepší poměr doby nabití a doby výdrže na jedno nabití. Nabití trvá 3 hodiny a vysavač může vysávat až 3-4 hodiny podle stavu a opotřebení baterie. Pokud zjistí, že mu dochází „šťáva“ dojede automaticky do základny a nabije se. Protože ovšem nemá laserovou nebo kamerovou navigaci, nezvládá pokračovat v úklidu tam, kde přestal. Při prvním použití je dobré vysavač sledovat, abyste vychytali věci, o které se může zaseknout. Pokud příště prostor dobře připravíte, bude vysávání probíhat bez komplikací. Problém mu činí nohy od židlí, mezi kterými neprojede. Přesto, že vysavač jezdí nesystematicky, má předdefinovaných kolem 40 pohybů, během kterých dokáže vysát více než 90 % podlahy, takže je velmi účinný a je velká pravděpodobnost, že po jeho použití už moc smetí na zemi nenajdete. Díky dvěma gumovým kartáčům se opravdu dobře hodí na úklid zvířecí srsti, se kterou si snadno poradí. Protože jsou kartáče gumové, není jejich údržba příliš zdlouhavá. Jejich výhodou je, že se do nich nenamotávají vlasy. Dobrých výsledků robotický vysavač dosahuje jak na hladké, tak na kobercové podlaze. U koberců s delším nebo dlouhým chlupem má však vysavač s vysáváním problémy. Výrobce sice uvádí, že má vysavač velkokapacitní sběrný koš, ale my bychom ho za velkokapacitní rozhodně neoznačili. Objem 0,55 je spíš průměrem a na trhu se můžete setkat i s výrobky, které mají objem zásobníku 0,7 l, což už je slušné. Ohledně hlučnosti se robotický vysavač řadí také k průměrným výrobkům. Údržbu vysavače zjednodušuje barevné označení, které vám poradí, jaké části očistit. Samozřejmě toto označení nemají všechny části, ale jen ty, na které byste mohli zapomenout. Tyto části jsou označeny žlutou barvou. Najdete ji především u kartáčů a přimetacího kartáčku. Manipulace s odpadní nádobu je kvůli tvaru a umístění trochu složitější, než u jiných modelů, ale nejedná se o nic dramatického. Nepraktické nám přijde spíše vyprazdňování, protože do zásobníku vede otvor, ze kterého mohou nečistoty při vyndávání vypadnout. Filtr by se měl čistit 1x za týden, ale pokud doma máte nějaké chlupáče, tak i 2x do týdne. Vysavač svým vybavením odpovídá střední cenové kategorii. Nabízí možnost plánovaného uklízení, včetně rozdílných hodin na každý den. Režim SPOT je víceméně standardem u většiny vysavačů. Vysavač není možné připojit na Wi-Fi. V balení nenajdete ani virtuální stěnu nebo ovladač. Toto příslušenství je však možné si zakoupit zvlášť.

Zkušenosti

 • Virtuální stěnu, která byla dostupná pro model Roomby 555 je možné použít i k tomuto modelu. Virtuální stěny starších modelů je možné použít pro všechny modely vysavačů.
 • Virtuální stěna s majákem je v řadě 800 kompatibilní pouze s modelem 880.
 • Během nabíjení může docházet ke zvukům, které zní jako nepravidelné cvakání. Nejedná se o poruchu.
Zjistit cenu Zpět na test robotických vysavačů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
iRobot Roomba 866

Vysavač si dobře poradí se srstí od zvířat, ale problémy mu dělají koberce s vyšším vlasem. Neprojede ani mezi nohami židlí. Má výborný poměr nabití a výdrže na jedno nabití. Umožňuje načasování úklidu až na 7 dní v týdnu pokaždé v jinou dobu.

Výdrž
7.4
Provoz
7.6
PLUSY
 • načasování úklidu
 • dobré výsledky
 • skvělý poměr doby nabíjení a výdrže na jedno nabití
MÍNUSY
 • malá nádoba na odpad
 • problém s vyšším vlasem u koberců
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo