Zkušenosti s iRobot Roomba 966

Chytrý vysavač iRobot Roomba 966 si dobře poradí téměř s jakýmkoliv nepořádkem. Chybí mu sice funkce Carpet boost, ale i tak jsou výsledky po vysávání velmi uspokojivé. Velký podíl na tom jistě nese kamerová navigace. Díky Hepa filtru a možností dvojitého čištění je Roomba 966 vhodná i do domovů, které obývají alergici.

Parametry

Doba nabíjení180 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie1800 mAh
Výdrž na jedno nabití75 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacekamerový
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,55 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů5
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,2 cm
Průměr35,1 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický

Ovládání

Ovládání robota není nijak obtížné. Je možné jej ovládat jak manuálně, tak na dálku pomocí aplikace. Aplikace iRobot HOME vám umožní využít veškerý potenciál robota.

 

Pokud byste chtěli vysavač ovládat jen manuálně, využijete pouze možnost vysávání, nasměrování robota do nabíjecí základy a uklízecí režim SPOT, který nahrazuje smetáček a lopatku. Toto jsou totiž jediná 3 tlačítka, která na robotu najdete:

 • úklid,
 • nabíjecí stanice,
 • SPOT.

V případě, že si nainstalujete aplikaci, budete si moci naplánovat odložený úklid na kterýkoliv den v týdnu ve kteroukoliv hodinu. Navíc si můžete prohlédnout historii úklidů, aplikace vás upozorní také na nutnost údržby robota nebo vysypání zásobníku na nečistoty. Velmi přínosný je přenos digitálního scanu uklízeného prostoru do vašeho mobilního zařízení. Budete tedy vědět, které části domu jsou dokonale uklizeny a které robot vynechal. Těch vynechaných však mnoho není.

Na těle vysavače najdete indikátory:

 • připojení Wi-Fi,
 • plného koše,
 • baterie,
 • poruch,
 • nečistot Dirt Detect.

Funkce

Vysavač nabízí kromě klasického úklidu ještě další možnosti nastavení úklidu:

 • SPOT – jedná se o čisticí režim, který nahrazuje smetáček a lopatku. Snadno uklidíte rozsypaný cukr nebo kávu či rohožku na boty. Robota stačí přenést na znečištěné místo, stisknout tlačítko a robot se bude věnovat úklidu v prostoru o rozměru 1 m2.
 • Plánovaný úklid – umožňuje nastavení odloženého úklidu na vybrané dny v týdnu, ve kteroukoliv hodinu.
 • Počet čisticích přejetí – standardně je nastaven na jedno, pokud však doma máte domácí mazlíčky nebo děti, jež často drobí, bude se vám hodit funkce dvojitého přejetí, vysavač se místům bude věnovat intenzivněji.
 • Edge Clean – díky této funkci robot vysává i podél nábytku a nohou židlí atd. Tuto činnost provádí vždy na konci vysávání, tedy po tom, co vysál celý prostor. Pokud chcete úklidu docílit rychleji, můžete tuto funkci vypnout, hrozí ovšem, že nebude vysáto dokonale. Funkce je z výroby zapnutá.
 • Funkce dokončit úklid – jedná se o automatickou funkci, ke které dojde v případě, že robot vyhodnotí potřebu dobití baterie během úklidu. Pokud ještě nemá uklizeno, dojede se dobít a po nabití pokračuje v úklidu tam, kde skončil.

Dále vysavač disponuje funkcí Antitangle, což znamená, že by se neměl zamotat do kabelů nebo třásňového zakončení koberce. Jakmile vysavač narazí na takovýto prostor, zařadí zpětné otáčení a díky tomu se dokáže z kabelů nebo jiných překážek vymotat.

Údržba

Na nutnost údržby vysavače vás upozorní aplikace nebo indikátory. Na těle vysavače se nachází indikátor poruch a plnosti koše. V tom případě je potřeba vysypat koš nebo očistit kartáče a podobně. V aplikaci můžete pomocí grafického znázornění kontrolovat, kdy je potřeba provést údržbu.

Pozornost věnujte dvěma gumovým kartáčům, ze kterých je potřeba vymotat nečistoty, a to i z prostoru pod nimi. Čas od času je potřeba také demontovat boční kartáček a vyčistit i žlábek pod ním. Stejnou péči si zaslouží také směrové kolečko, které je potřeba vytáhnout ze žlábku a dobře jej očistit.

Jak vysává

Vysavač dosahuje velmi dobrých výsledků snad na všech typech podlah. Dobře si poradí s tvrdými povrchy a díky dvěma proti sobě rotujícím gumovým kartáčům dobře sbírá nečistoty i z koberců. Problémy mu dělají akorát menší a tenčí koberečky, které si naroluje pod sebe.

Jeho výsledky jsou dobré jak při vysávání prachu nebo jiných sypkých nečistot a dobře si poradí i s větším nepořádkem jako jsou třeba popcornové pukance. Při zjištění většího množství nečistot navíc zvýší svůj sací výkon, aby dosáhl ještě lepších výsledků.

Trochu nás zamrzelo, že má vysavač z výroby naprogramováno, že kolem sebe musí mít při vysávání dostatečný prostor. Kvůli tomu nezajíždí do užších míst, kam by se sám o sobě vlezl. Senzory však pravděpodobně tento prostor vyhodnotí jako úzký, takže do něj vysavač nevjede.

Při úklidu nám chyběla také funkce Carpet boost, která zvyšuje výkon, jakmile zjistí, že se vysavač nachází na koberci nebo jiném povrchu vytvářejícím větší třecí odpor.

Hmotnost robota činí 4 kg, což je docela dost. Při přenášení váhu pocítíte. Součástí robota je integrované držadlo, které se nám pro přenášení jeví trochu neprakticky. Je možné do něj totiž vsunout jen 4 prsty, což není pro přenášení příliš stabilní.

Oceňujeme možnost pokračování v úklidu. Díky kamerové navigaci si robot dokáže zapamatovat, kde s úklidem skončil a tam začne v jeho dokončování.

Zkušenosti

 • Na trhu se můžete setkat i s modelem iRobot Roomba 960, ten je stejný jako 966, liší se jen v barevném provedení.
 • Součástí balení je jeden filtr navíc a také virtuální stěna.
 • Pokud máte doma spíše kobercované plochy, je lepší se rozhodnout pro vysavač Roomba 980, jenž má větší výdrž baterie a funkci Carpet boost.
Zjistit cenu

Vrátit se na přehled všech robotických pomocníků na vysávání.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení iRobot Roomba 966

Díky HEPA filtru se vysavač nemusejí bát používat ani alergikové. Robot navíc nabízí funkci dvojitého přejetí, takže domov nečistot zbaví ještě účinněji. Velmi slušná je výdrž na jedno nabití, která dosahuje 1 hodiny a 15 minut. Vysavač bez problémů uklidí prostory o rozloze 180 m2. Trochu nám však chyběla funkce intenzivního vysávání koberců a také je škoda, že se robot nedostane do užších prostor.

Výdrž
5.8
Provoz
9.4
PLUSY
 • dlouhá výdrž baterie
 • HEPA filtr
 • Wi-Fi
 • virtuální stěna součástí balení
MÍNUSY
 • chybí funkce Carpet boost
 • nevysává v užších prostorech
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo