Recenze iRobot Roomba 976

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Navzdory poměrně vysokému označení (976) v názvu tohoto domácího pomocníka, vás Roomba 976 překvapí přívětivou pořizovací cenou, za kterou dostanete robota s kamerovou navigací, systematickým pohybem a komunikací v češtině. Samozřejmostí je ovládání pomocí aplikace. Jak robot dopadl v naší recenzi?

Parametry

Doba nabíjení120 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost60 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie1800 mAh
Výdrž na jedno nabití75 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacekamerová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,55 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek1,6 cm
Výška9,2 cm
Průměr35,1 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybsystematický

Ovládání

iRobot Roomba má na těle celkem 3 ovládací prvky. Největším tlačítkem Clean spustíte nebo pozastavíte úklid, či robota uvedete do režimu spánku. Dále tu najdete tlačítko, kterým vysavač pošlete do dokovací stanice. Posledním ovládacím prvkem je tlačítko s režimem SPOT. Plusové body si vysavač rozhodně zaslouží za to, že má tlačítko pro režim SPOT. Některé konkurenční modely například od Xiaomi u svých posledních výrobků toto tlačítko nemají a pokud režim čištění potřebujete využít, je nutné nastartovat aplikaci, což je zbytečně zdlouhavá činnost. Tady jde všechno na jeden dotek.

Maximální potenciál robota však využijete až v případě, že si stáhnete aplikaci iRobot HOME. Díky ní si budete moci naplánovat úklid (vždy ve stejnou či jinou dobu a to každý den v týdnu), spouštět a zastavovat vysávání odkudkoliv na světě, sledovat činnost robota, historii úklidu nebo nastavovat režimy čištění. Také je zde možné nastavit, zda má robot při naplněném zásobníku pokračovat v úklidu nebo počkat na vyprázdnění. Nechybí ani funkce Najít robota, přesto že riziko že by zabloudil tak, že ho nemůžete najít hrozí jen v opravdu rozsáhlých a komplexních prostorech.

Co však v aplikaci chybí je možnost vytyčení zakázaných zón. Vhledem k tomu, že součástí balení není virtuální stěna, budete si ji muset pořídit separátně, což navýší pořizovací cenu. To, že není možné si zakázané zóny vytvořit v aplikaci je docela dost škoda, na to, že se jedná o poměrně promakaného robota. Touto možností disponuje až model i7.

Senzory a navigace

Vysavač se po domě pohybuje na základě kamerové navigace iAdapt 2.0 a pomocí senzorů, které mu brání v pádu ze schodů. Při prvním vysávání si robot prostor skenuje a ukládá si mapu. Během několika prvních vysávání se jeho orientace v prostoru zlepšuje, až je naprosto suverénní. Trochu ho však rozhodí, když mu do cesty dáte neočekávanou překážku, třeba kufr nebo dětskou židličku.

Údržba

Ohledně údržby najdete veškeré pokyny v manuálu nebo v aplikaci. Je potřeba pravidelně čistit senzory pádu ze schodů. Péči vyžaduje i všesměrové kolečko, přimetací kartáče a dva proti sobě rotující gumové kartáče. Samozřejmostí je pravidelné vyprazdňování sběrné nádoby o kapacitě 0,55 l, což není mnoho.

Filtr je potřeba vyklepat 1x za týden, ale pokud doma máte chlupaté mazlíčky, bude potřeba toto provádět i 2x týdně. Filtr není omyvatelný, takže jakmile se vám bude zdát, že i po vyčištění nefunguje tak, jak má, je potřeba jej vyměnit.

Jak vysává

Robot si velice dobře poradí jak s tvrdými podlahami, tak s koberci. Díky funkci Capret Boost dokáže rozeznat, když vjede na koberec, čemuž přizpůsobí sílu sání. A pochopitelně i hlasitost, při vysávání koberců není příliš příjemné, být ve stejné místnosti. Poradí si nejen s malými, ale i velkými nečistotami, a dokonce i s chlupy od domácích mazlíčků. Na klasickém koberci s nízkým chlupem dokáže díky přimetšímu kartáčku dobře vysát i psí chlupy. Kde naopak trochu ztrácí je schopnost překonávat překážky typu prahů. S moderními nízkými prahy si samozřejmě poradí bez potíží, ale klasické vyšší prahy ho dokáží v jeho cestě zastavit.

Vysavač dokáže na jedno nabití pracovat až 75 minut (to je pochopitelně za ideálních podmínek, v reálném provozu je to spíše blíže k 65 minutám, pokud máte vysoké koberce tak i méně), a pokud za tuto dobu nestačí úklid dokončit, jede se sám dobít do dokovací stanice a následně v úklidu pokračuje tam, kde přestal. Funkce Antitangle je vhodná pro všechny, kteří mají doma na podlaze povalující se kabely od elektroniky. Vysavač se do nich totiž ve většině případů nezamotá.

Z počátku jezdí vysavač po místnostech chaoticky, ale jakmile si vykreslí podrobnou mapu, pohybuje již zcela systematicky. Jako výhodu vidíme komunikaci v češtině i upozornění pomocí kontrolky na vysypání sběrné nádoby. Praktické je i madlo na přenášení. Jediné, co nás trochu zklamalo, je absence virtuální stěny nebo zakázaných zón v aplikaci. Ale to je nejspíš úmysl výrobce, který chce nechat nějaké výhody nechat i pro vyšší řady.

Zkušenosti

Co je dobré o vysavači vědět?

 • Robot komunikuje v češtině.
 • HEPA filtr není omyvatelný.
 • Součástí balení není virtuální stěna.
Zjistit cenu

Přečtěte si další recenze zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Hodnocení iRobot Roomba 976

Jedná se o poměrně dost propracovaného robota, kterého pořídíte za slušný peníz. Potěší vás kamerová navigace, komunikace v češtině, přehledná aplikace a velice dobré výsledky úklidu i na kobercovaných plochách. Jediné, co je škoda, že v aplikaci není možné vymezit zakázané zóny nebo nastavit virtuální stěnu. Rovněž ho dokáží dost potrápit vyšší prahy a podobné překážky.

Výdrž
6.3
Provoz
8.7
PLUSY
 • pořizovací cena
 • komunikace v češtině
 • tlačítko SPOT na těle vysavače
 • dobré výsledky i na kobercích
MÍNUSY
 • chybí virtuální stěny
 • nezvládá vyšší prahy
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo