Zkušenosti s iRobot Roomba e5

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

iRobot Roomba e5 je pomocníkem do každé domácnosti. Díky HEPA filtru jej ocení i alergici. Dva gumové kartáče se postarají i o odstranění chlupů, drobků a dalších nečistot. Navíc má jako (zatím) jediný omyvatelnou nádobku na nečistoty.

Parametry

Doba nabíjení120
Automatické dobíjeníano
Hlučnost58 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie1800 mAh
Výdrž na jedno nabití60 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigacesenzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,6 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů2
Maximální výška překážek2 cm
Výška9 cm
Průměr34 cm
Držadlo pro přenášeníano
Pohybnesystematický

Ovládání

Abyste využili kompletní potenciál vysavače, je nutné si stáhnout potřebnou aplikaci iRobot HOME na Google Play nebo v App Store. Díky ní budete moci naplánovat úklid na dny a hodiny, které jsou pro vaše potřeby nejlepší.


 

Velkou výhodou je, že plánování můžete provádět každý den v jinou dobu. Kromě toho můžete v aplikaci kontrolovat stav sběrné nádoby, stav jádra robota, historii úklidů, počet úklidů a další. Umožňuje také nastavení vyhledání robota a nastavení jazyka. Robot může mluvit i česky, což u předchozích modelů chybělo.

Ovládání však není možné jen za pomoci aplikace. Na těle vysavače najdete tlačítka pro: dokování, úklid a režim SPOT. Jednoduše tak pomocníka vyšlete na boj s nečistotami nebo jej pošlete zpět do dokovací stanice. Tři diodová upozornění vás informují o stavu baterie, připojení k Wi-Fi nebo o problémech, které se mohou vyskytnout a je potřeba je řešit.

Funkce

Vysavač nabízí dvě možnosti úklidu.

SPOT

Funkce spot simuluje smetáček a lopatku. Oceníte ji v momentě, kdy se vám na zem vysype káva, cukr nebo jiné nečistoty, které jsou situovány jen na jednom místě. Vysavač je začne krouživými pohyby vysávat na rozloze zhruba 1m2. Vysavač k nečistotě musíte přinést.

Plánované uklízení

Jeho nastavení je možné jen přes aplikaci do mobilního telefonu. Robot bude vysávat v přesně určené dny a hodinu. Hodiny úklidu si na každý den můžete naplánovat jinak.

Údržba

Aby robot dobře fungoval, je potřeba ideálně po každém vysávání odstranit namotané vlasy a nečistoty z rotačních kartáčů. Velkou výhodou je, že dva pogumované rotační kartáče můžete umýt pod vodou. Nečistoty odstraňte i z jejich konců a prostoru, do kterého jsou vloženy. Zapomínat byste neměli ani na boční kartáček. Ten je nutné odšroubovat a očistit i jeho spodní stranu. Pravidelnou údržbu si zaslouží i kolečka.

Pravidelně vysypávejte nádobu na nečistoty. Stejně jako u gumových kartáčů, také nádobu na prach je možné omývat pod tekoucí vodou.

Jak vysává

Vysavač je skutečným pomocníkem do domácnosti. Dobře zvládá údržbu jak na tvrdé podlaze, tak na kobercích. Na kobercích je ještě účinnější, a to díky gumovým kartáčům, které na sebe lépe chytají nečistoty z vláken koberce.

Díky systému proti zamotání do kabelů se vysavač vyhne kabelům nebo také třásním, jež se mohou nacházet na zakončení koberců. Tato funkce je velmi praktická, ale může se stát, že se vysavač i přesto do kabelů zamotá. Vysavač nemá kameru, která by mapovala prostředí, takže nedokáže ve vysávání pokračovat tam, kde skončil (třeba v případě, že se během vysávání bude potřebovat dobít). Je opatřen senzory a 40 předprogramovanými pohyby, takže je jeho pohyb nesystematický.

Jakmile zjistí, že je potřeba dobít baterii, sám dojede na základnu a začne se nabíjet. Na jedno nabití, které trvá zhruba dvě hodiny, dokáže vysávat asi hodinu, což odpovídá prostoru o 100 m2. A to je skutečně dost. Součástí balení je virtuální stěna, která zabrání vysavači v chaotickém ježdění mezi místnostmi. Virtuální stěna disponuje HALO funkcí, kterou ocení zejména majitelé mazlíčků, ale i rodiny s malými dětmi, které mají svůj hrací koutek na zemi. Před překážku stačí postavit virtuální stěnu, zapnout HALO efekt a robot se tomuto konkrétnímu místu vyhne. HALO efekt vysílá signál do okruhu zhruba 1,2 m.

Velmi oceňujeme, že vysavač má HEPA filtr, jehož v balení obdržíte dva kusy. Kromě toho také umožňuje umýt nádobku na prach. To je velmi praktické a musíme říct, že to rozhodně není standardní výbava všech robotů. Oceňujeme také možnost Wi-Fi připojení a plánovaný úklidu.

Počítejte s tím, že tmavé překážky nedokáže rozpoznat a narazí do nich. V našem testu s poloprázdnou PET lahví ji dokázal o pár centimetrů posunout.

Zkušenosti

 • Kabel od základny je potřeba smotat a zaopatřit gumičkou, aby se nemotal kolem.
 • Spodní část základny, jež přichází do kontaktu se zemí je potažena nízkou vrstvou gumy.
 • Kola jsou gumová a odpružená.
 • Vysavač disponuje senzory proti schodům.
 • Snadné přenášení díky madlu
Zjistit cenu

Zajímají vás i další vysavače ze série I Robot Roomba?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Hodnocení iRobot Roomba e5

Vysavač je dobrým pomocníkem do domácnosti se zvířátky nebo dětmi. Velmi účinně odstraňuje nečistoty a to i větší drobky. Má HEPA filtr a možnost vymytí nádoby vodou. Jeho provoz je hlučný, ale nepřesahuje únosnou míru. Neocenitelná je možnost sledování robota přes aplikaci a plánování úklidu. Pořizovací cena je však velká.

Výdrž
5.8
Provoz
8.7
PLUSY
 • HEPA filtr
 • omyvatelná nádoba na prach
 • Wi-Fi
 • plánovaný úklid
 • madlo
 • komunikace v českém jazyce
MÍNUSY
 • hlučnost
 • pořizovací cena
 • indikátor stavu zásobníku není na těle robota
 • jen podprůměrná výdrž baterie
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo