Recenze iRobot Roomba i7+

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

iRobot Roomba i7+ je pro rok 2019 nejvychytanějším robotickým vysavačem, který přichází s funkcí automatického vyprazdňování, což výrazně snižuje starost o vysavač. Navíc je možné nádobku na prach omývat pod vodou, což předchozí modely neumožňovaly. Navigace a pohyb po pokojích je na nejvyšší úrovni. Kamenem úrazu je snad jen pořizovací cena. Zajímá vás, v čem tento robot předběhl ostatní roboty? Přečtěte si naši recenzi.

Parametry

Doba nabíjení90 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost58 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie1800 mAh
Výdrž na jedno nabití120 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacekamerová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníku-
Objem zásobníku0,55 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníano
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,2 cm
Průměr33,9 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníne
Funkce vysáváníne
Počet mopovacích utěrek-

Ovládání

Se zprovozněním robota vám pomůže aplikace. Prvotní nastavení i se stažením aplikace plus připojení k síti vám zabere zhruba 30 minut. Na těle vysavače najdete 3 tlačítka:

 • power – slouží pro zapnutí a vypnutí vysavače a zároveň vás informuje o průběhu úklidu,
 • SPOT – čisticí režim nahrazující smetáček s lopatkou,
 • DOCK – pošle vysavač do dokovací stanice.

Kolem tlačítka se nachází světelný indikátor, který při práci nebo během nabíjení bliká či svítí bíle. V nabíjecí stanici se světlo během nabíjení vypne. V případě, že vysavač pracuje, narazil na virtuální stěnu, zakázanou zónu nebo skončil s úklidem, bliká indikátor modře. V případě problému svítí červeně. Při problému vás i7+ česky upozorní na to, co se stalo.

Potenciál tohoto robotického vysavače prozatím převyšuje všechno, co je na trhu s robotickými vysavači dostupné. Pro maximální využití je však potřeba vysavač propojit s vaší domácí Wi-Fi sítí a aplikací.

Aplikace iRobot Home vám doporučí, abyste během prvního úklidu za robotem chodili a v případě problémů mu pomohli. Navigace iAdapt 3.0 Imprint do aplikace „kreslí“ mapu místnosti.

Nevytvoří ji však hned po prvním vysátí. Mě se mapa vytvořila zhruba až po 4 vysátí pokoje. Jakmile je mapa vytvořená můžete si pojmenovat nebo v ní vytyčit hranice a zakázané zóny.

Jakmile je mapa uložena do paměti, nemusíte se už o nic starat. Díky aplikaci můžete vysavač ovládat odkudkoliv na světě, sledovat historii vysávání, dobu vysávání a podobně. Jen je trochu škoda, že se na mapě neobjeví, kde robot v případě zaseknutí zůstal stát.

Pomocí aplikace si můžete jednotlivé pokoje pojmenovat a robota pak cíleně vyslat vysávat třeba jen do kuchyně a ložnice. Chodbu a obývací pokoj můžete vysát jindy. Přestože společně s vysavačem dostanete i virtuální stěnu Dual Mode, můžete využít možností aplikace a zakázané zóny či hranice si vytyčit přímo v mapě. Tato funkce funguje skvěle, takže virtuální stěnu jsem téměř nemusela používat.

Velkou změnou je, že kromě klasického plánovaného úklidu si můžete naplánovat také individuální vysávání pokojů. Např.: kuchyň bude robot vysávat každý den, ale ložnici jen jednou za dva dny. Nastavení času úklidu záleží jen na vás. V aplikaci naleznete také záložku, která vás bude informovat o údržbě každé části robota. Dostanete upozornění, kdy je potřeba danou část vyčistit nebo vyměnit. Pokud se objeví nějaký zádrhel, dostanete notifikaci do vašeho telefonu.

Notifikace mi během testování chodily „jak se jim chtělo“, ale je dost možné, že to byla chyba nedostatečného signálu.

Aplikaci můžete nainstalovat do nejrůznějších chytrých zařízení, přes která můžete vysavač ovládat. Appku tedy můžete mít v mobilu a třeba i tabletu.

Součástí balení je i virtuální stěna, která se ovládá pomocí ovladače, jenž je součástí balení. Virtuální stěnu můžete používat jak rovně – na příklad mezi dveřmi, tak kruhově – ideální pro vytvoření bariéry třeba kolem květináče nebo misky se psím žrádlem. Ovladač čerpá energii ze dvou AA baterií, které jsou součástí balení.

Roomba i7 je vybavená kamerou, která ji umožňuje mapovat prostor. Po několika vysávání si robot vygeneruje mapu každého pokoje (technologie Imprint), kterou následně využívá. Díky tomu se vysavač pohybuje systematicky a úklid provádí postupně. Vysavač před překážkou sice přibrzdí, ale v porovnání s jinými vysavači se mi zdá, že do nábytku naráží o něco více než konkurenční modely. Konkrétně u mě docela dost naráže do noh stolu, které mám černé, a moc nadšená jsem z toho nebyla. Nicméně nedošlo k žádnému poškození. Možná byla na vině černá barva, kterou robotické vysavače obecně špatně zaznamenávají.

Kromě kamery je vysavač samozřejmě opatřen senzory proti pádu ze schodů a systémem proti zamotání do kabelů, tkaniček nebo třásní koberce.

Údržba

Klasická údržba vysavače je v podstatě stejná jako u jiných robotických vysavačů. Největší změnou a výhodou je, že se malý zásobník na prach (0,55 l) vyprazdňuje automaticky do velkého sáčku na prach (1,7 l). Vzhledem k tomu, že však prach zůstává v rozích nádobky, je potřeba ji čas od času vyčistit.

Zásobník na prach v tomto modelu není umístěný v blízkosti motoru, takže je možné jej omývat pod vodou. To je velká změna oproti předchozím modelům, u kterých se jednotlivé části pod vodou mýt nesměly. Před umytím však vyndejte HEPA filtr, který se omývat nesmí. Naštěstí je umístěný v plastovém obalu, takže manipulace s ním není náročná. O tom, kterou část můžete mýt pod vodou a kterou nikoliv vás informují symboly na zásobníku na prach umístěném ve vysavači.

U zásobníku na prach se mi velmi líbila manipulace s ním, jelikož způsob provedení sběrného koše eliminuje styk s prachem. Zásobník je opatřený tlačítkem, které otevře víčko a vy nečistoty v případě potřeby vysypete do koše. Rovněž vysunování zásobníku z vysavače jde snadno, protože opět stačí jen stisknout tlačítko a zásobník se jednoduše uvolní.

Samozřejmě je potřeba pravidelně čistit rotační kartáče i směrové kolečko a boční kartáček, na kterých rovněž ulpívá prach, nebo se na ně motají vlasy. U rotačního kartáčku je potřeba pro jeho odejmutí použít šroubovák, což je trochu škoda, ale ostatní části včetně všesměrového kolečka vyndáte bez pomoci nářadí. Na rotačních kartáčích téměř vůbec neulpívají nečistoty, kromě vlasů, které se soustředí kolem ložisek. Jdou však snadno vytáhnout. Po vysávání je vhodné otřít také všechny senzory, které by jinak nemusely dobře pracovat.

Jak testujeme

iRoomba i7+ je určena pro pravidelný úklid běžných nečistot, jako jsou vlasy, prach, chlupy nebo nejrůznější drobky od dětí či domácích mazlíčků.

Při našem testování používám mix surovin na vaření, které simulují prach a nečistoty. Mouka nahrazuje prach a černá a červená čočka zase jiné nečistoty. Prostor, který pro testování vytvořím je příkladem extrémního nepořádku. Jde mi jen o to zjistit, jak účinný vysavač je a s čím vším si dokáže poradit. Jsem si vědoma toho, že se nejedná o průmyslový vysavač, tak vysávání tohoto extrémně špinavého prostoru nemá na závěrečné hodnocení nejvýraznější vliv.

Při pravidelném používání se vysavač osvědčil na výbornou. Skvělých výsledků dosáhl na všech typech podlahy. Každému místu se pečlivě věnuje, v případě potřeby aktivuje Dirt direct funkci a podle míry znečištění dokáže sám určit, zda bude prostor vysávat jen jednou nebo dvakrát. V aplikaci je defautlně nastavený tento automatický režim, který však můžete manuálně změnit na jedno či dvě projetí při každém vysávání.

Jak vysává

Výsledky po úklidu jsou více než dobré. Vysavač skutečně nevynechá ani kousek. Dokonce i kolem noh židlí či stolů nezůstává nepořádek. Pokud vysavač kolem nohy projede stranou bez kartáčku, otočí se a znovu nohu obkrouží tentokrát stranou s kartáčkem. V těchto místech, stejně jako v rozích pokojů tak nezůstanou žádné nečistoty. Překvapilo mě, jak skvělých výsledků dosáhl i na koberci. Při testování po něm nezbylo téměř žádné zrnko čočky.

Vysavač je opatřen dvěma gumovými proti sobě rotujícími kartáči. Zde musíme upozornit, že se nám o trochu lépe jeví kombinace gumového a štětinového kartáče, protože štětinový kartáč lépe sbírá vlasy. Na druhou stranu gumové kartáče jsou prakticky bezúdržbové. Robotu nedělá problém z hladké podlahy vyjet i na vyšší koberec a dokonale jej vysát. Velmi spokojeni budou majitelé chlupatých mazlíčků, protože i s jejich chlupy si vysavač poradí výborně.

Samozřejmostí je Dirt Detect funkce, která rozezná větší nepořádek na jednom místě, kterému se robot bude věnovat přednostně. Systém Antitangle funguje spolehlivě, takže se nemusíte bát, že by i7+ zůstal vyset zamotaný ve drátech a nepokračoval dál v úklidu.

Co se týče hlučnosti, ta je proměnlivá podle toho, na jakém povrchu robot vysává a jaký výkon právě používá. Pohybuje se v rozmezí mezi 58 dB a 61 dB. Zato vypouštění prachu ze zásobníku z vysavače do velkého zásobníku je velmi hlučné. Dosahuje síly blížící se až 70 dB, což je srovnatelné s vysávání klasickým tyčovým vysavačem. Naštěstí však netrvá dlouho. Zhruba 10 vteřin. Hladinu hluku jsem měřila pomocí mobilní aplikace, takže hodnoty berte spíše orientačně. Nicméně je pravda, že se obecně jedná o hlučnější model robotického vysavače.

Do velkého zásobníku na prach se vejde až 30 malých zásobníků, takže se o údržbu vysavače nemusíte starat několik týdnů. Je však pravdou, že veškerý nepořádek se z malého zásobníku nedostane. Ulpívá především v rozích, je tedy dobré je čas od času vyčistit. Velký zásobník na prach je revoluční v tom, že se nečistoty sbírají do prachového sáčku. Při jeho vyhazování tak vůbec nepřijdete do styku s nečistotami. iRobot Roomba i7 je tak naprosto vhodný i pro alergiky (samozřejmostí je HEPA filtr, který bohužel není omyvatelný).  Jakmile je sáček plný, dostanete notifikaci nebo se rozsvítí kontrolka na samotném těle zásobníku.

Vysavač na jedno nabití dokáže pracovat až 1,5 hodiny. Pokud se během vysávání vybije, dojede se automatický dobít a v úklidu pokračuje přesně tam, kde skončil. Dokovací základna s velkým sběrným košem měří na výšku zhruba 48 cm, což je hodně a musíte počítat s tím, že ji nezamaskujete tak snadno, jako klasické nabíjecí stanice, které se vejdou třeba pod gauč. V tomto ohledu je to trochu škoda, protože samotná základna není žádným designovým skvostem.

Nevýhodou tohoto vysavače je astronomická pořizovací cena, ale také cena náhradních dílů. Třeba tři náhradní sáčky do velkého zásobníku vás přijdou zhruba na 600 Kč. Před pořízením si taky uvědomte, že základnu s velkým zásobníkem nečistot nemůžete jednoduše schovat pod vyšší postel, takže bude všem na očích. Jako poslední nevýhodu bych uvedla hlučnost. Jak vidíte, jedná se o drobnosti, které nemohou zpochybnit fakt, že se jedná o vynikající produkt. Pro svoji vysokou cenu nejspíš mnoho kupců mít nebude, ale naše ocenění si rozhodně zaslouží. Jsem zvědavá, jakého posunu se u robotických vysavačů dočkáme v dalších letech.

Zkušenosti

 • Na trhu je k dostání také model Roomba i7 bez velkého zásobníku na prachu se stejnými vlastnostmi, jako má Roomba i7+.
 • Model s označením 7558 je v barevném provedení černá.
 • Model s označením 7550 je v barevném provedení stříbrná.

Video recenze

iRobot Roomba i7+ do testu zapůjčil eshop roboticky-vysavac.cz. Děkujeme.

Zjistit cenu

Raději levnější robotický vysavač?

 

 

 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7 je v současné době špičkou mezi robotickými vysavači. Výborně si poradí s jakýmkoliv povrchem, a navíc si dokáže naskenovat každou místnost zvlášť. Díky tomu můžete uklízet jen ve vybrané místnosti a ve dny a čas, který se vám právě hodí. Velkým lákadlem je automatické vyprazdňovaní zásobníku, což vás zbaví nepříjemného čištění integrovaného zásobníku na prach. Vysavač je vhodný i pro alergiky, jelikož vůbec nepřijdou do styku s prachem. Pokrokem je také omyvatelný zásobník na prach. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena nejen samotného spotřebiče, ale také jeho komponentů. Základnu s velkým zásobníkem není možné schovat na příklad pod gauč.

Výdrž
7.4
Provoz
9.8
PLUSY
 • automatické vyprazdňování
 • pokračování v úklidu tam, kde přestal
 • nepřijdete do styku s nečistotami
 • údržba je možná i pod vodou
 • plánované uklízení pro konkrétní místnost
 • možnost zakreslit do mapy zakázané zóny
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • hlučné vyprazdňování
 • ceny náhradních dílů
 • velký zásobník s dokovací stanicí je stále na očích
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo