Recenze robotického vysavače iRobot Roomba j7 (a j7+)

Robotické vysavače iRobot Roomba patří mezi špičky na trhu. Výjimkou není ani model iRobot Roomba j7, který vás nadchne spoustou praktických funkcí a vychytávek. Mimojiné umí třeba zaznamenat překážku v reálném čase, takže můžete určit, zda se jedná o dočasnou nebo trvalou bariéru, zvládá odhadnout dobu úklidu, umí vytvořit chytré mapy a detekovat i “dárečky” od vašich zvířecích miláčků, kterých se nedotkne. Jedná se však o dražší přístroj, proto si v dnešní recenzi povíme, jestli se opravdu vyplatí do tohoto robovysavače investovat.

Parametry

Doba nabíjení180 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost59 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2210 mAh
Výdrž na jedno nabití75 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigaceinteligentní kamerová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,4 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů2
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů1
Maximální výška překážek1,5 cm
Výška8,7 cm
Průměr33,9 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníne
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek-

         

Seznámení s vysavačem

Robotický vysavač iRobot Roomba j7 je relativní novinkou značky iRobot, která se na robotické vysavače zaměřuje. Cenově patří mezi dražší kousky, ale nabízí opravdu široké množství funkcí.

Jedná se o vysavač klasického kulatého tvaru, který je pro robovysavače typický. Pod krytem se ukrývá zásobník na prach a špínu. Jeho objem činí 0,4 l, což není zrovna moc. Pokud však pořídíte set Roomba j7+ s čisticí stanicí Clean Base, bude do ní robot sám vysypávat nečistoty, takže se o vysypávání nemusíte vůbec starat a menší objem nádobky vás tedy nemusí trápit. Nicméně za stanici Clean Base musíte zaplatit cca 4 000 Kč navíc.

Roomba j7 se řadí mezi nejlepší vysavače na trhu. Svůj podíl na tom má i k dokonalosti vedená kamerová navigace, která tomuto čisticímu pomocníkovi doslova vetknula zrak. Vysavač proto nemá potíže zaregistrovat nejrůznější druhy překážek. Nedělají mu problémy kabely, nejrůznější typy předmětů a skvěle zdetekuje i stísněné prostory. Obzvlášť tento model potěší majitele zvířecích mazlíčků v bytě. I když jsou dobře vychovaní, občas se může doma stát nehoda v podobě psího nebo kočičího hovínka. Robot Roomba j7 ale umí odhalit pevný zvířecí exkrement a dle výrobce na něj nikdy nenajede. Dokonce jde tak daleko, že pokud by se něco takového stalo, můžete ho až do půl roku od zakoupení zdarma vyměnit za nový model. Toto odvážné tvrzení potvrzuje i mnoho videí, kdy uživatelé na youtube zkouší zda je to pravda. Zatím to vypadá, že toto tvrzení je pravdivé. Avšak pozor, spolehnout se na jeho schopnosti v tomto směru můžete vždycky na tvrdé podlaze, pokud je exkrement na koberci, robot už má s jeho odhalením potíže.

I když má své mouchy, umí se z omylů poučit, naučit se rozeznávat nejrůznější předměty a dokonce je umí rozpoznat a vyhnout se jim v reálném čase. Je tedy výrazně méně citlivý na situaci, kdy se jeho „hřiště“ mění. Uprostřed pokoje je nová hračka, odložená taška atd.. 

Design

Milovníky elegantního designu tento vysavač určitě potěší. Pořídit ho můžete v černém provedení s tmavě šedým broušeným kovovým středovým diskem, který mu propůjčuje krásně luxusní vzhled. Uprostřed disku najdete logo iRobot a jediné tlačítko, které slouží pro spuštění a zastavení čištění. Tlačítko svítí bílým světlem,když se dá vysavač do úklidu. Jakmile je na cestě do doku, zmodrá, a když se vyskytne nějaká chyba, signalizuje ji světlem červeným. Navigační senzor je přesunutý zcela dopředu, zapuštěný v horní části předního nárazníku. Díky tomu může robot ještě lépe detekovat překážku. Senzor lépe vidí díky LED světlometu, který osvětluje dráhu vysavače při práci. Zpočátku vás může rušit, hlavně pokud ho budete pouštět v méně osvětlených místnostech nebo potmě. Ale je to daň za kvalitní práci, a řekněme si upřímně – vysavač budete nejspíš využívat hlavně v době, kdy nebudete doma.

Na spodní straně vysavače najdete třípaprskový kartáč, který zametá nečistoty pod sací otvor a dva válečkovité gumové kartáče, které se starají o sběr nečistot přímo pod robotem. Díky všesměrovému kolečku pak zvládá pohyb do všech stran. U mnoho robotů je to přesně naopak, dva kartáče na zametání nečistot pod sací otvor a jeden válečkovitý kartáč. Zdá se, že na kvalitu vysávání to však nemá znatelný vliv.

Protože je robot vybavený kamerovou navigací, stejně jako ostatní přístroje s navigací tohoto typu disponuje nízkou výškou – konkrétně 8,7 cm. Tu ocení všichni, kteří potřebují vysávat pod postelí, sedačkou nebo jinými kusy nábytku. Vysavač nebude mít problém dostat se do každého koutu. Pokud byste však stáli o koupi robota s laserovou navigací, který je vhodný do obzvlášť členitého prostoru, počítejte s výškou spíše k 10 cm. Laserová navigace totiž vyžaduje senzor umístěný na horní straně vysavače, a tím ho zvyšují (např. Concept VR 3510). Roomba j7 je vhodný pro vysávání všech druhů povrchů – tvrdých podlah i koberců.

Funkce vysavače

Roomba j7 je vysavač mnoha funkcemi, které vám rozhodně přijdou vhod. Pojďme se na ně postupně podívat.

Baterie, nabíjení, výdrž

Robovysavač Roomba j7 má klasickou Li-Ion baterii o kapacitě 2 210 mAh, což patří mezi průměr. Na jedno nabití vydrží vysávat 75 minut. Pochopitelně záleží na použitém sacím výkonu, pokud máte všude doma koberce tak to bude výrazně méně. V praxi věřím, že na jedno nabití zvládne bez problémů byt o velikosti 3kk. Většina lidí ho bude používat tak, že uklízí v čase kdy jste v práci. Během této doby by zvládl vysavač podobný prostor minimálně třikrát. Díky nižší kapacitě se ale rychle dobíjí – do plna potřebuje jen 3 hodiny času. Jakožto spotřebitele vás z toho všeho určitě bude nejvíc zajímat, kolik m2 je vysavač schopný vysát – a tady nastupuje na scénu chytré dobíjení během úklidu. Jakmile bude baterie téměř vybitá, robot automaticky zajede do doku, kde dočerpá přesné množství energie potřebné k dokončení zadaného úkolu a potom se vrátí tam, kde úklid přerušil. Nemusíte se proto bát, že by nevysál, co jste mu naplánovali, nebo celý úklid trval příliš dlouho. Na druhou stranu je to běžná výbava naprosté většiny vysavačů, ale ne všechny umí tak hezky pokračovat přesně na místě přerušení úklidu.

Příslušenství / báze

V základní podobě nemá Roomba j7 příliš nabité příslušenství. Spoustu věcí k němu však můžete později dokoupit. Jedná se třeba o novou Li-Ion baterii (2 499 Kč), až ta původní doslouží, náhradní filtry (159 Kč za kus nebo v sadě po třech za 649 Kč), čisticí kartáčky (499 Kč za tři kusy) i gumové kartáče (749 Kč za dva kusy) nebo odpadní pytle (599 Kč za tři originální kusy) pro iRobot Clean Base. Ale pozor, pokud byste rádi pořídili k j7 bázi Clean Base pro automatické vysypávání, není to možné. Clean Base zvlášť výrobce iRobot neprodává, proto je vždy potřeba koupit ji v rámci sady iRobot Roomba j7+. To vnímáme jako velké mínus tohoto recenzovaného modelu. Bohužel ne každý má na nákup robotického vysavače v peněžence 25 tisíc korun, a možná by si automatickou bázi raději dokoupil posléze.

Samovyprazdňovací základna Clean Base je nicméně velmi praktické a pohodlné zařízení. Slouží k tomu, aby se vysavač mohl sám vyprázdnit, a vy jste se nemuseli o nic starat. Kdykoliv bude jeho zásobník na smetí plný, zamíří automaticky k bázi a obsah vysype do jednorázového sáčku AllergenLock ve stanici. Ten umí zachytit až 99 % pylu a plísní, a vejde se do něho celkem 30 sběrných košů z robota. Jakmile bude sáček plný, stanice vás upozorní na nutnou výměnu. Připravte se na to, že v průměru bude taková výměna probíhat zhruba jednou za dva měsíce. Jeden takový oficiální sáček vás vyjde asi na 200 Kč, takže se provoz robota poměrně prodraží. Pro srovnání – konkurenční vysavače Concept nabízí 5 ks sáčků za 300 Kč, Xiaomi pak tři kusy za cenu 300 Kč. Z dlouhodobého hlediska

Zároveň je potřeba říct, že Clean Base je při provozu neuvěřitelně hlasitá. Je to daň za to, že se z vysavače dostanou opravdu všechny nečistoty. A je to obecná vlastnost tohoto typu příslušenství. Pro představu o jakou hlasitost se jedná se můžete podívat na naše video s podobným zařízením od Conceptu. Naštěstí vyprazdňování koše u robota trvá zhruba 10 sekund, což se dá přežít.

Filtry a jejich výměna

Naprostou samozřejmostí je u tohoto vysavače přítomnost HEPA filtru, zde se nazývá jako AeroForce. Ten se postará o to, aby robot dobře vysál a nepustil ven ani ty nejjemnější částečky prachu nebo pylu. Aby vysavač fungoval správně, je však nutné filtry po čase vyměnit. Doporučená doba pro výměnu nastává po 3-4 měsících, záleží však na síle opotřebení. Výměna není nijak složitá, starý filtr prostě vyjmete a na jeho místo nasadíte nový. Součástí balení už jeden náhradní filtr je, ale další si budete muset zakoupit sami. Prodávají se v balení po 3 kusech za zhruba 650 Kč, nebo je můžete pořídit v sadě příslušenství pro Roombu j7. V té mimo ně najdete i dva náhradní velké zelené kartáče a tři boční kartáčky, které byste měli vyměnit po 6-12 měsících.

Chytrá domácnost

Tento designový vysavač můžete bez problému zapojit do vaší chytré domácnosti díky Wi-Fi. Připojit ho můžete k asistentovi Amazon Alexa nebo Google Assistance, a provádět jeho ovládání pomocí hlasových pokynů. Můžete zkrátka říct, Alexo, vysajte kuchyň, a robot se pustí do práce. Ale pozor, hlasové pokyny je třeba zadávat v angličtině, v českém jazyce nejsou dostupné.

Pro ovládání vysavače budete nejčastěji využívat aplikaci iRobot HOME s technologií iRobot Genius, která je dostupná v češtině. Aplikace funguje dobře a je jednoduchá na ovládání. V první řadě propojíte robot s telefonem, můžete ho pojmenovat a vyslat na mapování prostoru. V aplikaci můžete snadno přidávat a odstraňovat rozdělení místností, určovat No go zóny přidáváním virtuálních stěn v prostoru. Není pro ně třeba mít žádné další zařízení, jednoduše je nastavíte přímo v aplikaci. Můžete říct, že toto umí de facto každý robot. Do jisté míry je to pravda, ale bohužel zdaleka ne u všech funguje aplikace tak hladce jako zde.

Jistě vás potěší i fakt, že Roomba j7 zvládne i více pater v domě a umí si zapamatovat jednotlivé mapy, které pak používá. Není nutné k němu proto pořizovat druhou dokovací stanici, ale využívá uložené mapy v aplikaci. Bohužel tedy sám nepozná, do kterého patra jste ho umístili – je potřeba zvolit danou mapu v aplikaci, aby vysával, jak má.

Aplikace nabízí i spoustu dalších vychytávek, než jen ovládání robota na dálku. Doporučí vám například úklid během pylové sezóny nebo v době, kdy vaši chlupatí mazlíčci víc línají. Navrhne vám personalizované doporučené časového plánu podle historie vašich úklidů. Zóny Keep Out (zakázaný prostor) nebo Clean (prostor, kde je třeba uklízet častěji) můžete nastavit na základě doporučení nebo manuálně. Máte taky možnost přikázat mu, aby začal uklízet, když odcházíte z domu a přestal, když se vrátíte. Aplikace vám taky připomíná, když je potřeba vyčistit kartáč nebo filtr.

LiDAR a mapování prostoru

Pokud se příliš nezajímáte o technologické novinky, možná jste o této funkci ještě neslyšeli. LiDAR je zkratkou pro Light Detection and Ranging, což můžeme přeložit jako světelnou detekci a měření rozsahu. U robotických vysavačů se jedná o senzor, diky kterému jsou schopné mapovat povrch a blízké i vzdálené objekty. Vysavač iRobot Roomba j7 nevyužívá senzor LiDAR, ale využívá technologii PrecisionVision, což funguje podobně. Ale pozor, vysavače s lidarem jsou schopné dobře zmapovat terén i potmě, zatímco Roomba potřebuje k přesnému čištění světlo. Při nedostatečném osvětlení má opravdu problémy, vysávání v noci tak Roomba j7 zrovna moc dobře nezvládá. V testu Roomba j7 zmapoval celé první patro až po třech spuštěních aplikace (narozdíl od lidaru, kdy stačilo pro mapování spuštění jediné), ačkoliv se jednalo většinou o otevřený půdorys.

Recenzovaný model má však díky navigaci PrecisionVision schopnost rozeznat i kabely či exkrementy domácích mazlíčků, což vysavače s lidarem neumí. Skvělé je, že se překážkám umí vyhnout v reálném čase a vám na telefon pošle fotku, abyste zhodnotili, zda jde o překážku dočasnoou nebo se jí má vyhýbat i v budoucnu. Kamera s širokým zorným polem navíc zajistí, aby si nespletl překážku se stínem. Jak vidíte, obě technologie mají svoje výhody i nevýhody a záleží, která je pro vás vhodnější. Domácnosti bez domácích mazlíčků budou možná více spokojeny s LiDARem, ty s nimi dost možná ocení spíše PrecisionVision.

Jak to funguje v praxi? Vezměme si třeba příklad tenisového míčku. Když ho vysavač zaznamená, pošle fotku na mobil. Vy pak máte možnost zvolit si jednu ze čtyř variant. Buďto míček označíte jako dočasnou překážku, nebo zde můžete přidat zónu Keep Out, které se robot do budoucna bude vždycky vyhýbat (hodí se třeba pro oblast s jídlem a pitím domácích mazlíčků, oblast s velkým množstvím kabelů apod.), nebo můžete zvolit možnost Není zde žádná překážka, a vysavač prostě do tenisáku najede a nebo zvolíte možnost Nejsem si jistý, a vysavač se míčku vyhne. Když zvolíte překážku jako dočasnou, aplikace vám po čase nabídne možnost znovu vyčistit oblast.

V mapování si tedy Roomba j7 vede obstojně. Díky navigaci PrecisionVision a mapování Imprint se snadno naučí rozeznávat konkrétní místnosti, a vy pak jednoduše určíte, které je třeba uklidit. Když se náhodou vybije v průběhu úklidu, sám si najede do nabíjecí stanice a dobije se natolik, aby zvládl úklid dokončit.

Pokud vás zajímá počet čisticích režimů tohoto robota, odpověď vás možná zaskočí. Disponuje pouze jedním čisticím režimem, který se však automaticky upravuje dle situace, takže nemusíte mít obavy. Režim intenzivního čištění se spustí sám v případě, že robot narazí na více znečištěné místo. V aplikaci pak můžete nastavit režim jednoho či dvou projetí, nebo nechat tento úkol na samotném robotovi, který si projetí určí dle velikosti místnosti. Bohužel Roomba j7 nemá režim SPOT. To mě osobně trochu mrzí, žádná automatika není stoprocentní a líbí se mi možnost ruční korekce či pokynu.

Mopování

Jako jistou nevýhodu považujeme fakt, že i Roomba j7 neumí mopovat. U vysavače za 20 tisíc korun bychom takovou funkci očekávali. Budiž mu alespoň ke cti, že umí perfektně spolupracovat s jiným pomocníkem – robotickým mopem Braava jet m6. Funguje to tak, že jakmile vysavač dokončí vysávání, automaticky vyšle pokyn Braavě, která se pustí do mopování. Drobnou vadou na kráse je, že mop Braava stojí okolo 15 000 Kč, takže se vás toto samostatné uklízecí duo vyjde skoro na 40 tisíc (pokud zvolíte iRobot Roomba j7 plus s čisticí stanicí, tak na rovných 40 000 Kč), a to už je poměrně astronomická částka.

Vysávání v noci

Pokud chcete vysavač, který zvládne perfektně vysát i v noci nebo potmě, je potřeba se u tohoto modelu vybavit trochou trpělivosti. Robot se snadno učí, proto je třeba nejprve ho nechat přes den prostor zmapovat, a pak nebude mít s vysáváním potmě problémy (není samozřejmě vhodné posléze přidávat další překážky). Protože však vysavač Roomba j7 nevyužívá navigační systém LiDAR, který umí dobře mapovat i v noci, pokud byste ho vypustili za tmy do nového místa nebo mu určili vysávání v hlubokém stínu, nevjede tam. Pro vysávání ve tmě je vhodnější zvolit vysavač s laserovou navigací. Jinak se ale jedná o tichý vysavač s hlučností jen 59 dB.

Roomba j7 a vysávání na koberci

Roomba j7 je díky gumovým kartáčům vhodná na všechny typy podlah. Zvládá vysát tvrdé lino, parkety i koberce. V testu vysavač zvládl vysát 100 % nečistot na tvrdých podlahách a na vysokém koberci 98,4 % nečistot. Překvapivě měl největší problémy s kobercem s nízkým vlasem, kde se mu povedlo zbavit jen 90,7 % nečistot, což je ale i tak velmi dobré číslo. Pustit ho tedy můžete bez obav kdekoliv. Pokud byste chtěli vysavač s lepšími výsledky, doporučujeme Roombu S9, která má celkové skóre 99%.

Recenze j7 a j7+ srovnávací tabulka

ParametryRoomba j7Roomba j7+
Báze Clean Baseneano
Kapacita baterie2 210 mAh2 210 mAh
Hlučnost59 dB59 dB
Objem zásobníku0,4 l0,4 l
Mopovánínene
Max. výška překážky1,5 cm1,5 cm
Plánované uklízeníanoano
HEPA filtranoano

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi iRobotem Roomba j7 a modelem opatřeným pluskem navíc? Vlastně jen jediný, ale poměrně podstatný. Model Roomba j7+ má jako součást balení samočistící stanici Clean Base, se kterou si značně zjednodušíte úklid. Nebudete muset nikdy vysypávat obsah robota, to zvládne sám. Na vás je jen co dva měsíce vynést pytel ze stanice.

Srovnání s jinými modely

ParametryRoomba i7Roomba i7+Roomba j7Roomba j7+Roomba s9

Báze Clean Base

neanoneanone

Kapacita baterie

1 850 mAh1 850 mAh2210 mAh2210 mAh3 300 mAh
Hlučnost59 dB59 dB59 dB59 dB58 dB

Max výška překážky

2 cm2 cm1,5 cm1,5 cm2 cm
Mopovánínenenenene
Doba provozu75 min75 min75 min75 min120 min
Hlučnost59 dB59 dB58 dB58 dB58 dB
HEPA filtranoanoanoanoano
Cena od (Kč)10 20017 45017 80023 40029 900

Rozdíl mezi j7 a j7+ jsme si pověděli výše. V tabulce vidíte hlavní rozdíly mezi ostatními modely. Série i7 patří mezi nejlevnější ze srovnávaných. Základní model koupíte cca za 15 tisíc, chybí mu ale špičková navigace PrecisonVison, takže neumí tak dobře rozpoznávat předměty na zemi nebo psí hovínka. Zvládne ale dobře vysávat i více pater, vrací se nabít a poté zpět k úklidu a k dostání je i se samočisticí bází – konkrétně opět jako model Roomba i7+. Série s pak patří mezi nejdražší. Roomba s9 má luxusní design s kovovým víkem a tvar do “D”. Mezi jeho přednosti patří vyšší kapacita baterie, širší kartáče a funkce Power Boost, která zvyšuje výkon sání až 40x.

Rady a tipy

Usnadníme vám používání tohoto modelu.

1) Chybové kódy

Pokud Roomba j7 hlásí error 26, znamená to, že ve vakuu je nedostatečné proudění vzduchu – vyčistěte vysavač nebo vyměňte filtr. Error 30 pak značí problémy s vysávacím motorem, kterou můžete vyřešit opět vyčištěním vysavače a filtru. Error 15 značí nutnost výměny poškozené baterie.

2) Firmware a jeho update

Aktualizace by si měl robot zařizovat sám, pokud je připojený na Wi-Fi. Provést to však můžete i prostřednictvím aplikace. Pravidelnou aktualizací zajistíte dobré a plynulé fungování vysavače a také nové funkce – třeba ještě lepší vyčlenění mapy domácnosti nebo účinnější vysávání.

3) První spuštění

Robota zapněte tlačítkem na horní části a připojte k aplikaci v mobilním telefonu. Poté je ideální poslat ho mapovat prostor, abyste mohli určit, kde má vysávat a kde nemá, podívali se, kam má problém zajet atd. Pak už můžete naplánovat úklid v aplikaci a poslat ho pracovat samostatně.

4) Reset do továrního nastavení

Stiskněte a podržte tlačítko na vysavači po dobu 20 s. Po uvolnění se bude okolo něho prohánět světelný kroužek v bílé barvě. Může to trvat a minutu a půl. Jakmile kroužek zhasne, je robot zresetovaný.

Podívejte se i na jiné recenzované robotické vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.7 Total Score
iRobot Roomba j7

Díky elegantnímu designu a chytrým funkcím je Roomba j7 jedním z nejpokročilejších robotických vysavačů na trhu. Je to jediný robot, který se dokáže vyhnout tuhým exkrementům domácích zvířat, umí detekovat vaši přítomnost a přizpůsobit plán vysávání, rozezná překážky v reálném čase, snadno se ovládá přes funkční aplikaci, čistí intuitivně, nikde nebloudí. Doporučujeme ho rozhodně ve verzi j7+ s čisticí stanicí Clean base. Mezi mínusy patří vysoká cena, neschopnost mopovat a horší vysávání potmě.

Provoz
9.7
Výdrž
7.6
PLUSY
  • perfektní navigační systém
  • vyhne se psím exkrementům
  • rozezná překážky v reálném čase
  • rozezná kabely, ponožky, drobnosti
  • vysává dobře vysoký vlas koberců
  • samodobíjení při úklidu
MÍNUSY
  • vysoká cena
  • neumí vytírat
  • má problémy ve tmě
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

      Covybrat.cz
      Logo