Recenze JBL Boombox 2

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hledáte společníka, který to s vámi udrží krok i na dlouhé párty? Vyzkoušejte přenosný Bluetooth reproduktor JBL Boombox2, jehož výdrž baterie činí až 24 hodin a je odolný i proti vodě. Nejedná se však o žádného drobka, což vám může přemisťování poněkud znesnadnit.

Parametry

Výkon RMS60 W / 80 W
Citlivost80 dB
WiFine
Výdrž baterie max24 hod
Kapacita baterie10000 mAh
VodotěsnostIPX7
Čtečka karetne
FM rádione
USB portano
Podpora NFCne
Hmotnost600 g
Rozměry v cm48,5 × 20,1 × 25,7

Provedení

Jestli vás něčím bezdrátový přenosný Bluetooth reproduktor JBL Boombox 2 opravdu překvapí, bude to jeho hmotnost a rozměry. Na poměry bezdrátových reproduktorů je to skutečně cvalda. Tohle výkonné monstrum váží téměř šest kilogramů a měří 48,5 × 20,1 × 25,7 centimetrů. Na druhou stranu, i přes vyšší váhu a rozměry není nijak obtížné jej přenášet. Výrobce JBL totiž pamatoval na velkou pogumovanou rukojeť, která je napevno součástí herní strany reproduktoru. Rukojeť je asi nejzajímavějším designovým prvkem, samotný reproduktor má poněkud nepřekvapivý, tradiční válcovitý tvar. Většinu povrchu tvoří na omak příjemné plátno, šedočerný povrch narušuje jen malé oranžové logo JBL. Ty části, které plátno nekryje, jsou vyrobeny z odolného plastu případně gumy.

Na horní straně reproduktoru, pod rukojetí, najdete jednoduše přístupné ovládací prvky: Tlačítka pro vypnutí a zapnutí, společně s párovacím tlačítkem pro aktivaci Bluetooth jsou pro větší přehlednost umístěny ve světlém oválu, ta zbývající – spuštění a pozastavení přehrávání, zesílení a zeslabení – jsou reliéfní a snadno k nalezení i ve tmě. Informaci o stavu nabití baterie podává v dolní části umístěná podsvícená LED lišta. Je to praktické, ale taky to dobře vypadá.

Veškeré vstupy a výstupy jsou schované na zadní straně reproduktoru pod odklápěcím víčkem. Najdeme zde dobíjecí konektor, vstup pro připojení prakticky jakéhokoliv audio zařízení (3,5mm Jack), micro-USB, které ale slouží pouze pro aktualizaci firmwaru a klasické USB. Jak vidno, JBL příliš nepočítá s jiným zdrojem zvuku, než by bylo Bluetooth, schází zde zejména vstup na SD kartu.

Použití

Kvůli svým větším rozměrům není JBL Boombox 2 příliš vhodný pro časté přenášení. Na to, aby vám mohl dělat společnost při cestách do přírody či spaní pod stanem, je prostě příliš velký a hlavně těžký. Pro ozvučení domácích či zahradních párty je však ideální. Výkon 2 × 30 W, resp. 2 × 40 W při napájení ze zásuvky, je dostatečný pro ozvučení středně velkých prostor a rozhodně ho nepřeslechnete. Hlasitý totiž umí být pořádně! Zvukově se reproduktor může chlubit poměrně vyváženým projevem, byť, jak lze u tohoto typu zařízení očekávat, basy hrají prim. Jsou výrazné, hutné, průrazné a při vyšších hlasitostech je skutečně ucítíte. Zvuk je nejlepší při středních hlasitostech.

Pokud otočíte volume doprava a na doraz, celkový projev se začne trochu kazit a jednotlivá zvuková pásma se poněkud slévají. Na druhou stranu, na párty a v pokročilou hladinu, kdy se zvedá hlasitost, už vám to nejspíše bude spíše jedno. Hlavně, že to duní. Pokud jde o výšky, na jejich kvalitě a čitelnosti se výrazně projevují samostatné výškové měniče, které se proti basům celkem dobře prosazují. Středové frekvence jsou spíše nenápadné, hutné basy a čisté výšky jim nenechávají příliš mnoho prostoru k rozletu.

Dosah, nabíjení, výdrž, decibely

Zdroj zvuku, tj. nejčastěji chytrý telefon, rozhodně nemusíte mít nikde vyloženě poblíž reproduktoru. Technologie Bluetooth ve verzi 5.1 si bez problémů poradí s 10 metry (při přímé viditelnosti). Co nás rozhodně potěšilo, je výdrž baterie. Vydrží totiž celých 24 hodin nepřetržitého přehrávání. Počítejte ale s tím, že vyšší hlasitosti si vyberou svou daň a výsledná doba tak bude o něco kratší. Baterie se dobíjí pomocí dodávané nabíječky, která zároveň poslouží i jako zdroj pro přímé napájení ze zásuvky. Pokud jde o délku nabíjení, na plnou kapacitu baterie se dostanete za 6,5 hodiny. Ostatně, někdy si musíte dát od párty přestávku, takže doba je to celkem ideální. Jak jsme již napsali výše, JBL Boombox 2 hraje vážně nahlas.

Reproduktor je co se týče voděodolnosti certifikovaný až na vysokou hodnotu IPx7. To znamená, že by teoreticky měl vydržet i kompletní ponoření pod vodu (takže ho nějaký ten pád do bazénu nebo vířivky asi nerozhodí), nicméně, asi vám úplně neporadíme, abyste to zkoušeli. Přece jenom, JBL Boombox 2 nepatří k nejlevnějším.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Hodnocení JBL Boombox 2

JBL Boombox 2 je přenosný bezdrátový reproduktor, který je jako stvořený na párty. Tam zdaleka nejvíce oceníte jeho basový, průrazný zvuk, výrobcem deklarovanou odolnost i dlouhou výdrž baterie s poměrně rychlým nabíjením. K duhu určitě přijde možnost krmit jej energií přímo ze zásuvky, takže není třeba se spolehnout pouze na baterii se štědrou kapacitou 10 000 mAh. Reproduktor sice připojíte téměř ke všem zvukovým zařízením pomocí 3,5mm konektoru Jack, kromě něj si ale budete muset vystačit pouze s Bluetooth připojením k telefonu. Možná bychom uvítali i slot na SD kartu. Ze širšího pohledu je JBL Boombox 2 solidním přenosným, byť ne zrovna lehkým a malým, reproduktorem, který nezklame.

PLUSY
 • dlouhá výdrž baterie
 • kvalitní zvuk
 • odolnost vůči vodě
 • ovládací prvky
MÍNUSY
 • hmotnost
 • větší rozměry
 • vyšší pořizovací cena
 • chybí slot na SD kartu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo