Recenze bluetooth reproduktoru JBL Charge 5

Chtěli byste mít kvalitní reproduktor s velkou kapacitou baterie, který bude navíc odolný vůči vodě i prachu, takže ho můžete vzít s sebou na celý den jak k bazénu, tak třeba i na písečnou pláž? Mohl by vás tedy zaujmout reproduktor JBL Charge 5, který svou přenosností a kvalitou zvuku lehce nahradí vetší reproduktory a svým zvukem vás opravdu překvapí. Navíc u něj najdeme funkci pro uspořádání opravdové party. Pojďme se podívat na jeho výhody a nevýhody.

Parametry

Výkon RMS40 W
Citlivost80 dB
WiFine
Výdrž baterie max20 hod
Kapacita baterie7500 mAh
Vodotěsnostano
Čtečka karetne
FM rádione
USB portano
Podpora NFCne
Hmotnost960 g
Rozměry v cm9,7×9,4×22,3

Představení

Reproduktor JBL Charge 5 má výkon RMS 40 W, což je oproti jiným reproduktorům průměr. Vybrat si můžete celkem z 9 barevných provedení, takže si vybere asi úplně každý. Výrobce ho nabízí v těchto barvách:

 • černá,
 • tmavomodrá,
 • tmavozelená,
 • růžová,
 • šedá,
 • červená,
 • tyrkysová,
 • bílá,
 • maskáčová.

Mezi jeho důležité vlastnosti patří voděodolnost a odolnost vůči prachu, ke které má také certifikát IP67, což znamená, že zařízení je prachotěsné, chráněno před dotykem drátem a vydrží i dočasné ponoření do vody. Je tedy vhodný jak domů do obýváku, na zahradu k bazénu, do dílny nebo třeba na písečnou pláž.

Mírnou obtíží může být jeho hmotnost, která dosahuje skoro 1 kg. Není to tedy reproduktor, který byste asi nosili „pro případ“ s sebou vždycky. Na druhou stranu má ale velmi kompaktní rozměry 9,7×9,4×22,3 cm. U jiných reproduktorů podobné cenové kategorie najdeme hmotnost většinou do 800 g.

Díky pogumovanému žebrování na spodní části reproduktoru zůstane na svém místě na jakémkoliv povrchu. Napomáhá tomu také dostatečně široký spodek. Nelze ho ale postavit vertikálně, pouze horizontálně. Celkově působí velmi odolně, takže by u něj nemělo docházet k mechanickému poškození ani při horším zacházení. Můžete s ním přehrávat jak hudbu, tak třeba i zvuk při sledování filmů nebo při poslouchání podcastů. Toto je ale možné pouze přes Bluetooth, jelikož zde nenajdeme 3,5mm jack.

Ovládání

Ovládání je velmi jednoduché. Veškerá ovládací tlačítka najdete na horní straně reproduktoru. Konkrétně se zde nachází tlačítka pro:

 • ovládání hlasitosti,
 • spuštění hudby,
 • zapnutí Bluetooth,
 • spuštění režimu PartyBoost.

PartyBoost je režim, při kterém se může spárovat až 100 reproduktorů naráz a hrát stejnou hudbu, nebo také stereo režim pro spárování dvou reproduktorů. Ovšem to, jak by hrát při spárování se 100 reproduktory zůstává otázkou. Z jeho názvu již vyplývá, že se vám tato funkce bude nejvíce hodit na různých party. Nevýhodou ale je to, že ho můžete spárovat pouze s JBL reproduktory, které mají také funkci PartyBoost, tedy buď Charge 5, Pulse 4 a 5, Flip 5 a 6, Xtreme 3 nebo Boombox 2 a 3. Je to způsobeno tím, že předchozí verze s hromadným spárováním fungovaly pomocí funkce JBL Connect a následně Connect+, které bohužel nejsou s režimem PartyBoost kompatibilní.

Párování s telefonem je velmi rychlé a probíhá pomocí Bluetooth 5.1. Tento reproduktor můžete také ovládat pomocí aplikace JBL Portable, která je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS. Pomocí ní můžete:

 • ovládat režim PartyBoost,
 • přečíst si uživatelskou příručku,
 • upravit základní grafický ekvalizér,
 • nebo aktualizovat firmware.

Dosah, baterie, decibely

Baterie má kapacitu 7 500 mAh, což je v kontextu konkurence nadprůměr, od čehož se pak odvíjí také maximální doba přehrávání. Nabíjí se doplna asi 4 hodiny, přičemž se zde nenachází žádná možnost rychlejšího nabíjení, a přehrávat pak můžete asi 20 hodin, což ale závisí také na úrovni hlasitosti a přehrávaném obsahu. Pokud budete přehrávat skladby s velkým množstvím zvukových složek, bude se baterie vybíjet samozřejmě rychleji. Kapacitu baterie indikují notifikační diody, které naleznete pod samotným logem JBL na přední straně reproduktoru. Vstup USB-C pro nabíjení reproduktoru se nachází na jeho zadní straně. Vedle něj najdeme také vstup USB-A, který je na rozdíl od USB-C chráněný krytkou, a pomocí kterého si můžete nabíjet vlastní zařízení, například mobil. Reproduktor tak funguje i jako powerbanka s kapacitou 7500 mAh.

Jak už jsme výše zmínili, nenajdeme zde 3,5mm jack, se kterým by zvuk mohl být stabilnější. Stejně tak se zde nenachází čtečka microSD karet ani flash disků. Bezdrátové připojení ale funguje výborně a je velmi stabilní. Pokud s vaším telefonem nejdete od reproduktoru dále než 15 metrů, v klidu můžete hudbu poslouchat dál bez jakéhokoliv zasekávání nebo ztráty signálu.

Oproti předchozím verzím je zvuk čistší a bohatší. Je to způsobeno lepším rozdělením zvuku mezi basový zářič (o rozměrech 52×90 mm) a výškový reproduktor (20 mm). V samotném těle reproduktoru najdeme ještě dva pasivní basové zářiče pro zdůraznění basů. Pokud rádi posloucháte klasiku nebo akustické verze písniček, pocítíte výraznější rozdíl mezi jednotlivými nástroji.

Frekvenční rozsah reproduktoru je v rozsahu 60 Hz–20 kHz. Při vyšší hlasitosti (asi nad 80 %) se zvuk může začít slévat dohromady a není tak kvalitní. Zanikají v tu chvíli detaily skladby a bude vám to připadat spíše už takové moc vykřičené. To ale neznamená, že na něm nemůžete poslouchat hlasitou hudbu. Naopak JBL Charge 5 dokáže být i pod těch 80 % tak hlasitý, že si až můžete říkat, jak je to možné. Do poloviny hlasitosti si vystačíte v obýváku, venku si potom přidáte nad 50 % hlasitosti a stále to bude dostačující. Nenajdete u něj 360° zvuk, tudíž ho musíte nastavovat čelem k vám.

Vybíráte si nový bluetooth reproduktor a nevíte si rady? Mrkněte jaký je nejlepší bluetooth reproduktor.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
JBL Charge 5

Jedná se o odolný a kvalitní reproduktor, který můžete vzít na jakékoliv místo, kde chcete zrovna také poslouchat hudbu. Svým provedením v 9 barvách najde zalíbení asi u každého. JBL Charge 5 seženete asi za 4 800 Kč, což vám může připadat hodně. Je nutno ale říct, že se jedná o opravdu kvalitní reproduktor, který díky svému provedení (voděodolnost, prachuodolnost) zvládne udělat party všude. Navíc má vcelku malé rozměry a dlouhou výdrž baterie. Pokud už ale jste majitelem například JBL Charge 4, řekli bychom, že kupovat novější verzi se asi o tolik nevyplatí. Pokud naopak máte nějaký menší nebo levnější reproduktor, tento si zamilujete.

PLUSY
 • odolnost vůči vodě
 • odolnost vůči prachu
 • výběr z 9 barevných provedení
 • režim PartyBoost
MÍNUSY
 • při vyšší hlasitosti nižší kvalita zvuku
 • vyšší cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo