Recenze JBL PartyBox On-The-GO

Seznamte se zblízka s přenosným party reproduktorem JBL PartyBox On-The-GO. Ve svojí kategorii vyniká parádním výkonem, věrným přehráváním výšek a silnými basy. Navíc k němu dostanete v balení i bezdrátový mikrofon, který z vás udělá hlavního mluvčího nebo zpěváka každé pořádné akce. Teď se společně podíváme na to, jestli je tento přenosný reproduktor dobrou variantou za cenu okolo 8 000 Kč. Jdeme na to.

Parametry

Typpřenosný
Počet reproduktorůsamostatný reproduktor
Výkon100 W
Aktivníano
Kapacita baterie2500 mAh
Doba nabíjení3 hod.
Výdrž6 hod.
KonektoryUSB, napájecí konektor, Jack 3,5 mm, AUX
Bezdrátová technologieBluetooth
Maximální dosah10 m

Obsah balení a ovládání

Pokud se pro reproduktor rozhodnete a půjdete si pro něj pěšky, budete k odnesení potřebovat obě+ ruce. Krabice má totiž rozměry 60 x 36,7 x 31,4 cm a váží přibližně 10 kg. Takže doporučujeme pro reproduktor zajet autem nebo si cestu zkrátit MHD.

Až doma budete reproduktor rozbalovat, najdete v krabici kromě reproduktoru samotného taky popruh na pohodlné přenášení, bezdrátový mikrofon s pouzdrem, průvodce rychlým startem, záruční list, bezpečnostní upozornění a nabíjecí kabel. Takže hned od začátku budete mít vše potřebné pro okamžitou nálož parádní muziky nebo zpěvu.

Ovládání reproduktoru je na horní straně. Můžete pohodlně zvyšovat nebo snižovat hlasitost, nastavovat intenzitu basů i výšek nebo hlasitost připojeného mikrofonu, případně kytary. Na stejném místě můžete přidávat a ubírat echo. To oceníte při zpěvu, když to někomu zrovna nepůjde.

Taky tady reproduktor zapínáte a ovládáte bezdrátové Bluetooth připojení nebo zapínáte a vypínáte světelný efekt hlavního reproduktoru. Vedle ovládací části reproduktoru najdete po obou stranách kovová oka na přichycení popruhu.

Napájecí kabel pro dobíjení reproduktoru patří do konektoru ukrytého pod gumovou krytkou na zadní straně. Na stejném místě najdete taky USB konektor pro připojení flash disku s hudbou nebo nabíjení smartphonu, když by vám docházela baterie. Výkon nabíjení je 5V/2.1A.

Bezva vychytávkou jsou suché zipy na přední straně vedle mřížky kryjící reproduktory. Jsou po obou stranách a slouží k připevnění mikrofonu, když ho zrovna nebudete využívat nebo když se vydáte na cestu na párty. Zároveň budete mít celou dobu mikrofon na dosah ruky, kdybyste rychle potřebovali zareagovat na situaci.

Co umí

JBL PartyBox On-The-GO je skvělý parťák na jakoukoliv party, ať už se rozhodnete pořádat malou rodinnou oslavu, posedět s přáteli na terase u příjemného hudebního podkresu nebo to pořádně rozjet při západu slunce na pláži. Díky výkonu 100 W zvládne ozvučit velké místnosti i zmíněnou terasu nebo kousek pláže. Do velkých společenských sálů ale stačit nebude. Tam byste potřebovali více takových reproduktorů.

Reproduktor zvládá přehrávání z připojeného flash disku, bezdrátově přes Bluetooth či mikrofon a taky si porozumí s kytarou, pro kterou má připravený AUX vstup. Takže se můžete na party vyřádit nejen poslechem a tancem. Není problém pustit karaoke nebo posedět u kytary a zpěvu s příjemným zesílením nástroje hráče. Mikrofony můžete připojit dva, takže se zabavíte třeba i zpěvem duetů. Akorát druhý mikrofon si budete muset dokoupit zvlášť.

Party bez světelných efektů by nebyla plnohodnotná! Proto JBL PartyBox On-The-GO umí světelné efekty. Kolem centrálního reproduktoru má barevné LED diody, které dokážou parádně reagovat na rytmus a melodii přehrávané hudby. Takže hlavně noční akce prozáříte skvělým doplňkem, který strhne i zaryté netanečníky, aby se přidali k ostatním a vyrazili na parket.

Kdybyste z nějakého důvodu potřebovali k reproduktoru připojit elektroniku drátem, není to problém. Na zadní straně najdete pod gumovou krytkou vedle napájecího konektoru a USB taky klasický Jack 3,5 mm. Přesto tento konektor využijete pravděpodobně minimálně, protože dneska není problém cokoliv připojit přes Bluetooth.

Kvalita zvuku

Na přenosný reproduktor za cca 8 000 Kč má JBL PartyBox On-The-GO kvalitní basy i výšky. To platí při přehrávání potichu i nahlas. Oceňujeme vyváženost zvuku v celé škále 50 až 20 000 Hz. Skvělá kooperace s mikrofonem a věrná reprodukce hlasu si taky zaslouží plusové body.

Je pravda, že při maximálním zesílení basů a vysoké hlasitosti už zvuk zní nevyváženě ve prospěch hloubek. Ale takové nastavení pravděpodobně stejně využijete až v pokročilých hodinách a na hlučných party, kde vyváženost celého spektra zvuku není klíčová. Takže z našeho pohledu bezva poměr ceny a kvality přehrávání.

Zajímavé funkce

Skvělou funkcí na vydařené party je posílení basů. Základní škálu ovládáte otočením zleva doprava. Pro další zesílení basů můžete zmáčknout tlačítko bass boost vlevo nahoře. Pak ale přijdete o vyváženost středních a vyšších tónů na úkor basů. Nicméně hloubky jsou fantastické.

Otočným ovládacím čudlíkem můžete nastavovat taky výšky. Tady už se nedočkáte speciálního tlačítka na posílení, ale výšky hrají čistě ve všech polohách, i když je napálíte na maximum.

Posledním otočným ovládačem, kromě hlasitosti, je ozvěna (echo). Můžete přidávat a ubírat na ozvěně při mluvení nebo zpěvu. Hodí se to pro bezva efekt, ale s rostoucí ozvěnou klesá srozumitelnost. Uvidíte sami.

Funkce TWS vám dovolí pomocí Bluetooth bezdrátově propojit více reproduktorů JBL nebo jiných, které podporují tuto technologii. Ve výsledku si takhle můžete poskládat audiosystém z více samostatných jednotek.

Vestavěný mikrofon v reproduktoru je sice spíš na doplnění, protože nemá takovou kvalitu jako přiložený bezdrátový. Ale i tak přes něj můžete například telefonovat, když vám zrovna někdo bude volat a budete mít telefon připojený k reproduktoru.

Předposlední vychytávkou jako dělanou na party je otvírák na lahve. Ano, čtete správně. Na popruhu pro přenos reproduktoru je u spony opravdu klasický otvírák na lahve. Takže nebudete mít problém otevřít všem dospělým pivo nebo dětem limonády ve skle.

A nakonec ještě musíme zmínit praktickou drážku umístěnou na horní straně reproduktoru. Je hluboká jen asi centimetr, ale poslouží jako parádní držák na tablet nebo telefon, když budete chtít dotykově ovládat playlist nebo mixovat hudbu. Druhá ruka vám samozřejmě zůstane volná na mikrofon nebo něco dobrého k pití.

Odolnost

JBL PartyBox On-The-GO má stupeň krytí IPX4, takže ho s sebou můžete vzít i na party k bazénu, na pláž nebo někam, kde hrozí postříkání vodou. To totiž bez problémů vydrží. A je jedno, jestli to bude trochu rozlitého piva, voda z bazénu nebo pes, který se oklepe po tom, co vylezl z řeky.

Baterie udrží reproduktor v chodu až 6 hodin v kuse. Takže můžete svou party rozjet na plno a bez ohledů na problém s elektřinou. Akorát počítejte s tím, že vyšší hlasitost snižuje výdrž baterie, stejně tak trochu uberou i světelné efekty nebo propojení s dalšími reproduktory. O současném nabíjení telefonu asi mluvit ani nemusíme. I tak se můžete těšit na 3–4 hodiny parádní zábavy, když nebudete šetřit. Nabití baterie do plna pak trvá asi 3 hodiny.

Příslušenství

Reproduktor je dělaný tak, aby sám zvládl vše, co budete na party ohledně hudby potřebovat. Přesto se vám může hodit například druhý mikrofon, abyste mohli zpívat duety nebo uvádět akci ve dvou. Kromě toho asi není potřeba žádné další příslušenství. Jedině, že byste potřebovali mixovat hudbu, pak se vám bude hodit ještě tablet.

Hledáte levnější přenosné reproduktory?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
JBL PartyBox On-The-GO

JBL PartyBox On-The-GO je skvěle postavený přenosný reproduktor na party a další akce. Oceňujeme kvalitu zvuku, možnost připojení bezdrátově i drátem, včetně kytary, i bezdrátový mikrofon v balení. Potěší i otvírák na lahve na popruhu a možnost nastavení ozvěny. Světelné efekty jsou perfektní. Výdrž baterie je ok, ale kdyby byla o hodinu nebo dvě delší, nezlobili bychom se. Jedinou malou nevýhodou je váha 7,5 kg, což je na dlouhé přenášení méně pohodlné. Ale dá se to skousnout. Za nás dobrý poměr ceny a výkonu i kvality.

PLUSY
 • výborná kvalita zvuku
 • mikrofon v balení
 • světelné efekty
 • možnost připojit kytaru
 • bezdrátové/drátové připojení
 • popruh pro přenášení
 • odolnost IPX4 proti postříkání vodou
MÍNUSY
 • váha 7,5 kg – pro někoho těžký
 • průměrná výdrž baterie
 • průměrná kvalita echo efektu
 • při maximálních basech nevyvážený zvuk
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo