Recenze JOTUL F 500 CB

Tato krbová kamna patří mezi dražší produkty, ale za to s nimi vytopíte opravdu velké prostory. Díky dvěma možnostem pro umístění kouřovodu (zadní a horní) jsou kamna velmi variabilní a vy se můžete rozhodnout, kam je umístíte.

Parametry

Výkon8,5 kW
Velikost polen550 mm
Vytápěcí schopnost288 m3
Typ palivadřevo
Průměr kouřovodu150
Účinnost78
Hmotnost200 kg
Čištění skla vzduchemano
Vývod kouřovoduhorní + zadní
Terciální spalováníne

Svoje výhody skýtá také možnost přikládání buď z boku, nebo zepředu. Do kamen se vejdou polena o délce 550 mm. Vybrat si můžete variantu s ozdobnými prvky na předním skle nebo čisté sklo bez dekoru.

Účinnost kamen je 78 % a sekundární spalování se postará o maximální spálení otopu, a také spálí nebezpečné škodliviny, které by jinak unikaly do vzduchu. Provoz kamen je tedy ekologičtější. Sekundární vzduch má na starosti také oplach skla, takže se nezanáší tak často.

V dobře izolovaných místnostech či domech je vhodné ke kamnům přivést externí vzduch, pro který je udělaná přípojka. Záruka na plášť činí 10 let. Poněkud komplikovanější je přístup do kouřovodu, a proto je dobré si na tuto činnost objednat odborníka.
Zjistit cenu

Nejsou to ty pravá? Podívejte se na další krbová kamna.

6.4 Total Score
JOTUL F 500 CB

Topící výkon
7
Vybavení
5
PLUSY
 • Slušný výkon i pro větší prostory
 • Vejdou se do nich velká polena
MÍNUSY
 • Na to kolik stojí by mohli mít trochu lepší parametry
Přidejte svou recenzi

Pomohli jsme vám?

Sledujte nás na Youtube, Facebook, Twitter a Instagram.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení