Recenze JOTUL F 500 CB

Tato krbová kamna patří mezi dražší produkty, ale za to s nimi vytopíte opravdu velké prostory. Díky dvěma možnostem pro umístění kouřovodu (zadní a horní) jsou kamna velmi variabilní a vy se můžete rozhodnout, kam je umístíte.

Parametry

Výkon8,5 kW
Velikost polen550 mm
Vytápěcí schopnost288 m3
Typ palivadřevo
Průměr kouřovodu150
Účinnost78
Hmotnost200 kg
Čištění skla vzduchemano
Vývod kouřovoduhorní + zadní
Terciální spalováníne
Svoje výhody skýtá také možnost přikládání buď z boku, nebo zepředu. Do kamen se vejdou polena o délce 550 mm. Vybrat si můžete variantu s ozdobnými prvky na předním skle nebo čisté sklo bez dekoru. Účinnost kamen je 78 % a sekundární spalování se postará o maximální spálení otopu, a také spálí nebezpečné škodliviny, které by jinak unikaly do vzduchu. Provoz kamen je tedy ekologičtější. Sekundární vzduch má na starosti také oplach skla, takže se nezanáší tak často. V dobře izolovaných místnostech či domech je vhodné ke kamnům přivést externí vzduch, pro který je udělaná přípojka. Záruka na plášť činí 10 let. Poněkud komplikovanější je přístup do kouřovodu, a proto je dobré si na tuto činnost objednat odborníka. Zjistit cenu Nejsou to ty pravá? Podívejte se na další krbová kamna.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
JOTUL F 500 CB

Topící výkon
7
Vybavení
5
PLUSY
 • Slušný výkon i pro větší prostory
 • Vejdou se do nich velká polena
MÍNUSY
 • Na to kolik stojí by mohli mít trochu lepší parametry
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo