Recenze Jotul F 602 N GD

S kamny se snadno manipuluje a jednoduše se instalují. Díky jejich výšce 64 cm se do nich poměrně snadno přikládá, a navíc se vám na varné plotýnce budou snadno ohřívat nebo vařit pokrmy. Díky dlouhým nožkám se pod kamny snadno udržuje podlaha.

Parametry

Výkon5,5 kW
Velikost polen400 mm
Vytápěcí schopnost192 m3
Typ palivadřevo
Průměr kouřovodu125 mm
Účinnost71%
Hmotnost60 kg
Čištění skla vzduchemne
Vývod kouřovoduhorní + zadní
Terciální spalováníne
Pro výrobu byla použita litina, která v sobě spojila výhody kachlových a plechových kamen. To znamená, že se rychle zahřívají, jako plechová kamna, a dlouho sálají, vydávají teplo, jako kachlová kamna. Pro otop je vhodné dobře vysušené a tvrdé dřevo nebo dřevěné brikety. Při správném topení nejsou kamna náročná na spotřebu dřeva a žhavé uhlíky mohou vydržet až do rána (díky kvalitnímu těsnění vydrží až 10 hodin). Spalovat v nich můžete polena o délce 400 mm, což je vzhledem k jejich rozměrům opravdu luxusní. Kamna jsou úsporná a výkonná, můžeme je tedy označit příměrem dobrý poměr cena/výkon. Výrobek i přes svoje menší rozměry poskytuje dostatečný výkon pro vytopení dané místnosti. Kamna mají kromě svých praktických vlastností také estetickou funkci. Velkou výhodou je opravdu dlouhá záruční doba oproti konkurenčním výrobkům. Vývod z kamen může být buď horní, nebo zadní. Kvůli jejich hmotnosti 60 kg je můžeme označit za lehká kamna. Pokud se rozhodnete kamna umístit třeba na chatu, kde jsou výrazné výkyvy teplot (bez topení velmi nízké), rozpalujte kamna postupně, podle návodu. Rozhodně je nerozpalujte do červena, hrozilo by poškození kamen i kouřovodů. Účinnost kamen je pouze 71 % a mají jen primární spalování, takže se nespalují škodliviny, které má u jiných kamen na starosti sekundární a terciární spalování. Primární spalování také nedokáže tak efektivně využít otop. Provoz kamen tedy není příznivý k životnímu prostředí. Navíc, kvůli absenci sekundárního spalování kamna nemají možnost oplachu vnitřního skla, na kterém se usazují spaliny, a vy se více nadřete s jejich údržbou. Kamna nemají popelník, takže se popel vybírá přímo ze spalovací komory. Použít můžete klasicky smetáček a lopatku (počítejte však s rozptýlením popílku, který pak budete muset odstranit z místnosti, kde se usadil). Zjistit cenu Nevybrali jste? Zkuste průvodce výběrem krbových kamen.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

4.7 Total Score
Jotul F 602 N GD

Topící výkon
5
Vybavení
4
PLUSY
 • Jednoduchá základní kamna, která jsou zajímavá hlavně svojí velikostí
MÍNUSY
 • Slabší účinnost a základní výbava
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo