Recenze elektronické cigarety Joyetech eRoll MAC Vape Pen180 mAh

Máme tady malou, lehkou a kompaktní elektronickou cigaretku velikosti propisky a tvarem hodně připomínající klasickou cigaretu. Jejím rozměrům odpovídá i výkon, objem zásobníku na roztok i výdrž baterie. Při používání vás nebude trápit žádné mačkání tlačítka, nastavování nebo pravidelné měnění spirály. Čtěte dál a zjistěte, jak MAC Vape Pen funguje, jaké má výhody i nevýhody.

Parametry

Typ přístrojeelektronická cigareta
Způsob kouřeníMTL
Kapacita baterie180 mAh
Kapacita zásobníku0,55 ml
Způsob plněníhorní
Maximální výstupní výkon11 W
Odpor žhavící hlavy1,5 Ω
Nabíjení pomocí USBano
Nabíjení ze zásuvkyano
Indikátor stavu baterieano
Funkce pass-troughne
Regulace vzduchu (Air Flow)ano
Regulace výkonu (napětí)ne
Dětská pojistkane
Vyměnitelná bateriene
Délka100 mm
Průměr9,2 mm
Materiálkov
Barvačerná, červená, stříbrná
Vhodné pro začátečníkyano

Značka Joytech nabízí rozmanité druhy elektronických cigaret, gripů, e-liquidů i příslušenství a mezi kuřáky má hodně fanoušků. My se v této recenzi zaměřili na model Joytech eRoll Mac Vape Pen určený pro klasické e-kouření. Jedná se o v řadě třetí model z rodiny eRoll Mac Vape Pen.

Tvar, rozměry a design

Na první pohled nás zaujal hlavně kompaktním rozměrem téměř velikosti klasické cigarety, vzhledově trochu připomínající elegantní propisku. eRoll Mac je decentní, dobře padne do ruky a také ji dobře zastrčíte třeba do kapsy saka či košile. Jen pozor, ať ji nevytratíte. Váží jen 17, 3 gramů a válcovitý tvar se snadno někam zakutálí. K dostání je ve třech barvách (černá, červená a stříbrná), takže si můžete vybrat tu pravou přesně podle vašeho stylu. Povrch je příjemný, matně kovový s opravdu jednoduchým designem, na kterém nic nepřekáží.

Na délku má celá e-cigareta pouhých 100 mm a průměr 9,2 mm. Ve svém elegantním štíhlém těle ukrývá baterii s kapacitou 180 mAh s konstantním napětím 3,7 V. To je o dost více v porovnání se staršími verzemi, které měly pouze 90 mAh. Ani od 180 mAh ale nelze čekat zázraky. Vydrží cca 3 hodiny kouření a na jedno nabití byste měli zvládnout asi 150 potahů, což odpovídá 10 klasickým cigaretám. Baterie se nabíjí půl hodiny, a to přes USB nabíječku, která je součástí balení. Nabíjení probíhá tak, že se spodní část magneticky přichytí k nabíječce a USB koncovku stačí připojit třeba k počítači. Díky modré LED diodě, která zhasne zjistíte, že je hotovo. Při kouření stejná dioda svítí při tahání.

Cartridge a náplně

Další, horní částí cigarety je průhledná cartridge (kazeta), přichycená ke spodní části, tedy k tělu s baterií 510 závitem. Do této cartridge se po odšroubování náustku vrchem plní tekutý roztok (e-liquid), kterého se vejde maximálně 0,55 ml, což opravdu není mnoho. Součástí cartridge je keramická žhavící spirála s odporem 1, 5 ohmů, kterou nelze měnit a po opotřebení je nutné koupit celou novou cartridge. Ta se cenově vejde do 100 Kč. Na horní části už je jen zakulacený plastový náustek, který je příjemný do pusy. Po naplnění cartridge e-liquidem a následném našroubování na tělo baterie je tak vše připraveno k provozu. Prostor pro plnění je hodně malinký, takže je ideální použít hodně úzké kapátko, nebo injekční stříkačku s tupou jehlou proto, abyste neměli tekutinu všude kolem. Po naplnění e-liquidu by se mělo pár minut počkat, než začnete e-cigaretu používat.

Potah je aktivován zcela automaticky díky podtlakovému snímači, takže pouhým přiložením rtů na náustek a následným taháním vzduchu do sebe. Není třeba nic mačkat ani nastavovat. Maximální 11W výkon se postará o plynulou produkci páry. Keramické žhavící tělísko s 1,5ohmovým odporem dává prokreslenou chuť každé náplni. Ideální jsou náplně s nikotinovou solí a náplně s poměrem VG/PG 50/50. (PG – propylenglykol a rostlinný glycerin – VG). Při delším používání se kazeta docela zahřívá.

Provoz

Díky menšímu výkonu a takzvanému utaženému šlukování podobnému kouření klasické cigarety spotřebič vyprodukuje menší množství páry, než je zvykem u klasických velkých e-cigaret, které vytváření obrovská oblaka. O to bude kouření v interiéru decentnější a venku snadněji zapadnete mezi partičku klasických kuřáků.

Utažený MTL potah (pusa-plíce neboli „mouth to lung“) je podobný klasickému šlukování. E-cigareta Joytech eRoll Mac má i bezpečnostní ochranné prvky. Pokud budete tahat více než 10 sekund, LED dioda dvakrát zabliká a produkce páry se zastaví. LEDka blikáním upozorní i na zkrat nebo slabou baterii.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak vybrat e-cigaretu.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Joyetech eRoll MAC Vape Pen elektronická cigareta

V obalu – plastovém blistru, ve kterém e-cigaretu koupíte, působí produkt dost lacině. Samotný při držení v ruce už ale tolik ne. V ruce je příjemný a rozměry hodně připomíná klasickou cigaretu, stejně jako ona se dá i držet mezi prsty. Pokud chcete eRoll Macu zvýšit prestiž, můžete k němu dokoupit hodně pěkné dobíjecí pouzdro s kapacitou 2 000 mAh jako příslušenství. V pouzdru zároveň získáte prostor pro náhradní dvě cartridge. Jde spíše o základní model e-cigarety, vhodný pro ty, kteří s e-kouřením začínají, nebo pro uživatele, kteří hledají decentní doplněk ke kouření klasických cigaret, který mohou používat třeba v povolených interiérech. Za hodně přívětivou cenu si můžete užívat e-kouření a vychutnávat různé druhy náplní bez předchozí zkušenosti s nastavováním nebo ovládáním e-cigaret.

PLUSY
 • vhodné pro začátečníky
 • kapesní rozměry
 • hodně podobné kouření cigarety
MÍNUSY
 • menší objem kouře
 • jednorázové cartridge (kazety)
 • malá kapacita baterie (ale vzhledem k rozměrům…)
 • hodně úzký otvor na plnění
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo