Recenze Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N aku stěrka

Mít doma lesklá okna bez jediné šmouhy chce snad každý. Mýt je pravidelně a dokonale chce už asi málokdo. Čištění oken, na které se každý dlouho připravuje a má tuhle činnost v kategorii velký úklid, jde naštěstí dnes díky mnoha různým pomocníkům udělat rychle a opravdu efektivně. Jeden z velmi dobrých pomocníků je právě aku stěrka Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N. Kromě samotných oken si poradí se sprchovým koutem, zrcadlem nebo kachlemi. Podíváme se jak funguje a co od ní během úklidu čekat.

Parametry

Napětí akumulátoru3,7 V
Doba provozu35 min
Doba nabíjení3,5 hod
Šířka sací hubice17 a 28
Další hubice v baleníano
Počet oken35
Objem nádoby na špinavou vodu100 ml
Rozstřikovač součástí baleníano
Mop na oknone
Indikátor baterieano
Možnost prodloužení rukojetine
Hmotnost0,6 g
Rozměry v mm120 x 280 x 320

Představení

Značku Kärcher si asi každý spojí se žluto-černými technickými produkty do domácnosti i průmyslu. Jde o značku, která vynalezla okenní vysavače. Kromě toho jsou její produkty spojovány s vysokou kvalitou. Aku stěrka této značky se zaměřuje na čištění hladkých povrchů, jako jsou především okna, ale taky zrcadla, stěny sprchových koutů, skleněný nábytek nebo kachlové obklady. Funguje jako vysavač a okenní stěrka v jednom. S váhou pouhých 600 g se s ní velmi snadno manipuluje. Některé konkurenční výrobky váží dvojnásobek a víc. Například stěrka Leifheit 51003 Window Cleaner vysavač na okna s mopem a tyčí 43 cm váží dokonce 1 600 g. Stěrka Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N se tedy zařadila mezi lehčí pomocníky, navíc s tichým chodem, který při úklidu netrhá uši tomu, kdo uklízí, ani neruší ostatní členy domácnosti. Na jedno nabití vydrží stěrka pracovat 35 minut. Samotné nabíjení však trvá přes tři hodiny.

Jak myje

Umývání oken s touto aku stěrkou má hned několik výhod. Kromě již zmíněné váhy a tichého chodu je zde taky praktické elektrické odsávání, které beze zbytku zachytí všechnu stékající vodu během úklidu, takže se snadno vyhnete šmouhám, kapkám špinavé vody na rámech oken nebo podlaze. V balení Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N najdete nabíječku baterie, lb a s potahem z mikrovláken, dále koncentrát na čištění oken (ředí se vodou) a dvě velikostně rozdílné hubice. Na samotný vysavač si vyberte vhodnou velikost hubice a namontujte ji. Tady můžete vybírat mezi 17 nebo 28cm hubicí. Větší oceníte zejména na velké plochy, které s ní dokážete rychle a efektivně očistit. Menší na malé okenní plochy nebo ostatní povrchy v domácnosti, včetně hůře dostupných míst.

Ovládání aku stěrky

Ovládání aku stěrky je snadné a intuitivní. Před čištěním je třeba ji nabít (3 h a 5 minut), následně si do nádoby rozprašovače dát koncentrát a dolít vodu po značku MAX. Na rozprašovač přidáte mikrovláknovou stěrku a následně nanesete na okna, případně další povrchy, vodu s čističem. Tím rozpustíte špínu, kterou vysavačem odstraníte a celý povrch perfektně vyleštíte. Tady jen pozor na čas, je třeba namočit a hned vysávat a leštit, jinak vše zaschne a kromě špíny budete mít na oknech nebo jinde ještě zaschlé kapky vody. Všechnu špinavou vodu nasbíráte do plastové nádoby, která je součástí vysavače. Její vyprázdnění je snadné a není potřeba rozmontovávat celý přístroj, pouze odděláte plastovou pojistku a vodu vylijete pryč. Se znečištěnou vodou se tak vůbec nedostanete do přímého kontaktu a úklid je naprosto hygienický. Při celkové údržbě stěrky je ale právě tato nádoba zrádná. Svoji funkci sice plní dokonale, když ji však chcete vyčistit, jde to špatně. Ideální je ji dokonale vypláchnout teplou vodou ihned po dokončení úklidu, úzký otvor vám nic moc jiného ani nedovolí a v případě, že tam špína zaschne, bude se jen těžko dostávat ven.

Díky tomuto systému ušetříte spoustu času a nebudete se muset vracet ke šmouhám a nedostatkům, které se často objeví, až když do okna zasvítí slunce z jiného úhlu a tak podobně. Kdo s nelibostí umývá okna ručně a trpí při opakovaném namáčení rukou do vody, jistě ocení fungování této stěrky, kdy během úklidu vůbec nepřijdete do přímého kontaktu se špinavou vodou.

Vysavač zapínáte pomocí hlavního tlačítka, které máte během úklidu stále na očích, hlavní tlačítko má taky LED kontrolku, která ukazuje stav baterie a včas hlásí, kdy se blíží doba vybití.

Podívejte se na další hodnocené stěrky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Kärcher 1.633-212.0 WV 2 Plus N aku stěrka

Výborný pomocník pro mytí oken. Pomůže mít krásně umytá okna bez šmouh a dokáže to s ním opravdu každý. Přesto se mu nevyhnulo několik nedostatků.

PLUSY
 • lehký, snadná manipulace
 • dvě velikosti sací hubice
 • časová úspora při úklidu
 • možnost vypuštění špinavé vody během úklidu bez demontáže přístroje
MÍNUSY
 • dlouhé nabíjení
 • neporadí si s většími nečistotami
 • špatně čistí rohy a okraje některých oken
 • nemá ve výbavě prodlužovací tyč
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo