Recenze na podlahový mycí stroj Kärcher FC 7 Cordless Premium (1.055-760.0)

Mít doma každý den hezky vyluxováno a povytíráno skoro bez námahy by se líbilo asi každému. Ne vždycky se člověku chce tahat vysavač a potom ještě chodit s kyblíkem a mopem. Kärcher má ovšem skvělého pomocníka, který vám usnadní celý tento uklízecí proces. Mycí stroj Kärcher FC 7 Cordless Premium 1.055-760.0 dokáže vytřít podlahu včetně odstraňování suchých či mokrých nečistot. Podívejme se na to, co všechno dokáže a zda je pro vás vhodný.

Parametry

Hmotnost4,3 kg
Pohonlithium-iontová baterie
Napětí baterie25 V
Výdrž baterie45 min
Doba nabíjení4 hod.
Rozměry v mm310 x 230 x 1210
Objem nádrže na čistou vodu400 ml
Objem nádrže na špinavou vodu200 ml

Obsah balení

V balení najdeme kromě samotného mycího stroje několik párů válečků na čištění, podlahový čistič a 2 různé nádržky na vodu – jedna na čistou, druhá na špinavou. Aby se stroj nemusel pokládat jen tak někam, je v balení také parkovací a čistící stanice, a poté samozřejmě nabíječka, bez které by to nešlo.

Ovládání a komponenty

Tento mycí stroj lze ovládat pouze pomocí jedné ruky, jelikož i když stroj váží celkově 4,3 kg, celou jeho váhu nese jeho spodní část. V pohybu vám nezabraňuje ani žádný kabel, jelikož stroj funguje pomocí lithium-iontové baterie, jejíž napětí je 25 V. Pro lehčí ovládání je možné stroj různě sklápět díky ergonomické rukojeti, která se dá ohýbat v kloubu dole u těla přístroje, a člověk se tak díky tomu lehce dostane třeba i pod postel, gauč nebo skříň.

Celkově je ovládání velmi příjemné, protože při pojíždění sem a tam se kolečka točí proti sobě, a stroj tak neujíždí a jde navést přesně tam, kam chcete. Pokud zrovna stroj nepoužíváte a potřebujete třeba odsunout nějakou překážku, vysavač zůstane stát ve vzpřímené poloze, takže si při úklidu nenamáháte záda nadbytečným skláněním se k zemi.

Celkově je vhodný na každodenní nečistoty a stírání všeho, co vás napadne. Výrobce jako příklad dokonce uvádí, že pokud vám na zem spadne vajíčko je možné ho lehce uklidit pomocí této podlahové myčky. Díky jeho integrovanému filtru si poradí tedy jak se skořápkami, tak s vlasy i chlupy. Jelikož si poradí i s většími hrubšími nečistotami, můžete ho využít také třeba během rekonstrukce domu či bytu.

Na stroji nalezneme 2 módy čištění. První je vhodný na dřevěné podlahy a linolea, jelikož je méně vlhký a nedojde tak k poničení, a navíc tedy nespotřebovává tolik vody. Druhý mód je vhodný na kamenné a drsnější podlahy, kde je potřeba použít více vody, jejíž množství navíc neuškodí samotné podlaze. Je možné použít také tlačítko boost, díky kterému můžeme vyčistit větší a odolnější nečistoty.

Stroj je vybaven 2 samostatnými nádržkami na vodu. Jedna je na čistou vodu s objemem 400 ml a najdeme ji zasunutou na rukojeti, takže je lehce po ruce. Druhá je potom na špinavou vodu s objemem 200 ml, kterou najdeme na samotné spodní části stroje nad utěrkou a je také samozřejmě vyjímatelná.

Integrovaný LED displej, který se nachází na rukojeti, upozorňuje uživatele jak opticky, tak pomocí zvuku na to, že nádobka na špinavou vodu je již plná, takže se uživatel nemusí bát, že by se třeba voda při naplnění nádoby začala sama vylívat, nebo také na vybitou baterii a podobné důležité informace.

Samotný proces čištění podlahy funguje na principu 4 otáčejících se válců, které lehce kloužou, podobně jako třeba na ledu. Tím, že jsou válce umístěny souměrně s okrajem přístroje, vyčistíte i každý okraj a roh. Nějaká voda na podlaze vždy zůstane, ale je to přirozené a po chvíli se vypaří.

Parkování a nabíjení

Po použití stroj zaparkujete do parkovací stanice. Nabíjení přístroje můžete zapojit v blízkosti parkovací stanice. Nabíjení pak trvá 4 hodiny, což je celkem v pohodě vzhledem k tomu, že stroj poté vydrží 45 minut v provozu (tedy plocha asi 135 m2, kterou je schopen vyčistit). Pokud máte tedy větší dům, který chcete celý pouklízet, nemuselo by vám těch pouhých 45 minut provozu stačit.

Čištění stroje

Vyčistit tento mycí stroj je velmi jednoduché, a navíc vcelku příjemné, protože člověk nepřichází do styku s nečistotou a s tou hlavní částí si poradí čistící stanice. Ta má samočistící program, ke kterému je potřeba mít v nádobce na čistou vodu alespoň 200 ml vody. Umytí probíhá asi 2 minuty. Samočistící program je velmi tichý a vymývá také válečky. Poté pouze vylijete špinavou vodu. Nádobku na špinavou vodu vyjmete našlápnutím zboku na spodní část přístroje, ze které se poté nádobka vycvakne, a vylijete ji.

Zbytek komponentů spolu s válečky a nádržkou na špinavou vodu lze sundat a vyčistit tak, že sundáte žluté kryty hřebínků, které jsou po mytí zanesené. A poté můžeme tyto komponenty zase složit, protože celkové sestavení přístroje je velmi intuitivní. Celkové čištění je jednoduché a může chvíli trvat, než si tento proces zautomatizujete, ale není to nějak těžké. Pokud jsou čisticí válce příliš špinavé, můžete je jednoduše hodit do pračky, kde se krásně vyperou na 60 °C (stačí ale i jen 40 °C) a vypadají poté zase jako nové.

Kärcher FC 7 CORDLESS 1.055-730.0

Na trhu se můžete setkat i s variantou bez označení „premium“. Určitě vás zajímá jaký je mezi nimi rozdíl. Technicky se jedná o totožné přístroje, všechny parametry jsou stejné. V čem je tedy prémiovost (a vyšší cena) skryta? Ve výbavě. U základního modelu najdete jen 2 páry válečků na čištění a nemáte podlahovou hlavu s integrovanými LED diodami. 

Který tedy koupit? Za mě je to o ceně. Když bude Premium maximálně o 1 000 Kč dražší, určitě bych kupoval ho. Čím větší je rozdíl, tím víc bych jeho koupi zvažoval. Pochopitelně pokud pro vás taková suma není důležitá, berte rovnu premium.

Pořídili byste si raději kvalitní tyčový vysavač?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.5 Total Score
Kärcher FC 7 Cordless Premium - zkušenosti

Tuto podlahovou myčku bych doporučila každému, kdo chce mít uklizeno každý den a hledá pomocníka, který udělá jak luxování, tak vytírání. Tento stroj totiž nahrazuje obojí, nemusíte vytahovat 2 různé přístroje a nemusíte tahat kbelík s vodou. Odstraňuje tedy jak suché, tak mokré nečistoty. Svou stavbou je praktický v tom, jak je jeho spodní část placatá, takže lehce zajede pod nábytek. Vyzdvihnout můžeme také jeho velmi tichý chod, takže stroj můžete použít kdykoli bez ohledu na sousedy. Vytkla bych asi jeho vzhled. Jedná se totiž o klasický vzhled značky Kärcher, který připomíná přístroje, které se používají ve větších prostorech (firmy, kavárny). Ale je mi jasné, že je to naprosto subjektivní.

PLUSY
 • vysavač i mop v jednom stroji
 • samočistící stanice
 • snadná manipulace
MÍNUSY
 • cena
 • delší nabíjení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo