Recenze tyčového vysavače Kärcher VC 5

Tyčový vysavač VC 5 od výrobce Kärcher je skvělým pomocníkem do domácnosti. Je lehký, výkonný a bezsáčkový. Třístupňový filtrační systém si hravě poradí s prachem a suchými nečistotami. Bez vysypání filtru by měl vysát plochu okolo 150 m2. Teleskopická sací trubice a čtyřstupňová regulace výkonu vám zpříjemní i každodenní úklid. Podíváme se na to, jestli se vyrovná i silnějším vysavačům.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu7,5 m
Akční rádius8,5 m
Typ baterie/
Kapacita baterie/
Doba nabíjení/
Výdrž na jedno nabití/
Stupně výkonu4
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,2 l
Hmotnost3,2 kg
Účinnost vysávání na koberceC
Účinnost vysávání na podlahuA
Příkon500 W
Hlasitost77 dB
Rozměry VxŠxH (cm)62,1 x 26,1 x 18,2
HEPA filtrano
LED osvětleníne
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťano
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterie/
Indikátor plnostiprůhledné okénko
PříslušenstvíHubice na čalounění

Představení

Tyčový vysavač Kärcher VC 5 je síťový, tudíž má napájecí kabel jako klasický vysavač. Tento tyčový model umožňuje vysávání na 4 stupně intenzity. Je vhodný zejména na tvrdé podlahy, koberce, schody a textilní povrchy jako jsou sedací soupravy. S Kärcher VC 5 si již nemusíte dělat starosti s dokupováním sáčků do vysavače, protože je bezsáčkový. Sběr prachu a nečistot zajišťuje filtrační nádoba o velikosti 0,2 l, což je poměrně malá kapacita. Avšak nádobu můžete vyjmout a filtr jednoduše vyprázdnit. Výrobce uvádí, že než dojde k naplnění filtru, můžete s vysavačem bez problémů vysát plochu o 150 m². Chybí indikátor plnosti, tudíž je nutnost vyprázdnění filtrační kazety potřeba si pohlídat.  Pokud byste hledali vysavač s větší kapacitou, zkuste třeba Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY, který se chlubí objemem 0,7 l, ale bohužel nemá HEPA filtr.

Vysavač VC5 je vhodný i pro alergiky, obsahuje třístupňový filtrační systém s HEPA filtrem. A dochází také k automatickému čištění filtru při otevření víka filtru. Filtr můžete jednoduše vyčistit pod tekoucí vodou, nechat uschnout a zase použít.

Tyčový vysavač sice nedisponuje funkcí 2v1, kdy je možné odejmout ruční vysavač, za to díky trojitému teleskopickému systému ho lze využít právě jako ruční vysavač. Teleskopická tyč se jednoduše přizpůsobí každému uživateli. V základu disponuje přepínatelnou hubicí s flexibilním kloubem, a proto má skvělý sací výkon podobný jako u velkých vysavačů. Byla speciálně vyvinuta pro tento vysavač, má nízkou spotřebu elektrické energie s maximální silou. Podlahová hubice je odnímatelná a můžete tak využít příslušenství kompatibilní s tímto modelem pro vyčištění dalších prostor v domácnosti jako je parketová hubice VC5, hubice na matrace, turbo sací hubice na čalounění, štětec na nábytek.

Co musíme vyzdvihnout je určitě velikost tohoto tyčového vysavače. V parkovací pozici má výšku pouhých 62,1 cm. Takže ho uskladníte velice jednoduše a díky magnetickému parkování ve svislé poloze bude vždy připraven k úklidu.

Jak vysává

Tyčový vysavač je obecně určen pro rychlý úklid domácnosti. Při delším vysávání hmotnost tohoto vysavače pocítíte, i když váží pouhým 3,2 kg. Při práci je trošku nezvyklé, že vlastně celé tělo držíte v ruce. Asi nejnáročnější je s ním práci při vysávání koberců, kdy jeho váhu v ruce pocítíte. Na druhou stranu s ním bez problémů uklidíte kobercované plochy i tvrdou podlahu, a to jak od prachu, tak od drobečků. Co se týče výkonu, je díky elektrickému kabelu srovnatelný s výkonem klasického vysavače na kolečkách.

Hlučnost 77 dB nepatří mezi nejnižší hodnoty, ale i přesto je to slušná hodnota. U jiných druhů síťových tyčových vysavačů se pohybuje hlučnost přes 80 dB. Při vysávání si můžete zvolit sílu sání, a to díky čtyřstupňové regulaci výkonu. To oceníte například při vysávání žaluzií nebo čalounění sedačky, pro které se používá nižší výkon. Na plovoucí podlahy či dlažbu si vystačíte i se stupněm 2. Velkou výhodou je plně teleskopická tyč, takže si nemusíte ničit svá záda. Když si nastavíte tyč na nejnižší polohu, tak se z vysavače stane vlastně ruční vysavač. Celkem je tyč nastavitelná do 3 délek, přičemž nejkratší je v podstatě ruční vysavač a nejdelší pak například pro vysávání třeba i nad hlavou (pavučiny atd).

Jak už jsme zmínili, tak vysavač Kärcher disponuje hubicí s flexibilním kloubem, který vám pomůže se dostat i do hůře přístupných míst. Avšak ne vždy je to výhoda. Vysávání pod postelí může být trochu oříšek, protože kvůli ohybnému kloubu se hubice nadzvedá. K vysavači dostanete také hubici na čalounění, s kterou můžete vysát sedačku, křeslo či čalouněný rám postele. Přívodní kabel je dlouhý 7,5 m a jeho akční rádius je 8,5 m. Vysajete tak i větší místnost, aniž byste museli kabel přepojit do jiné zásuvky. Tyčový vysavač má 2 háky na kabel s funkcí rychlého odejmutí, což se hodí především při uskladnění. Délka přívodního kabelu je dostatečná, ale na druhou stranu není možné kabel do vysavače namotat tak, jak to umožňují klasické vysavače. Ruční namotávání kabelu je tedy trošku zdržovačka.

Když potřebujete práci přerušit, nemusíte vysavač pokládat na zem či ho dát na speciální místo, protože má magnetickou parkovací polohu a je tedy možné parkování ve svislé poloze. Díky tomu je vždy připraven pro rychlé použití. Čištění je snadné. Stačí jen vyndat zásobník na odpad, který vysypete. Zásobník na odpad disponuje průhledným okénkem, kterým můžete kontrolovat tak, jak moc je plný. Ostatně při plném zásobníku se také snižuje výkon vysavače.

Obecně můžeme říci, že v malé domácnosti plnohodnotně nahradí klasický vysavač s kolečky. Ve velké domácnosti se ale také rozhodně neztratí. Bude skvělým doplňkem k velkému vysavači. Rychle s ním uklidíte drobečky nebo nečistoty, které se drží ve vyšších úrovních.

Vždy záleží, co od daného vysavače budete požadovat. Síťový tyčový vysavač se více přibližuje tomu klasickému, ale je více kompaktní, lehčí a může být i 2v1, tudíž s ručním vysavačem. Vysavače na baterie musíte nabíjet, snižuje se jím výkonnost s plnou nádobou či sáčkem, ale nemusíte nikde přepojovat kabel do jiné zásuvky nebo ho za sebou vláčet.

Podívejte se na další tyčové vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Kärcher VC 5

Co se týká tyčového vysavače Kärcher VC5, tak cena je poměrně vyšší a může některé odradit. Má velice dobrý výkon, což se nedá říct o všech tyčových vysavačích. Dalšími plusy je skladnost a HEPA filtr. Pro některé může být mínus kabel a také fakt, že v ruce se tento vysavač zkrátka pronese.

Vysávání tvrdých ploch
9.5
Vysávání koberců
7
Hlasitost
4
Výdrž
10
Výbava
7
PLUSY
 • malý a skladný
 • výkonný
 • HEPA filtr
 • teleskopická tyč
 • dlouhý přívodní kabel
 • svislá parkovací poloha
MÍNUSY
 • cena
 • napájecí kabel
 • hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo