Recenze Kärcher WD3

Kärcher WD3 patří mezi průmyslové vysavače, ale překvapí i pro použití v domácnosti. Hravě si poradí s prachem i většími nečistotami, které zvládne vysát za sucha i za mokra. Příznivá hmotnost, snadná manipulace a velký objem patří mezi přednosti tohoto vysavače. Díky výbornému výkonu a sací síle si najde své uplatnění v provozu, dílně, garáži i v domácnosti.

Parametry

Typ vysavačesáčkový
Objem sáčku na prach17 l
Délka kabelu4 m
Akční rádius6 m
Hlučnost75 dB
Energetická třídavýrobce neuvádí
Třída filtracevýrobce neuvádí
Třída vysávání podlahvýrobce neuvádí
Třída vysávání kobercůvýrobce neuvádí
Roční spotřebavýrobce neuvádí
Příkon1000 W
Sací výkon200 W
Regulace výkonune
Turbo kartáčne
Signalizace filtrune
Signalizace plné nádobyne
Třída účinnosti HEPA filtrunemá

Představení

Výkonný průmyslový vysavač Kärcher WD3 nabízí univerzální použití víceméně kdykoliv. Nahradil předchozí model WD2 a oproti němu přináší zlepšení ve výkonu i praktických vlastnostech pro pohodlné používání. Vysoká sací schopnost v kombinaci s dostatečně širokou hubicí a silným výkonem si dokážou poradit s vysáváním běžných nečistot v domácnosti, ale i s jiným druhem odpadu. Problémem nejsou piliny, prach ani jiné částice. Díky funkci suchého i mokrého vysávání dokážete s vysavačem Kärcher WD3 zvládnete ještě více úklidových úkolů. I přesto, že jde primárně o průmyslový vysavač, díky své univerzálnosti, snadnému použití a dobré konstrukci, bývá oblíbený pro použití v domácnostech. Praktická funkce fukaru se skvěle hodí do dílny či pro venkovní použití, kdy jednoduše odfouknete spadané listy z příjezdové cesty.

       

Díky lehké konstrukci z pevného plastu a kolečkům je vysavač Kärcher WD3 snadno mobilní. Hmotnost 5,5 kg sice není úplně nejnižší, ale v rámci manipulace nejde o žádný problém. Dlouhý kabel a sací hadice umožňují velký akční rádius o celkové velikosti kolem 6 metrů. Takže není problém použití v dílně či pro vysátí auta, když zásuvka není hned po ruce. Pohodlnou manipulaci nabízí také odnímatelná rukojeť.

U vysavače není uveden energetický štítek, což je po změně legislativy u těchto přístrojů běžné. Obecnou představu o spotřebě energie si však můžete udělat díky příkonu. Stačí tak vynásobit dobu používání vysavače s příkonem a získáte orientační představu o tom, kolik elektřiny jste využili. Zároveň je potřeba vzít v úvahu, že relativně vysoký příkon znamená i větší sací sílu, což je pro efektivní úklid a odstraňování nečistot rozhodně žádoucí.

Z pohledu praktického a rychlého využití vysavače potěší fakt, že pro suché i mokré vysávání nemusíte měnit žádné filtry ani komponenty. Spárovou hubici je možné pohodlně uložit přímo na vysavač pro případnou snadnou výměnu. Součástí vysavače je nezbytné příslušenství, jako jsou sací trubice, podlahová a spárová hubice a nechybí ani jeden papírový filtrační sáček. Po zakoupení vysavače se tak můžete pustit ihned do vysávání.

Rychlé uložení do parkovací polohy je ideální pro případ, že si potřebujete odběhnout od vysávání. Obecně tak jde o vysavač s univerzálním designem, velmi jednoduchým použitím a dobrým výkonem, který si poradí v domácnosti i v dílně. O oblíbenosti tohoto vysavače svědčí i pozitivní ohlasy lidí, kteří s ním mají zkušenosti.

Jak vysává

Ve své kategorii patří vysavač Kärcher WD3 mezi modely s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Jde o klasický univerzální vysavač, který si poradí s vysáváním na sucho i na mokro bez nutnosti komplikované výměny filtru. Stačí vysavač vyndat, zapojit do zásuvky a vysávat. Poměrně velká nádoba s objemem 17 litrů znamená i dlouhé vysávání bez přerušování. Podle potřeby se můžete rozmyslet, jestli využijete zachytávání nečistot do sáčku, nebo rovnou do nádoby. Druhá varianta je vhodnější právě pro mokré vysávání. Právě jednoduché použití a malé množství příslušenství, vytváří pomocníka pro úklid, kterého máte připraveného do minuty.

Pro klasické použití je rozhodně předností velmi dobrý sací výkon. Podlahová hubice je primárně určená pro tvrdé podlahy, ale uspokojivě funguje i na kobercích s nižším vlasem. Především pro venkovní použití velmi dobře poslouží funkce foukání. Ta je podobně silná jako sání, takže se vysavač rázem přemění ve výkonný fukar na listí.

Za nevýhodu u tohoto vysavače je potřeba označit hlučnost. V porovnání s modely určenými primárně pro použití v domácnosti jde opravdu o hlučnější model. Hluk o hodnotě 75 dB se dá přirovnat k rychlovarné konvici nebo silnějšímu provozu na silnici. V garáži či v dílně se takový hluk ztratí, ale pokud plánujete využití pro vysávání v interiéru například v panelovém domě, zkuste se zamyslet nad tím, jestli je hlučný model tím pravým. Mezi typický parametr u průmyslového vysavače nepatří ani délka sací hadice, která je 2 metry, a celkový akční rádius je tak 6 metrů. To však zdatně vyvažují snadno se pohybující kolečka. Manipulace s vysavačem tak nepředstavuje žádnou větší námahu. Díky poměrně skladným rozměrům ho snadno umístíte do rohu, do skříně či kamkoliv, kde bude potřeba. V rámci použití v náročných podmínkách má vysavač ochranu proti nárazu. Plně tak splňuje nároky na konstrukci pro klasické průmyslové použití.

Velkou výhodou je výborný sací výkon. Ten dosahuje značné síly, kdy odpovídá spíše vyššímu příkonu, než je uvedených 1 000 W. Tedy, že má pocitově vyšší výkon než jiné 1 000 W vysavače. Jde tak o výkonný vysavač, který pečlivě vysaje podlahu nebo interiér auta, kde si poradí i s různými škvírami díky spárové hubici. Pro některé způsoby použití může chybět regulace výkonu, kterou tento typ vysavače nenabízí. Základní filtr si dokáže poradit s běžným prachem, ale neposkytuje úroveň HEPA filtrace. Tím pádem nejde o ideální vysavač pro alergiky.

Všechny komponenty vysavače jsou vyrobeny z pevného plastu. Tím pádem je jasné, že vysavač není vhodný na případné vysávání horkého popela. K plastovým částem je potřeba přistupovat šetrně, ale při běžném použití není problém s jejich životností. Design je především funkční, kdy nijak neurazí, ale ani neoslní. Výrazná žlutá barva může být výhodou při použití v dílně či jiném prostředí, kdy hned na první pohled uvidíte, kde se zrovna vysavač nachází.

Zajímají vás další recenze na vysavače? Přečíst si je můžete zde.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Hodnocení Kärcher WD3

Primárně je vysavač Kärcher WD3 určen především pro průmyslové použití, což je patrné z designu, hlučnosti i omezeného množství příslušenství. To však dokáže vyvážit velmi dobrým až výborným sacím výkonem, se kterým si hravě poradíte s vysáváním na sucho i na mokro. Chybí však regulace výkonu. S vysavačem se snadno manipuluje, dobře se přenáší a díky dostatečně velké nádobě pojme větší objem nečistot. Ale pokud mu odpustíte jeho vzhled a slabší výbavu, může být velmi užitečným pomocníkem i pro domácnost. Jeho sací výkon je úžasný.

Vysávání tvrdých ploch
10
Vysávání koberců
9
Hlučnost
5
Spotřeba
5
Výbava
5
PLUSY
 • snadné a rychlé použití
 • velmi dobrý sací výkon
 • pohodlná manipulace
MÍNUSY
 • hlučnější
 • nemá hepa filtr
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo