Recenze Klymit Insulated V Ultralite SL

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Nafukovací karimatka Klymit Insulated V Ultralite SL je průměrná karimatka. Je skvěle skladná, ale hmotnost a velikost po sbalení vykupuje pár nevýhod.

Parametry

Typnafukovací
Tepelný koeficient (R)4,4
Materiál20D Polyester
Tvarobdelník
Transportní obalano
Opravná sadaano
Barvaoranžová
Rozměry (D x Š x V) v cm182,9 x 50,8 x 6,4
Rozměry po sbalení (v cm)11,4 x 17,8
Hmotnost431 g
Délka záruky2

Videorecenze

Čtyřikrát jsem vzal tuhle karimatku na trek během října a listopadu (se spacákem Cumulus Lite Line 400) a mám tak docela jasno v tom jaká je, v čem je boží a v čem pokulhává. Mrkněte na video.

 

Jaká je?

Tahle „klymitka“ je velmi skladná – po zabalení máte váleček 11,4 x 17,8 centimetrů. Průměr je jen o trochu větší, než průměr běžné 1,5l petlahve. Je i velmi lehká – váží jen 431 gramů – takže dostanete opravdu „ultralite“, jak napovídá už název. Nafouknutí zvládnete na 7 až 10 nádechů. Jen nafukování ústy je trochu nekomfortní, protože karimatka má jako některé „klymitky“ trojpolohový ventil. Ten má super výhodu v tom, že máte v jednom ventilu 3 funkce:

 • nafukování – vzduch proudí jen dovnitř
 • vyfukování – vzduch proudí jen ven pro vyfukování
 • větrání – vzduch proudí oběma směry a otvor je větší – takže se s ním daleko lépe větrá vlhkost, kterou do karimatky dostanete nafukováním ústy.

Nevýhodou ale je, že ventil ústy neobejmete celý a tak je nafukování krapet nekomfortní. Dá se to ale zvládnout, jak můžete vidět na videu. Protože jde o ultralite, tak je upravena šířka na relativně kratších 50,8 cm. Délku seženete jen 183 cm. Pokud jste vyšší, tak buď si dáte pod hlavu něco jiného než karimatku (batoh, oblečení, atp.) , nebo musíte zvolit jiný model. Na výšku má při plném nafouknutí 6,4 centimetrů. To na první pohled vypadá dobře, ale musíte vědět, že konstrukce karimatky bohužel neudrží vaše pozadí, když si na ni sednete. Prostě ji prosednete až na zem. Silnější lidé mohou být až na zemi i v leže (nejčastěji to pocítí ti, kdo leží na boku).

Karimatka je z 20D polyesteru. To je příjemně tenký materiál, který moc nešustí, ale raději pod ní použijte podložku. Konstrukce komor je do tvaru písmene V s boční polštářky. Véčka jsou dobrá pro lepší loft spacáku.  Mezery mezi jednotlivými V komorami umožňují izolaci spacáků nabrat loft, což přidávám tepelnému komfortu. Bočnice by měly držet proti přepadnutí, ale v reálu tomu tak moc není a na nerovném povrchu se přes bočnice vklidu  překulíte. Zároveň je povrch karimatky relativně kluzký a to samo o sobě napomáhá sklouzávání nejen na podložce, ale i pod spacákem. Pokud se hodně převalujete, počítejte i s tím, že díky konstrukci V komor a bočních polštářků se docela nahlas projeví přechod vzduchu uvnitř karimatky, což je trochu obtěžující.

Tepelný komfort téhle celoroční karimatky je velmi dobrý – koeficient R je 4,4. Pomáhá tomu jak konstrukce, tak i horní povrchová úprava. Dobře se hodí i do zimy. To se mi potvrdilo během všech treků i v mínus 12 °C. V tomto ohledu je velmi silná. V obalu najdete i opravnou sadu – to je fajn.

Za zapůjčení děkujeme eshopu travelight.cz

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score

Tepelně jde o skvělou karimatku - skvěle izoluje a je vhodná i na zimní výpravy. Její hmotnost je velmi nízká a je skvěle skladná. Na druhou stranu píská při převalování, prosednete ji až na zem a klouže po ní spacák i podložka.

PLUSY
 • Malá hmotnost
 • Velmi dobré tepelné vlastnosti i do zimy
 • Má opravnou sadu
MÍNUSY
 • Prosednete ji až na zem
 • Horší nafukování
 • Píská při převalování
 • Je relativně úzká
 • Klouže po podložce
 • Klouže po ní spacák
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,
  máte nějaký tip, jak zavřít víčko na ventilu? Jde to těžko, a vyfoukne se spousta vzduchu. I když je ventil ve správné poloze, tak jej při zavírání omylem trochu pootočím a vzduch jde ven.

  • Dobrý den,

   bohužel už je to pár let co nám tato karimatka dělal společnost a nepamatuji si zda tam byl nějaký fígl.

 2. Dobrý den, máte nějaký tip na nafukovací karimatku ze které tolik nekloužete, nevrže při převalování a je pohohodlnější? Ale je pravdou že mi jde i skladnost.

  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   hodně pohodlná a přitom neklouzací je třeba Pinguin Peak 38 – pochopitelně není vhodná do takové zimy jako tato. Pokud se chcete pohybovat ve stejných parametrech a cenové kategorii, tak doporučuji kouknout na Therm-a-Rest ProLite Plus.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo