Recenze Krups Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0531

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0531 je dobrým pomocníkem především do domácností, kde není místa nazbyt. Dokáže připravit horké i studené nápoje, jejichž nabídka je široká. Kávovar má velkou nádobu na vodu, ale automaticky nezastavuje dávkování vody. Jak obstál v našem testu?

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1600 W
Objem zásobníku na vodu0,8 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Příprava teplých i studených nápojůano
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníano
Více barevných variantano
Výška28 cm
Šířka14 cm
Hloubka27 cm
Hmotnost2 kg
Kapsle jako dárekne

Představení

Nový kávovar Krups Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0531 z hlediska designu vychází ze zpracování svých předchůdců, pro které jsou typické oblé křivky. Vzhledem ke střídmým rozměrům jej můžete umístit i do menších kuchyní, ve kterých nezabere zbytečně mnoho místa. I přes kompaktní rozměry nabízí velký zásobník na vodu s hodnotou 0,8 l, což je více než u předchozích modelů. Bohužel dokáže připravit jen jeden šálek kávy, ale také dávkuje studenou vodu, takže je vhodný také na recepty pro studené nápoje.


Ovládání

Na ovládání kávovaru není skutečně pranic složitého. Stačí zvednout horní část opatřenou logem značky, do filtru vložit kapsli, horní část zavřít a v zadní části nastavit páčku do polohy dávkování horké nebo studené vody. Dávkování se samo nepřeruší, takže musíte při přípravě u kávovaru stát a po dosažení požadovaného množství nápoje dávkování zastavit. Mezi každou kávou je potřeba počkat, než se přístroj dostatečně nahřeje. Zásobník na vodu se z přístroje snadno vyndává a plní vodou. Výrobce zakazuje jeho mytí v myčce nádobí. Kávovaru chybí pojistka, která by vám oznámila, že v zásobníku není dostatek vody, takže si před každou přípravou jeho obsah musíte zkontrolovat.

Jinak byste o kapsli zbytečně přišli. Kapsli musíte z držáku po každé přípravě vyjmout, jelikož výrobek nemá sběrnou nádobu na použité kapsle. V kávovaru je díky jednoduchému systému změny výšky možné připravovat nápoje v různě vysokých sklenicích. Je však škoda, že pro přípravu v nejvyšší sklenici (například pro latte) je potřeba odkapávací misku úplně odejmout, takže voda z trysky pak kape na podstavec, které musíte setřít hadříkem.

Údržba

Každodenní údržba kávovaru je snadná, i přestože nemá držák kapslí proti odkapávání. Při manipulaci s vyprázdněnou kapslí si dávejte pozor, jelikož v ní může být zbytek horké vody. Kapky horké vody se při přípravě mohou dostat také do prostoru kolem kávovaru. Dva indikátory vás upozorní na nutnost odvápnění a nemožný průtok vody. Výrobce Dolce Gusto doporučuje odvápnění provádět každé 3-4 měsíce.

Jak připravuje kávu

Kávu přístroj dokáže připravit opravdu bleskově. Výrobce uvádí, že se doba přípravy pohybuje kolem 40 sekund, ale ve skutečnosti je to zhruba 25 sekund. Espresso o objemu 40 ml vám zabere zhruba 20 vteřin, dalších 8 vteřin čekáte na nahřání a můžete začít připravovat durhou kávu. Co se týče spotřeby energie, tak kávovar ve vypnutém stavu spotřebovává zhruba 0,1 W. Při fázi s předehříváním, která je energeticky nejnáročnější, je spotřeba zhruba 1 460 W, což je přiměřená hodnota. Kávovar se při delší nečinnosti automaticky přepne do úsporného režimu. Při přípravě stroj vydává hluk o síle 54 dB, což z něj činí velmi tichý model. Ty nejtišší vydávají při dávkování zhruba 50dB hluk. Jistě vás potěší, že kapsle do tohoto kávovaru jsou velmi snadno dostupné. Seženete je snad v každém větším obchodě. Připravit v něm můžete rispetto, espresso, lungo, cappuccino, latte macchiato, horkou čokoládu, čaje i studené nápoje.

Přečtěte si recenze dalších kapslových kávovarů.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Krups Dolce Gusto Piccolo XS

Kávovar je díky svým kompaktním rozměrům vhodný i do menších kuchyní, ve kterých nezabere příliš mnoho místa. Je škoda, že výdej kávy se automaticky nezastaví, ale čeká na zastavení od vás. Výhodou však je snadné použití i údržba a také bohatá nabídka kapslí. Rozloučit se však musíte s přípravou dvou nápojů najednou. Jako nevýhodu spatřujeme to, že kávovar při dávkování stříká vodu do nejbližšího okolí a také to, že příprava začne i v případě, kdy v zásobníku na vodu není její dostatek. Kávovar se tedy snadno ovládá, ale je potřeba na něj při přípravě dohlížet.

PLUSY
 • tichý provoz
 • jednoduché ovládání
 • bohatá nabídka kapslí
 • nízká spotřeba energie
 • jednoduchá údržba
MÍNUSY
 • voda stříká ven
 • výdej kávy se automaticky nezastaví
 • chybí upozornění na nedostatek vody
 • nepřipravuje dvě kávy současně
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo