Recenze kávovaru Krups Evidence EA890110

Krups Evidence EA89 0110 je moderní espresso kávovar do domácnosti s elegantním bílým designem (Evidence EA890110 bílý / white). Nabízí 15 druhů přednastavených nápojů, včetně mléčných káv a čajů, ale také individuální nastavení. Na tomto kávovaru můžete připravovat 2 nápoje zároveň. OLED dotykový displej má jednoduché ovládání, přístroj se sám proplachuje a hlídá, kdy je potřeba se vyčistit.

Parametry

Typautomatický
Parní tlak15 bar
Příkon1450 W
Displejano (OLED)
Velikost nádobky na vodu2,3 l
Ovládánídotykové
Parní tryskaano
Samočištěníano
Odvápňováníano
Nahřívací plocha pro šálkyne
Příprava dvou šálků narázano
Zásobník na mlékone (možno dokoupit)
Šlehání mlékaano
Výdej horké vodyano
Standby režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Nastavení množství kávyano
Nastavitelná teplota vodyano
Použití mleté kávyne
Integrovaný mlýnek na kávuano (kovový konický mlýnek)
Zásobník na kávuano (260 g)
Zásobník na odpadano

Recenze

V sérii kávovarů EA89 od firmy Krups najdete také černou variantu 0810 (Evidence EA890810 černý / black) a varianty s kovovou úpravou (Evidence EA890D10 broušený hliník a Evidence EA890C10 broušený hliník a chrom). Rozdíl je u těchto modelů pouze v designu, proto vám tato recenze může posloužit ke zhodnocení všech těchto produktů. Rozměry kávovaru jsou: šířka 24 cm, výška 36,3 cm a hloubka 37,2 cm. Hmotnost je 8,4 kg.

Řada Krups EA89 nabízí také novější modely, například Evidence Plus EA894T10 titan, které disponují více funkcemi a jejich cena je o několik tisíc korun vyšší.

Ovládání

OLED dotykový displej lze nastavit do češtiny a provede vás jednoduše všemi fázemi přípravy nápoje až po čištění přístroje.

Pokud není některé z tlačítek podsvíceno, daná funkce v tuto chvíli není dostupná, slabě podsvícené tlačítko značí dostupnost funkce. Při průběhu konkrétního procesu je podsvícení výrazné. Jednotlivé funkce jsou poměrně jasně zobrazeny piktogramy. Jejich přesný význam najdete v návodu. V základním menu najdete 5 druhů kávy, zbytek ve „více“.

Přípravu nápoje lze kdykoliv během procesu zastavit stiskem tlačítka „zpět“. Přístroj se poté může půl minuty srovnávat.

Nastavení

Při prvním použitím kávovaru je nutné nastavit jazyk, jednotku míry (ml), datum a čas, jas displeje, aktivovat automatické proplachování přístroje, instalovat filtr a nastavit tvrdost vody (viz Čistění, podrobnosti v návodu k přístroji).

Máte-li již nastaveny zmíněné parametry, můžete začít s přípravou kávy. Výšku trysky nastavíte manuálně podle výšky sklenice nebo hrnku (maximálně 15,8 cm).

Před přípravou kávy se nastavují funkce DVA, DARK nebo EXTRA SHOT (viz Funkce).

Pro přípravu mléčných nápojů je nutné připojit na pravou stranu kávovaru trubičku na mléko (One Touch Cappuchino). Druhý konec trubičky vložíte do nádoby s mlékem nebo přímo do lahve / krabice s mlékem. Nádobka na mléko není součástí balení. Trubičku na mléko vložit i do krabice s mlékem nebo do jakékoliv vhodné nádoby, kterou máte doma. Zvolíte možnost Cappuccino nebo Macchiato (Latte). Lze nastavit délku pěnění mléka, čímž měníte množství mléka a pěny. Mléko můžete pěnit i samostatně. Našlehané mléko si zamilují zejména děti. Po skončení přípravy nápoje vám kávovar nabídne možnost propláchnutí okruhu mléka.

Při přípravě čaje si volíte mezi zeleným, černým a ovocným čajem, podle toho si přístroj zvolí vhodnou teplotu vody. Objem nastavíte dle potřeby. Výběr přípravy čajů rozhodně nepatří mezi běžné funkce všech kávovarů, za což tomuto modelu dáváme plusy navíc.

Dále můžete zvolit Ristretto, Doppio s dvojitým kávovým cyklem nebo Americano s větším množstvím vody.

Čištění

Zásobník na odpad je nutné vyprázdnit po přípravě 10 káv. Odkapávací misku / tácek je také nutné pravidelně vylévat a oplachovat.

Výrobce doporučuje používání filtrovacího systému Claris-Aqua Filter System, který se přišroubuje ke spodní části nádržky na vodu. Jedna kazeta je součástí balení. Na výměnu „patrony“ filtru vás kávovar upozorní (zhruba každé 2 měsíce nebo po každých 50 litrech přefiltrované vody). Odvápňování přístroje je doporučeno každé 3 měsíce (při přípravě 4 káv denně), opět vás upozorní indikátor odvápňování. Přístroj se po každém použití automaticky proplachuje vodou.

Dobrou péčí o váš kávovar si zajistíte jeho dlouhou životnost. Podrobný postup pro čištění jednotlivých částí kávovaru najdete v uživatelské příručce nebo jako video návody na youtube.

Do kávovaru byste neměli sypat mastná či karamelizovaná kávová zrna ani ním našlehávat ochucená mléka nebo smetanu. Přístroj by se mohl poškodit.

Příslušenství One Touch Cappuccino byste měli čistit po každém použití.

Voda v kávovaru

Do kávovaru můžete s klidem používat i obyčejnou vodu z vodovodu (někdo preferuje balenou vodu). Kávovar je možné nastavit tak, aby zohledňoval tvrdost vody. Tovární nastavení je na stupni tvrdosti 3, je možné ho překalibrovat na 0 – velmi měkká, 1 – měkká, 2 – středně tvrdá, 3 – tvrdá, 4 – velmi tvrdá. Tvrdost vody zjistíte při instalování přístroje díky testovacímu papírku, který najdete v balení. Informace o tvrdosti vody zjistíte také od svého dodavatele vody. Pokud přístroj nepoužíváte déle jak dva dny, vodu v nádržce vylijte a použijte čerstvou.

Funkce

Pokud máte pravidelný režim, oceníte programovatelné automatické vypnutí / zapnutí přístroje. Nastavit lze individuální požadavky, je však nutné, aby byl na kávovaru nastaven přesný čas. Můžete zvolit například automatické zapnutí ráno, když vstáváte do práce nebo odpoledne, když se vracíte. Kávu si poté připravíte rychle stiskem tlačítka, nemusíte čekat na zapnutí přístroje. Lze také nastavit jednotlivé dny. Automatickým vypnutím zase zajistíte úsporu energie.

Před přípravou kávy lze zvolit některé z doplňkových funkcí – DVA, DARK nebo EXTRA SHOT. Funkce DVA pro přípravu dvou šálků nápoje, funkce DARK zvyšuje intenzitu kávy. Funkci DARK můžete v nastavení nastavit dlouhodobě pro všechny další připravované nápoje. Dále můžete před přípravou nápoje jednorázově zvolit funkci EXTRA SHOT, která přidá do nápoje jedno espresso navíc. Tato funkce lze také nastavit dlouhodobě.

Při přípravě nápojů s mléčnou pěnou využijete systém na pěnění mléka – funkce one-touch-cappuccino (viz Nastavení).

Jak připravuje kávu

Přístroj nabízí 15 druhů teplých nápojů, které připraví automaticky, a to espresso, dvojité espresso, káva, dvojitá káva, ristretto, doppio, americano, cappuccino, dvojité cappuccino, latte, dvojité latte, mléčná pěna, zelený čaj, černý čaj a ovocný čaj. Vlastnosti nápoje si ale můžete nastavit i individuálně. Nastavit lze například síla kávy, objem nebo teplota. Displej vám ukazuje průběh přípravy. Většinu nápojů můžete připravit rovnou dvakrát (funkce DVA).

Kávová zrna se melou těsně před přípravou nápoje. Jemnost mletí můžete nastavit manuálně, na výběr máte ze 3 stupňů. To je v porovnání s jinými výrobci méně, některé kávovary disponují až 10 stupni mletí. Obecně platí, že čím jemnější mletí, tím je káva silnější a pěna hustší. Je dobré si postupně vyzkoušet, která možnost vám bude nejlépe vyhovovat, tedy jaká káva vám bude nejvíce chutnat. Pro přípravu velkých kávových nápojů (220 ml) je zde automatický cyklus dvojitého mletí.

Kávovar připravuje teplé nápoje, zachce-li se vám ale v létě studeného, do kávovaru nelijte chlazenou vodu. Nastavte nejnižší teplotu a výsledný nápoj ochlaďte kostkami ledu. Množství kávy lze nastavit i během přípravy, průběh lze kdykoliv zastavit.

Zkušenosti

 • Pokud při prvním použití najdete v novém přístroji zbytky kávy, nelekejte se, že je z druhé ruky. Krups totiž každý přístroj testuje.
 • V základní výbavě se nenachází nádobka na mléko. Tu je možné dokoupit zvlášť nebo hledat konkrétní model kávovaru, kde je v názvu uvedeno „s nádobkou na mléko“. Kompatibilní nádobky najdete u výrobce. Někoho by mohla odrazovat nutnost instalace trubičky na mléko a následné čištění systému One Touch Cappuccino pokaždé, když si chcete připravit mléčný nápoj.
 • Možnost přípravy horké čokolády kávovar nemá.
 • V příslušenství u těchto modelů také nenajdete nahřívací plochu pro šálky, ty by ale pro výbornou kávu předehřáté být měly. Můžete je nahřát teplou vodou.
 • Kávovar nemá zásobník na již umletou kávu, což by ale milovníkům čerstvé kávy vadit nemělo.

Uživatelé jsou s tímto kávovarem velmi spokojeni, oceňují především jednoduchou obsluhu, hezký design a snadnou údržbu.

Hledáte levnější automatické kávovary?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Krups Evidence EA890110

Kávovar Krups Evidence EA890110 si zamilují všichni, kteří si potrpí na dobrou kávu, ale nechtějí její přípravou ztrácet drahocenný čas. Díky zásobníku na kávu máte záruku čerstvě namleté kávy při přípravě každého šálku. Ke kávovaru sice nedostanete nádobku na mléko, ale trubičku na mléko je možné vložit do krabice s mlékem či do jiné vhodné nádoby, do které nalijete mléko. Ovládání vám usnadní velký displej. Jako drobnou nevýhodu vidíme pouze tři stupně regulace hrubosti mletí kávy, poměrně vysokou pořizovací cenu a absenci ohřívací části na šálky.

Ovládání
8.5
Funkce
9
PLUSY
 • jednoduchá obsluha
 • proplach po každém použití
 • automatická údržba
 • volba 3 druhů čaje
MÍNUSY
 • vysoká pořizovací cena
 • absence ohřívací části na šálky
 • regulace hrubosti mletí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. NEKUPOVAT!!! po dvou a půl letech bezproblémového provozu, kávovar začal hlásit chybu – neustále spouštěl automatické čištění. V autorizovaném servisu nám bylo sděleno, že vnitřní používané díly jsou poslední dobou nekvalitní. Nacenění opravy? 9500 Kč – výměna termobloku a nějakého pístu…. u kávovaru za cca 15 000 Kč (před 2,5 lety, nyní cca 10 tis. Kč) nesmysl. Raději koupím jiný se zárukou. Čekal bych že kávovar za danou cenu vydrží aspoň 5 let. Navíc kávovar nejde nijak otevřít – případně vyčistit, jak tomu je u jiných kávovarů – musíte čistit jen v servisu. Již předchozí KRUPS se po cca dvou a půl letech pokazil – na kapsle Nespresso. Tudíž KRUPS již nikdy více!

  • Dobrý den,

   moc díky za vaši zkušenost pro ostatní čtenáře. Cena opravy je pochopitelně zcela nesmyslná a přesně jak píšete, tak za daných podmínek dává mnohem větší smysl koupě nového výrobku se zárukou.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo