Recenze Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Malý pomocník Krups KP 100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo vás nejvíce ohromí svou nízkou pořizovací cenou a malými rozměry. Ideálně se hodí do domácnosti o dvou členech. Pro vícečetnou rodinu však není ideální volbou, protože objem zásobníku na vodu je jen 0,6 litrů, což vystačí na přípravu 6 espress nebo 2 latté. Omezující je také fakt, že kávovar nemá předem nastavené množství vody pro určitý typ kávy, takže si objem regulujete sami. Je tedy nutné u kávovaru stát, protože výdej vody se sám nezastaví. Chcete se o kávovaru dozvědět víc? Čtěte dál!

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1500 W
Objem zásobníku na vodu0,6 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Příprava teplých i studených nápojůne
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníano
Automatické zastavení dávkování vodyne
Více barevných variantano
Výška29 cm
Šířka16 cm
Hloubka22 cm
Hmotnost2,4 kg
Kapsle jako dárekano

Ovládání

Kávovar se uvádí do chodu tím, že jej zapnete do elektřiny. Poté stiskněte tlačítko Zapnout/Vypnout na levé straně kávovaru. Tlačítko se nejdříve oranžově rozbliká, což znamená, že se kávovar nahřívá. Jakmile se nahřeje na provozní teplotu, tlačítko svítí nepřetržitě zeleně. Pro vložení kapsle musíte nejdříve uvolnit ovládací páku směrem nahoru, abyste mohli vytáhnout držák na kapsli. Po vložení kapsle zasuňte držák zpět do kávovaru. Zasunutí je snadné, protože kávovar i držák je opatřen magnetem, takže držák do kávovaru snadno zapadne. Po zasunutí držáku s kapslí dejte ovládací páku směrem dolů. Tím se aktivuje jehla, která propíchne víčko kapsle. Pro dávkování kávy posuňte pohyblivou páčku pro dávkování vody buď doleva, nebo doprava, podle toho, zda si chcete připravit studený nebo horký nápoj. Dávkování kávy se nezastaví automaticky, takže musíte u kávovaru stát a hlídat si doporučenou hladinu. Pro zastavení dejte pohyblivou páčku doprostřed. Pokud si připravujete mléčný kávový nápoj s mlékem, přečtěte si pečlivě návod, jakou kapsli použít nejdřív. V některém případě se jako prví používá kapsle s mlékem, v jiném případě nejdříve kapsle s kávou a až poté s mlékem.
 • Pro přípravu Cappuccina, Cappuccina ice a Latté macchiata se nejdříve používá kapsle s mlékem a až poté s kávou.
 • Pokud si chcete připravit Chococino použijte nejdříve kávovou kapsli a až poté kapsli s mlékem.
Každá kapsle má na víčku určitý počet čárek, které označují kolik mililitrů se má z kapsle připravit. Na kávovaru není možné si množství nastavit, takže si dávkování vody musíte ohlídat sami a množství odhadnout. Příprava jednotlivých nápojů v ml:
 • Espresso Intenso, Espresso Ristretto – 40 ml,
 • Expresso – 60 ml,
 • Café Lungo – 120 ml,
 • Cappuccino – 20 ml mléka, 40 ml kávy,
 • Chococino – 100 ml kávy, 110 ml mléka,
 • Latté Macchiato – 170 ml mléka, 50 ml kávy,
 • Aroma, Caffé Crema Grande – 200 ml
 • Cappucino Ice – 135 ml mléka, 105 ml kávy.
Po přípravě kávy kapsli vyhoďte a držák opláchněte pod tekoucí vodou. Odkapávací misku umyjte a vysušte. Podle výšky sklenice si můžete upravovat výšku odkapávače. Pokud budete připravovat krátké kávy, jako je Espresso Intenso nebo Espresso Ristretto, dejte odkapávací šálek co nejblíže ústí kávovaru, aby káva nestříkala kolem. Pokud připravujte dlouho kávu typu Latté Macchiato, posuňte odkapávací tácek co nejníže, aby se vám sklenička pro přípravu nápoje vešla pod ústí kávovaru.

Údržba

První použití Pokud máte přístroj nový z výroby, je potřeba před první přípravou kávy provést proplach trubek, aby se z nich dostaly případné nečistoty. Zásobník na vodu naplňte, až po rysku max. Zapněte kávovar a počkejte, až se nahřeje (tlačítko bude svítit zeleně). V zásobníku na kapsli by měla být vložená plastová vložka, která simuluje kapsli. Manuální páčku posuňte doleva pro přípravu studené vody a nechte ji protékat 60 vteřin. Poté páčku vraťte do prostřední polohy a posuňte doprava pro přípravu horké vody. Stejně jako studenou, nechte i horkou protékat 60 vteřin. Pod ústí kávovaru vložte dostatečně velkou sklenici, aby měla voda během proplachu kam téct. Jakmile propláchnete oba okruhy, vytáhněte plastovou kapsli a kávovar je připravený pro přípravu kávy. Jak na odvápnění Kávovar je potřeba pravidelně odvápňovat, ideálně po 3 měsících používání nebo po 400 vydaných kávách. Na nutnost odvápnění vás kávovar upozorní tak, že se tlačítko pro Zapnutí/Vypnutí rozbliká žlutou barvou.
 1. Ze zásobníku na vodu vylijte všechnu vodu.
 2. V nádobě si připravte roztok na odvápnění. Vlijte do ní přípravek na odvápnění, který doporučuje výrobce a smíchejte ho s 0,5 l vody.
 3. Celou směs nalijte do zásobníku na vodu a dejte ho zpět do kávovaru.
 4. Pod kávovou výpusť postavte nádobu, do které se vejde nejméně 0,6 l vody.
 5. Tlačítko Zapnout/Vypnout držte stisknuté po dobu 5 vteřin, dokud nezačne žlutě blikat.
 6. Páčku dejte do polohy Horká voda a nechte vodu vytékat asi 45 vteřin.
 7. Páčku vraťte do prostřední polohy a nechte ji tam asi 5 minut. Poté ji posuňte doleva na polohu Studená vodu a nechte vodu protékat asi 45 vteřin.
 8. Poté vylijte vodu z nádoby, do které tekla voda, a nechte kávovar 5 minut odpočívat.
 9. Pokud v zásobníku na vodu zbyl nějaký roztok, vylijte ho a zásobník naplňte až po rysku MAX čistou vodou.
 10. Kávovar propláchněte čistou vodou. Na polohu Horká i Studená voda nechte vodu vytékat 45 vteřin. Mezi jednotlivými polohami není nutná 5minutová pauza.
 11. Zásobník na vodu opět naplňte čistou vodou a můžete připravovat kávu.
Jak na čištění kávovaru U kávovaru je také nutné udržovat jeho povrch a dávkovací trysku. Povrch kávovaru udržujte buď vlhkou houbičkou, nebo měkkou navlhčenou utěrkou. Rozhodně nepoužívejte abrazivní prostředky nebo houbičky s abrazivní stranou. Hrozilo by poškrábání spotřebiče. Pravidelně udržujte také vnitřní část hlavy kávovaru, ideálně kartáčkem obaleným papírovou utěrkou nebo hadříkem. Jednou za čas je dobré kávovar propláchnout, a to tak, že pohyblivou páčku umístíte nejdřív na polohu Horká voda a poté na Studená voda. Trysku (jehlu) pročistíte speciálním nástrojem na čištění, který najdete na zadní straně kávovaru, na zádech mezi stěnou kávovaru a stěnou zásobníku na vodu. Na stěně (zádech) kávovaru se nachází malý otvor, ve kterém je smotaný ostrý drátek.
 1. Kávovar vypněte z elektřiny.
 2. Zvedněte bezpečnostní páku a vyndejte držák na kapsle.
 3. Spusťte bezpečnostní páku. Tím se uvolní dávkovací tryska.
 4. Do dávkovací trysky vsuňte čisticí drátek a několika pohyby odstraňte veškeré usazeniny.
 5. Zásobník na vodu naplňte čerstvou vodou a zacvakněte ho do kávovaru.
 6. Pod výpusť kávy položte nádobu, do které bude voda téct.
 7. Kávovar zapněte, a jakmile bude připraven na provoz, posuňte páčku do polohy Horká voda.
 8. Vodu nechte protékat asi 2 minuty.
 9. Poté kávovar vypněte, otřete hadříkem a můžete připravovat kávu.

Jak připravuje kávu

Příprava kávy v tomto kávovaru není nijak složitá. Stačí jen zvednout jisticí páku, vysunout držák na kapsli, vložit do něj kapsli, zacvaknout zpět a posunout páčku na výdej horké nebo studené vody. Ovládání je sice snadné, ale rozhodně by nezaškodilo, kdybyste si na kávovaru mohli navolit intenzitu (velikost) kávy. Kapsle je sice označená symbolem množství kávy, ale to už si na kávovaru nastavit nemůžete. Některé kávovary disponují stupnicí, která odpovídá počtu čárek, které jsou uvedeny na kapsli. Jiné mají možnost nastavení velikosti šálku podle typu kávy. Tento kávovar však nemá ani jedno ani druhé. Množství kávy v hrníčku tak musíte odhadnout od oka, protože dávkování se samo nezastaví. Je nutné, abyste páčku uvedli do prostřední polohy (stop). Odhad množství kávy se tedy budete muset naučit stylem pokus omyl. Je tu možnost, že si ze začátku budete dělat na sklenici/šálek značky, ale to se nám zdá velmi nepraktické a nepohodlné, Je však pravda, že od kávovaru za pár stovek nemůžeme čekat zázraky. Jednou z pozitivních vlastností, alespoň jak to vidí výrobce, jsou opravdu malé rozměry, takže vám kávovar v kuchyni nezabere skoro žádné místo. Na druhé straně se však kompaktní rozměry podepsaly na velikosti zásobníku na vodu, který je pouze 600 ml, takže na jedno naplnění připravíte jen 6 espress nebo 6 cappuccin nebo 2 latté, a to se nám zdá poměrně málo. Vodu tedy budete muset častěji doplňovat. Při pořízení tohoto typu kávovaru se připravte na poměrně velký hluk a vibrace, které při přípravě a dávkování kávy vydává. Někdy je nutné hrneček přidržovat na odkapávací misce, aby nespadl. Celkový dojem z designu kazí červený síťový kabel, který se k celkovému vzhledu kávovaru vůbec nehodí. Co se týče údržby, ta je nenáročná. Povrch stačí pravidelně otírat navlhčeným ubrouskem a odvápnění je mnohem snazší a trvá mnohem kratší dobu (kolem 2 minut) než u pákových nebo plnoautomatických kávovarů. Na nutnost pročištění nebo odvápnění vás přístroj upozorní tak, že se kontrolka pro zapnutí a vypnutí rozbliká žlutě. V tomto momentě můžete provést buď proplach anebo odvápnění. U přístroje oceňujeme možnost nastavení odkapávací misky do různých výšek, takže se pod výpusť vejdou i vyšší skleničky pro přípravu latté nebo jiných větších nápojů. Rozhodně nesmíme zapomenout ocenit také možnost přípravy jak teplých, tak studených nápojů. Protože to jiné kávovary než Nescafé Dolce Gusto neumí. V létě si tak můžete vychutnat lahodné osvěžující nápoje. Velmi příznivá je pořizovací cena.

Zkušenosti

 • Kávovar se nesmí používat pouze na přípravu horké vody, např. čaj.
 • Pro odvápňování nepoužívejte ocet.
 • Držák na kapsle je možné mít v myčce na nádobí.
 • Zásobník na vodu a odkapávací misku s mřížkou není možné mýt v myčce.
 • Do kávovaru je možné vkládat i neoriginální kapsle.
 • Pokud tlačítko pro zapnutí a vypnutí bliká neustále červeně, bude nutné dát kávovar reklamovat (pokud je v záruce).
 • Tento model kávovaru je možné pořídit také v červené barvě pod názvem Krups KP1006CE NESCAFÉ DOLCE GUSTO Piccolo manuální kapslový červený.
Zjistit cenu Tento kávovar můžete porovnat s dalšími v testu kapslových kávovarů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5 Total Score
Krups KP100BCE Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Na kávovaru je asi nejlákavější opravdu nízká pořizovací cena a kompaktní rozměry, díky kterým nezabere v kuchyni příliš mnoho místa. Příjemná je také možnost připravení i studených nápojů. Na druhé straně však přístroj vydává opravdu velký hluk a vibrace, nádobu na vodu je malá. Objem kávy si musíte regulovat sami.

PLUSY
 • nízká cena
 • kompaktní rozměry
 • možnost přípravy studených nápojů
MÍNUSY
 • hlučný
 • chybí automatické zastavení dávkování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo