Recenze Krups KP110531 NESCAFÉ DOLCE GUSTO Oblo

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Designový výrobek Krups KP 110531 Nescafé Dolce Gusto Oblo potěší nejen milovníky kávy, ale také designu. Díky průhledu můžete snadno zkontrolovat, kolik vody vám v nádobce zbývá. Objem zásobníku na vodu nepatří k nejmenším, ale rozhodně ne také k největším. Pro dvě osoby ideální. Připravte se však na otravný hluk a silné vibrace, které výrobek během přípravy kávy vydává. Přečtěte si, jak dopadlo naše hodnocení.

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1500 W
Objem zásobníku na vodu0,8 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Příprava teplých i studených nápojůano
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníano
Automatické zastavení dávkování vodyne
Více barevných variantano
Výška31,5 cm
Šířka24,5 cm
Hloubka18 cm
Hmotnost2,5 kg
Kapsle jako dárekano

Ovládání

Kávovar se ovládá stejně jednoduše, jako jiné automatické kapslové kávovary. Stačí jen naplnit zásobník na vodu, zapnout přístroj do elektřiny, vložit kapsli do držáku na kapsle, zajistit ho a stisknout tlačítko Zapnout/Vypnout. Držák na kapsli je umístěn v přední části kávovaru. Aby došlo k přípravě kávy, je nutné v horní části kávovaru zavřít zavírací páku, díky které dojde k perforaci víčka kapsle. Vysune se tryska, která víčko propíchne a do kapsle vpustí vodu. Při dokončení nápoje zavírací páku otevřete směrem nahoru, tím se uvolní kapsle, kterou můžete vyhodit do odpadkového koše. Kávovar se zapíná tlačítkem Zapnout/Vypnout, které se nachází na horní straně, vpravo, spotřebiče. Když se spotřebič zahřívá na provozní teplotu, bliká červeně. Zahřívání trvá zhruba 40 vteřin. V tomto okamžiku se nedoporučuje připravovat nápoj, protože by nemusel mít patřičnou chuť a teplotu. Během červeného blikání se také nesmí, po dokončení přípravy nápoje, vytahovat použitá kapsle. Tu můžete vyndat až v momentě, kdy tlačítko svítí zeleně. Zelená barva značí, že je kávovar dosáhl požadovaného teploty a je možné ho začít používat. Pokud se kontrolka svítí žlutě (oranžově), znamená to, že je přístroj potřeba pročistit a odvápnit. O procesech čištění a odvápnění jsme se rozepsali v kapitole Údržba. Aby došlo k dávkování vody, je nutné posunout pohyblivou páku buď směrem doprava – Horká voda, nebo směrem doleva – Studená voda. Pozice uprostřed slouží k zastavení výdeje vody. Dávkování vody se nezastaví samo, takže je nutné u kávovaru stát a pohlídat si doporučené množství. Jakmile hladina v šálku dosáhne požadovaného množství, posunete páku do prostřední pozice Stop. Doporučené množství kávy, případně mléka najdete graficky znázorněné na každé kapsli. Nápoje mají různé velikosti, podle kterých budete volit i velikost hrníčku. Díky pohyblivé odkapávací misce si můžete nastavit nejvhodnější polohu tak, aby káva nestříkala kolem a tekla přímo do šálku. Velikosti a příprava jednotlivých nápojů:
 • espresso ristretto – 35 ml kávy,
 • espresso intenso – 50 ml kávy,
 • lungo – 120 ml kávy,
 • cappuccino – 200 ml mléka, 40 ml kávy,
 • chococino – 100 ml kávy, 110 ml mléka,
 • latte macchiato – 170 ml mléka, 50 ml kávy,
 • chai tea latte – 120 ml mléka, 100 ml chai tea,
 • cappuccino ice – 135 ml mléka, 105 ml kávy.
Pro přípravu mléčných kávových nápojů se někdy používá jako první kapsle s mlékem, jindy zase kapsle s kávou. Proto je nutné se držet návodu.
 • Pro přípravu cappuccina, latté macchiata, chai tea latte, cappuccino ice použijte nejdříve kapsli s mlékem, a poté kapsli s kávou.
 • Příprava chococina vyžaduje nejprve kapsli kávovou a až poté mléčnou.
Po každé přípravě vyhoďte použitou kapsli a držák propláchnete z obou stran vodou.

Údržba

První použití Než začnete připravovat první kávu, je nutné provést propláchnutí přístroje, aby se z trubek dostaly případné nečistoty.
 1. Do zásobníku nalijte čistou vodu až po rysku MAX a spotřebič zapněte do elektřiny.
 2. Pod kávovou výpusť postavte dostatečně velkou nádobu o objemu alespoň 1 l.
 3. Zapněte kávovar tlačítkem Zapnout/Vypnout a počkejte, až se tlačítko zeleně rozsvítí.
 4. Pohyblivou páčku posuňte do polohy Studená voda a vodu nechte protékat asi 60 vteřin.
 5. Páčku vraťte do polohy Stop, tlačítko Zapnout/Vypnout bude 5 vteřin červeně blikat.
 6. Jakmile se tlačítko rozsvítí zeleně, posuňte pohyblivou páčku do polohy Horká voda a vodu nechte protékat také alespoň 60 vteřin.
 7. Nádobu na vodu vylijte a do zásobníku doplňte vodu.
 8. Přístroj je připraven k použití.
Jak na odvápnění Odvápnění je proces, který byste měli provádět každé 3-4 měsíce. Ovšem na nutnost odvápnění vás přístroj sám upozorní tím, že tlačítko svítí stále oranžově. Dalším signálem může být, že káva vytéká jen po kapkách, nebo nemá dostatečnou teplotu.
 1. V nádobě smíchejte 0,5 l vody s odvápňovacím prostředkem.
 2. Směs nalijte do zásobníku na vodu a vložte do kávovaru.
 3. Do kávovaru vložte prázdný držák na kapsle a zavřete aretační páku.
 4. Pod kávovou výpusť umístěte nádobu na vodu, která bude mít objem alespoň 1 l.
 5. Vypínač na kávovaru stiskněte na 5 vteřin, dokud nezačne blikat oranžově, poté se přístroj přepne do odvápňovacího režimu.
 6. Pohyblivou páčku posuňte do polohy Horká voda a nechte vytéct veškerou vodu ze zásobníku.
 7. Po vyprázdnění zásobníku posuňte pohyblivou páčku doprostřed, do pozice Stop.
 8. Počkejte 2 minuty, než se odvápňovací proces dokončí.
 9. Nádobu, která zachytávala vodu pod výpustí, vylijte a zásobník na vodu vypláchněte a naplňte čistou vodu.
 10. Pohyblivou páčku dejte opět do polohy Horká voda a nechte vytéct asi polovinu vody ze zásobníku. Poté páčku vraťte do polohy Stop.
 11. Nyní páčku posuňte od polohy Studená voda a nechte vytéct zbytek zásobníku.
 12. Tím se dokončí proplach kávovaru od odvápňovacího prostředku. Pohyblivou páčku dejte do polohy Stop.
 13. Do zásobníku na vodu nalijte čistou vodu, kávovar vypněte, poté zapněte a můžete opět připravovat kávu.
Jak na čištění Kávovar můžete proplachovat i bez odvápňovacího roztoku. Propláchnutí se dělá horkou vodou po dobu 10 vteřin. Celý kávovar, protože je vyrobený z plastu, stačí jen lehce otřít vlhkou utěrkou. Rozhodně pro údržbu nepoužívejte abrazivní prostředky, nebo abrazivní stranu houbičky, která by mohla povrch kávovaru poškrábat. Držák na kapsle je možné mýt v myčce. Ovšem zásobník na vodu, odkapávací misku ani mřížku v myčce mít nesmíte. K jejich údržbě vám postačí tekoucí voda. Pravidelně udržujte také prostor kolem výpusti kávovaru, a to vlhkou utěrkou nebo ubrouskem. Pokud z kávovaru vytéká málo vody, je nutné pročistit trysku přiloženou jehlou. Jedná se o ostrý smotaný drátek, který najdete v zadní horní straně kávovaru. Jehlu vsuňte do trysky a několika pohyby odstraňte usazeniny. Po tomto kroku se většinou doporučuje provést proces odvápnění.

Jak připravuje kávu

Kávovar jistě na první pohled zaujme svým neotřelým designem, kvůli kterému se hodí převážně do moderních domácností. Rádi bychom upozornili na možnost nastavovat si výšku odkapávací misky, která v každé poloze svým způsobem mění vzhled kávovaru. Pokud je na nejnižší poloze, je vnitřní kruh kolem dávkovacího prostoru ucelený. Pokud ji umístíte výš, z kruhu se stane obrazec moderního vzezření. Co ovšem musíme designu vytknout je ohyzdný červený kabel, který se nehodí k modelům, které nejsou červené barvy a působí tak, jak se říká „jako pěst na oko“. Ale to je jen na okraj, co může zaujmout oko milovníka moderního umění. Design má také svoje funkční vlastnosti, a to především v tom, že díky průhledu vidíte, kolik vody vám zbývá v zásobníku. To shledáváme jako velmi praktickou vychytávku, díky které nemusíte otáčet s celým kávovarem, abyste se podívali, kolik vody v zásobníku aktuálně je. Z praktického hlediska oceňujeme, že zásobník na vodu nepatří k nejmenším, ale rozhodně se nemůže pyšnit ani megalomanskými rozměry. Objem 800 ml vám vystačí na přípravu 16 espress nebo 3 cappuccin nebo 3 latté. Obloukový design, kterému odpovídá také název přístroje, s sebou však nese i některé úskalí. Zásobník na vodu se z kávovaru vytahuje o něco hůř, než tomu může být u kávovarů, které mají rovná záda. Ovšem nejedená se o nic tragického a chce to zkrátka jen získat ten správný grif. Co se nám rozhodně nelíbí, je absence automatického zastavení dávkování. Co na tom, že na kapsli najdete označení doporučeného množství nápoje, když objem v hrníčku nedokážete odhadnout. Jednoduše řečeno, káva z výpusti teče neustále, takže záleží jen na vás, kdy ji zastavíte. Ano, praktické je, že si objem kávy v hrnečku můžete přizpůsobit vlastním požadavkům. Otázkou však je, jestli v tom případě není označení doporučeného množství na kapsli zbytečné. Správného objemu a s ním související chuti tedy dosáhnete metodou „pokus-omyl“. Některé kávovary již mají předem nastavené množství vody pro přípravu vyváženého nápoje a myslíme si, že v této cenové kategorii je možné je na trhu najít. Líbí se nám však automatické upozornění na nutnost odvápnění. Kontrolka svítí oranžově, takže vidíte signál, že je na čase přístroj odvápnit. Proces odvápnění je navíc velmi snadný a zabere vám zhruba 3 minuty, což není mnoho. Díky možnosti změnit výšku odkapávací misky si můžete výšku přizpůsobit velikosti hrnečku. Připravte se však na to, že při přípravě budou stopy od kávy vidět v okolí vnitřní části hlavy kávovaru, proto doporučujeme po každé přípravě tato místa otřít, aby na nich káva nezasychala. Některé sklenice se širokým dnem se nemusí na odkapávací tácek pohodlně vlézt. Při přípravě se také připravte na poměrně otravný hluk, který kávovar vydává a také poměrně velké vibrace. Po dokončení přípravy kávy z výpusti ještě dlouho odkapává voda.

Zkušenosti

 • Zásobník na vodu, odkapávací misku a mřížku není možné umývat v myčce.
 • Držák na kapsle je možné umývat v myčce.
 • Pokud kapsle nejde z kávovaru vyjmout, je pravděpodobně pod tlakem, takže počkejte 20 minut, než se tlak sníží, a poté kapsli vyndejte.
 • Odvápnění neprovádějte octem, ten může negativně ovlivnit chuť nápoje.
Zjistit cenu Nelíbí? Zkuste porovnat další kávovary na kapsle v testu.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Krups KP110531 NESCAFÉ DOLCE GUSTO Oblo manuální kapslový červený

U kávovaru nám hodně chybí automatické zastavení dávkování. V této cenové relaci si jistě na trhu vyberete model, který automatické zastavení bude mít. Větší by mohla být také nádoba na vodu. Plusové body kávovar získává za designové zpracování a snadnou vizuální kontrolu hladiny vody v zásobníku.

PLUSY
 • snadná kontrola hladiny vody
 • designové zpracování
MÍNUSY
 • hlučný provoz
 • absence automatického zastavení dávkování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobry den ,koupila jsem si kavovar Nescafe Dolce gusto a po pouziti kapsle mi v ni zustava plno vody a kapsle nikdy neni prazdna ,pouzila jsem late caramel a v kapsly mlika po pouziti zustala voda a karamel kapsle tam zustaly zrnka s vodou ,muzete mi napsat proc ty kapsle nejsou prazdne po pouziti?dekuji za odpoved

  • Dobrý den,

   toto se mi nestalo, možná problém s konkrétním druhem kapslí? Napadlo mě ještě zkusit podporu přímo od výrobce: https://www.nespresso.com/cz/cs/kavovary-asistence#!/Creatista/reseni-problemu

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo