Recenze Krups KP1201CS NESCAFÉ DOLCE GUSTO Mini Me

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kávovar Krups KP 1201CS Nescafé Dolce Gusto Mini Me se rozhodně uživí i ve větší rodině. Samozřejmě větší objem zásobníku na vodu (0,8 l) by nezaškodil, ale i tak kávovar zvládne připravit zhruba 13 espress, což na ranní a dopolední kávu bude stačit. Jeho velkou předností je volič množství kávy a také automatické zastavení dávkování vody. Vzhledem k ceně ho můžeme označit slovním spojením „dobrý poměr cena/výkon“. Přečtěte si, jak obstál v očích našich odborníků!

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1500 W
Objem zásobníku na vodu0,8 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Příprava teplých i studených nápojůano
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníano
Více barevných variantano
Výška30,5 cm
Šířka24 cm
Hloubka30,5 cm
Hmotnost2,5 kg
Kapsle jako dárekano

Ovládání

Kávovar uvedete do provozu tím, že elektrickou šňůru zapojíte do zásuvky. Pro spuštění kávovaru slouží tlačítko Zapnout/Vypnout, které najdete na horní straně kávovaru. Na horní straně kávovaru se nachází také pohyblivá páčka pro zvolení výdeje teplé nebo studené vody. Studená voda je vlevo, horká vpravo. Pozice uprostřed je Stop. Horní část kávovaru je označena několika proužky s pohyblivým jezdcem. Jedná se o ovladač množství kávy/mléka v šálku. Díky možnosti nastavit si množství tekutiny v šálku je zastavení výdeje automatické, takže jakmile je v hrnečku nastavené množství, výdej vody nebo mléka se sám přeruší. Část s ovladačem množství kávy/mléka v šálku také slouží jako zavírací páka, která zaaretuje nebo uvolní držák na kapsli. Kapsle se vkládá do držáku na kapsli, který je umístěný na v horní přední části přístroje. Na víčku je kapsle označena určitým počtem vyplněných proužků, stejný počet je nutné nastavit i na ovladači množství, abyste dosáhli vyrovnané chuti. Pro přípravu nápojů s mlékem je nutné se řídit pokyny, které najdete buď v manuálu, nebo na krabici, ve které kapsle obdržíte. Některé nápoje se připravují nejdříve z kapsle s mlékem a až poté se do držáku vkládá kapsle s kávou, jiné obráceně.

Postup přípravy jednotlivých nápojů

 • Cappuccino, latte macchiato , chai tea latte, cappuccino ice – nejdříve kapsle s mlékem, poté kapsle s kávou.
 • Chococino – nejdříve kapsle s kávou, poté kapsle s mlékem.
Jednotlivé nápoje se liší svým objemem, a proto je každý nápoj určen do jinak vysoké sklenice. Díky pohyblivé odkapávací misce si můžete její výšku nastavit podle toho, do jak velkého šálku kávu připravujete.

Velikost jednotlivých nápojů:

 • espresso ristretto – 40 ml,
 • espresso intenso – 60 ml,
 • lungo – 120 ml,
 • cappuccino – 240 ml,
 • chococino – 210 ml,
 • latte macchiato, chai tea latte – 220 ml.
Kávovar umožňuje připravovat i studené nápoje. Ty se připravují z kapslí, které mají modré víčko.

Údržba

První použití

Než začnete v kávovaru poprvé připravovat kávu, je dobré provést propláchnutí, díky kterému se z přístroje dostanou pryč případné nečistoty.
 • Naplňte zásobník na vodu až po rysku MAX a dejte ho do kávovaru.
 • Stiskněte tlačítko Zapnout/Vypnout. Během 30 vteřin bude tlačítko červeně blikat, jakmile se kávovar nahřeje na provozní teplotu, tlačítko se rozsvítí zeleně.
 • Ovladač množství nastavte na maximum (to znamená, že jej posunete odspodu až úplně nahoru).
 • Páčku posuňte na stranu studeného vody a počkejte, dokud se sama nevrátí do pozice stop.
 • Tlačítko bliká červeně, poté posuňte páčku na stranu horké vody a počkejte, odkud se páčka nevrátí do pozice stop.
 • Nyní zásobník naplňte čerstvou vodou a můžete začít připravovat kávu.

Jak na údržbu kávovaru

Kávovar byste měli jednou za čas vyčistit. Pravidelná údržba zahrnuje propláchnutí kávovaru:
 • zásobník naplňte vodou a ovladač množství nastavte na maximum,
 • až bude tlačítko svítit zeleně, posuňte páčku na stranu horké vody a nechte přístroj propláchnout,
 • jakmile je propláchnutí dokončené, páčka se vrátí do pozice stop.
Držák na kapsli proplachujte pravidelně po každé přípravě nápoje. Je možné ho mýt v myčce. Pravidelně také udržujte odkapávací misku, mřížku a zásobník na vodu. Tyto tři části však v myčce mít nelze, proto je umývejte vždy jen pod tekoucí vodou. Pro očištění vnějších částí kávovaru vám postačí měkká vlhká utěrka, sušení provádějte měkkou suchou utěrkou. Pokud se stane, že se ucpe tryska, vyndejte zásobník s vodou, na zádech kávovaru se totiž nachází malý prostor, ve kterém je schovaná čistící jehla. Abyste mohli trysku pročistit, musíte zavírací páku sklopit dolů, držák na kapsle do kávovaru nevkládejte. K uvolněné trysce se nejlépe dostanete tak, že kávovar nakloníte. Jehlou pročistěte trysku a odstraňte z ní všechny usazeniny.

Jak na odvápnění

Odvápňovat kávovar byste měli pravidelně, ideálně každé 3-4 měsíce. Na nutnost odvápnění vás kávovar upozorní tak, že tlačítko, které normálně svítí zeleně, bude svítit nebo blikat oranžově. Znamením pro vás může také být to, že kávovar vydává i na pozici horké vody jen vlažné nebo studené nápoje, nebo že voda vytéká jen po kapkách.
 • Do nádoby smíchejte odvápňovací prostředek s 0,8 l vody.
 • Směs vlijte do zásobníku na vodu a vložte do kávovaru.
 • Ovladač množství nastavte na maximu a tlačítko pro zapnutí a vypnutí držte stisknuté po dobu 5 vteřin. Jakmile začne blikat zeleně, znamená to, že kávovar přešel do odvápňovacího režimu.
 • Páčku posuňte na stranu horké vody a počkejte, dokud se nevrátí na střed (odvápňování trvá asi 2 minuty).
 • Ze zásobníku vylijte zbytek vody, opláchněte ho a naplňte čistou vodou.
 • Páčku posuňte na stranu horké vody a počkejte, dokud se nevrátí na střed, poté ji posuňte na stranu studené vody a počkejte, dokud se nevrátí na střed.
 • Kávovar jste propláchli a tlačítko svítí červeně, jakmile se rozsvítí zeleně, kávovar vypněte a znovu zapněte.
 • Do zásobníku doplňte vodu, otřete kávovar a můžete začít s přípravou kávy.

Jak připravuje kávu

Tento kávovar z rodiny Nescafé Dolce Gusto má podobný design jako jeho kolega Nescafé Dolce Piccolo, ale na rozdíl od něj, disponuje ovladačem množství, takže si můžete navolit přesné množství kávy, které je doporučené na víčku kapsle. To shledáváme jako velmi přínosné. Navíc se od prvního kávovaru cenově liší zhruba jen o 500 Kč. A to už při pořizování kávovaru tak nebolí ne? Díky možnosti nastavení množství navíc kávovar dokáže také automaticky zastavit výdej vody. Nemusíte tedy odhadovat, kolik vody v šálku, je pro přípravu vybrané kávy dostačují. Výdej vody se automaticky přeruší. Kromě ovladače množství kávy, má kávovar také větší nádobu na vodu. 0,8 l je mnohem lepší, než 0,6 l, ale i tak se nejedná o objem, ze kterého byste měli skákat do stropu. Nicméně na ranní a dopolední kávu pro 2-4 osoby vám bude stačit. Připravíte z něj třeba 13 espress, ale jen 3 cappuccina. Líbí se nám velká nabídka nápojů, které kávovar dokáže připravit. Vyberou si z něj zastánci silné černé kávy, milovníci mléčných kávových nápojů s příchutí, ale i děti, pro které jsou připraveny varianty kakaa nebo čokolády. Kromě teplých nápojů je možné si připravit i nápoje studené (čaj a cappuccino). Co se týče chuti připravované kávy, můžeme říct, že je dobrá, ale požitek z mléčných nápojů trochu kazí kapsle, které mléko připravují ze sušeného mléka. Kromě toho, že pěna nevydrží tak dlouho, jako z klasického mléka nebo smetany, není chuť tak jemná, jako když si do kávy přidáte klasické mléko. Nicméně někomu tento fakt nevadí, takže si požitek z kávy jistě vychutná. Chuť je díky síle tlaku čerpadla 15 barů vyvážená. Vysoký příkon se postará o rychlé nahřání kávovaru na provozní teplotu, takže nemusíte příliš dlouho čekat. Z hlediska designu je kávovar na oko velmi zajímavý, a navíc ho můžete pořídit v různých barevných variantách, takže snadno zapadne do každé domácnosti. Designové zpracování má však i svoje mouchy. Kvůli tomu, že je zásobník na vodu lehce vypouklý, hůř se s ním manipuluje při vyndávání ven z kávovaru. Je také trochu škoda, že si hladinu vody musíte hlídat sami, protože kávovar vás na nutnost doplnění neupozorní. Naprostým faux pas je červený přívodní kabel, který se rozhodně nehodí k žádnému barevnému provedení, kromě červeného. Díky nízké hmotnosti se s kávovarem snadno manipuluje, ovšem nevýhodou je, že při provozu vydává tak silné vibrace, že je někdy nutné šálek přidržet, aby vám „neodskákal“ pryč a káva se nevylila, otravný je také příliš hlasitý zvuk, který kávovar vydává. Ani tomuto kávovaru nechybí funkce automatického upozornění na odvápnění. Pokud situace nastane, tlačítko, které normálně svítí zeleně, se rozsvítí oranžově. Výrobce také uvádí, že by se odvápnění mělo dělat pravidelně každé 3-4 měsíce. Signálem vám může být, že káva nemá dostatečnou teplotu, nebo vytékání vody po kapkách.

Zkušenosti

 • Pro odvápnění nepoužívejte ocet, mohl by negativně ovlivnit chuť následně připravovaných nápojů.
 • Pokud kapsle nejde z držáku kapslí vytáhnout, počkejte 20 minut, dokud nedojde k vyrovnání tlaku.
 • Přívodní elektrický kabel není možné vyměnit za jiný.
 • Proužky, které indikují množství vody, nejsou podsvícené.
 • Pod kávovou výpusť se vejde sklenice o výšce 14 cm, šířka do 10 cm.
Zjistit cenu Přečtěte si i další recenze a rádce jak vybrat nejlepší kávovar na kapsle.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Krups KP1201CS NESCAFÉ DOLCE GUSTO Mini Me

Kávovar má volič množství kávy a automatické vypnutí dávkování vody. Kladně hodnotíme i jeho vzhled. Nahřání na provozní teplotu je rychlé. Automaticky vás upozorní na nutnost odvápnění. Rozhodně by nezaškodilo, kdyby byl kávovar méně hlučný a přívodní kabel bychom uvítali v jiné barevné variantě.

PLUSY
 • volič množství
 • automatické dávkování vody
 • příprava studených nápojů
MÍNUSY
 • červený přívodní kabel
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo