Recenze kávovaru Krups Dolce Gusto Piccolo XS (KP1A3B31)

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kávovar se pomalu a jistě stává nezbytnou součástí našich domácnosti. Jako nejvhodnější se jeví tzv. kapslové kávovary – příprava kávy je s nimi jednoduchá a hravě ji, na rozdíl od dalších způsobů, které mnohdy připomínají spíše alchymii, připravíte velmi snadno. Hledáte-li jednoduchý, ale kvalitní kapslový kávovar, doporučujeme vaší pozornosti Krups KP1A3B31. Je kompaktní, snadno se používá a kávu vám uvaří bez zbytečných časových prodlev. Co všechno umí a jak jsme s ním byli spokojeni?

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1600 W
Objem zásobníku na vodu0,8 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochane
Příprava teplých i studených nápojůano
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníne
Automatické zastavení dávkování vodyne
Více barevných variantano
Výška27,6 cm
Šířka13,6 cm
Hloubka26,6 cm
Hmotnost2,1 kg
Kapsle jako dárekne

Design a použití

Kapslový kávovar Krups KP1A3B31 na první pohled zaujme svým vzhledem. Při pohledu z boční strany trochu připomene uklánějícího se panáčka s batohem (nádobou na vodu) na zádech. Design je veskrze funkční, spatřujeme v něm ale i jednu drobnou nevýhodu: Prostor mezi základnou a výpustí odkud hotová káva kape, by mohl být vyšší – stačilo by pár centimetrů. Pokud si totiž připravujete latté do vyšší sklenice, bude výpusť ponořená do pěny, což si vyžaduje čištění po každém použití. Základna má rovněž o něco zvýšenou vnější hranu a hrozí, že o ni při vyndávání zavadíte a hotovou kávu si nechtíc vylijete.

Na druhou stranu, kompaktní rozměry jsou jedním z kladů tohoto přístroje. Vejde se opravdu do každé kuchyně. Na těle kávovaru nenajdeme žádné tlačítko pro jeho zapnutí, v tomto ohledu jej stačí připojit do zásuvky. Pak jen otevřete šuplíček na kapsle – je kompatibilní s těmi, které se prodávají pod značkou Nescafé Dolce Gusto, takže máte k dispozici široký výběr z 30 druhů kapslí s kvalitní kávou a dalšími nápoji (čokoláda, čaj apod.) – vložíte kapsli, pod výpusť umístíte šálek či sklenici a celý proces jedním pohybem páčky (doleva pro teplou a doprava pro studenou) spustíte. Vypnutí bohužel není automatické. Přípravu kávy musíte ohlídat, a když dojde k požadovanému naplnění šálku, vypnete jej vrácením páčky do střední polohy vypnout. Pokud připravujete nápoj z více kapslí (typicky capuccino), je nutné je v průběhu přípravy měnit. Dodávaný návod je v tomto ohledu velice názorný, takže jej ovládnete po jednou, dvou použitích.

 

Kávovar využívá tlak 15 barů, což je srovnatelné s profesionálními kavárenskými přístroji. Nádoba na vodu má objem 0,8 litru, tři až čtyři kávy tak bez problémů připravíte. Příjemně potěšil i rychlý ohřev vody, optimální teploty dosáhne kávovar už za velice příjemných 40 sekund. Na kávu tak není nutné dlouho čekat. 

Funkce

Krups KP1A3B31, s ohledem na to, že se jedná o kapslový kávovar, nenabízí široké možnosti nastavení a úpravy. Prostě vložíte kapsli a jedete. K dispozici je příprava jak teplých, tak studených nápojů. Kladem je rozhodně i ekologický režim, který kávovar v případě nečinnosti trvající déle než 1 minutu vypne. Přístroj se může chlubit třídou energetické náročnosti A+. Přehled o stavu kávovaru udává dvoubarevná dioda – při nahřívání vody a těsně po ukončení přípravy kávy je červená, jinak svítí zeleně.

Zjistit cenu

Hledáte vymakanější kapslový kávovar?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
Krups KP1A3B31

Přístroj Krups KP1A3B31 boduje hlavně svou jednoduchostí. Vyberete kapsli, spustíte přípravu kávy, ukončíte jí a je to. Žádné komplikované nastavování, což může být pro mnoho uživatelů klad. Vystačí vám doslova pár jednoduchých kroků k tomu, abyste docílili velice chutné kávy. Náročná není ani údržba, přístroj je potřeba pravidelně čistit, ale s dodávaným návodem to bude hračka. Nezapomeňte též na odvápnění. Podle míry tvrdosti vaší vody stačí jednou za 3 až 4 měsíce.

PLUSY
 • opravdu jednoduché používání
 • široký výběr dostupných typů kávy v kapslích
 • ekologický režim
MÍNUSY
 • prostor pro sklenici by mohl být vyšší
 • kávovar by mohl jít vypnout i jinak, než jen vytažením ze zásuvky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo