Recenze kávovaru Krups Dolce Gusto Piccolo XS (KP1A3B31)

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kávovar se pomalu a jistě stává nezbytnou součástí našich domácnosti. Jako nejvhodnější se jeví tzv. kapslové kávovary – příprava kávy je s nimi jednoduchá a hravě ji, na rozdíl od dalších způsobů, které mnohdy připomínají spíše alchymii, připravíte velmi snadno. Hledáte-li jednoduchý, ale kvalitní kapslový kávovar, doporučujeme vaší pozornosti Krups KP1A3B31. Je kompaktní, snadno se používá a kávu vám uvaří bez zbytečných časových prodlev. Co všechno umí a jak jsme s ním byli spokojeni?

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1600 W
Objem zásobníku na vodu0,8 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochane
Příprava teplých i studených nápojůano
Nádoba na použité kapslene
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníne
Více barevných variantano
Výška27,6 cm
Šířka13,6 cm
Hloubka26,6 cm
Hmotnost2,1 kg
Kapsle jako dárekne

Design a použití

Kapslový kávovar Krups KP1A3B31 na první pohled zaujme svým vzhledem. Při pohledu z boční strany trochu připomene uklánějícího se panáčka s batohem (nádobou na vodu) na zádech. Design je veskrze funkční, spatřujeme v něm ale i jednu drobnou nevýhodu: Prostor mezi základnou a výpustí odkud hotová káva kape, by mohl být vyšší – stačilo by pár centimetrů. Pokud si totiž připravujete latté do vyšší sklenice, bude výpusť ponořená do pěny, což si vyžaduje čištění po každém použití. Základna má rovněž o něco zvýšenou vnější hranu a hrozí, že o ni při vyndávání zavadíte a hotovou kávu si nechtíc vylijete.

Na druhou stranu, kompaktní rozměry jsou jedním z kladů tohoto přístroje. Vejde se opravdu do každé kuchyně. Na těle kávovaru nenajdeme žádné tlačítko pro jeho zapnutí, v tomto ohledu jej stačí připojit do zásuvky. Pak jen otevřete šuplíček na kapsle – je kompatibilní s těmi, které se prodávají pod značkou Nescafé Dolce Gusto, takže máte k dispozici široký výběr z 30 druhů kapslí s kvalitní kávou a dalšími nápoji (čokoláda, čaj apod.) – vložíte kapsli, pod výpusť umístíte šálek či sklenici a celý proces jedním pohybem páčky (doleva pro teplou a doprava pro studenou) spustíte. Vypnutí bohužel není automatické. Přípravu kávy musíte ohlídat, a když dojde k požadovanému naplnění šálku, vypnete jej vrácením páčky do střední polohy vypnout. Pokud připravujete nápoj z více kapslí (typicky capuccino), je nutné je v průběhu přípravy měnit. Dodávaný návod je v tomto ohledu velice názorný, takže jej ovládnete po jednou, dvou použitích.

 

Kávovar využívá tlak 15 barů, což je srovnatelné s profesionálními kavárenskými přístroji. Nádoba na vodu má objem 0,8 litru, tři až čtyři kávy tak bez problémů připravíte. Příjemně potěšil i rychlý ohřev vody, optimální teploty dosáhne kávovar už za velice příjemných 40 sekund. Na kávu tak není nutné dlouho čekat. 

Funkce

Krups KP1A3B31, s ohledem na to, že se jedná o kapslový kávovar, nenabízí široké možnosti nastavení a úpravy. Prostě vložíte kapsli a jedete. K dispozici je příprava jak teplých, tak studených nápojů. Kladem je rozhodně i ekologický režim, který kávovar v případě nečinnosti trvající déle než 1 minutu vypne. Přístroj se může chlubit třídou energetické náročnosti A+. Přehled o stavu kávovaru udává dvoubarevná dioda – při nahřívání vody a těsně po ukončení přípravy kávy je červená, jinak svítí zeleně.

Zjistit cenu

Hledáte vymakanější kapslový kávovar?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.5 Total Score
Krups KP1A3B31

Přístroj Krups KP1A3B31 boduje hlavně svou jednoduchostí. Vyberete kapsli, spustíte přípravu kávy, ukončíte jí a je to. Žádné komplikované nastavování, což může být pro mnoho uživatelů klad. Vystačí vám doslova pár jednoduchých kroků k tomu, abyste docílili velice chutné kávy. Náročná není ani údržba, přístroj je potřeba pravidelně čistit, ale s dodávaným návodem to bude hračka. Nezapomeňte též na odvápnění. Podle míry tvrdosti vaší vody stačí jednou za 3 až 4 měsíce.

PLUSY
 • opravdu jednoduché používání
 • široký výběr dostupných typů kávy v kapslích
 • ekologický režim
MÍNUSY
 • prostor pro sklenici by mohl být vyšší
 • kávovar by mohl jít vypnout i jinak, než jen vytažením ze zásuvky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo