Recenze kapslového kávovaru Krups KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Kapslový kávovar Krups KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta zaujme především svým netradičním designem. Jedinečný je však také možností spárování s chytrým zařízením pomocí Bluetooth. Kromě této vychytávky s ním můžete připravit velké množství teplých i studených nápojů z široké palety kapslí Dolce Gusto. Jak tyto nápoje chutnají a jak si vůbec tento výrobek vedl v našem testování, se dozvíte v následující recenzi.

Parametry

Tlak čerpadla15 bar
Příkon1600 W
Objem zásobníku na vodu1,4 l
Úsporný režimano
Výškově nastavitelná plochaano
Příprava teplých i studených nápojůano
Nádoba na použité kapsleano
Zásobník na mlékone
Automatické upozornění na odvápněníano
Více barevných variantano
Výška36 cm
Šířka21 cm
Hloubka27 cm
Hmotnost3,5 kg
Kapsle jako dárekne

Ovládání

Vzhledem k tomu, že kávovar Krups KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta patří mezi kapslové kávovary, ovládání je skutečně jednoduché. Bohužel se na tomto přístroji nenachází displej, ale ovládací panel s pěti základními tlačítky, jimiž lze kávovar ovládat (kombinací dlouhého a krátkého stisku). Mezi tato tlačítka patří velké středové tlačítko, šipky nahoru a dolů a tlačítka pro studenou a teplou vodu.

Přístroj zapnete pomocí stisknutí a krátkého přidržení (po dobu alespoň 1 sekundy) tlačítka ZAP/VYP. Následně vložíte vybranou kávovou kapsli (doporučujeme kompatibilní kávové kapsle Nescafé Dolce Gusto). Připravit tak můžete jak horký a studený kávový nápoj, tak třeba nápoj čokoládový, případně čaj. K přípravě jsou určeny dva základní režimy: Espresso Boost a Delicate Brew.

Před vložením kapsle je vhodné zkontrolovat počet čárek na obalu kapsle (v levé části obalu). Počet čárek (1–7) přitom znamená množství horké vody (a tedy i intenzitu nápoje). Pro začátek doporučujeme navolit na přístroji stejný počet čárek jako je na obalu, což ale samozřejmě neznamená, že nemůžete s množstvím vody podle vlastní chuti experimentovat. Volbu čárek provedete pomocí šipek nahoru nebo dolů. Váš výběr je signalizován jejich rozsvícením.

Podle velikosti zvoleného nápoje nastavte odkapávací tácek (vybírat můžete ze třech úrovní) a umístěte na něj šálek odpovídající velikosti. Přípravu nápoje zahájíte stiskem tlačítka horké nebo studené vody (červená/modrá kapka v červeném/modrém kolečku). Objem nádrže je přitom poměrně malý – nápoj můžete připravit v objemu od zhruba 250 ml do 1,4 l.

Trochu netradiční je automatické uzamčení a odemykání držáku kapslí. Po zahájení přípravy nápoje stroj automaticky uzamkne přístup k držáku kapslí a odemkne jej až po dokončení cyklu. Což jednoduše znamená, že v době přípravy s přístrojem nic nezmůžete a musíte počkat.

Kromě ovládacích tlačítek se na přístroji nachází také tři kontrolní čidla. Jedná se o kontrolky, které se rozsvítí při přípravě Espresso Boost, Delicate Brew a při potřebě odvápnění.

Nastavení

Vzhledem k tomu, že Esperta je kapslový kávovar, neumožňuje tak široké nastavení, jako je tomu u většiny klasických kávovarů. Na druhou stranu takto maximálně usnadňuje obsluhu.

Nastavit lze tyto parametry: množství vody (velikost nápoje), teplotu nápoje (horkou nebo studenou vodu) a jeden ze tří základních režimů: Espresso Boost, Delicate Brew nebo automatický režim.

V režimu Espresso Boost se voda dostává do kapsle ještě před samotnou extrakcí, díky čemuž se káva předem navlhčí. Tento proces posiluje aroma espressa a umožňuje vytvořit více krémové pěny. Pro tento režim je přitom vhodné používat kapsle s počtem čárek od 1 do 3 (nižší objem vody). Pro spuštění tohoto režimu je nutné krátce stisknout tlačítko ZAP/VYP (když je přístroj již zapnutý). Následně se rozsvítí kontrolka Espresso Boost.

Naopak druhý režim Delicate Brew je určen pro přípravu aromatičtějších typů káv. Tento režim je opět vhodný pro kapsle se 4–7 čárkami na obalu (větší objem vody). Pro spuštění musíte dvakrát rychle za sebou stisknout tlačítko ZAP/VYP (opět již když je stroj zapnutý). Při správném postupu se rozsvítí kontrolka Delicate Brew.

Jak kávovar spárovat s mobilní aplikací

Milovníci moderních technologií jistě ocení, že Esperta je vůbec první kávovar Dolce Gusto, který lze spárovat pomocí Bluetooth s chytrým telefonem.

Pro spárování musíte být od kávovaru vzdáleni maximálně 2 m. Z Google Play stáhnete aplikaci Nescafé Dolce Gusto a zapnete Bluetooth. Otevřete aplikaci a spustíte párování s přístrojem. V okamžiku, kdy se v aplikaci zobrazí pokyny, potvrdíte párování stiskem tlačítka pro studenou vodu. Párování je takto dokončeno a vy můžete zvolit velikost šálku, teplotu, uložit vaše preference nebo naplánovat přípravu kávy pomocí mobilního telefonu.

Pro zapnutí nebo vypnutí Bluetooth na přístroji současně stisknete (po dobu 10 sekund) tlačítko pro studenou vodu a šipku nahoru.

Hlučnost

Míra hluku se u modelu Esperta pohybuje spíše v nižších hodnotách (57 dB), což rozhodně vítáme.

Rychlost přípravy

Rychlost přípravy nápojů s tímto přístrojem chválíme. Předehřívání má podle výrobce trvat zhruba 40 sekund, ve skutečnosti k němu však dochází dříve. Samotná příprava nápoje pak trvá přibližně 20 sekund (podle druhu kapsle se hodnoty mohou mírně lišit), což je skutečně málo. Jednoduchost a rychlost přípravy proto považujeme za hlavní přednosti tohoto modelu.

Spotřeba energie

Spotřeba je u tohoto stroje vyšší (maximum se pohybuje okolo 1 500 W). A přestože se tento kávovar po 5 minutách automaticky přepne do pohotovostního režimu, i v tomto režimu spotřebuje 0,3 W, což je překvapivé.

Čištění

Před prvním použitím je vhodné přístroj vyčistit, a to jak studenou, tak teplou vodou. Nejdříve ručně vypláchněte zásobník vody a vložte jej zpět na své místo. Zkontrolujte, zda čistící nástroj zůstal uvnitř držáků kapslí (což by mělo platit pro všechny nové modely). Pod kávovou výpusť přitom nezapomeňte umístit dostatečně velkou nádobu.

Pro čištění studenou i horkou vodou přístroj zapněte. Vyčkejte zhruba 40 sekund, dokud se zařízení nenahřeje. Poté počkejte, až se postupně všechny čárky rozsvítí. Následně stiskněte symbol pro studenou nebo horkou vodu a vyčkejte, dokud kávovar nedokončí automatické proplachování, což je signalizováno úbytkem čárek. Nakonec vyjměte čistící nástroj.

Podobně jako u všech kapslových kávovarů je přitom potřeba po každé přípravě vyčistit držák na kapsle, odkapávací tácek a odpadní nádobu. Při čistění jakékoli části vždy zkontrolujte, že je zařízení odpojeno od elektrické sítě. Pokud jej čistíte ihned po přípravě nápoje, nechejte přístroj vychladnout.

Odstranění vodního kamene

Pokud dojde k zanesení kávovaru, sám vás na tuto skutečnost upozorní, a to rozsvícením kontrolky odvápnění. Odvápnit přístroj je potřeba také v případě, že nápoj vytéká pomaleji (nebo dokonce po kapkách) nebo je studenější, než by měl být. Obecně je doporučováno provádět odvápnění po 3–4 měsících (pokud bydlíte v oblasti s tvrdou vodou, pak častěji).

Odvápnění se provádí pomocí speciálního odvápňovacího roztoku. Nikdy k tomuto účelu nepoužívejte ocet.

Samotné odvápnění je velmi jednoduché. Roztok jednoduše nalejete do nádoby na vodu, pod výpusť umístíte velkou nádobu a do držáku na kapsle vložíte proplachovací nástroj. Poté dlouze (alespoň 5 sekund) stisknete tlačítko pro ZAP/VYP. Následně začne blikat oranžová kontrolka pro odvápnění. Nakonec stačí pouze stisknout tlačítko pro horkou nebo studenou vodu a přístroj se přepne do režimu automatického odvápnění, které trvá zhruba 2 minuty.

Jak připravuje kávu

Nescafé nabízí širokou paletu kávových i nekávových nápojů v kapslích (a to např. včetně citronového čaje, kávy bez kofeinu nebo nápoje Nesquik), výběr je proto velmi pestrý. Kapsle Dolce Gusto jsou přitom dobře dostupné (včetně většiny supermarketů). Využít můžete i kapsle prodávané švýcarskou společností Café Royal.

Chuť samozřejmě závisí na typu zvolené kapsle, můžeme však říct, že u kávových nápojů (espresso, latte macchiato a lungo) byla chuť i vůně dostatečně výrazné a lahodné. U espressa chválíme také dostatečnou cremu. V rámci kávových nápojů z kapslí proto dopadly testované vzorky velmi dobře.

Zkušenosti

 1. Kávovar je poměrně kompaktní a vhodný spíše do menších domácností.
 2. Kávová výpusť může kapat i poté, co odstraníte šálek. Je proto vhodné počítat s častějším čistěním.
 3. Aplikace Nescafé Dolce Gusto je dostupná i v českém jazyce.
Zjistit cenu

Další kávovary na kapsle najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
Hodnocení Krups KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta

Nejen jedinečný design je předností kávovaru Krups KP310831 Nescafé Dolce Gusto Esperta. Pochválit musíme také jednoduchost a rychlost přípravy, tichý chod a možnost Bluetooth spárování s chytrým telefonem. Stinnou stránkou tohoto přístroje je menší objem, chybějící indikátor prázdné nádržky na vodu, obtížnější údržba a méně kvalitní materiály (místo plastu jsme očekávali ušlechtilejší materiály – sklo a nerezovou ocel).

PLUSY
 • rychlá příprava
 • jednoduché použití
 • tichý chod
 • Bluetooth
 • zajímavý design
 • dostupnost a rozmanitost kapslí
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • menší objem
 • chybí indikátor vody
 • obtížnější údržba
 • plastové tělo
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo