Recenze Lamax Drive C3

Přestože tato kamera do auta patří mezi nejlevnější testované, dopadla v našem hodnocení poměrně dobře. Mezi její nejvýraznější klady patří především poměr ceny a kvality a poměrně velké množství doplňkových funkcí, jakými jsou například automatické zapnutí, parkovací režim či noční režim, který využívá LED přisvícení. Standardem je G-senzor a nahrávání ve smyčce (při zaplnění kapacity začne přemazávat nejstarší záznam).

Parametry

Rozlišení videa 1 920 x 1 080
Pozorovací úhel 140°
Velikost displeje 2,4″
Typ paměťové karty Micro SDHC
Maximální kapacita paměťové karty 32 GB
Menu v českém jazyce Ano
Automatické zapnutí Ano
G-senzor Ano
GPS lokátor Ne
Detekce rychlostních radarů Ne
Mikrofon Ano
Fotoaparát Ano
Noční režim Ano
Parkovací režim Ano
LDWS Ne
Magnetický držák Ne

Ocenili jsme také výrazně jednoduchou manipulaci, přehledný displej a menu v českém jazyce. Mezi další pozitiva se jednoznačně řadí držák, který díky přísavce ke sklu velmi dobře přilne a také fakt, že vše, co potřebujete, najdete v balení (není tedy třeba nic dokupovat). Díky svým skutečně miniaturním rozměrům také na čelním skle nepřekáží.

Překvapivě lze s touto kamerou pořídit také malé množství fotografií, jejich kvalita však není příliš vysoká. Nevýhodou je také velmi nízká kapacita původní baterie. Výrobcem slibovaných několik hodiny výdrže se týká pouze parkovacího módu.

Ačkoli se jedná o nejlevnější kameru do auta s Full HD rozlišením, při horších světelných podmínkách obraz není vždy dobře čitelný a jeho kvalita je bohužel poměrně nízká (například špatná čitelnost SPZ).

Pokud jste však spíše příležitostný a méně náročný řidič a nejezdíte často v noci, nemusí vám tato skutečnost vadit. V takovém případě je lepší mít ve vozidle alespoň nějakou kameru než žádnou. Pokud však jezdíte autem téměř denně, rozhodně vám doporučujeme investovat do dražšího modelu.
Zjistit cenu

Další recenzované kamery najdete zde.

5.4 Hodnocení
Lamax Drive C3

Kvalita a možnosti videa
5
Funkce
6
PLUSY
  • Pevný držák
  • Příznivá cena
MÍNUSY
  • Slabší obraz
  • Průměrná výbava
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení