Recenze lednice HISENSE RB400N4BF2

Kombinovaná chladnička vybavená No Frost technologií, nízkou hlučností i spotřeba a docela zajímavou cenovkou. Tmavým vzhledem (oficiálně nazvaný černý nerez) zapadne do mnoha domácností. Dveře jsou umístěny na pravé straně. Příjemnou zprávou je, že je lze nainstalovat i na druhou stanu (pokud si tak kupující přeje a nebo pokud je dostatečně manuálně zručný). Mají dvě madla, jedním se dle očekávání otevírá mrazící část a druhým ta chladící. Otevírájí se v maximálním úhlu 90°. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené lednice najdete zde.

Parametry

Typkombinovaná
Provedenínerezové
Mrazící výkon12 kg/24 hodin
Akumulační doba16 hod.
Výkon mrazení4*
Klimatická třídaN, ST, SN, T
Celkový objem308 l
Umístění mrazákudole
Hlučnost39 dB
Výška188 cm
Šířka65,4 cm
Hloubka63,7 cm
Oddělené regulaceano
Displejano
Energetická třídaA++
Spotřeba energie za rok170 kWh
Speciální funkceNo Frost, Dual Tech Cooling, Multi Air Flow, 0°C Cooling zásuvka, Super Freeze

Hodnocení

Celková kapacita chladničky je 308 litrů, z toho připadá 219 l má chladící část a 89 l má mrazící část. Uvnitř lednice najdete tři skleněné pozice. Pod nimi najdete obvyklý „šuplík“ pro uložení zeleniny a ovoce a také tzv. nulovou zónou. Teplota uvnitř se pohybuje okolo 0 °C, a proto je zde vhodné klima k uskladnění masa či ryb. Ty nemusíte mrazit a přesto vám mohou vydržet delší dobu, aniž by došlo k jejich znehodnocení. A také bez negativního dopadu na jejich nutriční hodnoty a chuťové kvality. Ve dveřích je jedna velká police na lahve a nad ní tři menší na drobnější potraviny či lahvičky. V mrazící části jsou tři police, horní je nejmenší, prostřední největší a spodní je někde mezi nimi. Ovládání teploty probíhá skrze elektronický ovládací panel na dveřích lednice. Možnosti nastavení jsou od 2 ° C do 8 ° C pro chladící část a od – 15 ° C do – 25 ° C pro mrazící část. Kromě toho je možné nastavit prázdninový režim (menší spotřeba energie), nebo zapnout rychlé chlazení či mrazení. Přístroj je vybavený technologií No Frost. To neznamená, že by se vůbec námraza nemohlo vytvořit, ale výrazně eliminuje riziko jejího vzniku. Velmi příjemá je i možnost LED osvětlení, které se aktivuje při otevření dveří. Pokud je zapomenete zavřít, tak se po dvou minutách spustí alarm. Při výpadku proudu by měla být lednice schopna udržet potraviny zmrazené a zchlazené po dobu 16 hodin. To je solidní hodnota, přestože existují i lepší. Po zapnutí přístroje trvalo cca 7 hodin, než dosáhl v chladící části požadované teploty. Nejdéle to jako obvykle trvá v oblasti dveří, kde se požadovaná teplota (6 ° C) dosáhla po 12 hodinách. U mrazení byl obdobný výsledek (což je velký úspěch, mrazení trvá obvykle výrazně déle), kdy v mrazící části byla dosažena požadovaná teplota po 8 hodinách. Hlučnost je opravdu velmi příjemná, přestože při úvodním snižování teplot o přístroji víte. V běžném provozu ale nijak neruší. Roční spotřeba je dle výrobce 170 kWh, s tím že v reálu počítejte se spotřebou spíše vyšší. Záleží, jak moc bude lednice naplněna. Pořád se jedná o více než akceptovatelnou spotřebu. Zjistit cenu Zajímají vás lednice Liebherr?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Hodnocení HISENSE RB400N4BF2

Celkově se jedná o hodně zajímavou lednici. Příjemná cena, spotřeba i chladící schopnosti přístroje. Pro typickou 4 člennou rodinu by měla být dostatečná, u větších domácností by mohla přijít vhod větší. Pokud přemýšlíte o nové lednici s cenou okolo 13 000 Kč, tak ji rozhodně zvažte.

PLUSY
 • Nastavování teploty na dveřích lednice
 • Spotřeba
 • Šuplík pro zachování vůně jídla
MÍNUSY
 • Pro opravdu velké domácnosti stačit nebude
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo