Recenze vysavače Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914

Tyčový vysavač s mopem Leifheit je skvělým pomocníkem v péči o hladké podlahy (dlažby, kamenné, plastové nebo zapečetěné dřevěné podlahy). Vysaje a vytře v jednom kroku, takže ušetří váš čas. Díky akumulátorovému napájení obslouží neomezený akční rádius a vydrží v provozu až 25 minut, tedy dostatečně dlouho na údržbu bytu, či menšího domu. Bezdrátové provedení vysavače na mokré vytírání, štíhlý design a nízká hmotnost (pouhé 3,3 kg) pak zajišťují maximální flexibilitu při úklidu.

Parametry

Typtyčový
Délka kabelu-
Akční rádius1,9 m
Typ baterieLithium-iontová 20 V
Kapacita baterie2 500
Doba nabíjení180 min.
Výdrž na jedno nabití25 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačne
Objem nádoby na prach0,45 l
Hmotnost3,3 kg
Účinnost vysávání na koberce-
Účinnost vysávání na podlahu-
Příkon85 W
Hlasitost70-78 dB
Rozměry VxŠxH (cm)31,8 x 22,2 x 89
HEPA filtrne
LED osvětleníne
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťne
Indikátor baterieano
Indikátor plnostiano
Příslušenstvínáhradní filtr, nabíjecí kabel, podložka, návod

Představení produktu

  

Tyčový vysavač Leifheit 2v1 je skvělým pomocníkem v údržbě pevných podlah. Není vhodný pro savé povrchy, jako je nezalakované dřevo, nebo koberce. Vysává a vytírá zároveň. Je ideálním pomocníkem v interiérech do výměry zhruba 65 m2. Leifheit regulus powervac je vybaven dobíjecí Lithium-iontovou baterií s příkonem 80 W, kterou nabijete zhruba za 3 hodiny. Při úsporném režimu vydrží baterie do 25 minut, což je dost dlouhá doba na úklid běžné domácnosti. Na vyšší výkon výdrž baterie klesá a vydrží cca polovinu. To je spíše průměrná doba. Přístroj si hravě poradí se všemi typy tvrdých podlah díky možnosti individuálního nastavení množství použité vody. Čisticí válec a systém dvou oddělených nádrží snadno odstraní prach, drobky i mokré, či zaschlé skvrny. Tento tyčový vysavač Liefheit totiž vytírá vždy čistou vodou, zatímco ta špinavá je odváděna do zvláštní nádoby. Podlaha je rychle suchá, což jistě ocení maminky malých dětí i majitelé domácích mazlíčků. Velkou výhodou je i praktická parkovací poloha, která umožní mít jej stále po ruce. Samozřejmostí je indikátor naplnění nádoby, který napoví, kdy je potřeba ji vyprázdnit. Po každém vysávání je potřeba opláchnout sací váleček a nádobku na špinavou vodu s filtrem. O čistotu útrob přístroje se postará samočistící program Auto-Wash. Spouští se automaticky během provozu a udržuje válce čisté. V základní výbavě najdete nabíjecí kabel, plastovou podložku, náhradní filtr a návod v několika jazycích. Hodil by se i náhradní čisticí váleček, který ale lze snadno dokoupit samostatně, nebo zvolit variantu setu přístroje s větší výbavou, kde najdete náhradní válečky, speciální saponát, nebo náhradní filtry.

Jak vysává

Pokud potřebujete praktického pomocníka pro údržbu nevelkého bytu nebo domu s podlahami z pevných povrchů, který můžete mít po ruce a stále připravený k akci, měli byste zaměřit svou pozornost na tyčový vysavač, který umí zároveň i vytírat. Parní vysavač Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914 je vhodný k běžné údržbě pevných podlah interiérů menších bytů a domů (kolem 65 m2 plochy). Vysává i vytírá zároveň, čímž šetří čas i námahu. Tento parní vysavač je opatřen dobíjecí baterií, která vydrží v nepřetržitém provozu cca. 25 minut, což by měla být dostatečně dlouhá doba na úklid celého prostoru. Baterie se opět nabije zhruba do 3 hodin a potom je přístroj opět připraven k použití. Technologie Li-Ion baterií přináší tu výhodu, že nemá paměťový efekt, takže baterie se nemusí nabíjet až při úplném vybití. V praxi to znamená, že dobíjíte, kdy se vám to hodí bez obav, že by se zkracovala životnost baterie, jak tomu je například u Nikl-kadmiových (Ni-Cd) baterií. Úroveň hluku 70 dB je mezi vysavači průměr, je však třeba počítat s vyšší hlučností při zvolení vyššího sacího stupně. Při spuštění samočištění se zvuk stává díky přerušované frekvenci nepříjemným.

Bezdrátové provedení a nízká hmotnost značně ulehčují manipulaci s vysavačem. Není tedy problém jej ovládat jednou rukou, nebo bez větší námahy přemístit do jiného patra. Pokud však potřebujete vysávat pod pohovkou, nebo skříňkami, počítejte s tím, že vás bude limitovat tloušťka samotného těla přístroje. Do nižších prostor zkrátka dostanete jen spodní část. Tak jako u většiny tyčových vysavačů/mopů má i Leifheit Regulus Aqua PowerVac problém s vysáváním v rozích místností. Jeho pracovní plocha tedy začíná cca. 2 cm od zdi nebo nábytku. S vysavačem Leifheit Regulus PowerVac 2in1 můžete dle libosti jen vysávat, nebo i vytírat. Stačí, když na rukojeti zmáčknete tlačítko a válec se okamžitě navlhčí podle toho, jak moc tlačítko zmáčknete. Výrobce doporučuje pro lepší účinek do nádržky s čistou vodou trochu méně pěnivého saponátu. Vhodný saponát pro tyto účely také v Leifheitu dokoupíte, nebo najdete v balení obsáhlejších setů tohoto výrobku. Nevýhodou může být zdlouhavé čištění vysavače. Kromě funkce samočištění je totiž potřeba po každém vysávání/vytírání vylít a vyčistit nádržku na špinavou vodu, propláchnout filtr a pod tekoucí vodou omýt sací váleček. To celé jinak, než ručně neuděláte. Všechny části je potřeba nechat důkladně vysušit, takže se doporučuje mít k dispozici jak náhradní čisticí váleček, tak filtr, abyste nemuseli čekat dlouhé hodiny, až to všechno uschne.

Z recenzí zákazníků a testů jsme si potvrdili tyto poznatky: Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914 je funkčním pomocníkem v domácnosti. Skladný bezdrátový lehký vysavač se snadným ovládáním sice nepatří mezi designové kousky, ale to, co má dělat, dělá dobře. Ve své kategorii patří mezi levnější výrobky.

Porovnání s dalšími modely Leifheit

FiltrDoba nabíjení (min.)Výdrž na jedno nabití (min.)Hmotnost (kg)Hlučnost (dB)Přibližná cena (Kč)Výbava

Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914

Vodní180253,3705 900Mop

Leifheit Regulus PowerVac 11925

Cyklónový EPA filtr210402,8783 300Ruční vysavač, osvětlení, nástavce, nabíjecí stanice

Leifheit Rotaro PowerVac 11927

Cyklónový EPA filtr210353,7782 400Ruční vysavač, osvětlení, nástavce, nabíjecí stanice

Leifheit Rotaro PowerVac 11928

Cyklónový EPA filtr210403,7782 900Ruční vysavač, osvětlení, nástavce, nabíjecí stanice

Z porovnání tyčových vysavačů Leifheit vyplývá, že vysavač s mopem v jednom je mezi tyčovými vysavači Leifheit ojedinělý. Výhodou tohoto přístroje je jednak fakt, že vysávání i vytírání zvládne v jednom kroku, tedy dokáže výrazně ušetřit čas, a také vodní filtr, který nevrací do ovzduší žádné prachové částice. Za tyto přednosti si však připlatíte řádově až o 3 500 Kč. Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914 vydrží pracovat na jedno nabití max. 25 minut., což není dlouhá doba, ale pro údržbu plochy menšího až průměrného bytu dostatečná. Navíc se baterie poměrně rychle nabíjí, takže stoj je brzy připraven k použití. Tento vysavač ocení domácnosti například s malými dětmi, alergiky, domácími mazlíčky, nebo ti, kteří milují bezchybnou a hygienickou čistotu.

Ostatní přístroje z řady tyčových vysavačů Leifheit jsou dobrými pomocníky pro běžný provozní úklid. Na rozdíl od kombinace vysavač/mop s nimi můžete vysávat i nekompaktní povrchy, jako jsou koberce, předložky, nebo nelakované dřevo. Počítejte však s tím, že tyčové vysavače obecně disponují menším sacím výkonem, takže pokud chcete vysávat koberce s vysokým nebo hustým vlasem, bude lepší se zaměřit na klasický typ vysavače s vyšším sacím výkonem. Porovnávané tyčové vysavače Leifheit disponují navíc ručními vysavači, takže s nimi snadno zvládnete i vysát na méně dostupných místech, například v autě, nebo na lince a podobně. Hlučnost přístrojů je trochu vyšší, než u Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914. Výrobce uvádí 78 dB, což je hluk srovnatelný s lidským křikem, nebo hlasitým budíkem. Přesto nepatří mezi nejhlasitější vysavače, a navíc se s hlukem při vysávání tak nějak počítá. Prachová nádoba všech třech vysavačů pojme 250 ml, což není mnoho. Vysavač s mopem má nádobu na 450 ml špinavé vody, což vzhledem k technologii čištění vodou nelze dobře srovnávat.

Prohlédněte si další recenzované tyčové vysavače.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Leifheit Regulus Aqua PowerVac 11914

Pokud hledáte spolehlivého pomocníka pro úklid hladkých podlah v menších domácnostech za dostupnou cenu, je pro vás Regulus Aqua PowerVac 11914 jistě jednou z variant. Mezi jeho přednosti patří nízká hmotnost a snadná manipulace. Rychlost nabíjení akumulátoru umožňuje použití přístroje i vícekrát denně, pokud však budete mít na výměnu náhradní válečky a filtr. Vysavač se dostane pod skříňky a pohovku jen na šířku spodní části a je potřeba počítat s tím, že v rozích místností zůstanou 2 cm nevytřeného povrchu.

Vysávání tvrdých ploch
8.5
Vysávání koberců
6
Hlučnost
6.5
Výdrž
7.5
Výbava
7.5
PLUSY
 • snadná manipulace
 • nízká cena
 • rychlé nabíjení
MÍNUSY
 • málo příslušenství v základní výbavě
 • vyšší hlučnost při samočištění a při vyšším sacím výkonu
 • nevhodný na koberce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo