Recenze Leifheit Regulus PowerVac 11925

Leifheit Regulus PowerVac 11925 můžeme zařadit do skupiny akumulátorových bezsáčkových vysavačů. Je vhodný pro pohodlné čištění malých a středních bytů, i díky trojici nástavců a možnosti odejmutí ručního vysavače. Připravte se ale na to, že pro některé domácnosti budou výkon i funkce tohoto přístroje nedostačující.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius58,5 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterieneuvádí
Doba nabíjení210 min.
Výdrž na jedno nabití40 min.
Stupně výkonu2
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,45 l
Hmotnost2,8 kg
Účinnost vysávání na koberce-
Účinnost vysávání na podlahu-
Příkon125 W
Hlasitost78 dB
Rozměry VxŠxH (cm)58,5 x 27 x 22
HEPA filtrne
LED osvětleníano
Mokré vysáváníne
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor bateriene
Indikátor plnostine
Příslušenstvínástavec pro ruční vysavač, stropní kartáč a kartáč na nábytek s nebo bez štětin

Představení

Leifheit Regulus PowerVac 11925 patří mezi vysavače 2v1. To znamená, že v jednom balení najdete jak tyčový, tak ruční vysavač. Obě varianty pak nabízí dva režimy – ekonomický a turbo. V tom ekonomickém zvládnete vysávat i dlouhých 40 minut. Uživatelé uvádějí, že s ním na jedno nabití vysají i byt i dispozici 3 + 1. V turbo režimu se výdrž rapidně snižuje. Překvapivá je pak délka nabíjení. Výrobce deklaruje, že přístroj naplno dobijete během 3,5 hodiny, což je v porovnání s výdrže skvělý poměr! Obvykle se vysavače nabíjejí 5 – 6 hodin a vydrží vysávat okolo 50 minut. V případě, že vysavač nevybijete úplně do poslední kapky, ovšem budou nabíjecí časy výrazně kratší. A to dokonce v řádech několika hodin.

Díky kompaktní a dobře navržené nabíjecí stanici můžete váš vysavač pohodlně nabíjet během skladování. Dobře řešená konstrukce vám pak umožní uložit na stejné místo i trojici nástavců v podobě stropního kartáče, kartáče na nábytek a nástavce pro ruční vysavač. Ty jsou navržené především pro efektivní čištění hlubokých koberců, nábytku a tvrdých ploch. Co se samotného používání týče, musíme vás ještě před samotnou koupí upozornit na jednu věc. Tou je poměrně velký hluk. V turbo režimu se totiž můžete dostat až na hodnotu 78 dB, což je hluk srovnatelný s hlasitým budíkem nebo lidským křikem. Ovšem existují i modely, které řvou mnohem více. Jako příklad uveďme model ETA Moneto 1449 90000, která vysává při hlučnosti 83 dB. Nejtišší je pak Dyson V10 absolute s hlučností 72 dB. Ten však pořídíte za výrazně vyšší cenu.

Hluk na druhou stranu k vysavačům patří. A to jak k akumulátorovým, tak k drátovým. Leifheit Regulus PowerVac 11925 od tohoto neduhu částečně odvádí pozornost užitečným prvkem v podobě osvětlení. 6 předních LED diod osvítí i nejtemnější kouty vaší domácnosti. Díky tomu budete mít vždy dokonalý přehled o tom, jak dobře jste dané místo uklidili. K šetrnému uklízení dopomohou i měkčená kolečka, díky nimž zbytečně nepoškodíte vaši podlahu ani při intenzivním uklízení. Co na druhou stranu chybí, jsou HEPA filtry. Cyklónový filtr použitý v tomto vysavači sice vystačí pro běžné vysávání drobných i některých hrubějších nečistot, nepočítejte však s filtrací nebezpečných virů a bakterií. Pokud tedy máte v domácnosti alergika, raději se ohlédněte po jiném přístroji.

Jak vysává?

Vzhledem k vybavení a funkcím tohoto vysavače jej právem můžeme zařadit do střední třídy. To samé platí i o cenovce. Za vaše peníze získáte dostatečný výkon pro uklízení menších nebo středních bytů a domů. Stejně dobře se hodí k rychlému uklízení drobků po jídle nebo chlupů od vašich domácích mazlíčků. Tomu je ostatně přizpůsobena i samotná nádoba na prach a nečistoty, protože její objem činí pouhých 0,45 litrů. To je v porovnání s konkurencí spíše málo. Průměrně disponují tyčové vysavače zásobníky o objemu cca 0,5 l. K dostání jsou však i zásobníky větší, okolo 0,7 l. Ten má třeba Electrolux Pure Fp PF91 ALRGY. Opět zde ale mluvíme o vyšší pořizovací ceně.

Co se samotného vysávání týče, rozhodně nečekejte žádné zázraky. Na standardní výkon je úklid celkem v pohodě. Vysaje drobky, zvířecí chlupy i prach, ale v případě vysávání ručním vysavačem je standardní výkon zcela nedostatečný. U toho je potřeba vysávat na turbo výkon. Při vysávání koberce s vysokým vlasem se obvykle rychle ucpe šnek v zásobníku na nečistoty, takže se musí častěji čistit.

Na druhou stranu práce s ním je relativně pohodlná. Nabízí totiž možnost úklidu jak v tyčovém, tak ručním režimu. V obou případech s ním budete schopní uklízet až po dobu 40 minut. Výdrž ale záleží především na stupni výkonu, který při vysávání zvolíte. Nejvíce energie Leifheit Regulus PowerVac 11925 spotřebuje v režimu turbo. Ten přitom mnohdy budete nuceni zapnout téměř při každém ručním vysávání nebo práci s nástavcem. Při vysávání s tyčovým vysavačem si však zpravidla vystačíte s výchozím ekonomickým režimem. Právě při něm tak přístroj pohodlně vydrží v provozu 40 minut deklarovaných výrobcem.

Výsledný pocit z vysávání ovlivní také fakt, jakou podlahu nebo typ koberce vlastně doma máte. Z testování vyplývá, že se tento vysavač hodí především pro koberce s malým nebo žádným vláknem. S drobným prachem, chloupky od vašich domácích mazlíčků si PowerVac 11925 hravě poradí i bez nich, u koberců s hustším a větším vláknem už ovšem můžete narazit na první problémy. Potíže budete mít i s většími a hrubými nečistotami. To ostatně souvisí s nepříliš vysokým sacím výkonem, který je ovšem pro akumulátorové vysavače typický. S tím vám částečně pomohou kartáče a nástavce. Ty výrobce samozřejmě nezapomněl přidat k celému balení. Na druhou stranu ale musíte mít na paměti, že se jedná o akumulátorový vysavač. A vzhledem k relativně vyladěnému designu a kompaktní velikosti musíte počítat s drobnými kompromisy. Občas se může stát, že všechny nečistoty nedoputují až do sběrné nádoby a vypadnou zpět na zem.

Hledáte tyčový vysavač s větším objemem zásobníku?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Leifheit Regulus PowerVac 11925

Pokud tento vysavač nebudete používat pro čištění velkých domů, rozlehlých hal nebo dlouhých koberců, určitě s ním budete spokojení. Pro úklid běžných nečistot nejen z podlahy, ale také nábytku se totiž hodí naprosto dokonale. V balení navíc naleznete kompaktní nabíjecí stanici, se kterou můžete snadno dobíjet i během skladování. Nevýhodou je malá kapacita nádoby, která činí pouze 0,45 l, což je v porovnání s konkurencí skutečně málo. Daní za mobilitu je zde prostě nižší výkon, než jaký nabídnou klasické vysavače.

Vysávání tvrdých ploch
8
Vysávání koberců
6
Hlučnost
4
Výdrž baterie
9
Výbava
8
PLUSY
 • slušná výbava,
 • 2v1
 • ideální na tvrdé povrchy
 • dobré skladování
 • kompaktní dobíjecí stanice
 • LED osvětlení
MÍNUSY
 • chybí HEPA filtr
 • poměrně hlučný
 • menší nádoba
 • nevhodný na delší koberce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo