Recenze Lenovo Moto C

Nejlevnější telefon s Androidem 7 na trhu. S takovou vizí uvádí Lenovo nové telefony Moto C 3G a Moto C 4G, které se od sebe liší jen nepatrně. Otázka je jasná, stojí za to?

Parametry

Na českém trhu jsou k dostání dvě varianty. Liší se pouze v podpoře 4G a velikostí úložiště. První můžete v českých eshopech najít pod názvem Moto C 3G. Jak už název napovídá, podporuje pouze 3G sítě a má 8 GB paměti. Druhá varianta se prodává pod názvem Moto C 4G. Podporuje rychlé LTE data a má k dispozici 16 GB paměti.
Hmotnost154 g
RAM1 GB
Rozlišení displeje854 x 480
Velikost displeje5 palců
Výška145,5 mm
Šířka73,6 mm
Hloubka9 mm
Hlavní fotoaparát5 Mpx
Velikost paměti8 (16) GB
Kapacita baterie2 350 mAh

Recenze na yugatech.com

(yugatech.com)
 • Dual SIM
 • Spolehlivý systém
 • Slabý výkon
 • Malá základní kapacita paměti
Jeden z těch nejlevnějších mobilů z nabídky Motoroly má mnoho parametrů, které byly standardem před mnoha lety. Ale k tomu se ještě dostaneme. Tělo telefonu je plastové, ze předu hladké a zadní strana má jemně texturovaný povrch. Trošku netradičně je v horní části telefonu microUSB konektor a konektor pro sluchátka. V dolní části je pouze reproduktor. Rámeček okolo displeje je docela široký, ale i tak jde telefon ovládat bez větších problémů pouze jednou rukou. Otisky prstů naštěstí nejdou na zadním texturovaném povrchu příliš vidět. Nainstalovaný je skoro čistý Android 7, který rychle reaguje na povely telefonu. Z 8 GB kterými je přístroj vybaven máte k dispozici pouhých 4,25 GB. Zbytek zabere systém. V takovém případě opravdu oceníte slot pro microSD kartu, díky které můžete paměť rozšířit až o 32 GB. Hardwarové parametry jsou hodně slabé. 1 GB RAM a čtyř jádrový procesor na frekvenci 1,3 Ghz stačí tak opravdu na běh systému. Při větším počtu spuštěných aplikací dochází ke znatelnému zpomalení a na hraní her můžete v podstatě zapomenout. I u těch, které nejsou extra náročné, dochází k občasnému zaseknutí a telefon se začne přehřívat. Baterie má jen 2 350 mAh, ale s takhle slabým hardwarem i nízká kapacita baterie zajistí den provozu. Je jasné, že displej u takto levného mobilu nebude žádný zázrak. Barvy docela ujdou, ale pozorovací úhly jsou vážně mizerné. Taktéž hodnota maximálního jasu není příliš vysoká a v létě za jasného poledne na obrazovce mnoho neuvidíte. Displej je schopný reagovat pouze na dva dotyky současně. Reproduktor je dostatečně hlasitý, aby jste vyzvánění nebo ohlášení nové zprávy slyšeli i v hlučném prostředí. Kvalita zvuku není příliš vysoká, pro poslech hudby doporučujeme použít sluchátka. Parametry fotoaparátu vypadají na dnešní dobu prehistoricky. 5 megapixelů pro zadní a 2 megapixely pro přední fotoaparát. S tímhle vybavením prostě detailní fotografie nepořídíte. Zaostření trvá delší dobu a někdy se ani nepovede správně. U pořízených fotek jsou poměrně povedené barvy, ale citelně jim chybí větší míra detailnosti a po stranách jsou jasně patrné šumy. Všechny tyto nedostatky pocítíte hlavně při prohlížení fotek na větší obrazovce. Video je možné nahrávat v HD rozlišení, optická stabilizace obrazu není k dispozici, takže je obraz trošku roztřesený.

Recenze na nirmaltv.com

(nirmaltv.com)
 • Cena
 • Zpracování
 • Fotoaparát
 • Výkon
Na první pohled nijak zajímavý telefon, ukrytý v plastovém těle. Při bližším ohmatání si můžete všimnout, že je opravdu precizně zpracován a působí pevným dojmem. Takovým, že bez větších problémů ustojí i nepříjemné pády na zem. A zkušenosti z ostatních recenzí toto potvrzují. Pod displejem jsou ukryty tři tlačítka. Kromě klasického tlačítka home a zpět, je tu třetí tlačítko, které zobrazí naposled použité aplikace. Čtečku otisku prstu by jste hledali marně. Pěti palcový displej má rozlišení 854 x 480 pixelů. Pozorovací úhly jsou slabé a taktéž reakce displeje nejsou vždy ideální. Občas se aplikace nespustí na první dotyk a musíte se displeje dotknout po druhé. I hodnota maximálního jasu by měla být výrazně vyšší. Čitelnost za jasného slunce je totiž špatná. Na druhou stranu barvy jsou věrné a díky malé hodnotě minimálního jasu se telefon příjemně sleduje v noci. Hardwarová výbava je největší slabina telefonu. 1 GB RAM je opravdu málo pro plynulý běh moderního telefonu a zpomalení si můžete všimnout jak při spouštění tak při přepínání aplikací. Jak asi tušíte, nejedná se o vhodný telefon na hry. Fotoaparát má 5 Mpx a má vestavěný blesk. Umí snímat panoramatické fotky, ale kvůli nekvalitní čočce fotoaparátu nevypadají dobře. Běžné fotografie jsou použitelné pokud jsou pořízeny za denního světla. V noci čočka fotoaparátu příliš použitelná není. Výsledkem je fotka plná šumu.

Shrnutí

Upřímně si myslíme, že tenhle telefon se příliš nepovedl. Příště vám představíme recenzi verze Moto C Plus, která má zajímavější parametry. Tenhle bychom zvažovali pouze pokud by jsme chtěli opravdu co nejlevnější mobilní telefon. Tenhle od nás dostane jen 60%. Ale stejně by jsme radši pár korun přidali a koupili si Xiaomi Redmi 4A Global. Zjistit cenu 4G verze Zjistit cenu 3G verze
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo