Recenze LG 49UJ6307

Mezi levnými televizemi se objevuje mnoho potenciálně zajímavých modelů. Často jsou dostupné v široké nabídce úhlopříček a i obrovské televize o velikost 65 palců se tak stávají cenově dostupné pro většinu populace. Je to zajímavá koupě, nebo i zde platí pořekadlo „není všechno zlato, co se třpytí“? Už předem musím prozradit, že televize má jeden zásadní nedostatek. O co se jedná? Dočtete se dále v článku.

Starý model, neprodává se. Aktuální televizory najdete v našem velkém testu.

Parametry

Úhlopříčka obrazovky od 109 cm do 164 cm
Příkonod 87 W do 136 W
Rozlišení obrazovky3 840 x 2 160
Frekvence obrazovky50 Hz
HDMI3x
SCARTne
USB2x
Typ obrazovkyLED

Vzhled

Na první pohled působí docela lacině. Může za to základní vzhled a to že je vše z černého plastu. I taková drobnost jako stříbrný rámeček okolo displeje imitující kov by nadělal parádu a televize by působila jako luxusnější model. Když jsme u toho rámečku, tak je poměrně široký – 2 cm. Běžná šíře se pohybuje okolo 1,5 cm a u dražších modelů se mnohdy vejdeme do centimetru. Stojan je tvořen dvěma nožkami po stranách obrazovky. Hloubka televize je 8,1 cm bez stojanu a se stojanem na ni budete potřebovat 24 cm místa. Na výšku přidává zhruba 5 cm (celková výška tv závisí na zvolené úhlopříčce). Co se týče vstupů, tak 2x HDMI a 1x USB je přístupný z boční strany, zbytek je zezadu. Při montáži na zeď budou hůře dostupné (musíte sundat přístroj ze zdi), ale na druhou stranu vám při běžném užívání na připojení dalších zařízení budou stačit zmiňované boční vstupy.

Kvalita obrazu

Je na tom stejně jako nedávno zmiňovaná 43UJ635V, která je z pohledu kvality obrazu vlastně ten stejný produkt, rozdíl mezi televizemi je zejména v konstrukci a rozměrech stojanu. To znamená opravdu slabé podání černé barvy, která se dá označit za tmavo/šedo modrou ale stěží za černou. Přítomna není ani záchrana v podobě funkce local dimming, která by kvalitu černé posunula do akceptovatelného spektra. Ve dne je to díky okolnímu světlu ještě na hranici přijatelnosti, ale při večerním sledování filmů vynikne tento nedostatek v plné síle. Díky neschopnosti zobrazit temně černou barvu trpí i kontrastní poměr. Ten na tom není tak tragicky jako černá, ale pohybuje se okolo průměru ve své cenové kategorii. Abych jen nekřivdil, tak má obraz i svoje pozitiva. Prvním z nich jsou nadprůměrné pozorovací úhly. Druhým je přítomnost HDR. Jde o anglickou zkratku, která přeložena do češtiny označuje vysoký dynamický rozsah. Tím se myslí, že dokáže zobrazit výrazně širší rozsah barev a kontrast. V ideálním případě je hluboká černá kombinována s velmi jasnými prosvětleními. Takového výsledku dosahují televize jejichž cenovka překračuje 50 000 Kč. Ale i v základním provedení jako je přítomno u UJ6307 dokáže zlepšit kvalitu obrazu. Se slunečními paprsky a jejich odrazy dokáže úspěšně bojovat. V obraze vidíte světelné artefakty, ale pořád je koukatelný. Popravdě, světlé okolí televizi spíše prospívá, protože když je okolí tmavé, tak se nejvíce projevuje nedostatek v podobě slabého podání černé. Panel má podle očekávání obnovovací frekvenci 50 Hz, jeho odezva je rychlá, pohybuje se okolo 15 ms. Rychlé scény zvládá celkem slušně, přesto se stane, že během tenisového utkání můžete místo ostrého míčku vidět šmouhu. Už několik let platí, že u integrovaných reproduktorů nemůžete čekat žádné zázraky a stejně je tomu i zde. Jedná se o daň za tenké televizory. Integrované jsou všechny základní tunery pro příjem tv vysílání. DVB-T2 pro příjem klasického signálu, DVB-C pro příjem kabelové televize a DVB-S2 pro satelitní vysílání.

Nastavení

Pár základních nastavení, které pomůže zlepšit výchozí kvalitu obrazu.  Nastavení bylo pro tmavší místnost.
 • Obraz -> Úspora energie -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> expert (tmavá místnost)
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Dynamický kontrast -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Super rozlišení -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Vylepšení ostrosti hran -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Pokročilé ovládací prvky -> Barevný filtr -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Redukce šumu MPEG -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Redukce šumu -> vypnuto (pokud sledujete video z nekvalitního zdroje, obě redukce šumu zapněte)
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Optimnalizace jasu podle rychlosti pohybu -> vypnuto
 • Obraz -> Nastavení režimu obrazu -> Možnosti obrazu -> Real Cinema -> zapnuto (pokud sledujete filmy z DVD nebo Blu-Ray)
 • Obecné -> HDMI ULTRA HD Deep Colour -> zapnout pro ten HDMI port, na kterém máte připojenu herní konzoli s podporou HDR nebo Blu-Ray přehrávač

Podporované formáty videa a hudby

VideoHudbaFotky
*.avi*.mp3*.jpg
*.mkv*.wav*.jpeg
*.asf*.ogg*.mpo
*.wmv*.wma*.png
*.mp4*.flac*.bmp
*.mov*.aac
*.3gp*.m4a
*.vro*.mpa
*.mpg*.mid
*.ts*.midi
*.tp*.ape
*.trp*.aif
*.mov*.aiff
*.flv
*.vob
*.svi
*.m2ts
*.mts
*.divx
*.webm
*.rmvb
Zjistit cenu Podívejte se na hodnocení nejlepších televizorů.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.6 Total Score
LG 49UJ6307

Použitelná je pro diváky, kteří sledují běžné televizní vysílání a to povětšinou ve dne. Pro večerní sledovače filmů ve vysoké kvalitě se nejedná o vhodnou koupi. Mimochodem čím vyšší úhlopříčku v tomto případě zvolíte, tím více jsou nedostatky viditelné. Pozor na to, protože cena za 65ku je velice příjemná. Pokud chcete levnou televizi s velkou úhlopříčkou, zkuste raději Samsung UE65MU6172 a na info o něm mrkněte do naší recenze.

5.6Hodnocení Covybrat.cz:
Kontrast
2
Pozorovací úhly
6
Konstrukce
6
Barvy
6
Dynamické scény
7
Funkce a výbava Smart tv
8
6.3Hodnocení od lidí:
Kontrast
7
Pozorovací úhly
5
Konstrukce
8
Barvy
0
Dynamické scény
8
Funkce a výbava Smart tv
10
PLUSY
 • Cena
 • Slušné pozorovací úhly
MÍNUSY
 • Mizerná černá barva
 • Slabý kontrast
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

3 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 3.15
  Kontrast
  70
  Pozorovací úhly
  50
  Konstrukce
  80
  Barvy
  0
  Dynamické scény
  80
  Funkce a výbava Smart tv
  100

  Neviem sa zbaviť červeno ružovej fary tváre v niektorých sekvenciách. Ako skúšam tak skúšam sýtosť farby nastavenie RGB odtieň farieb stále sú v niektorých sekvenciách také. Kontrast s ostrosťou sa dá v celku dobre nastaviť

  + PLUSY: Milo ma prekvapil po doladení zvuk.
  - MÍNUSY: Farby. :-(
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 2. Nechápu jak můžete navrhovat si raději koupit televizi za 30, když se tu bavíme o lowendu za 13?

  • Dobrý den,

   za 30 000 Kč je úhlopříčka 65 palců, která svým provedením stále spadá spíše do low endu, přestože je cena díky její velikosti vyšší.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo