Recenze LG 55SM9800

Aktualizováno v květnu 2023

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vrcholná řada LCD televizorů od LG. To by mělo být to nejlepší, co nám LG dokáže nabídnout, pokud nechceme sáhnout do OLED vod. Pro co nejlepší divácký zážitek je využitá tzv. Nano Cell technologie. Ta slouží k lepšímu a věrnějšímu zobrazení barev na obrazovce. Zajímavostí je, že je přímým nástupcem loňské LG 55SK9500. Letos žádné SM9500 není, ale rovnou 9800. Vyšší číslo má nejspíše evokovat „lepší“ přístroj (nakolik je to pravda se dozvíte v závěru), ale osobně se mi toto hraní s označením tv moc nelíbí. Jako kupec bez větší orientace na trhu, můžete být snadno zmateni. Zajímavostí je, že je dostupná pouze ve dvou velikostech 55 a 65 palců.

Tato televize se již neprodává. Aktuálně prodávané najdete zde.

Parametry

Rozlišení4K
Obnovovací frekvence100 Hz
PodsvíceníDirect
HDMI4
Průměrná doba odezvy12 ms
Local dimmingano
Zobrazovací technologieLCD
Typ paneluIPS
Podpora HDR10ano
Podpora Dolby Visionano
Podpora HLGano
Uvedení na trh2019
Barevná hloubka10 bitů
Pokrytí spektra DCI-P395 %
Pokrytí spektra Rec.202073 %
Výška70,8 cm
Šířka123 cm
Hloubka6,3 cm
Výška (včetně podstavce)78 cm
Šířka (včetně podstavce)123 cm
Hloubka (včetně podstavce)31,5 cm
Váha19,6 kg
Odhadovaná spotřeba za rok114 kWh
Wi-Fi2,4 i 5 Ghz
Síťový vstupano
USB (počet)3
Bluetoothano
Input lag v herním módu15 ms

Vzhled

Vypadá velmi podobně jako jeho předchůdce SK 9500. To znamená exkluzivní vzhled, který by měl zapadnout do většiny domácích stylů. Podstavec má opět tvar „půl podkovy“ (někdo by možná řekl croissantu). Je z plastu a má stříbrný vzhled. Není tak velký, jako byl podstavec podobného typu u starších Samsungů (MU série) a nepřijde mi ani tak stabilní. Ne že by se kývala nebo tak něco, ale pokud máte doma malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří mají k televizoru přístup, tak bych zvážil montáž na stěnu. Hloubka stojanu je u 55 palců necelých 32 cm.

Cable management je pohodlný a kabeláž lze vést skrze dutou nohu stojanu. Prostor v ní je poměrně velký a neměl by být problém do ní umístit všechnu potřebnou kabeláž. Celkové zpracování přístroje je na úrovni, použitý plast je tvrdý a i při prohmatání nevydává žádné rušivé zvuky. Hloubka televizoru je cca 6,5 cm. Díky tomu nepatří mezi nejtenčí televizory na trhu, ale hloubka není ani nijak výrazná. Na poměry LCD televizorů s přímým podsvícením je se jedná o standard. Rámeček okolo displeje je tak tenký jak se na prémiový model sluší a je jen lehce nad 1 cm široký.

Kvalita obrazu

Panel je 100 Hz, typu IPS. Netvrdím, že VA je vždy lepší technologie, přestože si myslím, že většině případů využití nabídne lepší divácký zážitek. Co však nechápu, proč nedá LG možnost volby a některý řady nevybaví IPS a jiné VA. Každopádně všechny LCD televizory od LG jsou vybaveny panelem typu IPS. Ten může vést ke skutečně vysoké hodnotě maximálně jasu. A to je i případ tohoto modelu. Jas dosahuje skutečně úctyhodných hodnot, které mohou překračovat 1 600 nitů.

Kontrast (respektive podání černé je obvyklým nedostatkem IPS panelů), ale SM9800 má na IPS hodně slušný kontrastní poměr. Se zapnutou funkcí lokálního tlumení (local dimming) se pohybuje okolo 2 500 : 1. To je na úrovni horších VA panelů, ale samozřejmě VA panely v cenové úrovni tohoto přístroje jsou u kus dále (obvykle přes 5 000 : 1). Bez zapnutého lokálního tlumení je to cca 1 200 : 1, takový průměr u IPS panelů. Podání černé není zcela ideální. Při tmavých scénách jsou patrné světlejší odstíny v střední části displeje.

Co z toho plyne. Jestli jste milovníci večerního sledování (zejména tmavších filmů), tak vám tv obdobné úrovně s VA panelem přinese lepší divácký zážitek. Pro zbytek diváků může být zajímavá. Hlavně pokud preferujete širší pozorovací úhly a sledování tv ve dne. Pozorovací úhly jsou u IPS panelů typicky silné. A to potvrzuje i SM9800. K rozpoznatelné změně u podání barev dochází okolo 25 ° a sledovat lze příjemně až po nějakých 45 – 50 °. K tomu, že je obrazovka „silnější“ ve dne vede i excelentní zvládání světelných odrazů. To patří k tomu nejlepšímu, co je v této oblasti k mání. Snad až na případy, kdy sluneční paprsky dopadají přímo na televizor je obraz koukatelný i za jasného denního světla.

Vysoký jas dává prostor pro skutečně kvalitní HDR zážitek. LG podporuje standardy HLG, HDR10 i Dolby Vision. K tomu napomáhá přímé (FALD) podsvícení. Počet stmívacích zón by měl být dle dostupných informací lehce nad 50. To je na obrazovku o velikosti 55 palců slušná hodnota. Barevná hloubka je kompletních 10 bitů. Pokrytí barevného spektra ve velmi solidních 95 % u standardu DCI P3 a 73 % u standardu Rec 2020. To jsou krásné hodnoty, které jsou dalším dílem do skládačky výtečného HDR obrazu.

O zvládání pohybových scén se stará 100 Hz panel, kterému zdatně asistuje software v podobě TruMotion technologie. Pro hráče se jedná o velmi zajímavou obrazovku právě kvůli podpoře HDMI 2.1, to přináší nové funkcionality typu VRR (Variable Refresh Rate) nebo ALLM (Auto Low Latency Mod), které budou dostupné až po updatu, který by měl dorazit v průběhu července. Input lag se pohybuje okolo 15 ms. Doba odezvy je na tom ještě o něco lépe a to krásných 12 ms.

Operační systém

Nová verze operačního systému webOS nese číslo 4.5. Přináší novinku v podobě integrace Apple AirPlay 2, díky kterému můžete sdílet obraz ze svého Apple zařízení snadno na obrazovku televizoru. Letos je nová i podpora chytrých asistentů do domácnosti, jako jsou Amazon Alexa nebo Google Assistant. S jejich pomocí lze pomocí hlasu ovládat televizor. Ovládání hlasem umí TV sama o sobě, nicméně čeština mezi podporovanými jazyky zatím není. Z dalších novinek můžu zmínit vyšší míru přizpůsobení menu. Můžete si přidat oblíbený Youtube kanál, nebo třeba oblíbený seriál na Netflixu.

Pokud máte doma i další chytré spotřebiče od LG (například pračku, čističku vzduchu nebo sušičku), které jsou vybavené příjmem Wi-Fi a podporují standard LG Smart ThinQ, tak je lze ovládat přímo skrze obrazovku televizoru. Musí být příjemné mít doma takto propojený ekosystém, ale na druhou stranu vás to nutí mít vše od jednoho výrobce. Což je určitě dobře pro výrobce, ale nejsem si jist, zda je to správně pro nás. Kupříkladu LG může mít pro mě nejvhodnější televizor, ale lepší pračka bude od AEG a lednice třeba od Samsungu. Jsem zvědav, zda budou jednou fungovat propojení na úrovni Smart ThinQ fungovat i napříč různými značkami.

Kde LG získává body třeba oproti Samsungu je podpora souborů a formátů k přehrání. Staré xvidy, či zvuk ve formátu DTS LG nedělají problémy. Interní přehrávač je podařený, pracuje se s ním dobře. Nabídka aplikací je široká a k dispozici je většina známých a široce populárních programů. Není sice až tak široká jako u Android TV, takže pokud využíváte něco speciálního, je třeba si před nákupem ověřit, že je daná aplikace k dispozici.

Z pohledu konektivity je tu novinka v podobě HDMI 2.1. Celkem jsou HDMI porty 4. Jinak klasika v podání 3 USB portů, optického audio výstupu, síťového výstupu, anténního výstupu a dalšího běžného konektorového vybavení.

Dálkový ovladač je typu Magic Remote. Funguje na podobném principu jako myš u počítače. Na displeji vidíte kurzor a jak pohybujete ovladačem, pohybuje se i kurzor. Po chvíli je to velmi návykové a snadné. Funguje to na principu akcelerometru, podobně jako mobilní telefony. Od minule se vzhledově nijak zásadně nezměnil (barva byla tuším loni trochu jiná). Jedná se o vyladěný produkt, osvědčený několika generacemi vývoje.

K dispozici jsou i dvě oficiální aplikace, které lze pro ovládání tv použít. Tou první z nich je LG TV Plus, která umožňuje i hlasové ovládání. Tou druhou je SmartThinQ, pomocí které lze ovládat právě i jiné spotřebiče od LG než jen televizor. Na druhou stranu nepodporuje hlasové ovládání. Jako obvykle bych preferoval klasický ovladač, jeho reakce jsou přece jen rychlejší než u aplikace. Ale v případě potřeby je lze použít. Kromě toho existuje celá řada neoficiálních aplikací, u kterých je hlavní nevýhodou často se opakující reklama. Pokud nemáte k dispozici ani mobil, ani dálkový ovladač tak pod displejem najdete tlačítko, pomocí kterého lze tv zapnout, změnit hlasitost nebo program.

Zvuk

LG u tohoto modelu využívá vlastní technologii nazvanou AI sound. Ta se snaží vydávat zvuk adekvátně tomu co se děje na obrazovce, tedy například u výbuchu zvukové efekty o něco více zhlasit, pro lepší divácký zážitek. Zároveň se snaží o emulaci prostorového 5.1 zvuku. Na integrované reproduktory je výsledek slušný. Rozhovory jsou čisté a zřetelné, ale při vyšší hlasitosti už dochází k jistému zkreslení. Pořádné basy rovněž vyprodukovat nedokáže. To už tak mezi současnými televizory je. Doplnění o externí reproduktory nebo soundbar dává rozhodně smysl.

Za zmínku stojí podpora zvuku ve formátu Dolby Atmos, ale proto, abyste si ho užili v plné kráse potřebujete doma patřičné audio vybavení. LG podporu i tzv. WiSa. Jedná se o alianci
Wireless Speaker and Audio Association, která vytvořila (zjednodušeně řečeno) protokol pro bezdrátový přenos zvuku ze zařízení jako televizory, herní konzole nebo počítače do reproduktorů. Stačí připojit do USB portu jednoduchý vysílač, který zajistí spojení s bezdrátovými reproduktory. Osobně mám radši spojení skrze kabely, ale chápu, že v některých prostorech to může být obtížné a tato možnost se mi líbí.

Srovnání s LG 55SK9500

Jako obvykle je na místě srovnání s největší konkurencí z vlastních řad. Tedy s SK9500, které u LG zaujímalo před rokem stejnou pozici. To, že je číselné označení v názvu odlišné neberte příliš vážně. Jak se dozvíte z následujících řádek, mezi přístroji mnoho zásadních rozdílu není.

Tím prvním je využití novější generace obrazového procesoru. Zatímco v roce 2018 (SK9500) to byl Alpha7, v roce 2019 je to Alpha7 druhé generace. Drobné zlepšení v softwarovém kouzelní z obrazem bude přítomno, ale není to nic, co by vás praštilo do očí, když dáte televizory vedle sebe. Nová verze operačního systému obsahuje pouze kosmetické změny. Obnovovací frekvence, typ panelu a další zásadní parametry zůstávají stejné.

Novinkou u SM9800 (a LG tv z roku 2019 obecně) je podpora chytrých pomocníků do domácnosti (u nás to asi nebude kritický argument pro nákup), ale hlavně podpora Apple AirPlay 2. Tu LG nechce dopřát starším televizorům (logicky, protože je to argument pro nákup nové řady) a pokud jste zvyklí využívat Apple zařízení, tak vám dokáže zpříjemnit život, případně ušetřit peníze za nákup Apple TV, kterou nebudete potřebovat. Nová je i podpora HDMI 2.1, ale u ní záleží, zda některé z jejích nových funkcí využijete.

Z pohledu obrazu se tedy jedná o dva velmi podobné televizory. Zásadní rozdíl nastává na poli výbavy a toho co přístroj umí. Jako obvykle se podíváme na srovnání cen. LG 55SM9800 je čerstvě na trhu a je k mání za 45 000 Kč. Oproti tomu LG 55SK9500 lze bez problémů pořídit za 25 000 Kč. V tuto chvíli je na mě rozdíl cen moc velký a to co dostanete naopak poměrně malé, takže bych doporučoval nákup starší řady. Situace se nejspíš v průběhu času změní (jednak pokles ceny, druhak se může objevit třeba zajímavý dárek, co cenu udělá atraktivnější) a také se časem SK9500 doprodá. Za mě je čas o nákupu přemýšlet někde okolo 35 000 Kč když potřebujete AirPlay2 nebo HDMI 2.1, pokud pro vás tyto funkce nejsou zajímavé tak bych si počkal, až cena klesne pod 30 000 Kč.

Podporované typy souborů

VideoAudio
.asf.mp3
.wmv.wav
.avi.ogg
.mp3.wma
.mp4.flac
.mov
.3gp
.3g2
.mkv
.ts
.trp
.tp
.mts
.mpg
.mpeg
.dat
.vob

Nastavení obrazu

Každý televizor (i ze stejné modelové řady) je jiný a proto to berte jako inspiraci při vlastním lazení, nikoliv jako pevně danné hodnoty, které platí pro každou LG C9.

  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Jas > 50
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Kontrast > 90
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Ostrost > 0
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Barva >50
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Obrazový režim > Kino
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Obraz AI > zapnuto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Úspora energie > vypnuto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Pokročilé ovládací prvky > Dynamický kontrast > vypnuto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Pokročilé ovládací prvky > Mapování dynamických tónů > vypnuto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Pokročilé ovládací prvky > Super rozlišení > nízké
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Pokročilé ovládací prvky > Barevný rozsah > Auto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Pokročilé ovládací prvky > Maximální jas > vypnuto
  • Obraz -> Další nastavení > Režim ochrany zraku > vypnuto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Možnosti obrazu > Redukce šumu > nízká
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Možnosti obrazu > Redukce šumu MPEG > nízká
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Možnosti obrazu > Úroveň černé > Auto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Možnosti obrazu > Reálné kino > zapnuto
  • Obraz -> Nastavení režimu obrazu > Možnosti obrazu > TruMotion > Plynulé
Zjistit cenu

LG televize pro rok 2019

LG má opravdu širokou nabídku, která se rozděluje do tří (čtyř) hlavních směrů. Řada SM, což je taková střední třída a bude nejspíše nejvíce prodávána. Řada UM, což je to základní a nejlevnější co mezi 4K tv LG má a k tomu navíc LM řada, jediný zástupce fullHD televizorů v letošní nabídce. Vrchol pak představují OLED modely.

Řada SM (4K LCD s Nano Cell)

SM série je vyšší LCD řada od LG. Společným jmenovatelem je pro ni IPS panel, který zaručuje dobré pozorovací úhly a slušný maximální jas, ale na druhou stranu přináší i horší podání černé barvy. Možná jste si všimli označení „Nano cell“, kterými LG svoje produkty doprovází. Nanocell technologie poskytuje širší pokrytí barevného spektra. Jedná se o jeden z přístupů k řešení zvětšení jeho pokrytí. Sony má obdobnou technologii nazvanou Triluminos a Samsung zase svoje Quantum Dots. Využití Nano Cell je to, čím se liší SM řada od řady UM.

U nižších modelů je boční (EDGE) podsvícení, u těch vyšších je už samozřejmě přímé (Direct). Příjemným faktem je obecně nižší startovací cena, než tomu bylo předešlý rok. Stále ale platí, že doba krátce po uvedení na trh, není pro nákup nové tv nejvhodnější a je lepší počkat na podzim, kdy ceny začínají klesat. LG má v nabídce i 8K televizor. Jedná se o řadu SM9900, nicméně jeho cena je opravdu vysoká. Hlavní výhodou LG televizí stále zůstává vlastní operační systém WebOS, který je rychlý a přehledný. Dalším výrazným plusem je podpora všech současných důležitých HDR formátů (nicméně Dolby Vision je výsadou až dražších modelů).

Novinky u LG televizí 2019

Nová generace Alpha7 obrazového procesoru. Ten je „slabší“ odnoží Alpha9, který se používá u vrcholných modelů. Některé základní modely nemají ani Alpha7. Oba přinášejí lepší softwarovou optimalizaci obrazu.

WebOS ve verzi 4.5. I jen drobná změna verze (loni byla 4.0) ukazuje, že se žádné dramatické změny na úrovni operačního systému nestaly. Týkají se převážně uspořádání menu, čin podoby ikon.

Nově by měly být podporováni chytří asistenti do domácnosti. Konkrétně Google Asistant a Alexa od Amazonu. Ti v našich krajích příliš rozšíření nejsou, ale to se časem může změnit. Mnohem zajímavější je podpora Apple Airplay2, která umožní majitelů, zařízení od Apple snadno streamovat obsah na obrazovku televizoru. A to bez nutnosti Apple TV.

U vyšších modelů (SM9000 a výše) najdete HDMI porty ve verzi 2.1. Jaké jsou jejich výhody a co přesně nám mohou přinést, jsme řešili v tomto článku. Pro většinu uživatelů se v tuto chvíli o zásadní benefit ještě nejedná.

LG SM8200

Vstupenka do LG Nano cell tv světa pro rok 2019. Základní model, 50 Hz frekvence a Edge podsvícení. Zajímavé je, že i do svého nejlevnějšího modelu přidali funkci local dimming (i když k jejímu přínosu bych byl při této cenovce opatrný).

Barevná hloubka je 8 bitů + FRC. Nemá zmiňovaný nový Alpha7 obrazový procesor. Reproduktory jsou klasika, 2.0 a výkon 20 W. Dolby Vision není podporováno, takže u HDR se musíte spokojit jen s HDR10 a HLG. Dostupná je ve třech velikostech a to:

  • 49SM8200
  • 55SM8200
  • 65SM8200

LG SM8500

Vyšší řada nám přináší navíc 100 Hz panel. Stejná zůstává technologie podsvícení, tedy Edge LED a k tomu opět local dimming (místní tlumení). I barevná hloubka je zase 8 bitů + FRC. Do výbavy už se vešel onen nový Alpha7 Gen2 obrazový procesor.

Nově tu máme podporu pro zvuk ve formátu Dolby Atmos (když ho máte na čem přehrát) a Dolby Vision pro HDR.

Dostupné velikosti jsou:

  • 49SM8500
  • 55SM8500
  • 65SM8500

LG SM8600 (recenze zde)

To stejné jako SM8500, liší se tvarem stojanu. A větší úhlopříčkou – 75 palců. U té se lehce liší i typové označení, to je z důvodu odlišného řešení audia. To má celkový výkon 40 W a je v sestavení 2.2.

  • 49SM8600
  • 55SM8600
  • 65SM8600
  • 75SM8610

LG SM9000

Pokračuje 100 Hz panel, který má nyní Direct podsvícení. Rovněž i plně 10 bitový panel, podporu standardu HDMI ve standardu 2.1. Zvuk je 2.2 při výkonu 40 W. Dolby Atmos je podporován, u HDR je podpora Dolby Vision, HDR10 i HLG.

Lepší výbavu u této série dokazuje i DVB-T2 / C / S2 tuner. U 49, 55 a 65 palcové varianty je označení technologie pro podání barev Nano Cell Color, zatímco u těch vyšších už je Nano Cell Color Pro. Ta by měla zajišťovat ještě o něco lepší podání barev.

Dostupné varianty:

  • 49SM9000
  • 55SM9000
  • 65SM9000
  • 75SM9000
  • 86SM9000

LG SM9800

Vrcholný model letošní 4K LCD série. Dostupný pouze ve dvou variantách 55 a 65 palců, u kterých přináší to stejné co u série 9000 a k tomu navíc Nano Cell Color Pro, které v předchozí řadě u těchto velikostí chybělo.

LG SM9900

8K rozlišení, jinak podobné jako jako 4K řady 9xxx. To znamená 100 Hz, HDMI 2.1, Direct podsvícení. K tomu obrazový procesor Alpha9 Gen2.

OLED řada

Špička v LG nabídce. Všechny podporují Dolby Vision (kromě něj i HDR10 a HLG). To stejné platí i pro Dolby Atmos. U všech modelů je i podpora HDMI 2.1. Prostě všechny podstatné technické vymoženosti z poslední doby jsou k dostupné.

OLED B9

Základní OLED model pro rok 2019. Použitý panel je shodný i se všemi dalšími modely, z tohoto pohledu tedy rozdíly v obrazu moc nečekejte. Co kvalitu obrazu u B9 ovlivňuje je použitý obrazový procesor. Jedná se o Alpha 7 druhé generace. Všechny další OLEDy už mají Alpha 9 Gen2. Novinkou oproti loňské verzi B8 je existence úhlopříčky 77 palců.

Dostupné velikosti:

  • LG OLED55B9
  • LG OLED65B9
  • LG OLED77B9

OLED C9 (recenze zde)

Pokud nemáte zájem o ten nejexkluzivnější vzhled, tak ideální volba z LG Oled nabídky. Má už nejlepší obrazový procesor Aplha 9 Gen2, takže z pohledu kvality obrazu je na maximu co lze u LG mít a přitom je levnější, než vyšší řady.

Dostupné velikosti:

  • LG OLED55C9
  • LG OLED65C9
  • LG OLED77C9

OLED E9

Kromě designu je hlavní rozdíl v řešení zvuku. E9 má totiž integrovaný soundbar o výkonu 60W (4.2).

Dostupné velikosti:

  • LG OLED55E9
  • LG OLED65E9

OLED W9

Exkluzivní vzhled, součást tzv. LG Signature série.

Dostupné velikosti:

  • LG OLED55W9
  • LG OLED65W9
  • LG OLED77W9

OLED Z9

OLED s 8K rozlišením. Integrovaný soundbar s výkonem 80 W a možnost úhlopříčky až 88 palců. V ČR zatím neuvedena, otázkou zda se vůbec objeví, protože cena bude rozhodně přes milion a moc potenciálních kupců zde nebude.

OLED R9

Opět zatím nedostupná v ČR, vysoce experimentální model, který celý displej vysunuje ze své základny. Zajímavý směr do budoucna, ale aktuálně bude cena nesmyslná.

Řada LM (fullHD)

LG LM6300

V segmentu fullHD rozlišení má v roce 2019 LG jediného zástupce a tím je řada LM6300. Jedná se o low costový model, ale nabízí HDMI 1.4, Wi-Fi nebo Bluetooth. Na moderní technologie jako je HDR nebo local dimming můžete zapomenout.

Dostupný ve dvou verzích:

  • 32LM6300
  • 43LM6300

Řada UM (4K LCD)

Žádné dramatické rozdíly v kvalitě obrazu mezi jednotlivými řadami nečekejte, jedná se většinou spíše o kosmetiku. Při nákupu nového televizoru bych šel do SM řady s Nano Cell, která přináší obraz na znatelně lepší úrovni.

LG UM7100

Základní letošní klasická 4K LCD televize u LG. 50 Hz, IPS panel k tomu HDMI 2.0. Direct podsvícení + podpora HDR je u HDR10 a HLG, v reálu ale HDR u takto vybaveného displeje žádné velké zlepšení obrazu nemůže přinést.

Dostupná ve velikostech:

  • 43UM7100
  • 49UM7100
  • 55UM7100
  • 60UM7100
  • 70UM7100
  • 75UM7110

LG UM7300

De facto to stejné jako UM7100, jen má místo černého rámu bílý.

Dostupná ve velikostech:

  • 43UM7390
  • 49UM7390

LG UM7400

Opět IPS panel, 50 Hz, direct podsvícení, podpora HDR10 a HLG. Wi-Fi a Bluetooth. Stojan do tvaru písmene Y.

Dostupná ve velikostech:

  • 43UM7450
  • 50UM7450
  • 55UM7450
  • 65UM7450
  • 70UM7450

LG UM7500

Výbava stejná, zase jiný tvar nožek stojanu.

Dostupná ve velikostech:

  • 43UM7500
  • 50UM7500
  • 55UM7510
  • 65UM7510

LG UM7600

Co se týče kvality obrazu, tak obdobné jako předchozí model. Rozdíl je v počtu HDMI portů, zde najdeme čtyři u předchozí to byly pouze tři.

Dostupná ve velikostech:

  • 43UM7600
  • 50UM7600
  • 55UM7660
  • 65UM7660
  • 75UM7600
  • 82UM7600
  • 86UM7600
Zjistit cenu

Zajímá vás jaké jsou nejlepší lcd tv pro rok 2019?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

  1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
  2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
  3. Rady k nakupování
  4. Nové recenze produktů
  5. Nové srovnávací testy
  6. Tyto e-maily jsou zdarma
  7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.4 Total Score
Recenze LG 55SM9800

Hodně povedená televize, která má jedinou slabost a to je její podání černé. Jinak přináší extrémně vysoký jas, širokou podporu HDR formátů, rychlou odezvu a vydařené pohybové scény. Pro někoho může být zajímavá podpora HDMI ve verzi 2.1 a s tím spojených vychytávek. Silná je pro hráče, sledování sportu či akčních filmů a obecně sledování ve dne. Jako obvykle, tak při uváděcí ceně televizoru koupě nedává smysl. Záleží, jak moc ceny spadnou, ale aktuálně stejně stojí třeba Samsung Q80R, který je o něco lepší. Pokud se nebojíte OLEDů, nepotřebujete HDMI 2.1, tak je k mání LG OLED55C8 za aktuálně 30 000 Kč, což je neskutečná cena. Ještě o něco levněji lze pořídit Sony Bravia KD-55XF9005, ta se pohybuje okolo 27 000 Kč. Ta nenabídne takový jas, ale zase má lepší černou. Nemluvě o loňské SK9500, která není o mnoho horší a stojí o 20 000 méně. Tím nechci říct, že SM98000 je špatný televizor ba naopak. Jen při současné ceně jeho koupě nedává moc smysl. Naštěstí ceny po uvedení rychle klesají a čím víc bude pod 35 000 Kč, tím víc bude její nákup dávat smysl.

Kontrast
5
Pozorovací úhly
8
Barvy
8
Konstrukce
8
Dynamické scény
8
Funkce a výbava Smart tv
8
PLUSY
  • Výborný jas
  • Nadprůměrné HDR
  • 100 Hz panel
  • Podpora Dolby Vision
MÍNUSY
  • Lehce našedlá černá
  • V úvodu vysoko nasazená cena
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
  1. Dobrý den,

    s ohledem na využití převážně přes den, se mi LG jeví jako nejlepší volba. I cenově vychází skoro o 5 000 Kč levněji. Jen u ní bude při večerním sledování temnějších filmů černá lehce do šeda, ve dne však oceníte výtečný jas a hodně slušné pozorovací úhly.

  2. Dobrý deň,

    vyberám novu telku a neviem sa rozhodnúť pre tento model od LG, kde cena spadla na 30000 czk za 65″ verziu alebo ísť do: Sony Bravia KD-65XG9505 a Samsung QE65Q85. Obývačku mám otočenú na južnú stranu, takže je tam pomerne dosť svetla, sledovanie TV je viac cez deň ako v noci a zdroj signálu je skylink a netflix. Čo by stmi poradili?

    ďakujem z odpoveď a prajem pekný deň.

    Přidejte váš dotaz nebo recenzi

    Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

    Vaše hodnocení

    Covybrat.cz
    Logo